Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...πήρα το κινητό και το lapdock σήμερα το πρωί..rootara από 2.3.4 και όλα καλά...το σετάρισα λογαριασμούς κλπ και άρχισα να το φορτώνω..έχω ενθουσιαστεί απίστευτα. Δε μπορώ να βρώ με τπτ skin Ιgo που να υποστηρίζει την ανάλυση.Όλα τα link είναι #%^& όποιος το έχει παρακαλώ να με βοηθήσει.

 

Επίσης δεν μου ανάβει η οθόνη από το κουμπί του ήχου και είναι πολύ άβολο το πίσω κουμπάκι με μετά η αναγνώριση δαχτ. αποτυπώματος. καμιά ιδέα κανείς;

Edited by FISHERMAN

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου με τα πειράματά σου ...την εφαγες την μπαταρία. Τώρα έχεις 4 λυσεις: 1) να αγοράσεις εξωτερικο φορτιστή 2)να φτιαξεις μόνος σου ένα motorolla service cable που μπορεις να φλασαρεις και με αφορτιστη μπαταρια 3) να το στείλεις για να στο φτιαξουν στην αντιπροσωπεία. 4) να έρθεις με τη μπαταρια σου να στη φορτισω ή και νατο φλασάρεις με το service cable που έχω φτιάξει. ΕΓΩ προτείνω την 3 .
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με τα πειράματά σου ...την εφαγες την μπαταρία. Τώρα έχεις 4 λυσεις: 1) να αγοράσεις εξωτερικο φορτιστή 2)να φτιαξεις μόνος σου ένα motorolla service cable που μπορεις να φλασαρεις και με αφορτιστη μπαταρια 3) να το στείλεις για να στο φτιαξουν στην αντιπροσωπεία. 4) να έρθεις με τη μπαταρια σου να στη φορτισω ή και νατο φλασάρεις με το service cable που έχω φτιάξει. ΕΓΩ προτείνω την 3 .

έχει και μια 5 λυση να συνδεσεις καλωδιακια στους πολους της μπαταρίας...και να τη φορτισεις αφου την αφησεις καμια 2 ωρες. Η τάση πρέπει να ειναι 5.1 v στον φορτιστη που θα χρησιμοποιησεις και οταν τελειωσει η φορτιση στους πολους πρέπει να γραφει το πολυμετρο περιπου 3,88 v ως και 4.2 αναλογα την ακριβεια του πολυμετρου. Προσοχη όμως στις υπερβολες γιατι αν την υπερφορτισεις ..μπορει να παρεις καμια φωτια.....θελει να εχεις εμπειρια απο αυτα.ΑΥΤΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...πήρα το κινητό και το lapdock σήμερα το πρωί..rootara από 2.3.4 και όλα καλά...το σετάρισα λογαριασμούς κλπ και άρχισα να το φορτώνω..έχω ενθουσιαστεί απίστευτα. Δε μπορώ να βρώ με τπτ skin Ιgo που να υποστηρίζει την ανάλυση.Όλα τα link είναι #%^& όποιος το έχει παρακαλώ να με βοηθήσει.

 

Επίσης δεν μου ανάβει η οθόνη από το κουμπί του ήχου και είναι πολύ άβολο το πίσω κουμπάκι με μετά η αναγνώριση δαχτ. αποτυπώματος. καμιά ιδέα κανείς;

 

To lapdock πώς το βλέπεις, αξίζει να δώσει κανείς τα 130 € παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ώρες εχω κολήσει με το lapdock..στην αρχή το πήρα με κακό μάτι..αλλά τώρα γράφω από το λάπτοπ και παίζω gt racing στο lapdock. Μπήκα νετ, σέρφαρα κανονικά...έβαλα μουσική..γράφω στο viber...για 130ευρώ δε ξέρω αλλά για 99 που έδωσα εγω..πιστεύω θα τα κάνει απόσβεση. Στιβαρή κατασκευή και πιο βαρύ από οτι περίμενα.Πέταξα για πλάκα και το bluetooth mouse και το είδε αμέσως. Άνοιξα και το igo και βλέπεις άνετα χάρτη κλπ. Το μόνο μείον που πριν ακόμα το αγοράσω ήξερα είναι οτι δεν έχει κάμερα και εκέι πίσω που κουμπώνει το κινητό ούτε εκείνη μπορείς να εκμεταλευτείς κάπως.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μείον που πριν ακόμα το αγοράσω ήξερα είναι οτι δεν έχει κάμερα και εκέι πίσω που κουμπώνει το κινητό ούτε εκείνη μπορείς να εκμεταλευτείς κάπως.

 

Μήπως παίρνει καμία webcam σε usb?

