Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Απο τις καλυτερες ROM στο xda για τη συσκευη μας. Χρησιμοποιω τις ROM αυτου του developer εδω και κανα εξαμηνο (σημερα εβαλα MIUI για αλλαγη!!:p:p) και ειναι πολυ σταθερες. Ειναι ενα μιγμα απο CM7 και stock εφαρμογων της LG. Δοκιμασε την, λογικα θα σου αρεσει. Απο οτι ειδα ετοιμαζεται να βγαλει και καινουρια εκδοση τωρα τελευταια.

 

Tech πως πάει η MIUI, v4 έβαλες? Είμαι fan από το πρώην Galaxy S μου (στα χέρια του αδερφού μου πλέον, αλλά πετάει το κινητάκι και φοράει build 1 χρόνου πριν) αλλά στο Optimus 2x που είχα βάλει την WIUI από xda, εεεε δεν θα έλεγα και τα καλύτερα. Πολύ unstable. Και σε περίπτωση που δε πάει καλά η MIUI ανάμεσα σε Gueste2X και σε temasek's UNOFFICIAL BUILD ποια θα επέλεγες?

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε stable CM7.2 ο symbiosis kernel (της gueste2x) μια χαρά είναι, για πλάκα απενεργοποίησα τον ένα core έκανα underclock στα 900mhz και δεν είδα διαφορά ούτε στον opera ούτε στο ui, τρολάκι Ασιάτη μας έφαγες να περιμένουμε
Link to comment
Share on other sites

Tech πως πάει η MIUI, v4 έβαλες? Είμαι fan από το πρώην Galaxy S μου (στα χέρια του αδερφού μου πλέον, αλλά πετάει το κινητάκι και φοράει build 1 χρόνου πριν) αλλά στο Optimus 2x που είχα βάλει την WIUI από xda, εεεε δεν θα έλεγα και τα καλύτερα. Πολύ unstable. Και σε περίπτωση που δε πάει καλά η MIUI ανάμεσα σε Gueste2X και σε temasek's UNOFFICIAL BUILD ποια θα επέλεγες?

 

Οχι εβαλα την τελευταια stable που ειναι βασισμενη σε CM7. Αρχικα μ φαινοταν αργη σε σχεση με την Gueste2X που ειχα, αλλα μετα αλλαξα τον Kernel με τον Etana Stock και μπορω να πω πως ειναι πολυ καλη, αν και παλι ειναι ενα κλικ πιο κατω απο την Gueste2X σε smoothness στα μενου των ρυθμισεων. Αλλα ειναι πολυ ομορφη και για καποιο λογο η οθονη φαινεται πολυ πιο ευκρινης. Τωρα οσο για την ερωτηση σου, του Temasek την ειχα δοκιμασει πολυ λιγο και δεν ειδα κατι ιδιαιτερο για να με κανει να παω, ετσι εκανα Restore την Gueste2X που ειχα. Η Gueste2X ειναι βασισμενη στην Unofficial Build του temasek, μονο που εχει καποιες εφαρμογες απο την LG περασμενες και αλλες αλλαγες που εχει κανει ο Developer. Χωρις Overclocking και με τον Go Launcher το κινητο ηταν πολυ αποκρισιμο. Για να εχεις smoothness στα μενου να απεργοποιησεις την Scrolling Cache στις ρυθμισεις στο υπομενου της Cyanogen. :p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω την ώρα στο πάνω μέρος του κινητού δίπλα απο την ένδειξη της μπαταρίας? Εχω Rom cm7kang-O2x-RC3-130.zip και [CM7 Kernel] symbi0sis v1.1.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω την ώρα στο πάνω μέρος του κινητού δίπλα απο την ένδειξη της μπαταρίας? Εχω Rom cm7kang-O2x-RC3-130.zip και [CM7 Kernel] symbi0sis v1.1.1

 

Πας Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Cyanogen -> Διεπαφή -> Tweaks μπάρας κατάστασης -> Εμφάνιση ρολογιού + Clock color (το default χρώμα είναι μαύρο γι'αυτό μπορεί να μη σου φαίνεται)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Cyanogen -> Διεπαφή -> Tweaks μπάρας κατάστασης -> Εμφάνιση ρολογιού + Clock color (το default χρώμα είναι μαύρο γι'αυτό μπορεί να μη σου φαίνεται)

 

Πολύ σωστά. Ευχαριστώ. Είχα τρελαθεί μέχρι να το βρω!

Link to comment
Share on other sites

Οχι εβαλα την τελευταια stable που ειναι βασισμενη σε CM7. Αρχικα μ φαινοταν αργη σε σχεση με την Gueste2X που ειχα, αλλα μετα αλλαξα τον Kernel με τον Etana Stock και μπορω να πω πως ειναι πολυ καλη, αν και παλι ειναι ενα κλικ πιο κατω απο την Gueste2X σε smoothness στα μενου των ρυθμισεων. Αλλα ειναι πολυ ομορφη και για καποιο λογο η οθονη φαινεται πολυ πιο ευκρινης. Τωρα οσο για την ερωτηση σου, του Temasek την ειχα δοκιμασει πολυ λιγο και δεν ειδα κατι ιδιαιτερο για να με κανει να παω, ετσι εκανα Restore την Gueste2X που ειχα. Η Gueste2X ειναι βασισμενη στην Unofficial Build του temasek, μονο που εχει καποιες εφαρμογες απο την LG περασμενες και αλλες αλλαγες που εχει κανει ο Developer. Χωρις Overclocking και με τον Go Launcher το κινητο ηταν πολυ αποκρισιμο. Για να εχεις smoothness στα μενου να απεργοποιησεις την Scrolling Cache στις ρυθμισεις στο υπομενου της Cyanogen. :p:p

 

Σούπερ με κάλυψες πλήρως...αναμένω την 3.4 Gueste μιας και θα βγεί σήμερα-αύριο λογικά. ΕΕΕΕ βαρέθηκα να περιμένω τα κορεατάκια να βγάλουν την ICS και να δούμε επιτέλους ξανά τους devs να παίρνουν τα πάνω τους.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω μια Custom rom, σταθερή, χωρίς κολλήματα ... Δώστε κάνα λινκ από δοκιμασμένη rom !!!

