Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Αυτο το κινητο που δεν ειναι ελληνικο τι μενου θα εχει;

 

Επισης νομιζω οτι δεν εχει το καλωδιο HDMI οταν ειναι εισαγωγης,οπως το δικο μου που ειναι Ολλανδικο

και στην συσκευασια δεν υπηρχε.Βεβαια το ηξερα αυτο και μιας και εχω ηδη τετοιο καλωδιο δεν με ενοχλησε τοσο.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα :)

ξερει κανεις πως επαναφερω τα αποθηκευμενα sms απτο LGPCSUITE ξανα στο τηλεφωνο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα :)

ξερει κανεις πως επαναφερω τα αποθηκευμενα sms απτο LGPCSUITE ξανα στο τηλεφωνο? :confused:

 

Στο κουμπί συγχρονισμού, διάλεξε... από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο...και θα είσαι ο.κ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο κουμπί συγχρονισμού, διάλεξε... από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο...και θα είσαι ο.κ.

 

το κανα αλλα μπηκαν μονο οι επαφες . . τα μνμ δεν :(

απο που επιλεγω για να τα συγχρονισω??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς το juice deffender ultimate?

Απο χθές που το εγκατέστησα το τηλέφωνο σέρνεται (έχω επιλέξει απο τα έτοιμα profile το balanced)

Ετσι είναι και σε εσάς η πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

@kprse

Υ.Γ 1 Ειχα ρωτησει μεσω wifi πως θα γινει να βλεπω το κινητο και να ανταλλασω αρχεια μεταξυ pc / κινητου ... ξερει κανεις ?

 

 

 

 

Με αυτο για παραδειγμα.

 

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb29ibG91LldpRmlGaWxlRXhwbG9yZXIiXQ..

Link to comment
Share on other sites

για μενα εχει ουσιαστικη διαφορα οτι το s2 εχει 1.2ghz επεξεργαστη διπυρηνο αλλα και 1gb ραμ...! εμας εχει 1ghz επεξεργαστη διπυρηνο και 512gb ραμ... ειναι δλδ λιγο πιο γρηγορο το s2..βεβαια με overclock ο επεξεργαστης μονταρετε :D Edited by manos_ath
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει το κινητό ουσιαστική διαφορά από το samsung galaxy s2?

 

Απευθύνσου εδώ για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου εδώ για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

οκ...έχω μια διαφωνία βασικά με ένα φίλο και θέλω να μαζέψω επιχειρήματα

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατι mp3 απο το pc και το κινητο τα βγαζει κινεζικα...Τι μπορω να κανω;;Να ψαξωγια unicode font??

 

Κανένας δεν εχει βρει λυση??

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν εχει βρει λυση??

 

εχω κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα ακουω σπανια απο το κινητο μουσικη οποτε δε με απασχολει και πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατι mp3 απο το pc και το κινητο τα βγαζει κινεζικα...Τι μπορω να κανω;;Να ψαξωγια unicode font??

 

Με το PowerAMP Music Player δεν έχω τέτοιο πρόβλημα..!!!

 

http://s14.directupload.net/images/111221/8j3t4ora.png http://s14.directupload.net/images/111221/tcavvgj9.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις την περασα ......... ολα καλα μεχρι στιγμης απο smooth k ταχυτητα :)

εχω προβλημα ομως με το usb :confused:

με το που βαζω το καλωδιο εμφανιζει "συνδεθηκε εντοπισμος σφαλματων" αλλα μετα δεν μου

βγαζει την επιλογη να συνδεθω με το pc :confused:

ξαναεγκατεστισα τους LGDrivers αλλα παλι τπτ :(

τι παιζει εδω?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

μολις την περασα ......... ολα καλα μεχρι στιγμης απο smooth k ταχυτητα :)

εχω προβλημα ομως με το usb :confused:

με το που βαζω το καλωδιο εμφανιζει "συνδεθηκε εντοπισμος σφαλματων" αλλα μετα δεν μου

βγαζει την επιλογη να συνδεθω με το pc :confused:

ξαναεγκατεστισα τους LGDrivers αλλα παλι τπτ :(

τι παιζει εδω?? :confused:

 

Χρησιμοποιω μια εφαρμογη γι αυη την δουλεια. Ονομαζετε multimount sd. Εχει free και paid version

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω μια εφαρμογη γι αυη την δουλεια. Ονομαζετε multimount sd. Εχει free και paid version

 

τελικα δουλεψε με το που του ξανακανα reboot :)

το LGPCSUITE oμως δεν συνδεεται......:confused: ειναι λογω της ROM???

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεψε με το που του ξανακανα reboot :)

το LGPCSUITE oμως δεν συνδεεται......:confused: ειναι λογω της ROM???

