Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως εχει ροζιλα, το ανεφερα σε παλιο ποστ....ειμαι με 2.3.4 jvp

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως εχει ροζιλα, το ανεφερα σε παλιο ποστ....ειμαι με 2.3.4 jvp

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ειχα την εντυπωση οτι αυτο ειναι θεμα της cam του SGS II. Την "ροζιλα" αυτη στην βγαζει δηλαδη μονο στην JVP? Εγω δεν ειχα κανενα θεμα παντως.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση οτι αυτο ειναι θεμα της cam του SGS II. Την "ροζιλα" αυτη στην βγαζει δηλαδη μονο στην JVP? Εγω δεν ειχα κανενα θεμα παντως.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν ξερω, αλλα με αυτην την ρομ το παρατηρησα, με αλλη ισως

να μην το ειχα παρατηρησει.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

 

Με παρουσιαστηκε σημερα το εξης θεμα, η σλλογη φωτο μου βγαζει κανενα στοιχειο ενω η sd εχει κανονικα φωτο, και εξαφανιστηκαν οι ηχοι κλησης!!! Παω να επιλεξω ηχω απο τις ρυθμισεις λαι γραφει μονο "σιγαση" !

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ενα Galaxy S μέσω επιδότησης από Πλαίσιο. Η έκδοση γράφει 2.2 JPP με αριθμό κατασκευής XXJPH. Το kies λεει οτι ειναι η τελευταία έκδοση.

 

Από πού μπορώ να δω εαν είναι η συσκευή COSMOTE ή τί έκδοση είναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ενα Galaxy S μέσω επιδότησης από Πλαίσιο. Η έκδοση γράφει 2.2 JPP με αριθμό κατασκευής XXJPH. Το kies λεει οτι ειναι η τελευταία έκδοση.

 

Από πού μπορώ να δω εαν είναι η συσκευή COSMOTE ή τί έκδοση είναι;

 

πληκτρολόγησε *2767*4387264636# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο για να δείς ποιό product code έχεις (2η γραμμή), καθώς και *#1234# για να δεις την τωρινή σου έκδοση firmware.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγησε *2767*4387264636# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο για να δείς ποιό product code έχεις (2η γραμμή), καθώς και *#1234# για να δεις την τωρινή σου έκδοση firmware.

 

 

thx! αναφέρει gt-i9000hkyeur

 

pda: i9000xwjph

phone: xxjpp

csc: xxjp9

 

Αυτό σημαίνει οτι είναι Ευρωπαικό;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

thx! αναφέρει gt-i9000hkyeur

 

pda: i9000xwjph

phone: xxjpp

csc: xxjp9

 

Αυτό σημαίνει οτι είναι Ευρωπαικό;

 

Αυτό σημαίνει ότι φοράς την τελευταία επίσημη ελληνική rom (froyo 2.2). Ο κωδικός eur δεν υποννοεί την ευρώπη αλλά τη wind. Ο αντίστοιχος της cosmote είναι cos. Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι φοράς την τελευταία επίσημη ελληνική rom (froyo 2.2). Ο κωδικός eur δεν υποννοεί την ευρώπη αλλά τη wind. Ο αντίστοιχος της cosmote είναι cos. Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Mια διορθωσούλα Μάκη, ο EUR δεν υποννοεί μόνο τη Wind, αλλά την περιέχει, είναι ο γενικός ελληνικός κωδικός. Περιέχει Wind, Cosmote και Vodafone. Ο COS είναι μόνο της Cosmote, καθώς και ο VGR μόνο των branded Vodafone συσκευών.

 

Μόλις αγόρασα ενα Galaxy S μέσω επιδότησης από Πλαίσιο. Η έκδοση γράφει 2.2 JPP με αριθμό κατασκευής XXJPH. Το kies λεει οτι ειναι η τελευταία έκδοση.

