Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αναφέρομαι στη συγκριση που έκανες την περίοδο που ήσουν κάτοχος ταυτόχρονα του Atrix κα του 2Χ και τους είχες κοτσάρει το ίδιο wallpaper! :wacko:

 

δεν ημουνα ταυτοχρονα, ειπα οτι εχω παιξει και με τα 2

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το μονο που εχω δει ειναι οτι στο site της Motorola λέει ότι έχει δέκτη ραδιοφώνου στα specifications

 

http://m.motorola.com/;area=none/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/ci.Motorola-ATRIX-US-EN.alt#anchor

 

Ελπίζω να μην εννοείς εκεί που λέει internet radio...

Αν βρεις το σχετικό λινκ ευπρόσδεκτο

 

 

Κάτι άλλο....Την αναβάθμιση σε

2.3.6 θα την πάρουμε επίσημα ή πρέπει να καταφύγουμε σε πατέντες τύπου παίρνω αμερικανική στοκ και φλασαρω; by the way ΟΤΑ ή μέσω κάποιου προγράμματος γίνεται η διαδικασία;

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

http://m.motorola.com/;area=none/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/ci.Motorola-ATRIX-US-EN.alt#anchor

 

Ελπίζω να μην εννοείς εκεί που λέει internet radio...

Αν βρεις το σχετικό λινκ ευπρόσδεκτο

 

 

Κάτι άλλο....Την αναβάθμιση σε

2.3.6 θα την πάρουμε επίσημα ή πρέπει να καταφύγουμε σε πατέντες τύπου παίρνω αμερικανική στοκ και φλασαρω; by the way ΟΤΑ ή μέσω κάποιου προγράμματος γίνεται η διαδικασία;

Εδω το λέει

 

http://www.motorola.com/Consumers/GR-EL/Consumer-Products-and-Services/Mobile-Phones/ci.Motorola-ATRIX-GR-EL.alt

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

 

Αν επιλέξεις αλλαγή τοποθεσίας στις ρυθμίσεις του σαιτ κάτω αριστερα και πας αμερική, γερμανια ή αγγλία δεν υπάρχει στα χαρακτηριστικά

ραδιόφωνο. Οπότε το να είναι χαρακτηριστικό που προσφέρεται ΜΟΝΟ στο ελλαδιστάν μου φαίνεται ουτοπικό

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις αλλαγή τοποθεσίας στις ρυθμίσεις του σαιτ κάτω αριστερα και πας αμερική, γερμανια ή αγγλία δεν υπάρχει στα χαρακτηριστικά

ραδιόφωνο. Οπότε το να είναι χαρακτηριστικό που προσφέρεται ΜΟΝΟ στο ελλαδιστάν μου φαίνεται ουτοπικό

 

Τοτε θα ειναι τυπογραφικο λαθος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χθες ένα πολύ ωραίο application σαν φόντο, το GREECE FLAG FREE ,που δείχνει μια ελληνική σημαία να κυματίζει στη Σαντορίνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας το lapdock και αν ναι αξίζει να το πάρω;

εγω εχω το multimedia dock! τελεια πραγματα!

η οθονη και η ταχυτητα αυτου του κινητου ειναι ολα τα λεφτα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το multimedia dock! τελεια πραγματα!

η οθονη και η ταχυτητα αυτου του κινητου ειναι ολα τα λεφτα!

 

έχοντας αυτό μπορείς να συνδεθείς με μπλουτουθ ποντίκι και πληκτρολόγιο και να δουλέψεις; μπαίνει στην βάση με θήκη σιλικόνης η πρέπει να την βγάζει κάνεις;

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειάζεσαι dock για να συνδέσεις bluetooth πληκτρολόγιο/ποντίκι, με το multimedia dock συνδέεις usb

 

Πάει η προσφορά του multirama που το'χε 300Ε... Τώρα το πήγε 450Ε

Link to comment
Share on other sites

ta media markt 299 δεν το εχουν κιαυτα ομως?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειάζεσαι dock για να συνδέσεις bluetooth πληκτρολόγιο/ποντίκι, με το multimedia dock συνδέεις usb

 

Πάει η προσφορά του multirama που το'χε 300Ε... Τώρα το πήγε 450Ε

 

εννοώ αν συνδέοντας με το γουεμπτοπ το τηλέφωνο στην τηλεόραση μπορείς να συνδέσεις οποιοδήποτε μπλουτουθ ποντίκι και πληκτρολόγιο και να δουλέψεις

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξεκαθαρίσαμε αν έχει ή όχι ράδιο και αν υπάρχει 860 και 680, ελπίζω να μην το ξαναρωτήσουμε άλλες δέκα φορές...

