Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 9-30 το τσιμπισα απο τα mediamarkt στον Α.Ι.Ρεντη και τωρα σας γραφω απο αυτο.

Το κινητο πεταει, και δεν το λεω σε σχεση με το ερμο το x8 μου. Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και φοραει 2.3.3. 249€ και υπαρχουν διαθεσιμα κομματια ακομη(καποια κρατημενα).

Σε αυτα τα λεφτα , σημερα δεν θα βρειτε να αγορασετε καλυτερο.

Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις 9-30 το τσιμπισα απο τα mediamarkt στον Α.Ι.Ρεντη και τωρα σας γραφω απο αυτο.

Το κινητο πεταει, και δεν το λεω σε σχεση με το ερμο το x8 μου. Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και φοραει 2.3.3. 249€ και υπαρχουν διαθεσιμα κομματια ακομη(καποια κρατημενα).

Σε αυτα τα λεφτα , σημερα δεν θα βρειτε να αγορασετε καλυτερο.

 

Το ενα κρατημένο σε αυτο το καταστημα είναι δικό μου!!! :lol: Μην το πάρει κανείς εεε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει είναι Ελληνικά τα τηλέφωνα του media markt;;

 

Tη γκαντεμιά μου μέσα!!! Για μια βδομάδα διαφορά πήρα Γερμανική συσκευή (δεν με απασχολεί) 80 ευρώ ακριβότερη:vava::mad::dash:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει είναι Ελληνικά τα τηλέφωνα του media markt;;

 

Tη γκαντεμιά μου μέσα!!! Για μια βδομάδα διαφορά πήρα Γερμανική συσκευή (δεν με απασχολεί) 80 ευρώ ακριβότερη:vava::mad::dash:

 

Έχω πάρει παλαιότερα από media και ήταν Ελληνικη. Και αν το πάρω αυτό σήμερα θα το τσεκάρω αν είναι Ελληνική γιατί δεν τους πολύ εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα συνεχισουν να βγαινουν επισημες αναβαθμισεις περαν της 2.3.3 για το S ?

 

Με τα 1000 ζόρια βγήκε η 2.3.3 , μην περιμένεις κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Τι ειναι ακριβως το battery drain και παως διορθωνεται?Αν πχ το αγορασω και το εχω απο την αρχη το προβλημα η samsung το αναγνωριζει και σου αλλαζει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Τι ειναι ακριβως το battery drain και παως διορθωνεται?Αν πχ το αγορασω και το εχω απο την αρχη το προβλημα η samsung το αναγνωριζει και σου αλλαζει το κινητο?

 

 

δεν έχει να κάνει με το κινητό, είναι bug της 2.3.3, μένουν από ότι έχω καταλάβει (γιατί σε μένα δεν έχει τύχει) κάποιες εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο που καταναλώνουν με τρελό ρυθμό την μπαταρία

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μέιν το σκεφτείτε δεν υπάρχει θέμα το κινητό είναι από τα καλύτερα της αγοράς και είναι απόλυτα δοκιμασμένο μην το κουράζετε είμαι κάτοχος αιδώ και καιρό το κινητό είναι υπόδειγμα τεχνολογίας όσο για το αν είναι ελληνικά ? δουλεύει μια φίλη μου στο media markt τα κινητά από τι μου είπε είναι νέα παραλαβή είναι εισαγωγής από το εξωτερικό η προσφορά αφτί άρχισε πριν κάνα μήνα από Γερμανία. τώρα έφτασε σε εμάς μετά σε άλλη χώρα πάλι. παραπάνω δεν ξέρω να σας πω πάντως το κινητό είναι πάρα πολύ καλό αυτό μόνο .
keep flying
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει να κάνει με το κινητό, είναι bug της 2.3.3, μένουν από ότι έχω καταλάβει (γιατί σε μένα δεν έχει τύχει) κάποιες εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο που καταναλώνουν με τρελό ρυθμό την μπαταρία

 

Ακριβώς! Αν έχει κάποιος battery drain θα το καταλάβει αμέσως. Σε μένα έχανε 10-15% μπαταρία κάθε ωρα:X:mad:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

η οθονη του,(amoled)ειναι πιο ευαισθητη απο τις αλλες σε περιπτοση πτωσης?να μην ρωτησω για κοστος αντικαταστασης καλυτερα......:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εφαρμογή Turn-by-Turn Navigation της Google™ στην Ελλάδα λειτουργεί κανονικά????????? Είναι free??????????

 

Απαιτεί σύνδεση στο internet για να δουλέψει, δε νομίζω ότι θέλεις κάτι τέτοιο.

 

ερωτηση.

η οθονη του,(amoled)ειναι πιο ευαισθητη απο τις αλλες σε περιπτοση πτωσης?να μην ρωτησω για κοστος αντικαταστασης καλυτερα......:)

 

Δεν έχει να κάνει, όλες οι οθόνες είναι ευαίσθητες σε πτώσεις. Όσον αφορά το κόστος, καλά κάνεις και δεν ρωτάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απαιτεί σύνδεση στο internet για να δουλέψει, δε νομίζω ότι θέλεις κάτι τέτοιο.

