Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eee παιδια που ειιστεεεε:lol:

 

ξερει κανεις??

 

το ξαναποσταρω

ναι αλλα εγω θελω μετα την αποφορτιση του λαπντοκ , το ατριξ να ειναι η μπαταρια του λαπντοκ,ωσπου να σβησουν και τα 2!!!!

 

καπου ειχα ακουσει πως ετσι γινεται..

 

αλλωστε ιδιες μπαταριες εχουν τα λαπντοκ,ατριξ σε μεγεθος,σιγα που 10 λεπτα να τελιωνα τη δουλεια μου,

θα ξεζουμιζαν το ατριξ..

 

τι λετε??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eee παιδια που ειιστεεεε:lol:

 

ξερει κανεις??

 

το ξαναποσταρω

ναι αλλα εγω θελω μετα την αποφορτιση του λαπντοκ , το ατριξ να ειναι η μπαταρια του λαπντοκ,ωσπου να σβησουν και τα 2!!!!

 

καπου ειχα ακουσει πως ετσι γινεται..

 

αλλωστε ιδιες μπαταριες εχουν τα λαπντοκ,ατριξ σε μεγεθος,σιγα που 10 λεπτα να τελιωνα τη δουλεια μου,

θα ξεζουμιζαν το ατριξ..

 

τι λετε??

 

Δεν νομιζω οτι γίνεται αυτο που λες, δηλαδη να παιρνει το dock ρευμα απο τη ματαρια του κινητου..

Εμενα τουλαχιστον κλεινει το dock και δεν δειχνει να φορτίζει μετα απο το atrix..

Με την ευκαιρια παντως κοιταξτε τι εχει ετοιμασει η asus :

 

http://www.asus.com/Mobile/PadFone/

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι γίνεται αυτο που λες, δηλαδη να παιρνει το dock ρευμα απο τη ματαρια του κινητου..

Εμενα τουλαχιστον κλεινει το dock και δεν δειχνει να φορτίζει μετα απο το atrix..

Με την ευκαιρια παντως κοιταξτε τι εχει ετοιμασει η asus :

 

http://www.asus.com/Mobile/PadFone/

 

σευχαριστω rx8,με το λαπντοκ ολο μου απαντας!:lol:

 

καλα ναι το ειχα δει προσφατα και φαινεται εξαιρετικη προταση οπως και να το δεις το ασους:),

 

-καλη αμολεντ με υψηλη αναλυση,(η σαμσουγκ γιατι ελεγε πως δεν ανεβαινει αλλο η αναλυση της αμολεντ τους απο 480-800??μηπως αυτη ειναι η νεα αμολεντ??)

-ο καινουργιος σναπντραγκον( ο τετραπυρηνος με τα 28 nm νομιζω ειναι αυτος??ουαο:blink::!:)

-ολα καλα σαν φυσικη εξελιξη του ατριξ μας,μικρη παραφωνια η μπαταρια του κινητου.μα 1500 Mah:rolleyes:

 

κυριως μου αρεσει που προστατευει το κινητο βαζοντας το μεσα και δεν φοβαμαι μην πεσει πια.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, εξαιρετική αγορά φαίνεται το ASUS....

Πάντως και το δικό μας είναι πολύ καλό και μάλιστα προχθές το συνέδεσα με ένα bluetooth ποντίκι που έιχα και πλέον το lapdock έχει μετατραπεί σε σχεδόν κανονικό λαπτοπ με ιδιαίτερη ευκολία χειρισμού!!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, εξαιρετική αγορά φαίνεται το ASUS....

Πάντως και το δικό μας είναι πολύ καλό και μάλιστα προχθές το συνέδεσα με ένα bluetooth ποντίκι που έιχα και πλέον το lapdock έχει μετατραπεί σε σχεδόν κανονικό λαπτοπ με ιδιαίτερη ευκολία χειρισμού!!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

ναι ειναι πρωτο!!κι εγω ετσι το δουλευω:)

 

καποιο παλικαρι να βρουμε απο εδω να το βαλουμε να μας τα στησει τα λαπντοκ για καμμια

καλη εκδοση λινουξ,ubuntu ισως??

