Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Επιτελους ενα καλο νεο. Ελπιζω οτι θα μπορουν να παρουν τους απαραιτητους drivers για tegra απο εδω τουλαχιστον, μπας και νιωσουμε και μεις λιγο ICS της προκοπης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την εντύπωση πως η Gueste2X γεμίζει την μπαταρία αργά από το USB....! και μην βιάζεστε να μου πητε οτι το usb φορτώνει αργά...!!!:D το ξέρω, αλλά σε σχέση πάντα με την προηγούμενη ROM (cm7kang) φορτίζει.....τα ''ζώα μου αργά'':lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιά parts του p990 διαφέρουν απο του SU660;

 

http://www.phonegg.com/compare/27/LG-Optimus-2X-vs-LG-Optimus-2X-SU660.html

 

Lg 2x = SU660

- = Mobile tv T-DMB

Proximity Sensor Accelerometer = Gesture Control Proximity Sensor Accelerometer

Surround Sound Polyphonic = MP3 Polyphonic

HSDPA 1900 = HSDPA 2100

HSDPA 850 = HSDPA 900

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonegg.com/compare/27/LG-Optimus-2X-vs-LG-Optimus-2X-SU660.html

 

Lg 2x = SU660

- = Mobile tv T-DMB

Proximity Sensor Accelerometer = Gesture Control Proximity Sensor Accelerometer

Surround Sound Polyphonic = MP3 Polyphonic

HSDPA 1900 = HSDPA 2100

HSDPA 850 = HSDPA 900

 

έλα, λιγα είναι αλλά το βασικό είναι η κεραία, ας ελπίσουμε να κάνει port η teamdouche υπεύθυνοι για το δικό μας απο τους Cyanogenmod. Ευχαριστώ και για το site δε το ήξερα

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασε κανεις undervolt στο 2χ??Εχει δει διαφορα στην μπαταρια??

 

Εχω βαλει πακετο internet με αποτελεσμα η μπαταρια να κραταει 3ωρα και 4ωρα..:S

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασε κανεις undervolt στο 2χ??Εχει δει διαφορα στην μπαταρια??

 

Εχω βαλει πακετο internet με αποτελεσμα η μπαταρια να κραταει 3ωρα και 4ωρα..:S

 

Ελάχιστο και με σοβαρό κίνδυνο να πάθεις bsod αν υπερβείς τα όρια που αντέχει το δικο σου

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασε κανεις undervolt στο 2χ??Εχει δει διαφορα στην μπαταρια??

 

Εχω βαλει πακετο internet με αποτελεσμα η μπαταρια να κραταει 3ωρα και 4ωρα..:S

 

Εγω με το 3g συνεχεια ανοιχτο κ συνδεδεμενο στο ιντερνετ,εχω καταντησει να βλεπω πιο πολυ τον φορτιστη,παρα την κοπελα μου :) Φορτιστη στο αμαξι,στο τσαντακι μου,στο σαλονι,στην κρεβατοκαμαρα,στο δωματιο του υπολογιστη...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το 3g συνεχεια ανοιχτο κ συνδεδεμενο στο ιντερνετ,εχω καταντησει να βλεπω πιο πολυ τον φορτιστη,παρα την κοπελα μου :) Φορτιστη στο αμαξι,στο τσαντακι μου,στο σαλονι,στην κρεβατοκαμαρα,στο δωματιο του υπολογιστη...

 

Χαχαχαχα..Πλακα πλακα με τοσο ρευμα που εχουμε χαλασει βγαζαμε gs3..:p

 

Αντε ποσο ακομα για ics??

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα..Πλακα πλακα με τοσο ρευμα που εχουμε χαλασει βγαζαμε gs3..:p

 

Αντε ποσο ακομα για ics??

