Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω με την σειρά μου πως είναι πλέον διαθέσιμη και για την JM5, απλά εγώ δεν την έβαλα ακόμη! :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια!!τοτε εχουμε καλα νεα :D και ειναι και ιδια αναβαθμιση με αυτη της cosmote!!

edit:οποτε μονο οσοι εχουν xwjg1 και xwjm5 με cos χρησιμοποιουν kies patcher??

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με την σειρά μου πως είναι πλέον διαθέσιμη και για την JM5, απλά εγώ δεν την έβαλα ακόμη! :P

 

Παιδιά η αναβάθμιση έγινε με το Kies 2 χωρίς patch και λοιπές μαστοριές.

Απλά σύνδεσα το τηλέφωνο στο pc και το Kies 2 μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση.

Να πω ότι είχα:

ROM: XWJM5

Product Code: EUR

 

Μετά την αναβάθμιση έχω:

ROM: XWJPH

Product Code: EUR

 

Ελπίζω να είμαι κατανοητός.

 

ωραια!!τοτε εχουμε καλα νεα :D και ειναι και ιδια αναβαθμιση με αυτη της cosmote!!

edit:οποτε μονο οσοι εχουν xwjg1 και xwjm5 με cos χρησιμοποιουν kies patcher??

 

Αντε επιτελους. Αρα επιβεβαιωθηκαν και τα οσα ειχαν πει απο το τηλεφωνο σε καποιον φιλο εδω μεσα, πριν λιγες μερες. Γιαυτο και η νεα εκδοση του kies λοιπον. Λειτουργει μονο σε JG1/JM5 με EUR?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!

Απανταχού jm5άδες έχουμε λόγο να γιορτάζουμε!!! χεχε....

Ευχαριστούμε τα παιδιά για τα καλά νέα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Eμεις με JM5 με COS δηλαδης δεν εχουμε κατι ακομα?:(
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eμεις με JM5 με COS δηλαδης δεν εχουμε κατι ακομα?:(

 

Κι εγω αναρωτηθηκα γιαυτο ρωτησα πριν. Δεν κανεις μια δοκιμη να μας πεις?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αναρωτηθηκα γιαυτο ρωτησα πριν. Δεν κανεις μια δοκιμη να μας πεις?

Επειδη ειμαι στο γραφειο θα το δοκιμασω οταν γυρισω σπιτι το βραδυ.Γι αυτο ρωτησα και γω μπας το εχει τσεκαρει κανεις με JM5 σιγουρα.αντε και καιγομαστε λεμε!:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στο γραφειο θα το δοκιμασω οταν γυρισω σπιτι το βραδυ.Γι αυτο ρωτησα και γω μπας το εχει τσεκαρει κανεις με JM5 σιγουρα.αντε και καιγομαστε λεμε!:lol:

 

Μετ απο τοσα καψονια θα το θεωρησω τραγικο εως απαραδεκτο να μην παιρνουν αναβαθμιση αυτα που δεν εχουν csc EUR. Στο κατω κατω το αλλαζεις και δοκιμαζεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οσοι με jm5 και product code eur εκαναν σημερα επισημη αναβαθμιση σε 2.2 τι τους δειχνει οταν πληκτρολογουν *#1234#??τους δειχνει ακριβως οτι δειχνει και σε εμας οταν την πηραμε που ειχαμε jm2 με cos??

δηλαδη

pda:i9000xwjph

phone:i9000xxjpp

csc:i9000oxxjp9

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και για εμάς με JM5 μόλις βγήκε μέσω KIES η επίσημη ROM.

 

To όνομα αυτής:

JPH/JPP/JP9

 

την κατεβάζουμε αφοβα;

Link to comment
Share on other sites

οσοι με jm5 και product code eur εκαναν σημερα επισημη αναβαθμιση σε 2.2 τι τους δειχνει οταν πληκτρολογουν *#1234#??τους δειχνει ακριβως οτι δειχνει και σε εμας οταν την πηραμε που ειχαμε jm2 με cos??

δηλαδη

pda:i9000xwjph

phone:i9000xxjpp

csc:i9000oxxjp9

 

Δείχνει ακρίβώς αυτά που λες συν το Build info: 2010.12

Samsung GT-i9000 Galaxy S Gingerbread 2.3.6 with Semaphore 2.5.0

PDA ~>I9000XWJW1

PHONE ~> I9000XXJVT

CSC ~> I9000OXXJV9

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2.1 η μεν

2.2 η δε.

Με το KIES 2 σου εβγαλε την ενημερωση η με το Kies?

 

(βλακωδης ερωτηση αλλα καιγομαι να μαθω να εχει σχεση το παλιο με το καινουργιο στην αναβαθμιση.:p)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα το Galaxy S μου γράφει:

Αριθμός κατασκευής: ECLAIR.XWJM5

 

και στο Kies αντίστοιχα μου γράφει:

PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1

"Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής."

 

Σημειωτέον έχω unofficial έκδοση του Κies γιατί η official μου έβγαζε ενα usbservice64 error (έχω Windows 7x64).