 

Μη νομίζεις δεν καταναλώνει πολλά data... Πάντως, η πλοήγηση του google maps, τουλάχιστον μέχρι πριν λίγο καιρό, δε δούλευε στην Ελλάδα. Ωστόσο έχουν βγει custom εκδόσεις, που δουλεύει η πλοήγηση και αποθηκεύονται και οι χάρτες. Γενικά αξίζει να το δοκιμάσεις, αρκεί να μην θες ελληνική φωνή στην πλοήγηση.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα για να το πάρω το απόγευμα μετά τη δουλειά αλλά ειχαν τελειώσει και στα 2 μεδιαμαρκτ και απότι είπαν οι κρατήσεις για άυριο ηταν ήδη πολλές οπότε πάπαλα τοχασα
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

η οθονη του,(amoled)ειναι πιο ευαισθητη απο τις αλλες σε περιπτοση πτωσης?να μην ρωτησω για κοστος αντικαταστασης καλυτερα......:)

 

Λιπών η οθόνη είναι gorilla glass δεν παθαίνει τίποτα ξέρω άτομο που του έπεσε από σκάλες με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα πιο πιθανό είναι να πάθουν κάτι τα πλαστικά παρά η οθόνη ιδικά την οθόνη μην την φοβάσαι .

 

 

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Λιπών η οθόνη είναι gorilla glass δεν παθαίνει τίποτα ξέρω άτομο που του έπεσε από σκάλες με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα πιο πιθανό είναι να πάθουν κάτι τα πλαστικά παρά η οθόνη ιδικά την οθόνη μην την φοβάσαι .

 

 

 

Παρτε screen protector αν δεν θελετε γρατζουνιες.

Αυτα που λενε για gorilla glass κτλ τα ακουω βερεσε...

 

Ποιοτικα μια χαρα ειναι η οθονη αλλα αγρατζουνιστη οθονη δεν υπαρχει.

 

Και εμενα μου ειχε πεσει σε χωματα με πετρες και η οθονη δεν επαθε τπτ,αλλα οταν το πρωτοπηρα γρατζουνιστηκε απτην τσεπη(στην οποια εβαζα μονο το κινητο μεσα)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αν έχει κάποιος battery drain θα το καταλάβει αμέσως. Σε μένα έχανε 10-15% μπαταρία κάθε ωρα:X:mad:

 

Aυτο λεω, αν σου συμβει τι κανεις μετα?Σερβις και αλλαγη?Το αναγνωριζει η samsung hellas?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω, αν σου συμβει τι κανεις μετα?Σερβις και αλλαγη?Το αναγνωριζει η samsung hellas?

οχι φιλε μου.δεν ειναι προβλημα της συσκευης αλλα της ρομ.(andorid 2.3.3) το οποιο εχει εξαφανιστει στην εκδοση 2.3.4.επισεις δεν εμφανιζεται παντα σε ολους!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.δεν ειναι προβλημα της συσκευης αλλα της ρομ.(andorid 2.3.3) το οποιο εχει εξαφανιστει στην εκδοση 2.3.4.επισεις δεν εμφανιζεται παντα σε ολους!

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Η 2.3.4 ειναι επισημη?Αν ναι καλως γιατι απο οτι καταλαβαινω θα λυθει με ενα απλο επισημο update.

Aν δεν ειναι επισημη ομως και το προβλημα υπαρχει?Ισχυει κατι τετοιο?

Sorry και για την επιμονη...

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα τα φωτα σας!Μετα απο πολυ διαβασμα,εβαλα με επιτυχια την F1 samsung S2 V6.Κατεβασα το ελληνικο πληκτρολογιο Multiling αλλα στην εισαγωγη λειτουργιας πρεπει να βαλω αυτοματο και γραφει μονο μεχρι 60 χαρακτηρες ελληνικους?αλλιως το στελνει κατεστραμενο.Υπαρχει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα τα φωτα σας!Μετα απο πολυ διαβασμα,εβαλα με επιτυχια την F1 samsung S2 V6.Κατεβασα το ελληνικο πληκτρολογιο Multiling αλλα στην εισαγωγη λειτουργιας πρεπει να βαλω αυτοματο και γραφει μονο μεχρι 60 χαρακτηρες ελληνικους?αλλιως το στελνει κατεστραμενο.Υπαρχει κατι αλλο?

 

1) το αφήνεις στο αυτοματο

2) η "μανίσια" εφαρμογή στέλνει μόνο ως 70 Ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες, δεν διαθέτει την υποστήριξη για Ελληνικούς χαρακτήρες

για να στέλνεις 160 κατέβασε και χρησιμοποίησε το go sms η το handcent (το go είναι κορυφή με πάρα πολλές επιλογές παραμετροποίησης) και τα 2 είναι πολύ καλύτερα απο την μανίσια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μη νομίζεις δεν καταναλώνει πολλά data...

 

Το πολλά ή το λίγα είναι εντελώς υποκειμενικό. Όπως και να έχει, δεν είναι το ίδιο με ένα αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) το αφήνεις στο αυτοματο

2) η "μανίσια" εφαρμογή στέλνει μόνο ως 70 Ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες, δεν διαθέτει την υποστήριξη για Ελληνικούς χαρακτήρες

για να στέλνεις 160 κατέβασε και χρησιμοποίησε το go sms η το handcent (το go είναι κορυφή με πάρα πολλές επιλογές παραμετροποίησης) και τα 2 είναι πολύ καλύτερα απο την μανίσια

 

Δηλαδη φιλε μου να κατεβασω το go sms και να σβησω τελειως το multiling?Με το go sms μπορω να γραφω ελληνικους χαρακτηρες κανονικα χωρις περιορισμο στους 70???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...