με το αζημιωτο φυσικα ε!:D

 

δεν πιστευω εσυ φιλε rx8 να το εχεις προχωρησει σε λινουξ??:shifty:

 

μιλα γρηγορα!:!:τι θες?

καφε?ποτο?,πλυσιμο αμαξιου?ξεσκονισμα ατριξ??:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πρωτο!!κι εγω ετσι το δουλευω:)

 

καποιο παλικαρι να βρουμε απο εδω να το βαλουμε να μας τα στησει τα λαπντοκ για καμμια

καλη εκδοση λινουξ,ubuntu ισως??

με το αζημιωτο φυσικα ε!:D

 

δεν πιστευω εσυ φιλε rx8 να το εχεις προχωρησει σε λινουξ??:shifty:

 

μιλα γρηγορα!:!:τι θες?

καφε?ποτο?,πλυσιμο αμαξιου?ξεσκονισμα ατριξ??:lol:

 

Μπα!! Με υπερεκτιμησες.. :lol:

Παντως καλη ιδεα, οντως...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ακόμα το λαπντοκ, αλλά είμαι στα πρόθυρα...θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί κάποιος εκτυπωτής (μέσω θύρας usb) ώστε να εκτυπώνουμε κιόλας?

Ρωτάω γιατι έχω έναν laser εκτυπωτή (Kyocera) στον οποίο η εταιρεία δεν έβγαλε drivers για "παράθυρα7" και κάθε φορά συνδέω το netbook για να εκτυπώσω πολλές σελίδες.

Θα βόλευε πολύ αν γινόταν και αυτό.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ακόμα το λαπντοκ, αλλά είμαι στα πρόθυρα...θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί κάποιος εκτυπωτής (μέσω θύρας usb) ώστε να εκτυπώνουμε κιόλας?

Ρωτάω γιατι έχω έναν laser εκτυπωτή (Kyocera) στον οποίο η εταιρεία δεν έβγαλε drivers για "παράθυρα7" και κάθε φορά συνδέω το netbook για να εκτυπώσω πολλές σελίδες.

Θα βόλευε πολύ αν γινόταν και αυτό.

 

ναι εχει κανονικα επιλογη το λαπντοκ για εκτυπωση με πριντερ.:)

δεν το δοκιμασα ακομα βεβαια..

 

rx8 φιλε,πραγματικα θα λεγε κανενα ubuntu στο λαπντοκακι μας,και τα παιδια

στο xda το κανουν να φαινεται τοσο ευκολο...:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ψαχνω και εγω νεο κινητο και γλυκοκοιταζω το atrix αλλα εχω μερικες ερωτησεις.

 

1) Το εχω βρει μεταχειρισμενο στα 220 και το ψαχνω για 200, να υποθεσω οτι ειναι καλη τιμη αν υπολογισουμε οτι στο skroutz ειναι στα 290;

2) Με τις custom rom τι γινεται; Το κινητο που εχω τωρα ειναι το lg p500 οπου αυτην την στιγμη στο xda εχουν βγαλει και cyanogen9, υπαρχει στο atrix κινητικοτητα στο θεμα των mods;

3) Ειδα σε κατι βιντεακια οτι εχουν καταφερει να περασουν Ubuntu στο atrix 4g και απο οτι καταλαβα το 4g ειναι το Αμερικανικο μοντελο, τα ubuntu τα δεχεται και η δικια μας εκδοση; Εχουν αρκετα bugs η ειναι σε καλο σταδιο;

4) Διαβασα για κατι προβληματα υπερθερμανσης με αλλες rom...συμβαινει σε πολλους η ειναι η εξαιρεση

 

Γενικα απο οτι καταλαβατε οταν το παρω εχω σκοπο να το πειραξω λιγο για αυτο και οι παραπανω ερωτησεις. Θα με βολευε να εχω κινητο και ενα λειτουργικο laptop με ubuntu μαζι μου λογο δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

τιμη καλη ειναι ναι,τα αλλα θα στα πει καποιος που τα ξερει:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ψαχνω και εγω νεο κινητο και γλυκοκοιταζω το atrix αλλα εχω μερικες ερωτησεις.