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

Μια ερώτηση... Διάβασα ότι το κινητό έχει usb host μέσω κάποιων mods. Απ'όσο έχω δει όμως, γίνεται μόνο με κάποιο hub με εξωτερική παροχή ρεύματος. Γίνεται απλά να βάλουμε ένα stickάκι και να τo διαβάσει χωρίς εξωτερική παροχή ρεύματος; Επίσης, η ics θα υποστηρίζει κανονικά usb host, επίσημα τουλάχιστον. Στη cm9 που υπάρχει για το κινητό, δουλεύει το usb host?

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αξίζει αυτό το τηλέφωνο?

Βλέπω ότι έχει μπει στην αγορά πριν 1 χρόνο περίπου. Είναι ΟΚ, κατά τη γνώμη σας, για τα τωρινά δεδομένα?

 

Έχει αναβαθμιστεί σε Android 2.4?

 

Έχω έρθει ένα ταξιδάκι στη Ρόδο και το έχουν προσφορά στα multirama από 500€, το δίνουν 300€!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ώρες εχω κολήσει με το lapdock..στην αρχή το πήρα με κακό μάτι..αλλά τώρα γράφω από το λάπτοπ και παίζω gt racing στο lapdock. Μπήκα νετ, σέρφαρα κανονικά...έβαλα μουσική..γράφω στο viber...για 130ευρώ δε ξέρω αλλά για 99 που έδωσα εγω..πιστεύω θα τα κάνει απόσβεση. Στιβαρή κατασκευή και πιο βαρύ από οτι περίμενα.Πέταξα για πλάκα και το bluetooth mouse και το είδε αμέσως. Άνοιξα και το igo και βλέπεις άνετα χάρτη κλπ. Το μόνο μείον που πριν ακόμα το αγοράσω ήξερα είναι οτι δεν έχει κάμερα και εκέι πίσω που κουμπώνει το κινητό ούτε εκείνη μπορείς να εκμεταλευτείς κάπως.

Που το βρήκες με 99; Αν κρίνω από το avatar σου και εσύ από Desire έκανες τη μετάβαση, έτσι;

 

 

Έχει αναβαθμιστεί σε Android 2.4?

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Δεν υπάρχει έκδοση android 2.4. Υπάρχει 2.3 και περιμένουμε την 4.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει έκδοση android 2.4. Υπάρχει 2.3 και περιμένουμε την 4.

Όταν βγει η 2.4, θα μπορεί να αναβαθμιστεί σε αυτήν το atrix?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η 2.4, θα μπορεί να αναβαθμιστεί σε αυτήν το atrix?

 

Δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει έκδοση 2.4 android σε καμία συσκευή. Η σειρά των αναβαθμίσεων είναι 2.3>4

Link to comment
Share on other sites

RSD LITE για linux έχουμε;

 

ανοιξα 1 usb cable

 

έχει λαχανι ροζ ασπρο και γκρι καλωδιακια μέσα

 

ποια πρέπει να βάλω στους πόλους της μπααταρίας;

Edited by mtel
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό λόγω της προσφοράς του public για χαμηλή τιμή και του ότι θέλω ένα γρήγορο κινητό(έχω στην κατοχή μου ένα htc wildfire)..... θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είμαι διατεθειμένος να πειραματιστώ με rom Και τέτοια αν το έχει καμία διαφορά το atrix με το atrix 4g γιατί όταν ψάχνω στο google για rom μου βγάζει για atrix 4g.
Link to comment
Share on other sites

RSD LITE για linux έχουμε;

 

ανοιξα 1 usb cable

 

έχει λαχανι ροζ ασπρο και γκρι καλωδιακια μέσα

 

ποια πρέπει να βάλω στους πόλους της μπααταρίας;

συνδεσα το μαυρο με το ''-''

και φορτισε,αλλα δεν ξερω ποσο.το αφησα κανα 2ωρο+.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό λόγω της προσφοράς του public για χαμηλή τιμή και του ότι θέλω ένα γρήγορο κινητό(έχω στην κατοχή μου ένα htc wildfire)..... θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είμαι διατεθειμένος να πειραματιστώ με rom Και τέτοια αν το έχει καμία διαφορά το atrix με το atrix 4g γιατί όταν ψάχνω στο google για rom μου βγάζει για atrix 4g.