 

Από πού μπορώ να δω εαν είναι η συσκευή COSMOTE ή τί έκδοση είναι;

 

Η συσκευή σου είναι Ελληνική με το τελευταίο ελληνικό Froyo 2.2 firmware, το JPH. Eίναι sim free, δεν είναι καμίας εταιρείας, απλά είναι ελληνική συσκευή και περιέχει τα APN όλων των μεγάλων παρόχων. Συνήθως η Wind δίνει τις EUR συσκευές όπως είπε ο Mάκης, χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό, η συσκευή μπορεί κάλλιστα να αγοράστηκε και σε oteshop. Και όπως λέει το Kies, είναι όντως η τελευταία έκδοση, αν και αναμένεται η επόμενη έκδοση, γνωστή ως Gingerbread, όπου να'ναι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

θα ηθελα την βοηθεια σας

μου κανανε δωρο το galaxy αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με την ληψη σηματος

το τηλ. αγοραστηκε απο ρουμανια (μαλλον) και λειτουργουσε αψογα στην γερμανια

εδω τιποτα

το δοκιμασα με root

με τελευταια rom αλλα τιποτα μπορω να κανω κατι

pls

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

θα ηθελα την βοηθεια σας

μου κανανε δωρο το galaxy αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με την ληψη σηματος

το τηλ. αγοραστηκε απο ρουμανια (μαλλον) και λειτουργουσε αψογα στην γερμανια

εδω τιποτα

το δοκιμασα με root

με τελευταια rom αλλα τιποτα μπορω να κανω κατι

pls

 

Με ποιες ROMs το έχεις δοκιμάσει; Επίσης υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η SIM, δοκίμασες να του βάλεις κάποια άλλη;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Η συσκευή σου είναι Ελληνική με το τελευταίο ελληνικό Froyo 2.2 firmware, το JPH. Eίναι sim free, δεν είναι καμίας εταιρείας, απλά είναι ελληνική συσκευή και περιέχει τα APN όλων των μεγάλων παρόχων. Συνήθως η Wind δίνει τις EUR συσκευές όπως είπε ο Mάκης, χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό, η συσκευή μπορεί κάλλιστα να αγοράστηκε και σε oteshop. Και όπως λέει το Kies, είναι όντως η τελευταία έκδοση, αν και αναμένεται η επόμενη έκδοση, γνωστή ως Gingerbread, όπου να'ναι.

 

Ευχαριστώ Tyxerakias. Εαν αναμένεται σύντομα τότε να μην την βάλω μέσω ODIN... ας περιμένω.

 

(Μέσα σε 7 ώρες μου έφαγε 20% μπαταρία, αααααχ...... μια ζωη τα ίδια :lol: , και δεν εβαλα κ τπτ ... )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εχει να μου προτεινη κανεις κανενα καλο gps προγραμ ωστε να εχει τους ελληνικους χαρτες ωστε να το χρησιμοποιω στο αμαξι μου?για το ndrive τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Με ποιες ROMs το έχεις δοκιμάσει; Επίσης υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η SIM, δοκίμασες να του βάλεις κάποια άλλη;

 

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και την αμεση απάντηση

Το κινητο το δοκιμασα με 2 καρτες wind οι οποιες σε htc desire και samsung wave λειτουργουν απροβλημάτιστα. Οι rom ήτανε

GT_I9000_XWJVH_XXJVO_NEEJV3_Sbl

I9000XXJVQ

GT_I9000_XXJVQ_XXJVQ_OXAJVQ_Sbl

Α το κινητο λειτουργούσε στην Γερμανία χωρις ιδιαίτερα προβλήματα

καμια ιδέα

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδες...

 

1) γινεται στο google maps να σου βγαζει στιγμα μονο με το gps activate και χωρις να λαμβανει δεδομενα απο wifi?ι γινεται σε καποια αλλη εφαρμογη?

 

2) πως μπορω στον chrome του κινητου να περασω τα bookmark του chrome που εχω στο PC?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδες...

 

1) γινεται στο google maps να σου βγαζει στιγμα μονο με το gps activate και χωρις να λαμβανει δεδομενα απο wifi?ι γινεται σε καποια αλλη εφαρμογη?

 

2) πως μπορω στον chrome του κινητου να περασω τα bookmark του chrome που εχω στο PC?

 

1) νομιζω θέλει και wifi (νομιζω) με το google maps. Για αλλη εφαρμογή δεν ξερω.

