Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατήρησε κάποιος άλλος ότι με την αναβάθμιση σε 2.2 froyo πλεον είναι αδύνατη η αποθήκευση των επαφών στα αγαπημενα!!!!! έχει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα ;;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και γω έχω έχω επαφές στα αγαπημένα, αλλα είναι όσες είχα προσθέσει όσο ήμουνα σε 2.1, τώρα πλέον με 2.2 είναι αδύνατη η προσθήκη επαφών στα αγαπημένα......;;;;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αναφορα το προβλημα με το kies εχεις κανενας καποια λυση.η εστω καποιο τροπο να ξαναβαλω τις επαφες στο κινητο??
Link to comment
Share on other sites

καιιιιιιι εφτασε και η δικη μου σειρα για εντυπωσεις με την 2.2....... την κρατησα 2 μερες. τελος.

 

*καλυτερη μπαταρια απ την 2.1 σιγουρα.

 

*gps γρηγορο lock

 

*lagαρισμα στην αρχη μετα απο φρεσκο φορματ,λιγο.με την πρωτη δεκαδα εφαρμογων εγινε φιδι και σερνοταν

 

*browser αστα να πανε με το flash...εκει γινεται βοας και δε ξεκολαει απο κατω το συρσιμο..

 

*σου δινει την εντυπωση προχειροδουλειας η εκδοση της 2.2 που εδωσαν...scrollaρεις και λες ''οη πανα'ι'αμ'' μη παθει τιποτα...

 

 

μετα κοπων και βασανων πηγα σε jpy 2.2.1 με speedmod και swype χθες και δε ξεκουναω πια.η καλυτερη επιλογη που εχω κανει κι ας εχασα την εγγυηση μου :D

 

Η μπαταρία εμένα μου φαίνεται χειρότερη πάντως..

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

και γω έχω έχω επαφές στα αγαπημένα, αλλα είναι όσες είχα προσθέσει όσο ήμουνα σε 2.1, τώρα πλέον με 2.2 είναι αδύνατη η προσθήκη επαφών στα αγαπημένα......;;;;;

 

Για να κάνεις μια επαφή προσθήκη στα αγαπημένα, μπορείς να το κάνεις, αρκεί να "ξεπεράσεις" το eclair... Συγκεκριμένα πρέπει να κάνεις μια οποιαδήποτε μεταβολή σε μια επαφή(π.χ. e-mail), την αποθηκεύεις και στη συνέχεια σβήνεις τη συγκεκριμένη αλλαγή.Απο κεί και έπειτα το λειτουργικό σε αφήνει να κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή στην επαφή (π.χ. προσθήκη στα αγαπημένα) και να είναι υπαρκτή.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, αλλα τελικα με ενα hard reset τελικα πλεον δεν εχω προβλημα με την προσθηκη επαφων στα αγαπημενα.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, αλλα τελικα με ενα hard reset τελικα πλεον δεν εχω προβλημα με την προσθηκη επαφων στα αγαπημενα.

 

Ωραία... Γενικά πάντως η έκδοση 2.2 δεν μπορώ να πώ ότι ήταν και τόσο σπουδαία ώστε να δικαιολογεί 66 σελίδες στο Forum...Περιμένουμε την 2.2.1(επισήμως)...κάποια στιγμή...και εμείς στο Ελλαδιστάν...

Link to comment
Share on other sites

Με 2.1 μετά την φόρτιση αν δεν πείραζα το κινητό έμενε στο 100% για τουλάχιστον ένα δίωρο. Τώρα χωρίς να το πειράξω έχει πέσει στο 95%....

Και γενικά κρατάει μόλις 1 μέρα πλέον.

Άθλιο.

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πρόβλημα με δυο πραγματάκια.

1. δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης σε μια επαφή. μπορώ να αλλάξω μόνο τις επαφές που έχουν ήδη ήχο κλήσης.

2. το launcerpro δεν μπορώ να το κάνω set default. οταν το κάνω εμ το home swither και μετά το ξανανοίγω έχει χαθεί η ρύθμιση μου και βάζει ως default to twlauncher.

χρόνια πολλα σε θανάσηδες και αθανασίες αν υπάρχουν εδω.

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο πρόβλημα το έλυσα. το είπε πιο πάνω ένας καλός, φίλος. κάνεις edit την επαφή, βαζεις ενα πχ μαιλ, σώζεις, μετά βάζεις ήχο και είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση παιδιά και απολογούμαι αν έχει απαντηθεί προηγουμένος.

 

Σκοπεύω να πάρω το κινητό μου σε κάποια εταιρία για να μου το αναβαθμήσει σε 2.2

 

Μήπως γνωρίζεται αν το 2.2 υποστηρίζει το Swype στα ελληνικά όπως στο 2.1? ?