 

Οπως φαινεται πλησιαζει το παγωτο..με εναν χρονο καθυστερηση βεβαια..κοιτα,κ εγω ελεγα να παρω siii,αλλα καλα που δεν πηρα τον ιουνη.Τωρα το βγαζουν κ σε αλλα χρωματα κ η τιμη του στα 32gb που το θελω εχει αρχισει κ πεφτει,ειδικα οταν βγει κ το iphone5,θα πεσει κι αλλο.Αυτο που μου την εσπασε επισης ειναι που στην κορεα το κυκλοφορησαν με 2gb ram,αρα νιωθω σαν παρακατιανος που το ιδιο κινητο μου το δινουν με την μιση ram,χωρις επιλογη.Ασε που παρουσιαστηκε επισημα το optimus g,με 2gb ram κ με ψηνει αρκετα,αναλογα την τιμη του βεβαια οταν ερθει ευρωπη...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

batman_13 μετα απο τη ταλαιπωρία που πέρασες θα τους ξανατιμησεις;Εγω μετάνιωσα ακόμα και για την αρρώστια μου με τα κινητά μετα απο όλα αυτά(εχω χαθει με το gps του 2X στην Αθήνα) και δε ξαναδινω πεντακοσαρα ούτε για tablet. Τέλος πάντων τώρα που θα παρουμε ICS και εν τέλη CM10 το κινητό θα ολοκληρωθεί και θα το κρατήσω για ακόμα ένα χρόνο,αν παρω του χρόνου άλλο μάλλον Κινέζο θα στηρίξω και μάλιστα λεω τους αγαπημένους developers miui που αξίζουν και η συσκευή και οι ίδιοι.
Link to comment
Share on other sites

batman_13 μετα απο τη ταλαιπωρία που πέρασες θα τους ξανατιμησεις;Εγω μετάνιωσα ακόμα και για την αρρώστια μου με τα κινητά μετα απο όλα αυτά(εχω χαθει με το gps του 2X στην Αθήνα) και δε ξαναδινω πεντακοσαρα ούτε για tablet. Τέλος πάντων τώρα που θα παρουμε ICS και εν τέλη CM10 το κινητό θα ολοκληρωθεί και θα το κρατήσω για ακόμα ένα χρόνο,αν παρω του χρόνου άλλο μάλλον Κινέζο θα στηρίξω και μάλιστα λεω τους αγαπημένους developers miui που αξίζουν και η συσκευή και οι ίδιοι.

 

Ειπα κι εγω οτι lg ποτε ξανα,θα δω κ την συμπεριφορα τους στο 4χ.Αν μπορουσα θα επαιρνα,σε κανα 3μηνο ομως που θα εχει πεσει η τιμη του,το s3 lte,αλλα δεν ξερω αν μπορει να λειτουργησει στην ευρωπη.Τωρα για κινεζους δεν ξερω,βελτιωνονται συνεχως,η ποιοτητα με ανησυχει

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα θα το δούμε απο κοντά ή θα το ψάξουμε καλά απο πρην, όσο για τον αν διορθώθηκαν αυτό εδώ

και το γεγονός οτι η μπαταρία του 4x σρ σχέση με το one x που εχουν σχεδόν τα ίδια ενεργοβόρα parts και η διαφορά είναι μεγαλη απο οτι λένε στο Gsmarena εις βάρος του 4x, ε κάτι φαίνεται για το software department και r&d της LG Mobile. Δεν είναι τυχαίο που πρην το φθηνό optimus p500 πήγε να κλείσει και την έσωσε το Android, αλλά επειδή νομίζουν οτι το λειτουργικό είναι το ίδιο σε όλα τα κινητά και δε τους νοιάζει, το ίδιο το Android αν τους ρίξει θα το αξίζουν, ενω π. χ Οι miui developers νοιάζονται πολύ για αυτό που κάνουν και γιαυτό απο την υποστήριξη μπήκαν και στη παραγωγή , δε νομίζω το αποτέλεσμα να είναι κακο,ούτως συ άλλος και τα iphone στη Κίνα φτιάχνονται, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα θα το δούμε απο κοντά ή θα το ψάξουμε καλά απο πρην, όσο για τον αν διορθώθηκαν αυτό εδώ

