Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι λετε παλι για ICS και δε ξερω 'γω τι αλλο .... παμε καλα;;

 

Το κινητο απο τη 2.2 το πηγαν στη 2.3 και @@ μεντολες ... τα ιδια προβληματα παραμενουν, για να μη μιλησω για τη δονηση των touch keys που προκαλει σεισμο στο παραμικρο πατημα, για να μην πω για το lag στην αποδοχη κλησης οπου δε σε ακουει ο αλλος, για να μη μιλησω για το GPS του ελεους σε καποιες συσκευες, για τα σπασιματα της εγγραφης βιντεο 720p ... για τα capacitive κουμπια επισης, που σβηνουν ΕΝΤΕΛΩΣ ....

 

Δηλαδη πρεπει να παμε στην καθε custom rom, που περα απο τα "χαζο"εφε και τις εξτρα χαζολειτουργιες με τα 12000 κουμπια στην notification bar δεν εχει να προσφερει τιποτα το αξιολογο οσον αφορα την ταχυτητα;;

 

Μπαρουφες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την έκδοση V20O και μόλις σύνδεσα το κινητό γιατί είχα πολύ καιρό να τσεκάρω για αναβάθμιση και όντως μου γράφει: "Μια νέα έκδοση λογισμικού είναι διαθέσιμη." Μήπως φταίει που το έχω κάνει root; Η V20O δεν είναι η τελευταία έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα γυρισω το κινητο πισω.1 χρονο τωρα μας δουλευουν με το gps με σκοπο να φυγει η εγγυηση.Γαμω την κουτοπονηρια των Ελληνων.Στο εξωτερικο ειμαι σιγουρος τους κανουν τις αλλαγες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά μια ερώτηση να κάνω.Αν πάρω αυτό το κινητό ή όποιο άλλο, και δεν του βγάλω τα μάτια αλλάζοντας rom κλπ, που ειλικρινά δενξέρω τι είναι όλα αυτά, το κινητό είναι άχρηστο? Δεν είναι καλό? Θα έχει προβλήματα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου καμια καλη rom να περασω σε εναν φιλο που εχει το τηλ

 

Εδώ εισαι Zeus v6.39

 

Σήμερα πρόσεξα οτι εμφανίστηκε η πρώτη ρoμ σε JellyBean

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγγνώμη αλλά μια ερώτηση να κάνω.Αν πάρω αυτό το κινητό ή όποιο άλλο, και δεν του βγάλω τα μάτια αλλάζοντας rom κλπ, που ειλικρινά δενξέρω τι είναι όλα αυτά, το κινητό είναι άχρηστο? Δεν είναι καλό? Θα έχει προβλήματα? Ευχαριστώ

 

Οχι φιλε μια χαρα θα εισαι

Αν ομως ασχοληθεις πολυ με το κινητο θα θελεις και εσυ να αλλαξης ρομ

Link to comment
Share on other sites

Είχα την φαεινή ιδέα να κάνω root την συσκευή μου, βρήκα ένα βιντεάκι στο youtube το έκανα αλλά όμως κάτι δεν πήγε καλά και μόλις πάω να εγκαταστήσω εφαρμογή πριν προλάβει να το κάνει μου κάνει επανεκκίνηση, δοκίμασα και έκανα reroot αρκετές φορές αλλά τα ίδια. Τι μπορώ να κάνω τώρα; Πως μπορώ να ξαναβάλω το official gingerbread?? :(
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε τις σελιδες πίσω καπου ισως να έχει αναφερεθει.

Απ οτι θυμαμαι: Κατεβαζεις το προγραμμα της lg για το κιν το συνδέεις στο pc και βγάζεις την μπαταρία και πατωντας το volume up (ξαναβαζεις την μπαταρια) η οθονη του κιν θα γράψει S/W UPDATE μετα καπου στο πρόγραμμα εχει την επιλογη επαναφορα η κατι τετοιο και βγαζει ενα πεδιο να βαλεις serial κλπ και αφου ολα γινουν σωστα κατεβαινει η τελευταια επίσημη ρομ και την περναει αυτοματα. καλη επιτυχια

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τα περιεχόμενα τις κάρτας μνήμης και όλα θα πάνε καλά.

Μετά θα μπορείς να περάσεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το wave s8500 και λεω να παρω το p970,το βρηκα στα 199 ευρω,αξιζει?πειτε μια γνωμη γιατι εχω μπερδευτει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το wave s8500 και λεω να παρω το p970,το βρηκα στα 199 ευρω,αξιζει?πειτε μια γνωμη γιατι εχω μπερδευτει

 

Και εγώ έχω την ίδια απορία... Υπάρχει ελπίδα για ICS; Και κάτι άλλο. Στο stock house του πλαισίου, κοστίζει 150 ευρώ. Αξίζει το ρίσκο; Δεν έχω ανάλογη εμπειρία απο stock house...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια θελω να κανω στο κινητο format εργοστασιακες ρυθμισεις μπορω με καποια εφαρμογη να κανω backup τις εφαρμογες στην καρτα και μετα να τις επαναφερω με restore εχω την v20q τις μαμα lg
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συσκευές p970 και προσπαθώ απεγνωσμένα να της κάνω root έχω δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ όπως το superoneclick root kai to gingerbreak και κανα δυο αλλα .... αλλα τίποτα έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι αλλο ????
stehellas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας βοηθησει καποιος...δε μου δουλευει καμια ασυρμαυη εφαρμογη..ουτε μπλουτουθ ουτε wifi ουτε gps..ξερει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ. ΑΝ ΟΧΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να διαβάζει το κινητό και να στέλνει emoji? Για σμσ έχω handcent και έβαλα και το plug in.. όμως για viber, twitter Κλπ δεν δουλεύει...όταν μου στέλνουν δεν τα βλέπω γιατί δείχνει τετραγωνάκια. όταν τα στέλνω εγώ τα βλέπω ως κινέζικα γράμματα. Α να πω πως είχα βάλει το Plug in για το go keyboard και κατέβασα και το emoji keyboard αλλά τα ίδια...:(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
υπαρχει καμια ενημερωση για αναβαθμιση του p970 για ice cream?

 

https://www.facebook.com/note.php?note_id=334420639902596

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το ps970 εχτες εκλισα και ξαναανοιξα το τηλ και ξαφνικα μου λεει σφαλμα ασφαλειας και δεν μου αναγνοριζει καμια καρτα sim εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τπτ τι μπορει να φτεει ?

Ευχαριστω για την ωρα σας

Link to comment
Share on other sites

εκεί που η LG σταματάει , ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι που συνεχίζουν. :D

σταθερή έκδοση jelly bean απο cyanogen

http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=p970

 

ήρθε..

Link to comment
Share on other sites

εκεί που η LG σταματάει , ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι που συνεχίζουν. :D

σταθερή έκδοση jelly bean απο cyanogen

http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=p970

 

ήρθε..

Server not found

 

 

 

Firefox can't find the server at download.cyanogenmod.com.

 

 

 

 

:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...