 

Επίσης, τώρα στο 2.1 έχω προσέξει ότι αν και η ένταση ήχου εισερχόμενων κλήσεων είναι στο 50% (τόσο την έχω) ορισμένες φορες απο μόνο του γίνεται 0% και ώς αποτέλεσμα δεν ακούω τις κλήσεις μου. Το έχει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό??

 

Ευχαριστώ.

Edited by AragornCY
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση παιδιά και απολογούμαι αν έχει απαντηθεί προηγουμένος.

 

Σκοπεύω να πάρω το κινητό μου σε κάποια εταιρία για να μου το αναβαθμήσει σε 2.2

 

Μήπως γνωρίζεται αν το 2.2 υποστηρίζει το Swype στα ελληνικά όπως στο 2.1? ?

 

Επίσης, τώρα στο 2.1 έχω προσέξει ότι αν και η ένταση ήχου εισερχόμενων κλήσεων είναι στο 50% (τόσο την έχω) ορισμένες φορες απο μόνο του γίνεται 0% και ώς αποτέλεσμα δεν ακούω τις κλήσεις μου. Το έχει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό??

 

Ευχαριστώ.

Yποστηριζει ελληνικα. Την αναβαθμιση μπορεις να την κανεις και μονος σου μεσω Kies, αρκει να διαβασεις εδω. Ειναι πολυ πιο ευκολο απο ο,τι φαινεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αρχίσουμε να ελπίζουμε για την επίσημη 2.2.1;! :happy:

Galaxy S Android 2.2.1 update rolling out now in some regions

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αρχίσουμε να ελπίζουμε για την επίσημη 2.2.1;! :happy:

Galaxy S Android 2.2.1 update rolling out now in some regions

 

Στην Αγγλια ειναι εδω και πολυ καιρο επισημη και απο χθες και στην Ολλανδια. Σιγουρα θα ερθει και εδω επισημα, αλλα το κοβω να το παιρνουμε γυρω στο Μ.Σαββατο (οπως παραμονη Xριστουγεννων πηραμε το froyo):p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το θέμα και νομίζω πως μπερδεύτηκα περισσότερο...

Τελικά υπάρχει λόγος να κάνεις update το κινητό σε 2.2 ή όχι(αν αυτό που θέλεις από την συσκευή σου είναι να κρατάει η μπαταρία και να μην σέρνεταί το τηλέφωνο)?!?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το θέμα και νομίζω πως μπερδεύτηκα περισσότερο...

Τελικά υπάρχει λόγος να κάνεις update το κινητό σε 2.2 ή όχι(αν αυτό που θέλεις από την συσκευή σου είναι να κρατάει η μπαταρία και να μην σέρνεταί το τηλέφωνο)?!?

 

Εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις σε Eclair....νομίζω ότι παρά τις βελτιώσεις σε κάποια μικροσημεία από τη Froyo (που δείχνει ότι το Android γενικά ωριμάζει) η eclair "καθόταν" καλύτερα στο Galaxy S.

Αυτή είναι η εντύπωσή μου...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ντον'τ ντο ιτ ντραγκας...

Όπως θα έλεγε και ο Uri Geller...

 

Περίμενε την 2.2.1!!!!

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους Κύπριους συμπατριωτες σε αυτο το φορουμ που ακομα περιμένουν υπομονετικά την επίσημη αναβάθμιση του ι9000 σε 2.2:

 

Δεν ειμαι πλεον και τοσο σίγουρος αν εμεις ποτέ θα πάρουμε τα επίσημα updates μέσω του ΚΙΕΣ.

 

Έχω και εγώ μιλήσει σήμερα τηλεφωνικά με την αντιπροσωπεία της Samsung στην Κύπρο την Alpan Electroline και μου έχουν επιβεβαιώσει οτι αν τους πάρω το κινητό μου να το κρατήσουν και να το φλασάρουν μπορούν να το αναβαθμίσουν σε android 2.2 και οτι ειναι ο μόνος τροπος να κρατήσω την εγγύηση. Τους ρώτησα αφου έχουν ήδη αυτοι το επίσημο update γιατι δεν το βάζουν στον server να είναι available μέσω KIES και μου απάντησαν οτί εισηγούνται να το πάρω εκει το κινητο για να μην γίνει κανενα λάθος. Μου επιβεβαίωσαν οτί αυτοί αποφασίζουν αν θα μπει το update στο ΚΙΕΣ κατι που εγω αμφιβάλλω γιατι αν ειναι μονο απο το χέρι τους τοτε δεν νομίζω η επίσημη αναβαθμιση gia CYO να βγει ποτε online. Θα δείξει. Πάντως μέχρι στιγμής εχω και εγω την ελληνικη JPH μεσω registry hack.