 

1) Το εχω βρει μεταχειρισμενο στα 220 και το ψαχνω για 200, να υποθεσω οτι ειναι καλη τιμη αν υπολογισουμε οτι στο skroutz ειναι στα 290;

2) Με τις custom rom τι γινεται; Το κινητο που εχω τωρα ειναι το lg p500 οπου αυτην την στιγμη στο xda εχουν βγαλει και cyanogen9, υπαρχει στο atrix κινητικοτητα στο θεμα των mods;

3) Ειδα σε κατι βιντεακια οτι εχουν καταφερει να περασουν Ubuntu στο atrix 4g και απο οτι καταλαβα το 4g ειναι το Αμερικανικο μοντελο, τα ubuntu τα δεχεται και η δικια μας εκδοση; Εχουν αρκετα bugs η ειναι σε καλο σταδιο;

4) Διαβασα για κατι προβληματα υπερθερμανσης με αλλες rom...συμβαινει σε πολλους η ειναι η εξαιρεση

 

Γενικα απο οτι καταλαβατε οταν το παρω εχω σκοπο να το πειραξω λιγο για αυτο και οι παραπανω ερωτησεις. Θα με βολευε να εχω κινητο και ενα λειτουργικο laptop με ubuntu μαζι μου λογο δουλειας.

Aν και καινούριος χρήστης του κινητού, μπορώ να σου απαντήσω σε κάποια ;)

1) Νομίζω για τα λεφτά του είναι εκπληκτική η συσκευή. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σ'αυτά τα λεφτά!

2) ΗΤC δεν είναι στα mods, αλλά σίγουρα έχει πράμα κι εδώ! Και cm9 υπάρχει κι εδώ (beta βέβαια όπως παντού, αλλά αρκετά καλή απ'όσο έχω διαβάσει).

3) Δεν έχω δει για το ubuntu, αλλά οι roms για το 4g (όχι όμως και τα radios, kernels κλπ) κάνουν για το ευρωπαϊκό. Τώρα περισσότερα καλύτερα να σου πει κάποιος που γνωρίζει επ'αυτού!

4) Απ'ότι έχω διαβάσει, το πρόβλημα προκαλείται με κάποιους kernels και με overclocking σε κάποιες roms. Ακόμα και stock το κινητό πάντως, είναι πολύ καλό!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

snik αμα googlareis σωστα στους xda θα βρεις ubuntu κι απολα.

 

επεμεινε λιγο κ ειναι ολα εκει

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις θα το ψαξω λιγο καλυτερα στο xda. Να ρωτησω και κατι αλλο, επειδη βλεπω καποια atrix σε ebay και amazon σε σχετικα καλη τιμη αλλα ειναι κλειδωμενα σε αλλα δικτυα. Λογικα αν του αλλαξω rom θα ξεκλειδωθει αυτοματα η θα εχω καποιο προβλημα με τα δικτυα εδω;
Link to comment
Share on other sites

ρωτα τον πωλητη,μεχρι να σου πει καποιος που ξερει απο εδω.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω η αλλαγή της ROM δεν αφαιρεί το κλείδωμα.

 

Στο ebay υπάρχουν εταιρείες που πουλάνε subsidy codes για κινητά, ψάξε μήπως βρεις κάτι.

 

Αν είναι αμερικάνικη συσκευή, ρώτα τον πωλητή αν μπορεί να ζητήσει από τον carrier (πχ. AT&T, T-Mobile) να ξεκλειδώσει το κινητό επειδή αυτός "θα πάει ταξίδι στο εξωτερικό και το χρειάζεται". Αρκετές φορές το κάνουν και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω η αλλαγή της ROM δεν αφαιρεί το κλείδωμα.

 

Στο ebay υπάρχουν εταιρείες που πουλάνε subsidy codes για κινητά, ψάξε μήπως βρεις κάτι.