και το γεγονός οτι η μπαταρία του 4x σρ σχέση με το one x που εχουν σχεδόν τα ίδια ενεργοβόρα parts και η διαφορά είναι μεγαλη απο οτι λένε στο Gsmarena εις βάρος του 4x, ε κάτι φαίνεται για το software department και r&d της LG Mobile. Δεν είναι τυχαίο που πρην το φθηνό optimus p500 πήγε να κλείσει και την έσωσε το Android, αλλά επειδή νομίζουν οτι το λειτουργικό είναι το ίδιο σε όλα τα κινητά και δε τους νοιάζει, το ίδιο το Android αν τους ρίξει θα το αξίζουν, ενω π. χ Οι miui developers νοιάζονται πολύ για αυτό που κάνουν και γιαυτό απο την υποστήριξη μπήκαν και στη παραγωγή , δε νομίζω το αποτέλεσμα να είναι κακο,ούτως συ άλλος και τα iphone στη Κίνα φτιάχνονται, θα δείξει.

 

Καλα,κ το audi κ το ssangyong στην κινα φτιαχνονται,αλλα με αλλα υλικα,αλλη ποιοτητα,κ αλλες προδιαγραφες,αυτο ειναι που με κραταει..Σιγουρα σαν devs κανουν φοβερη δουλεια,με ορεξη κ γνωση.Η lg απετυχε παταγωδως στο soft,εν αντιθεσι με το hard που κραταει υψηλο επιπεδο.Το s3 διπλα στο 2χ,δειχνει κατωτερης ποιοτητας,πιο ψευτικο.Στο optimus g,για πρωτη φορα χρησιμοποιει δικη της αποκλειστικα οθονη,που αποτελει πατεντα της κ θα την φοραει κ το iphone5,η οποια εχει κορυφαια αποδοση(οχι να ψαχνεις ισκιο για να δεις...) κ 60% λιγοτερη καταναλωση.Επισης πρωτη φορα θα χρησιμοποιησουν την δικη τους μπαταρια,η οποια θα ειναι πολυ μεγαλυτερη κ καλυτερη απο του 2χ.Βεβαια καλα ολα αυτα,αλλα αν δεν εχεις καταλληλο λογισμικο να τα υποστηριξεις,θα πανε ακλαφτα.Αλγεινη εντυπωση μου προκαλεσε οτι το κυκλοφορουν με ics,ενω ειμαστε στην εποχη του jelly.Αυτο που μου δειχνουν λοιπον, ειναι οτι στο μεν hardware γινονται καλυτεροι,στο δε software ??Για αυτο περιμενω να δω..Ουτως ή αλλως,κινητο θα παρω αφου βγει το iphone,κ μετα την ανακοινωση της lg για το optimus g για την ευρωπη.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλα,κ το audi κ το ssangyong στην κινα φτιαχνονται,αλλα με αλλα υλικα,αλλη ποιοτητα,κ αλλες προδιαγραφες,αυτο ειναι που με κραταει..Σιγουρα σαν devs κανουν φοβερη δουλεια,με ορεξη κ γνωση.Η lg απετυχε παταγωδως στο soft,εν αντιθεσι με το hard που κραταει υψηλο επιπεδο.Το s3 διπλα στο 2χ,δειχνει κατωτερης ποιοτητας,πιο ψευτικο.Στο optimus g,για πρωτη φορα χρησιμοποιει δικη της αποκλειστικα οθονη,που αποτελει πατεντα της κ θα την φοραει κ το iphone5,η οποια εχει κορυφαια αποδοση(οχι να ψαχνεις ισκιο για να δεις...) κ 60% λιγοτερη καταναλωση.Επισης πρωτη φορα θα χρησιμοποιησουν την δικη τους μπαταρια,η οποια θα ειναι πολυ μεγαλυτερη κ καλυτερη απο του 2χ.Βεβαια καλα ολα αυτα,αλλα αν δεν εχεις καταλληλο λογισμικο να τα υποστηριξεις,θα πανε ακλαφτα.Αλγεινη εντυπωση μου προκαλεσε οτι το κυκλοφορουν με ics,ενω ειμαστε στην εποχη του jelly.Αυτο που μου δειχνουν λοιπον, ειναι οτι στο μεν hardware γινονται καλυτεροι,στο δε software ??Για αυτο περιμενω να δω..Ουτως ή αλλως,κινητο θα παρω αφου βγει το iphone,κ μετα την ανακοινωση της lg για το optimus g για την ευρωπη.

