Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παρακαλώ; Αποθηκευση στο gmail;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να βαλω νεα ρομ αλλα δεν θυμαμαι πως αποθηκευα τα μηνυματα μου στο gmail,θυμαται κανεις πως γινοτανε;!

 

Εγώ πρώτη φορά το ακούω ''αποθήκευση μηνυμάτων στο gmail''

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια δουλειά πάντως μπορείς να κάνεις με το SMS Backup and Restore από το play store.

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω δει να γίνεται στο gmail :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...τι να πω έβαλα πρώτη φορά rom στο κινητό μου ....έκανα όλη τη διαδικασία root...delete wipe...ktl...και ΝΑΙ ΕΙΔΑ το φως μου..απο εκεί που σερνοταν με την stock rom το κινητο, επιτέλους πεταει πάει γρήγορα χώρις να σέρνεται να κολάει και να μη ξέρει τι του γίνεται!. Έβαλα την cm7kang-O2x-130 και όλα πανε τέλεια..επιτελους!!!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπω σε recovery mode με τα δύο κουμπιά όπως λέει πιο πριν αλλά το κινητό το μόνο που κάνει είναι να τα χει σβήσει όλα (εφαρμογές) αφού μου βγάλει το σήμα του android.μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...τι να πω έβαλα πρώτη φορά rom στο κινητό μου ....έκανα όλη τη διαδικασία root...delete wipe...ktl...και ΝΑΙ ΕΙΔΑ το φως μου..απο εκεί που σερνοταν με την stock rom το κινητο, επιτέλους πεταει πάει γρήγορα χώρις να σέρνεται να κολάει και να μη ξέρει τι του γίνεται!. Έβαλα την cm7kang-O2x-130 και όλα πανε τέλεια..επιτελους!!!

 

Καλός ήρθες στων κόσμο της ταχύτητας....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπω σε recovery mode με τα δύο κουμπιά όπως λέει πιο πριν αλλά το κινητό το μόνο που κάνει είναι να τα χει σβήσει όλα (εφαρμογές) αφού μου βγάλει το σήμα του android.μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Τι εννοεις λιγο πριν?βαλε καλωδιο κ πατα power+ volume down

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις λιγο πριν?βαλε καλωδιο κ πατα power+ volume down

 

Εννοώ σύμφωνα με τις οδηγίες που γράφετε. πρέπει να έχω ενωμένο το καλώδιο με το υπολογιστή? απλά κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν τα πατάω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πιο πριν? έκανα και ροοτ το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ σύμφωνα με τις οδηγίες που γράφετε. πρέπει να έχω ενωμένο το καλώδιο με το υπολογιστή? απλά κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν τα πατάω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πιο πριν? έκανα και ροοτ το κινητό.

 

Προφανώς "ξέχασες" να περάσεις τον CWM recovery. Πολύ λογικό να σου κάνει hard reset αν δεν το έχεις περάσει!