 

Υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό μου; Αν ναι, φταίει το Κies που δεν τη βλέπω; Αν όχι, περιμένουμε να βγει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το Κies 2 σε rooted JM5/1/1.

 

(Αυτή τη στιγμή το κινητό είναι σε downloading mode με το κίτρινο ανδροανθρωπάκι να σκάβει...)

Link to comment
Share on other sites

Με το KIES 2 σου εβγαλε την ενημερωση η με το Kies?

 

(βλακωδης ερωτηση αλλα καιγομαι να μαθω να εχει σχεση το παλιο με το καινουργιο στην αναβαθμιση.:p)

 

H παραπάνω εικόνα είναι του Kies 2, άρα δεν έχει σχέση... βγαίνει και στα 2. Aνανέωσα τον οδηγό στην πρώτη σελίδα, και αφαίρεσα το κομμάτι για Kies patcher, αφού πια δε χρειάζεται.

 

Κι εγώ γι' αυτό αναρωτήθηκα παραπάνω αν αυτό γίνεται. ωστόσο δεν το λέω έτσι.... Όταν μετά το δεύτερο reboot όλα πήγαιναν σκ@τ@ και αφού περίμενα να τελειώσουν τα FC, μπαίνω με SwiFTP στην sdcard και βλέπω ΚΑΙ ΤΑ 2 update.zip. Μάλιστα επειδή μου έκανε εντύπωση, πάτησα στα properties τους και το ένα ήταν 2,κάτι MB (ήταν δηλαδή αυτό του Battery mod) το άλλο ήταν πάνω από 11ΜΒ!!! (ήταν δηλαδή σίγουρα άλλο). Εσύ θυμάσαι να μου πέρασες για κάτι που κάναμε ένα τέτοιο update.zip? Τέλος πάντων το ζήτημα είναι ότι:

1ον Σίγουρα πέρασε το battery mod αφού είδα το νέο εικονίδιο.

2ον Σίγουρα η διαδικασία του περάσματος του update.zip κράτησε πολύ παραπάνω την πρώτη φορά, σε σχέση με τη δεύτερη φορά που κράτησε 1sec και που όλα λειτούργησαν καλά.

Τώρα φυσικά αν όλα αυτά είναι τεχνικώς δυνατά να συνέβησαν αυτό θα το πεις εσύ όχι εγώ :P

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ήταν ίδια τα αρχεία. Ή το swiftp δε δούλεψε καλά και έδειχνε άσχετα, ή απλά τα αρχεία είχαν διαφορετικό όνομα, π.χ update.zip το ένα και Update.zip το άλλο (τα κεφαλαία μετράνε στο linux)...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα το Galaxy S μου γράφει:

Αριθμός κατασκευής: ECLAIR.XWJM5

 

και στο Kies αντίστοιχα μου γράφει:

PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1

"Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής."

 

Σημειωτέον έχω unofficial έκδοση του Κies γιατί η official μου έβγαζε ενα usbservice64 error (έχω Windows 7x64).

 

Υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό μου; Αν ναι, φταίει το Κies που δεν τη βλέπω; Αν όχι, περιμένουμε να βγει;

 

Ευχαριστώ.

 

Για πληκτρολόγησε εκεί που παίρνεις τηλέφωνο

*2767*4387264636#

και πες μας εκει που λέει [2] PCode: μήπως γράφει

GT-I9000HKDEUR ή GT-I9000HKDCOS;;;;;

Samsung GT-i9000 Galaxy S Gingerbread 2.3.6 with Semaphore 2.5.0

PDA ~>I9000XWJW1

PHONE ~> I9000XXJVT

CSC ~> I9000OXXJV9

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δεν ανοίγει! :) Κολλάει στο "S"...

 

Περίμενε, μην το κλείσεις. Θα ανοίξει σε 5 λεπτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δεν ανοίγει! :) Κολλάει στο "S"...

 

Αρχισαμε...ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ LAGFIX ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Του έβγαλα την μπαταρία!

Την έκανα την πατάτα ε;

Τώρα το άνοιξα και μπήκε κανονικά πάντως.

 

 

Δεν αρχισαμε φίλος.

Μόνο rooted ήταν το τηλεφωνάκι.

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρχισαμε φίλος.

Μόνο rooted ήταν το τηλεφωνάκι.

 

Το λεω για ολους. Και θα υπαρξουν πολλοι που θα ορμησουν να φλασαρουν με lagfix να εισαι σιγουρος φιλος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, όλα καλά. Το πρόσθεσα κι αυτό στον οδηγό της πρώτης σελίδας, και επίσης θα μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα στο σωστό θέμα, μιας και δεν έχουν καμία σχέση με hacks :P
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, παρόλο που δεν διέγραψε καμία εφαρμογή και δεδομένα από το τηλέφωνο,

 

Αλλοίωσε εντελώς τις Home screens και στις σελίδες εφαρμογών άλλαξε την ταξινόμηση... :(

 

Θα του κάνω το βράδυ ένα Factory Format καλού κακού πάντως για να το rootάρω άδειο.

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...