καλα ειδα και το 2x,εχει ξεβαψει το μισο περιμετρικο δηθεν μεταλο και ειναι απαισιο τουλαχιστον ας ξεβαψει ολο να ειναι ομοιομορφο

Link to comment
Share on other sites

καλα ειδα και το 2x,εχει ξεβαψει το μισο περιμετρικο δηθεν μεταλο και ειναι απαισιο τουλαχιστον ας ξεβαψει ολο να ειναι ομοιομορφο

 

Εμενα δεν εχει ξεβαψει καθολου,μονο σε μια γωνια,που εχει φανει μαυρο απο κατω,οποτε ουτε καν φαινεται

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα δεν εχει ξεβαψει,βεβαια το προσεχω αρκετα..

 

Δεν θα ξαναπροτιμησω lg κινητο..Ο μονος λογος που δεν εχω μετανιωσει τα 249ευρω που ειχα δωσει ειναι η καταπληκτικη υποστηριξη των devs cm..Πραγματικα η cm7 πεταει στο 2x..Οι devs πιστευω δεν θα ξανασχοληθουν με lg..Για το 4x δεν εχει βγει ακομα τιποτα custom..

 

Περιμενω να βγει η official ics για να χτισουν οι devs cm10 και μεχρι εκει..Δεν θελω κατι αλλο..Απο χρονο και μετα θα κοιτακω για αντικαταστατη..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο χρόνο, έχει ξεβαψει όλο το πάνω και όλο το κατω υλικό απο το βαλε βγάλε απο την τσέπη,είναι βαμμένο περιμετρικά.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλαν cm10.Δουλευουν ολα εκτος

- Project Butter

- Hardware Acceleration

- Camcorder

- Complete Video Playback

 

Τα ιδια δεν δουλευουν κ σε cm9,λογω του οτι δεν υπαρχει ics.Αρα δεν εχει κατι σημαντικο σαν μνημη,δεν κανει για daily use.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω απο χρόνο, έχει ξεβαψει όλο το πάνω και όλο το κατω υλικό απο το βαλε βγάλε απο την τσέπη,είναι βαμμένο περιμετρικά.

 

Ειναι θέμα χρήσεις...!!! το έχω 16 μήνες και ειναι όχι σαν καινούργια αλλά καινούργιο...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θέμα χρήσεις...!!! το έχω 16 μήνες και ειναι όχι σαν καινούργια αλλά καινούργιο...!!!;)

 

με θήκη όλα γίνονται αλλά το ασημένιο "μέταλλο" να γίνει μαύρο απο τη τσέπη κάνει τα γνήσια υλικά ακόμα και τα καλά πλαστικά να μοιάζουν πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα χρήσης,πάντως αν αρχίσει να βγαίνει η μπογιά απο ένα σημείο μετά πάει ντόμινο
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το F-Secure μου εχει βγαλει την παναγια... δεν γινεται uninstall με τιποτα, ο,τι κι αν δοκιμασα.

Θελω να το στειλω γιατι ληγει σε 2 μερες,και να βαλω κανα αλλο,πχ το avast..

(οχι δεν εχω rooted κινητο)

Καμια ιδεα? Αν το φριζαρω,αυτο θα παραμεινει μονιμα? Και μετα απο ανοιξε/κλεισε του κινητου?

btw εχω φαει αυτο το κολλημα γιατι εδω και λιγες μερες η μνημη του κινητου σερνεται φριχτα,και δεν μπορω να υποψιαστω τι αλλο μπορει να φταιει,ουτε βλεπω κατι περιεργο μεσω supertoolbox...

 

υγ. αντε με αυτο το παγωτο νισαφι πια, τσουρεκια μας τα εχουν κανει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...