Διάβασε στις οδηγίες, την έχει αναλυτικά τη διαδικασία. (γίνεται και μεσα από το κινητό με το rom manager)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα προσπαθω να το κανω root αλλα κολαει ειμαι με windows 7 kai v20s rom τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Εχω εγκαταστήσει τη cm7 αλλά δεν μπορώ να ενόσω το κινητό με καλώδιο με τον υπολογιστή. Δεν μου βρίσκει ούτε την εσωτερική μνήμη ούτε τον sd. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια βοήθεια....!! έχω την cm7kang-O2x-130 και πριν μια ώρα μετά από μια τηλεφωνική κλείσει το τηλέφωνο δεν κάνει τίποτα...!!! το βάζω στην πρίζα και στο usb και το μόνο που κάνει ειναι να αναβοσβήνει το logo της LG. Το φλασαρω με το SmartFlashTool_P990 του ρίχνω την LGP990AT-00-V20Q κάνει όλοι την διαδικασία του φλασαρισματος και μετά συνεχίζει πάλη να αναβοσβήνει το logo της LG. Του βάζω την μπαταρία και τίποτα καμία ενέργεια. τι να κανω..???? καμια ιδεα...?????:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες μήπως από cwm recovery > advanced > τα 3-4 format ?? θυμάσαι που είπα πως μου έμειναν φάκελοι στην sd αφού πέρασα την custom rom? με τα format data/ emmc/ cache καθαρίζουν τα πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια βοήθεια....!! έχω την cm7kang-O2x-130 και πριν μια ώρα μετά από μια τηλεφωνική κλείσει το τηλέφωνο δεν κάνει τίποτα...!!! το βάζω στην πρίζα και στο usb και το μόνο που κάνει ειναι να αναβοσβήνει το logo της LG. Το φλασαρω με το SmartFlashTool_P990 του ρίχνω την LGP990AT-00-V20Q κάνει όλοι την διαδικασία του φλασαρισματος και μετά συνεχίζει πάλη να αναβοσβήνει το logo της LG. Του βάζω την μπαταρία και τίποτα καμία ενέργεια. τι να κανω..???? καμια ιδεα...?????:wacko:

Μάριε όλα οκ; Έστρωσε;

Link to comment
Share on other sites

Μάριε όλα οκ; Έστρωσε;

 

Δυστυχώς όχι φίλε Mpoumpi..! ούτε με SmartFlash ούτε με KDZ_FW επανήλθε...... μάλλον πάει για LG μεριά....!:( άλλων τρόπω επαναφοράς εγώ δεν ξέρω..!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι φίλε Mpoumpi..! ούτε με SmartFlash ούτε με KDZ_FW επανήλθε...... μάλλον πάει για LG μεριά....!:( άλλων τρόπω επαναφοράς εγώ δεν ξέρω..!!:wacko:

Πολύ δύσκολο να μπρικάρει.

Σε CWM μπαίνει στην εκκίνηση; (με τον συνδυασμό πλήκτρων;)

Αν ναι τότε μπορείς να το σώσεις εύκολα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο να μπρικάρει.

Σε CWM μπαίνει στην εκκίνηση; (με τον συνδυασμό πλήκτρων;)

Αν ναι τότε μπορείς να το σώσεις εύκολα.

 

Με ποιον συνδυασμό..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

power button + κατω κουμπι εντασης

Μάριε, αν έχει μείνει το CWM σαν recovery τότε θα ανοίξει το κινητό σε αυτό το μενού.

Αν δεν έχει μείνει, θα κάνει hard reset και (θεωρητικά) θα επανέλθει στην αρχική κατάσταση (αν έχει rom μέσα)

 

Σαν κανόνα, αν κολλήσει κλπ το τηλέφωνο και δεν επανέρχεται πχ με βγάλσιμο της μπαταρίας και επανεκκίνηση, είναι να μπούμε στο CWM recovery και να κάνουμε restore μια rom που ξέρουμε ότι λειτουργεί.

Προσοχή όμως να έχει το ίδιο file system ext2-ext3 κλπ που έχει η τελευταία μας rom.

 

Τώρα αν δεν μπορείς να μπείς σε CWMR, δοκίμασε ξανά να φλασάρεις με smartflash (με αυτόν τον οδηγό) μια μαμά rom. Προσοχή στην διαδικασία είναι χωρίς μπαταρία.

 

Edit

Αν δεν γίνεται ούτε αυτό, τότε έχει hardware πρόβλημα το κινητό. Πας για service.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σου κάνει κανονικά τη διαδικασία του smart flash αλλά μετά δεν ανοίγει. Αν δεν στρώνει με smart flash τότε ψιλοδυσκολα τα πράγματα. Αν όντως έχει περαστεί σωστά η μαμά ρομ τότε τουλάχιστον θα είσαι μέσα στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σου κάνει κανονικά τη διαδικασία του smart flash αλλά μετά δεν ανοίγει. Αν δεν στρώνει με smart flash τότε ψιλοδυσκολα τα πράγματα. Αν όντως έχει περαστεί σωστά η μαμά ρομ τότε τουλάχιστον θα είσαι μέσα στην εγγύηση.