 

2)για το αντίθετο υπαρχει δωρεάν εφαρμογή στο μαρκετ (phone 2 chrome), δεν γνωρίζω αν κάνει και αυτό που θες εσυ (το αντίστροφο δηλαδή)

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδες...

 

1) γινεται στο google maps να σου βγαζει στιγμα μονο με το gps activate και χωρις να λαμβανει δεδομενα απο wifi?ι γινεται σε καποια αλλη εφαρμογη?

 

Με την τελευταια εκδοση του google maps εχεις την δυντοτητα για offline download δες εδω http://www.pcw.gr/Article/Latest/offline_Google_Maps/179-6033.html

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ορεα και πως γινεται αυτο το offline download?δεν το επιασα?μεσα απο το google maps του κινητου?

 

Ναι... μόνο στην τελευταία του έκδοση 5.7 όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ορεα και πως γινεται αυτο το offline download?δεν το επιασα?μεσα απο το google maps του κινητου?

 

Ναι μεσα απο το google maps πρεπει να πας στο εργαστηριο(lab)

 

υ.γ. ειμαστε offtopic

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια χαζη ερωτητη και την 5.7 που την βρισκουμε?android market?

 

Ναι.Δες εδω

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

επισης το σηματακι του GPS παντα αλλαζει μορφη πανω σαν να προσπαθει να λοκαρει αλλα πχ το αφηνω περιπου μισο λεπτο και δεν μενει σταθερο. εχω την 2.2 ειπαρχει κανα gps fix?το εχω κανει και ροοτ το κινητο.απλα θελει πιο πολυ ωρα να λοκαρει η ειπαρχει καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας παίρνει να φορτισει πλήρως το κινητο; Εμένα 3 ώρες μέχρι το 99% και μετα άλλες τόσες μέχρι το 100%. Πολλές μου φαίνονται.

 

Επίσης είχε 25% το βράδυ και το πρωί ήταν κλειστό. Ενώ κατα την διάρκεια της ημέρας δεν είδα περίεργη συμπεριφορά της μπαταρίας.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας παίρνει να φορτισει πλήρως το κινητο; Εμένα 3 ώρες μέχρι το 99% και μετα άλλες τόσες μέχρι το 100%. Πολλές μου φαίνονται.

 

Επίσης είχε 25% το βράδυ και το πρωί ήταν κλειστό. Ενώ κατα την διάρκεια της ημέρας δεν είδα περίεργη συμπεριφορά της μπαταρίας.

Τόση ώρα (6 ώρες που γράφεις) δεν νομίζω να είναι λογικό εκτός και το φορτίζεις απο usb/άλλο φορτιστή (μικρότερη τάση ρεύματος=μεγαλύτερη διάρκεια φόρτισης)... Έκανες reset τα battery stats; Αν όχι δοκίμασε το.

 

Σχετικά με το 25%: ΔΕΝ είναι επίσης λογικό να χάνει 25% στη διάρκεια της νύχτας (8 ώρες περίπου; )... Καθόλου! Είχες μήπως ανοιχτά wifi/bluetooth/συγχρονισμό; Όλα αυτά τρώνε μπαταρία... Επίσης επειδή μου θυμίζει κάτι το φαινόμενο (battery drain των 2.3.3 roms) για δώσε πληροφορίες, ποια rom/firmware έχεις;

 

Σχετικά με όλα τα παραπάνω κοίτα και τη βίβλο της μπαταρίας εδώ!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας παίρνει να φορτισει πλήρως το κινητο; Εμένα 3 ώρες μέχρι το 99% και μετα άλλες τόσες μέχρι το 100%. Πολλές μου φαίνονται.

 

Γύρω στις 2.5 ώρες με φορτιστή, καμία ώρα παραπάνω μέσω usb. Μάλλον χρησιμοποίησες usb υποθέτω.

 

Επίσης είχε 25% το βράδυ και το πρωί ήταν κλειστό. Ενώ κατα την διάρκεια της ημέρας δεν είδα περίεργη συμπεριφορά της μπαταρίας.

 

Υπαρκτό φαινόμενο σε μερικούς που έχουν περάσει ginger. Ρίξε μια ματιά εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...