 

Και για συγκρίσεις συσκευών έχουμε άλλη ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες, αμερικανικο ατριξ αμφιβολο να εχει εγγυηση εδω ετσι?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εννοώ αν συνδέοντας με το γουεμπτοπ το τηλέφωνο στην τηλεόραση μπορείς να συνδέσεις οποιοδήποτε μπλουτουθ ποντίκι και πληκτρολόγιο και να δουλέψεις

Απο τη στιγμη που υπαρχει το hack για να γινεται το webtop χωρις να εχεις το lapdock...ειναι περιττο πλεον. Εχεις μια οθονη τηλεορασης 40" το κουμπώνεις μια και εχεις ολοκληρη οθοναρα...κι αμα αγορασεις ενα bluetooth keyboard με ενσωματωμενο touch panel κοστος ενα 40 αρι...το οποιο μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σε αλλες συσκευες (ipad κ.λ.π)...εισαι ο καλυτερος του χωριου!....δε πιστευω κανεις απο εσας που εχετε lapdock να πιστευετε πως μπορει να υποκαταστησει ενα laptop ...ειναι μονο για surfing και media player......για office...μη το σκεφτεστε!Θα το επερνα ομως αν κοστιζε κανα 60 αρι απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες, αμερικανικο ατριξ αμφιβολο να εχει εγγυηση εδω ετσι?

 

Δεν είναι αμφίβολο... δεν έχει σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που υπαρχει το hack για να γινεται το webtop χωρις να εχεις το lapdock...ειναι περιττο πλεον. Εχεις μια οθονη τηλεορασης 40" το κουμπώνεις μια και εχεις ολοκληρη οθοναρα....

 

Έχει κάνει κανείς το χακ; και αν ναι έχει παρενέργειες; οδηγίες για να δούμε «φως»;

 

Edit: είμαι ρουτ, δεν έχω ξεκλειδώσει τον μπουτλοντερ και θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται το χακ υπό αυτές τις συνθήκες

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς το χακ; και αν ναι έχει παρενέργειες; οδηγίες για να δούμε «φως»;

 

Το χακ επίσης συμπεριλαμβάνεται σε πολλές ελεύθερες ρομ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά,νέος κάτοχος atrix και εγω ,έχω διαβάσει oooλο το θέμα από την αρχή,αλλά παρόλα αυτά έχω πολλά κενά :p

Και το milestone που ειχα αλλά και το defy είχαν κλειδωμένους booloader,αλλά μια χαρά έπαιζαν custom roms,ειδικά το defy με cm7 δουλεύει τέλεια και πολύ γρήγορα.

Το atrix θέλει υποχρεωτικά ξεκλείδωμα για custom roms; δεν παίζει καμία rom δλδ χωρις kernel ξέρω εγω;

Και τέλος ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποια cm7 based rom,άσχετα αν απαιτεί ξεκλείδωμα η όχι που να δουλεύει το fingerpint και να μπορεί να δουλέψει το webtop ;

Να σημειώσω ότι ήδη είμαι rooted ,από το πρώτο δεκάλεπτο :p

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδέω το κινητό στο usb είτε για φόρτιση είτε για μεταφορά, δεδομένων το κινητό γίνεται αργό και αλλού πατάω άλλα νιώθει. Έτσι πρέπει να συμπεριφέρεται;;;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδέω το κινητό στο usb είτε για φόρτιση είτε για μεταφορά, δεδομένων το κινητό γίνεται αργό και αλλού πατάω άλλα νιώθει. Έτσι πρέπει να συμπεριφέρεται;;;:blink:

 

Με την μαμισια rom δεν ειναι φυσίολογικο αυτο τώρα αμα του έχεις βάλει άλλη rom όλα να τα περιμένεις. Κάτι παρόμοιο το είχα πάθει και εγώ με το milestone που είχα αλλά εκεί εφτεγε το κλασικό πρόβλημά που είχαν όλα τα milestone με την μονόσημε της οθονης

Link to comment
Share on other sites

Με την μαμισια rom δεν ειναι φυσίολογικο αυτο τώρα αμα του έχεις βάλει άλλη rom όλα να τα περιμένεις. Κάτι παρόμοιο το είχα πάθει και εγώ με το milestone που είχα αλλά εκεί εφτεγε το κλασικό πρόβλημά που είχαν όλα τα milestone με την μονόσημε της οθονης

 

Δεν το εχω πειραξει καθολου. Το εχω μια εβδομαδα και στη φορτιση μου εκανε προβλημα

2 στις 5 και στον υπολογιστη καθε φορα που το συνδεω ακομη και για απλη φορτιση:(

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το καλώδιο που ήρθε μαζί με το κινητό;

 

Ναι. Σήμερα ειδικά δεν μπορούσα ούτε καν να το ξεκλειδώσω (slide). Έβγαζα το βύσμα για να νιώσει :worry: Που και να αρχίσω να το "πειράζω"...... Θα σαλέψει τελείως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...