 

Με την CM7 δεν συνεργάζεται το PC Suite. Που κατά τη γνώμη μου είναι από τα χειρότερα προγράμματα που υπάρχουν για αυτή τη δουλειά και δεν το χρησιμοποιούσα και πριν. Όλα τα back-up μου τα κρατάω πια στο σύννεφο, για να τα έχω όπου και αν βρίσκομαι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με την CM7 δεν συνεργάζεται το PC Suite. Που κατά τη γνώμη μου είναι από τα χειρότερα προγράμματα που υπάρχουν για αυτή τη δουλειά και δεν το χρησιμοποιούσα και πριν. Όλα τα back-up μου τα κρατάω πια στο σύννεφο, για να τα έχω όπου και αν βρίσκομαι.

 

Όταν ένα πρόγραμμα (βλέπε PC Suite) δεν συνεργάζεται με μια Rom τότε δεν την βγάζουμε και αυτομάτως ΑΧΡΗΣΤΗ. Άχρηστη για μένα ειναι ειναι η πολιτική να ανεβάζω όλα τα αρχεία μου στο G-Mail στην θεά κάποιων. Ενώ βολεύομαι ΤΕΛΕΙΑ με το PC Suite που τουλάχιστον το έχω στο PC και το ορίζω και το κάνω οτι θέλω..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα πρόγραμμα (βλέπε PC Suite) δεν συνεργάζεται με μια Rom τότε δεν την βγάζουμε και αυτομάτως ΑΧΡΗΣΤΗ. Άχρηστη για μένα ειναι ειναι η πολιτική να ανεβάζω όλα τα αρχεία μου στο G-Mail στην θεά κάποιων. Ενώ βολεύομαι ΤΕΛΕΙΑ με το PC Suite που τουλάχιστον το έχω στο PC και το ορίζω και το κάνω οτι θέλω..!!

 

Δεν είπα ότι είναι "ΑΧΡΗΣΤΗ", είπα "κατά τη γνώμη μου είναι από τα χειρότερα προγράμματα που υπάρχουν για αυτή τη δουλειά"

Αν δοκιμάσεις αντίστοιχες σουίτες από άλλους κατασκευαστές, θα δείς ότι είναι από τις πιο δύσχρηστες και δυσνόητες. Ποτέ δεν κατόρθωσα να κάνω ένα πλήρη συντονισμό κινητού με PC. Ισως να είμαι αργός στη σκέψη.:p

 

Από την άλλη ο καθένας αποφασίζει από μόνος του τι και πως θα διαχειριστεί τα προσωπικά δεδομένα του. Δεν προέτρεψα κανέναν να κάνει κάτι, είπα μόνο τι κάνω εγώ. Περι ορέξεως δηλαδή.

 

Και σε παρακαλώ κατέβασε λίγο τους τόνους, δεν κάνουμε αντιπαράθεση, φιλικά ανταλλάσσουμε εμπειρίες για να αλληλοβοηθηθούμε :).

 

Πάντως όποιος θέλει CM7 ξεχνάει το LG PC suite. Το ίδιο ισχύει για τις περισσότερες custom rom που από τα πρώτα πράγματα που αφαιρούν είναι την υποστήριξη PC Suite καθώς τρώει αρκετή μνήμη και λίγη μπαταρία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ευκολος τροπος για να κανετε root στο optimus 2x με Gingerbread με το τελευταιο superoneclick

 

1. κατεβαζετε απο δω την εκδοση για lg του superoneclick http://www.megaupload.com/?d=HQU48N00

 

2. επιλεγετε στο κινητο στο ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη την επιλογη εντοπισμος σφαλματων usb

 

3. συνδεεται το κινητο στο pc και αφηνετε να κανει εγκατασταση των drivers για android devices (γινεται αυτοματα με συνδεση στο internet)

 

4. κλειστε το τηλεφωνο και αφαιρεστε sim και Micro SD και ανοιξτε την συσκευη (εγω εκανα unmount και την Internal SD)

 

5. Εκτελεστε το SuperOneClick.exe και στην καρτέλα advanced πατηστε την επιλογη use alternate ADB parser"

 

6. στην καρτελα General και κατω απο την ενδειξη Exploit επιλεξτε auto

 

7.Πατηστε Root (οτι και αν ρωτησει το προγραμμα πατατε ΟΚ)

 

Ειστε ετοιμοι.

 

η διαδικασια ειναι του 5λεπτου και πολυ ευκολη.

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

μαγκες περασα απο το μαρκετ το wp7 launcher και εχω 7 αρι ui με απλοτητα android .τελειοοοο .το 2χ ειναι απλα τελειο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια δεν μπορω να στειλω με τιποτα mms, εχω βαλει τις ρυθμισεις cosmote αλλα τιποτα...:(

φοραω cyanogenmod 7

 

η λυση τελικα διαβασμα στο google

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

1. κατεβαζετε απο δω την εκδοση για lg του superoneclick http://www.megaupload.com/?d=HQU48N00

 

 

Το esset βρήκε trojan

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...