 

Temasek cm7,αυτοι χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι απο εδω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να στείλω SMS με 160 χαρακτήρες... Νόμιζα ότι έτσι ήταν.... Ουτε σε στοκ Cm 7.2 temasek, ούτε με το gosms....

Τι κάνω; Πώς το διορθώνω;;

(πρέπει να έχει απαντηθεί, αλλά είμαι από κινητό σορρυ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να στείλω SMS με 160 χαρακτήρες... Νόμιζα ότι έτσι ήταν.... Ουτε σε στοκ Cm 7.2 temasek, ούτε με το gosms....

Τι κάνω; Πώς το διορθώνω;;

(πρέπει να έχει απαντηθεί, αλλά είμαι από κινητό σορρυ)

 

Καλησπερα. Στο gosms ρυθμίσεις - προηγμένες - ρυθμίσεις αποστολής - υποστηριζόμενες γλώσσες - λειτουργιά ελληνικών sms. Μετά κάνεις επανεκκίνηση το gosms και είσαι ΟΚ :) Πρέπει να γράφεις κεφαλαία για να στείλεις 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν την ics (λεω εγω τωρα) θα παρουμε και αλλο update σε 20t??

 

Άγνωσται οι βουλαί της LG...:rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Στο gosms ρυθμίσεις - προηγμένες - ρυθμίσεις αποστολής - υποστηριζόμενες γλώσσες - λειτουργιά ελληνικών sms. Μετά κάνεις επανεκκίνηση το gosms και είσαι ΟΚ :) Πρέπει να γράφεις κεφαλαία για να στείλεις 160 χαρακτήρες.

 

Ok thanks! Αν σου πω ότι το είχα κάνει αλλά δεν έκανα επανεκκίνηση.... :-P και λέω τώρα τι κάνουμε.... ΟΚ φαίνεται, φενκ γιουυυ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την Rom, [CM7][uNOFFICIAL][AUG22] temasek's UNOFFICIAL BUILD 134 και όταν συνδέω το κινητό με το pc δεν το διαβάζει. Έχετε καμιά ιδέα ...?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την Rom, [CM7][uNOFFICIAL][AUG22] temasek's UNOFFICIAL BUILD 134 και όταν συνδέω το κινητό με το pc δεν το διαβάζει. Έχετε καμιά ιδέα ...?

 

Τι "δεν στο διαβάζει" ? Σαν storage ? Το LG Suite ?

 

Το LG Suite δεν δουλεύει με CM. Αν δεν σου βλέπει τις μνήμες (εσωτερική/εξωτερική) βεβαιώσου ότι έχεις βάλει τις σωστές ρυθμίσεις στις Εφαρμογές....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τι "δεν στο διαβάζει" ? Σαν storage ? Το LG Suite ?

 

Το LG Suite δεν δουλεύει με CM. Αν δεν σου βλέπει τις μνήμες (εσωτερική/εξωτερική) βεβαιώσου ότι έχεις βάλει τις σωστές ρυθμίσεις στις Εφαρμογές....

 

Ναι το ξέρω ότι δεν δουλεύει το pc suite, εγώ λέω ότ δεν βλέπει τις μνήμες. Ποιες είναι οι σωστές ρυθμίσεις μήπως έχω κάνει καμιά πατάτα ???

 

 

Edit: ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή εντοπισμού σφαλμάτων ... Σε μερσώ!

Edited by Lefteriskou
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας ποτε θα βγει η Gueste2X v3.4??Υπαρχει καπου ο Stock LG Launcher για cm7??Θελω να το βαλω στην cm7 temasek..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας ποτε θα βγει η Gueste2X v3.4??Υπαρχει καπου ο Stock LG Launcher για cm7??Θελω να το βαλω στην cm7 temasek..

 

Πότε θα βγει ?!?! Ούτε ο ίδιος μπορεί να μην ξέρει να σου πει...επίσης η gueste έχει μέσα στο /system/app όλες τις stock εφαρμογές...πιθανότατα να μπορείς να τον βρεις κάπου εκεί μέσα, και θα τρέχει κανονικότατα σε CM

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεται καποιος η 3.4 θα βγει αυριο..

 

Όταν έρθει η ώρα, να πέσει λινκ παρακαλώ..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει η ώρα, να πέσει λινκ παρακαλώ..!!!;)

 

Οκ..Αλλα τι θα γινει;;Ολες τις ρομ μαζι θα τις βαζουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω cm 7.2 stable και θελω, με καποιον τροπο, να μπορω να επιλεξω, για καποιες ωρες, να μπορουν να με καλεσουν μονο καποιες επαφες και κανενας αλλος. Μπορω να το κανω καπως αυτο? Αν ξερει κανεις ας βοηθηει παρακαλω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπορουν να σε καλουν πρεπει να τους προσθεσεις σε blacklist..τωρα για καποια συγκεκριμενη ωρα δεν ξερω αν γινεται..Κοιτα συο μαρκετ για εφαρμογες με blacklist αν εψουν αυτη την δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...