 

Τους ρώτησα επίσης σε ποιο firmware version κάνουν αυτοι την αναβάθμιση και μου απάντησαν JPT. (Eξ όσων ξέρω τετοιο firware δεν υπάρχει.)

 

Υπάρχει κύπριος εδώ που τους έχει στείλει το κινητο και έχει κάνει την επίσημη αναβαθμιση να μας πει σε ποιό firmware version του το έχουν αναβαθμίσει; Yποπτεύομαι πως ειναι το ελληνικο JPH.

 

Υπάρχει καποιος που θα μπορούσε να ρίξει λίγο φως στην υπόθεση;

Edited by mitsios45
*συγγνωμη μου ειπαν οτι η επίσημη αναβάθμιση που θα μου κανουν θα είναι σε JPT οχι JPH που έχω γράψει (τυπογραφικο)
Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους Κύπριους συμπατριωτες σε αυτο το φορουμ που ακομα περιμένουν υπομονετικά την επίσημη αναβάθμιση του ι9000 σε 2.2:

 

Δεν ειμαι πλεον και τοσο σίγουρος αν εμεις ποτέ θα πάρουμε τα επίσημα updates μέσω του ΚΙΕΣ.

 

Έχω και εγώ μιλήσει σήμερα τηλεφωνικά με την αντιπροσωπεία της Samsung στην Κύπρο την Alpan Electroline και μου έχουν επιβεβαιώσει οτι αν τους πάρω το κινητό μου να το κρατήσουν και να το φλασάρουν μπορούν να το αναβαθμίσουν σε android 2.2 και οτι ειναι ο μόνος τροπος να κρατήσω την εγγύηση. Τους ρώτησα αφου έχουν ήδη αυτοι το επίσημο update γιατι δεν το βάζουν στον server να είναι available μέσω KIES και μου απάντησαν οτί εισηγούνται να το πάρω εκει το κινητο για να μην γίνει κανενα λάθος. Μου επιβεβαίωσαν οτί αυτοί αποφασίζουν αν θα μπει το update στο ΚΙΕΣ κατι που εγω αμφιβάλλω γιατι αν ειναι μονο απο το χέρι τους τοτε δεν νομίζω η επίσημη αναβαθμιση gia CYO να βγει ποτε online. Θα δείξει. Πάντως μέχρι στιγμής εχω και εγω την ελληνικη JPH μεσω registry hack.

 

Τους ρώτησα επίσης σε ποιο firmware version κάνουν αυτοι την αναβάθμιση και μου απάντησαν JPH. (Eξ όσων ξέρω τετοιο firware δεν υπάρχει.)

 

Υπάρχει κύπριος εδώ που τους έχει στείλει το κινητο και έχει κάνει την επίσημη αναβαθμιση να μας πει σε ποιό firmware version του το έχουν αναβαθμίσει; Yποπτεύομαι πως ειναι το ελληνικο JPH.

 

Υπάρχει καποιος που θα μπορούσε να ρίξει λίγο φως στην υπόθεση;

Η jph ειναι η επισημη Ελληνικη. Εφοσον σου ειπαν οτι παιρνανε την jph, τοτε μην καθεσαι να σκας καθολου. περνα με το Kies hack την jph και ασε να σου λενε οτι θελουν. στην πρωτη σελιδα θα βρεις οδηγιες. ειναι πολυ ευκολο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η jph ειναι η επισημη Ελληνικη. Εφοσον σου ειπαν οτι παιρνανε την jph, τοτε μην καθεσαι να σκας καθολου. περνα με το Kies hack την jph και ασε να σου λενε οτι θελουν. στην πρωτη σελιδα θα βρεις οδηγιες. ειναι πολυ ευκολο.

 

Οχι έχω κάνει τυπογραφικό λάθος. Μου είπαν η επίσημη αναβάθμιση που κάνουν είναι το JPT κατι που δεν νομίζω να υπάρχει (βλακείες δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Οχι έχω κάνει τυπογραφικό λάθος. Μου είπαν η επίσημη αναβάθμιση που κάνουν είναι το JPT κατι που δεν νομίζω να υπάρχει (βλακείες δηλαδή).

 

Aς μην είμαστε 100% σίγουροι... να υπενθυμίσω ότι ούτε η XWJPH "υπάρχει" εκτός Ελλάδας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ απο Κύπρο.

Έχω πάρει τηλέφωνο σε μία εταιρία και μου είπαν ότι μπορούν να μου αναβαθμίσουν το κινητό μου σε 2.2

Τώρα αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι αν αξίζει τον κόπο αφού έχω ακούσει απο εδώ μέσα ότι με την αναβάθμιση εκτός απο ορισμένα πλεονεκτήματα υπάρχουν και μειονεκτήματα.

Ίσως θα ηταν καλύτερα να περιμένουμε να βγεί το 2.2.1 ;

Είμαι και εγώ σε αμφιβολία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...