Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Και εγω το ιδιο,το πηρα μεσω Skroutz απο τετοιο μαγαζι στην αθηνα και σε μια μερα το ειχα στα χερια μου και ολα μια χαρα,σφραγισμενο,με οτι περιεχει μεσα,αποδειξη αγορας,εγγυηση.;)
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! θέλω να αγοράσω ένα LG optimus 2x. Έψαξα απο το skroutz και το βρήκα περίπου στα 300-350 ευρώ αλλά τα μαγαζιά που το έχουν σε αυτή την τιμή δεν ανήκουν σε κάποια γνωστή αλυσίδα καταστημάτων. Έχω διαβάσει οτι πολλοι έχουν αγοράσει και τακουτιά είναι ανοιχτα ή οτι λοίπουν αξεσουάρ γιατι κάτι παίζει με τον τρόπο που τα εισάγουν. Επίσης από θέμα εγγύησης ειναι εντάξει;;; Να αγοράσω απο τετοιο καταστήματα;;; τι πρέπει να τους ρωτήσω πριν το αγοράσω;;;

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει......Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω σε ποια περιοχή είσαι , εγώ πήρα το κινητό πριν 1 βδομάδα από το Athen the Mall, από το κατάστημα Κοτσόβολος το οποίο είχε την εξής διαφήμιση, την χαμηλότερη τιμή στο Mall -5% στο κατάστημα τους, άρα αφού τα Public είχαν βάλει τα εκθεσιακά 250€, στον Κοτσόβολο το πήρα 236€.

Μεγάλος ανταγωνισμός όπου είναι μαζεμένα πολλά μαγαζιά οπότε μπορείς να πετύχεις άτυπα μεν αλλά καλύτερες τιμές.

 

Να σημειώσω ότι το κινητό ήταν κλειστό με την ζελατίνα και όχι εκθεσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Μια που το θυμήθηκα τώρα που έβαλα την έκδοση "2" (και καλά...απλώς νέα version είναι), όποιος θέλει να πειράξει παιχνίδια, οπωσδήποτε πρέπει να βάλει το GameCHI2 :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος το hdmi out σε cm7?O browser δουλεύει σωστά σε hd flash sites και είναι σταθερός γιατί στην official καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες με τον dolphin?? εγω με την stock δεν ειχα κανενα προβλημα με το hdmi

 

ναι εσένα π.χ παίζει zoo.gr ή native youtube 720p απροβλημάτιστα;

Link to comment
Share on other sites

το 9mm Παντως που το δοκιμασα δε μου αρεσει. Γενικα απερριψα τα sootemup για το κινητο

 

δε λεω, εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια, τα γραφικα ειναι σαν απο pc 5ετιας αλλα δε γινεται παιχνιδι soot'em'up που με το ενα δαχτυλο εχεις κινηση και με το αλλο στοχο και fire . Με τοσα δαχτυλα στην οθονη δε βλεπεις στο τελος. Ειπαμε 4 ιντσες ειναι η οθονη.

 

για το block buster HD εχω καλη αποψη και επισης εχω λιωσει και το collapse

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος το hdmi out σε cm7?O browser δουλεύει σωστά σε hd flash sites και είναι σταθερός γιατί στην official καθόλου;

 

Βάλε την τελευταία nightly 204. Είναι σαν stable και δουλεύουν όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!

 

1.σορυ που το ξαναγραφω αλλα δεν βρηκα ακρη.αν γινεται να μου πειτε απο που θα βρω το πληκτρολογιο της lg για να το βαλω στην cm7

 

2.στον stock browser αλλα και στους αλλους δεν μπορω να δω τα περισσοτερα βιντεο στο youtube απο 360p και πανω σε desktop version.ακουω ηχο αλλα βλεπω μονο μαυρο η μου βγαζει κατι παραξενα τετραγωνακια.το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

 

3.τα βιντεο στο desktop version του youtube 720p-1080p ουτε στην stock rom μου επαιζαν καλα...

αυτα :)

Edited by dionisisss
αυτη τη στιγμη εχω την cm7 nightly 204
Link to comment
Share on other sites

εγω με την stock κανενα προβλημα. στο ζοο δεν δοκιμασα να σου πω την αληθεια, αλλα τα βιντεακια του youtube sta 1080p επαιζαν τελεια, ηταν μαλιστα το πρωτο που δοκιμασα.
Link to comment
Share on other sites

οταν δεχομαστε καποιο εμαιλ υπαρχει επιλογη να αναβει η οθονη για λιγο με προεσκοπιση του μυνηματος?

η να αναβουν τα κουμπια σαν notifications?

Link to comment
Share on other sites

What about... ICS ..??
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

εγω με την stock κανενα προβλημα. στο ζοο δεν δοκιμασα να σου πω την αληθεια, αλλα τα βιντεακια του youtube sta 1080p επαιζαν τελεια, ηταν μαλιστα το πρωτο που δοκιμασα.