 

Μην ανησυχείς, το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούτε μουσική η μπαταρία πόσο γρήγορα καταναλώνεται σε εσάς; εμένα σε 4 ώρες μου έφαγε ~40% οπότε χονδρικά γύρω στο 10%/ώρα. Είναι οκ αυτή η κατανάλωση;

Με hsdpa, push ανοικτά και ήχο από τα δικά του ακουστικά. Η μουσική έπαιζε από PlayerPro και έχω την CM9 rom που βγήκε προχθές! :(

 

Γενικά είμαι απογοητευμένος πάρα πολύ από την κατανάλωση του κινητού μου, δεν έχω καταφέρει να το κάνω να κρατήσει παραπάνω από μια ημέρα (πρωί μέχρι βράδυ γύρω στα μεσάνυκτα) παρά μόνο αν δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούτε μουσική η μπαταρία πόσο γρήγορα καταναλώνεται σε εσάς; εμένα σε 4 ώρες μου έφαγε ~40% οπότε χονδρικά γύρω στο 10%/ώρα. Είναι οκ αυτή η κατανάλωση;

Με hsdpa, push ανοικτά και ήχο από τα δικά του ακουστικά. Η μουσική έπαιζε από PlayerPro και έχω την CM9 rom που βγήκε προχθές! :(

 

Γενικά είμαι απογοητευμένος πάρα πολύ από την κατανάλωση του κινητού μου, δεν έχω καταφέρει να το κάνω να κρατήσει παραπάνω από μια ημέρα (πρωί μέχρι βράδυ γύρω στα μεσάνυκτα) παρά μόνο αν δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου!

 

Αν κάνεις όλα αυτά που είπες με άλλο κινητό τύπου sgsII, εκέι να δεις κατανάλωση.....θα είχες πάει στο 40% :lol:

Φίλε το κινητό με συντηρητική χρήση βγάζει 2 μέρες φουλ, και όταν λέω χρήση δεν εννοώ το αφήνω απλά σταντ μπάι.

Δυστυχώς δεν υπάρχει σμαρτφοουν που να κάνεις παπάδες και να κρατάει καμιά βδομάδα, πρέπει να το χωνέψουμε αυτό...:worry:

Δες πάντως μήπως φταίει και ο κέρνελ της cm9 ή κάποιες λειτουργίες παρασκηνίου

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις όλα αυτά που είπες με άλλο κινητό τύπου sgsII, εκέι να δεις κατανάλωση.....θα είχες πάει στο 40% :lol:

Φίλε το κινητό με συντηρητική χρήση βγάζει 2 μέρες φουλ, και όταν λέω χρήση δεν εννοώ το αφήνω απλά σταντ μπάι.

Δυστυχώς δεν υπάρχει σμαρτφοουν που να κάνεις παπάδες και να κρατάει καμιά βδομάδα, πρέπει να το χωνέψουμε αυτό...:worry:

Δες πάντως μήπως φταίει και ο κέρνελ της cm9 ή κάποιες λειτουργίες παρασκηνίου

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Εγώ έχω να πω από δική μου εμπειρία με το ΑΤΡΙΞ (ως νέος χρήστης λιγότερο από μήνα) ότι με λογική χρήση, πχ στο σπίτι πάντα γουάι-φάι :lol: ανοιχτό, με ψάξιμο στο μαρκετ, news και συγχρονισμο στα μαιλ, 2g και κανένα παιχνιδακι για να περασει η ώρα, το σμαρτφοουν (μου αρεσε) ΑτΡιΞ κρατάει 2 μέρες. Και στην αρχή ίσα που κράταγε 1 μέρα, αλλά έστρωσε με τον καιρό, να πω την αλήθεια την τελευταια βδομάδα.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό και τα specs του είναι φοβερά.Best value for money σίγουρα.Το λατρεύω κάθε μέρα όλο και περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292044&page=51

 

αυτα τα εχεις διαβάσει?

θελω να μπω σε fastboot mode

 

αλλα δε γίνεται το κινητο κλεινει

 

τα προηγουμενα βηματα του οδηγου επιτευχθηκαν.

 

στο βήμα 13 κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει φορτισει καλα η μπαταρια σου. Ενδεχεται να έχει προβλημα και η πλακετα σου αν ζεστενεται πολυ διπλα στη περιοχη της Sim. Το καλυτερο που εχεις να κάνεις ειαι να φτιαξεις μονος σου ενα Motorolla service cable.

http://www.droidforums.net/forum/droid-labs/146492-how-why-make-your-own-motorola-factory-cable.html

 

διαβασε εδω: Θελει να θυσιασεις ένα Micro usb καλώδιο , μια φαλτσετα για να κοψεις με προσοχη το πλαστικο γύρω απο το βυσμα , ενα κολητηρι και ένα κομμάτι καλωδιάκι. Φυσικά πρέπει να εισαι λιγο σχετικος. Αν δε μπορεις πάνε σε ένα ...ηλεκτρονικο να στο κανει σε 5 λεπτά.

Στο σχεδιαγραμα που εχει με τη συνδεσμολογια θα φτιαξεις αυτο που ειναι στη δεξια μερια. Η αριστερή ειναι όπως είναι το κανονικο καλώδιο του εμποριου που κυκλοφοράει.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα,με πατημενα up and down vol ταυτοχρονα κι οχι μονο το down,

 

τωρα πως περνω τη gingermod;

 

τη βάζω στην sd πάω recovery και install;

 

o kernel δεν είναι μέσα στη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...