Καμιά φορά μπορεί να ολοκληρωθεί κανονικά η διαδικασία αλλά να μην ανοίγει.

Αυτό μπορεί να οφείλεται πχ σε corrupted αρχείο της rom ή σε τυχαίο γεγονός που δεν άφησε την rom να κάτσει σωστά.

 

Πριν σηκώσουμε τα χέρια ψηλά καλό είναι Μάριε να ξανακατεβάσεις τη ρομ και να ξαναδοκιμάσεις να την περάσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια? Έχω μπερδευτει λίγο. Έχω σύνδεση vodafone με πακέτο δεδομένων. Ενεργοποιησα το tethering για να δώσω ίντερνετ στο laptop άλλα ενώ έχει συνδεθεί κανονικά όταν προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ με βγάζει στην σελίδα vodafone καρτοιντερνετ να αγόρασω χρόνο. Το o2x μπαίνει κανονικά. Τι κάνω λαθος?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σου κάνει κανονικά τη διαδικασία του smart flash αλλά μετά δεν ανοίγει. Αν δεν στρώνει με smart flash τότε ψιλοδυσκολα τα πράγματα. Αν όντως έχει περαστεί σωστά η μαμά ρομ τότε τουλάχιστον θα είσαι μέσα στην εγγύηση.

 

Μάριε, αν έχει μείνει το CWM σαν recovery τότε θα ανοίξει το κινητό σε αυτό το μενού.

Αν δεν έχει μείνει, θα κάνει hard reset και (θεωρητικά) θα επανέλθει στην αρχική κατάσταση (αν έχει rom μέσα)

 

Σαν κανόνα, αν κολλήσει κλπ το τηλέφωνο και δεν επανέρχεται πχ με βγάλσιμο της μπαταρίας και επανεκκίνηση, είναι να μπούμε στο CWM recovery και να κάνουμε restore μια rom που ξέρουμε ότι λειτουργεί.

Προσοχή όμως να έχει το ίδιο file system ext2-ext3 κλπ που έχει η τελευταία μας rom.

 

 

 

Τώρα αν δεν μπορείς να μπείς σε CWMR, δοκίμασε ξανά να φλασάρεις με smartflash (με αυτόν τον οδηγό) μια μαμά rom. Προσοχή στην διαδικασία είναι χωρίς μπαταρία.

 

Edit

Αν δεν γίνεται ούτε αυτό, τότε έχει hardware πρόβλημα το κινητό. Πας για service.

 

power button + κατω κουμπι εντασης

 

endrewk Tsaglis agekalp ευχαριστώ..!!! αλλά μάλλον δεν γλυτώνω το service..:( κάποια στιγμή μπήκα κατά λάθος σε CWM recovery αλλά δεν είχα την sd μέσα να κάνω RESTORE κάποια ROM. Τώρα ξανά παλεύω να μπω αλλά...........:wacko:

 

και πάλη σας ευχαριστώ παιδιά..!! (endrewk Tsaglis agekalp)

 

μέχρι εδώ μπαίνω..!!!

 

http://s1.directupload.net/images/120807/ju2b3yww.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά μπορεί να ολοκληρωθεί κανονικά η διαδικασία αλλά να μην ανοίγει.

Αυτό μπορεί να οφείλεται πχ σε corrupted αρχείο της rom ή σε τυχαίο γεγονός που δεν άφησε την rom να κάτσει σωστά.

 

Πριν σηκώσουμε τα χέρια ψηλά καλό είναι Μάριε να ξανακατεβάσεις τη ρομ και να ξαναδοκιμάσεις να την περάσεις.

 

Πέρασα 3 διαφορετικές Rom αλλά... μια από τα ίδια.!!!

....ευχαριστώ Tsaglis....

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...