 

Ναι ε;Εδω ηταν που καποιος ελεγε οτι το youtube δεν σήκωνε hd και αλλος του ειπε οτι παιζει,με smartflash εισαι στη 2.3;Περιεργο γιατι δεν εχω ουτε ειχα ποτε πολλες apps στο κινητο,ενώ μενου και ειδικα ο browser λαγγαρει πολυ....:confused:Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και στα 480p τραβαει κολληματα, αν δεν κλεισω ολες τις εφαρμογες που τρεχουν. Το κινητο δεν γινεται να παιζει Full HD flash videos με την καμια. Ο φιλος μαλλον ειδε το HQ στην εφαρμογη youtube και μπερδευτηκε. Αν επαιζε flash θα επαιζε και τα MKV σε Full HD (αχ αυτα τα neon instructions).
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει είπαμε αλλά δε παλεύετε και σε απλά sites κολλάει,τι το έχει τότε το hdmi, μονό για ταινίες ή τσάμπα λέω να πάω σε cyanogen για το bluetooth mouse;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο που δεν ειναι ελληνικο τι μενου θα εχει;

 

Μια χαρά ελληνικό θα είναι, αν είναι για Ευρώπη έχει και ελληνικά μέσα (μενού, πληκτρολόγιο, τα πάντα). Το μοναδικό που μπορεί να σε ενοχλεί είναι ότι θα αλλάζουν οι default γλώσσες εισαγωγής σε π.χ. γερμανικά και αγγλικά (αν είναι γερμανικό μοντέλο) μετά από κάθε reset....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται οτι αυτη η εφαρμογή δείχνει τι κατεβαζεις απο μαρκετ η bluetooth η ιντερνετ αλλα δεν βλεπω να δουλευει:cry::cry::cry::cry:

 

Ουτε εμενα δουλευουν οι ληψεις .

 

To On-Screen Phone απ'οτι φαινεται "ρουφαει" μπολικη μπαταρια. Αν το ξηλωσω απ το κινητο θα εχει καποια συνεπεια στην λειτουργια του ; Γιατι την εφαρμογη του δεν βλεπω ποτε να την χρησιμοποιω

 

Εγω δεν την εχω ανοιξει ποτε και ειναι πρωτο στην χρηση της μπαταριας με 40 % ....

 

Τι να το κανουμε αυτο ? Υποχρεωτικη διακοπη πειραζει ?

 

Υ.Γ 1 Ειχα ρωτησει μεσω wifi πως θα γινει να βλεπω το κινητο και να ανταλλασω αρχεια μεταξυ pc / κινητου ... ξερει κανεις ?

Υ.Γ 2 Τα apk των εφαρμογων που να τα περναω για να τα κανω εγκατασταση μετα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευουν οι ληψεις .

 

 

 

Εγω δεν την εχω ανοιξει ποτε και ειναι πρωτο στην χρηση της μπαταριας με 40 % ....

 

Τι να το κανουμε αυτο ? Υποχρεωτικη διακοπη πειραζει ?

 

Υ.Γ 1 Ειχα ρωτησει μεσω wifi πως θα γινει να βλεπω το κινητο και να ανταλλασω αρχεια μεταξυ pc / κινητου ... ξερει κανεις ?

Υ.Γ 2 Τα apk των εφαρμογων που να τα περναω για να τα κανω εγκατασταση μετα ?

 

1: Μέσω ΒΤ

2: Όπου θες, δεν έχει σημασία...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευουν οι ληψεις .

 

 

 

Εγω δεν την εχω ανοιξει ποτε και ειναι πρωτο στην χρηση της μπαταριας με 40 % ....

 

Τι να το κανουμε αυτο ? Υποχρεωτικη διακοπη πειραζει ?

 

Υ.Γ 1 Ειχα ρωτησει μεσω wifi πως θα γινει να βλεπω το κινητο και να ανταλλασω αρχεια μεταξυ pc / κινητου ... ξερει κανεις ?

Υ.Γ 2 Τα apk των εφαρμογων που να τα περναω για να τα κανω εγκατασταση μετα ?

 

 

Υ.Γ 2

οτι εφαρμογες κατεβαζεις , τις περνας στο φακελο apk!

μετα ανοιγεις τις "προφορτωμενες εφαρμογες" απτο τηλ κ απο κει τις κανεις το install :)

Link to comment
Share on other sites

1: Μέσω ΒΤ

2: Όπου θες, δεν έχει σημασία...

 

Εχω σταθερο υπολογιστη και δεν παιζει bluetooth ... γι αυτο λεω πως γινεται μεσω wifi (router μου δλδ)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες κατι ασχετο ηθελα να το ρωτησω και το προηγουμενο κινητο που ειχα..οταν απο την εφαρμογη του facebook for android θες να ανοιξεις ενα βιντεο του youtube γιατι με παει στο website του youtube και δεν μου βγαζει να το επιλεξω με την εφαρμογη του youtube??? ξερετε τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατι mp3 απο το pc και το κινητο τα βγαζει κινεζικα...Τι μπορω να κανω;;Να ψαξωγια unicode font??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...