 

Αν είναι αμερικάνικη συσκευή, ρώτα τον πωλητή αν μπορεί να ζητήσει από τον carrier (πχ. AT&T, T-Mobile) να ξεκλειδώσει το κινητό επειδή αυτός "θα πάει ταξίδι στο εξωτερικό και το χρειάζεται". Αρκετές φορές το κάνουν και δωρεάν.

 

Εχεις δικιο μολις το διαβασα και στο xda. Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις με καλυψατε παιδια! Θα το κοιταξω και ελπιζω να βρω καποιο σε καλη τιμουλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει τηλεφωνο στην υπηρεσια το οποιο θεωρω ακυρο.την καρτα οταν την βαζω σε αλλο κινητο η οθονη οποιασδηποτε αλλης συσκευης μου δειχνει οτι ειμαι σε αναμονη.μονο στο μοτο δεν μου βγαζει.εχω ψαξει και σε ξενα φορουμ ευρωπης ,αμερικης κλπ μηπως αναφερεται κατι αλλα δεν αντιμετοπιζουν παρομοιο προβλημα.εσεις οταν περνετε τηλ σας βγαζει στην οθονη σε αναδιομενο παραθηρο η κατι αλλο οτι ο αλλος μιλαει?η εχετε το ιδιο θεμα.γιατι αν ναι τσαμπα τρεχω. Edited by dimitris19923
σε παραθεση για μνμ που ειχα στειλει για την αναμονη
Link to comment
Share on other sites

Παιδειά δεν γίνεται πλοήγηση χωρίς ιντερνετ? Που προσπαθώ να μπώ δεν με αφήνει με gps μόνο Edited by billkiork
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδειά δεν γίνεται πλοήγησει χωρίς ιντερνετ? Που προσπαθώ να μπώ δεν με αφήνει με gps μόνο

 

Υπάρχουν πολλά (όχι δωρεάν) προγράμματα πλοήγησης που δουλεύουν αυτόνομα χωρίς την απαίτηση ύπαρξης σύνδεσης στο internet. Περισσότερες πληροφορίες για αυτά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Ηδη το ψάχνω :rolleyes: απλώς νόμιζα οτι θα γίνεται. Στους nokia maps γίνεται και φαντάστηκα οτι στο android είναι αυτονόητο! Τεσπα :X
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι κατοχος του atrix :D

Σε σχεση με το optimus one που ειχα ειναι η μερα με την νυχτα.

 

Στο θεμα μας τωρα, σκεφτομαι να του ξεκλειδωσω τον bootloader και να του περασω καποια custom rom.

Στα στοιχεια της συσκευης εχω τα εξης

Android version:2.3.4

Baseband version: N_01.100.00R

Kernel Version: 2.6.32.9

Build number: 4.5.2A-74_OLE-27

 

Μπορω να ακολουθησω την διαδικασια που περιγραφει εδω η πρεπει πρωτα να κανω κατι αλλο για να το ξεκλειδωσω; Το κινητο εχει γινει ηδη root.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Για το ξεκλείδωμα κοίτα τον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Τον ακολούθησα και όλα πήγαν τέλεια :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αξιζει να αγορασω το ατριξ? εχει σταθερο λογισμικο? θα παρει αναβαθμιση αις κριμ η μονο την αντροιντ 2.3? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αξιζει να αγορασω το ατριξ? εχει σταθερο λογισμικο? θα παρει αναβαθμιση αις κριμ η μονο την αντροιντ 2.3? ευχαριστω.

 

Πιστεύω έχουν όλα ερωτηθεί και απαντηθεί πολλάκις. Μόλις τελειώσεις όλο το thread θα ξεδιαλύνεις πολλά στο μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε οσοι παιζετε παιχνιδια τις ακριβεις εκδοσεις των

παιχνιδιων που παιζουν-παιζετε στο ατριξ?

 

oυτε το προεγκατεστημενο .Need For Speed : Shift δεν δουλευει,τι να πω!!:rolleyes:

 

παιχνιδια racing προτιμω δλδ

.Need For Speed : Shift

Raging Thunder 2

.Extreme Formula

 

και ενω ολα τα επαιζα στο gs2,στο 2χ στο ατριξ δεν παιζει τπτ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...