Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Αυτο το F-Secure μου εχει βγαλει την παναγια... δεν γινεται uninstall με τιποτα, ο,τι κι αν δοκιμασα.

Θελω να το στειλω γιατι ληγει σε 2 μερες,και να βαλω κανα αλλο,πχ το avast..

(οχι δεν εχω rooted κινητο)

Καμια ιδεα? Αν το φριζαρω,αυτο θα παραμεινει μονιμα? Και μετα απο ανοιξε/κλεισε του κινητου?

btw εχω φαει αυτο το κολλημα γιατι εδω και λιγες μερες η μνημη του κινητου σερνεται φριχτα,και δεν μπορω να υποψιαστω τι αλλο μπορει να φταιει,ουτε βλεπω κατι περιεργο μεσω supertoolbox...

 

υγ. αντε με αυτο το παγωτο νισαφι πια, τσουρεκια μας τα εχουν κανει...

 

rootαρε το και βγάλε αυτές τις αηδίες. Τρώνε πολλά resources.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tvkdevelopment.nobloatfree

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο το F-Secure μου εχει βγαλει την παναγια... δεν γινεται uninstall με τιποτα, ο,τι κι αν δοκιμασα.

Θελω να το στειλω γιατι ληγει σε 2 μερες,και να βαλω κανα αλλο,πχ το avast..

(οχι δεν εχω rooted κινητο)

Καμια ιδεα? Αν το φριζαρω,αυτο θα παραμεινει μονιμα? Και μετα απο ανοιξε/κλεισε του κινητου?

btw εχω φαει αυτο το κολλημα γιατι εδω και λιγες μερες η μνημη του κινητου σερνεται φριχτα,και δεν μπορω να υποψιαστω τι αλλο μπορει να φταιει,ουτε βλεπω κατι περιεργο μεσω supertoolbox...

 

υγ. αντε με αυτο το παγωτο νισαφι πια, τσουρεκια μας τα εχουν κανει...

 

Για να κάνεις freeze/uninstall τέτοια preloaded/system apps χρειάζεσαι (α) root, (β) root uninstaller ή titanium

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι repartition να εχεις 2gb στο /data και μετα να αλλαξεις το vold.fstab να εχει αναποδα τα mounts
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι repartition να εχεις 2gb στο /data και μετα να αλλαξεις το vold.fstab να εχει αναποδα τα mounts

 

 

Μπορείς να το εξηγήσεις αυτό λίγο παραπάνω;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου για πιο λογο υπαρχει antivirus μεσα??

 

Σχεδόν κανένας...οι ιοί που έχουν αναφερθεί σε unix/ubuntu/android είναι ελάχιστοι, και ακόμα και για να δουλέψουν πρέπει να υπάρχει root access του χρήστη και να τον ρωτήσουν για άδεια (το γνωστό ερώτημα για root access)....δηλαδή πρέπει να είσαι ηλίθιος για να την πατήσεις από ιό στο android :p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα για αναβάθμιση φαίνεται, αλλά ακόμα 2.6 kernel και παρόμοια/ίδια baseband βλέπω.

Αααχ, nvidia.... y u no update drivers :cry:

 

Τον κερνελ μην τον κρινεις απο το 2.6,αλλα απο τις αλλαγες του.Κ ο 3.0.x,στην ουσια ο 2.6.33 ειναι,ονομασια αλλαξε.Στην ics του 660 ειναι 2.6.39,αν θυμαμαι καλα,με αρκετες αλλαγες ομως σε σχεση με την gb εκδοση του

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό και σε ένα μαγαζί στην πόλη μου το βρήκα 310€

Η τιμή είναι καλή;

αν όχι πιο ( αξιόπιστο ) κατάστημα το έχει φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό και σε ένα μαγαζί στην πόλη μου το βρήκα 310€

Η τιμή είναι καλή;

αν όχι πιο ( αξιόπιστο ) κατάστημα το έχει φθηνότερα;

 

Αναζήτηση στο BestPrice

 

Φθηνότερη τιμή στα 260€. Γενικώς παίζει στα 270-280€. Η τιμή που λες είναι καλή αν είναι σε μαγαζί που μπορείς να το δεις και να παίξεις μαζί του...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Gueste2X v3.5 Hybrid Revolution

 

Δώσε link..!!!;) έχω την Gueste2X Hybrid Revolution v3.4

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για ηχητική ειδοποίηση όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση της μπαταρίας ? (Χωρίς έξτρα εφαρμογή, από τους ρυθμίσεις σφαγήν υπάρχει)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..κατεβασα την σταθερη απο cyanogen 7.2 με rom manager αφου ρουταρα την στοκ και πριν απο ολα εκανα backup φυσικα..

ΑΛΛΑ... περασα εναν κερνελ αλλο να το κανω και overclock και μετα δεν ανοιγε..παρα μονο επανεκινηση...οκ εκανα restore...και ακομα τα ιδια.. γιατι αυτο? τωρα μπορω να περασω την στοκ ξανα με KDZ???

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για ηχητική ειδοποίηση όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση της μπαταρίας ? (Χωρίς έξτρα εφαρμογή, από τους ρυθμίσεις σφαγήν υπάρχει)

 

Οχι(αν κ δεν ξερω την σφαγη που την βρηκες στους ρυθμισεις...)

 

 

 

 

 

ρε παιδια..κατεβασα την σταθερη απο cyanogen 7.2 με rom manager αφου ρουταρα την στοκ και πριν απο ολα εκανα backup φυσικα..

ΑΛΛΑ... περασα εναν κερνελ αλλο να το κανω και overclock και μετα δεν ανοιγε..παρα μονο επανεκινηση...οκ εκανα restore...και ακομα τα ιδια.. γιατι αυτο? τωρα μπορω να περασω την στοκ ξανα με KDZ???

 

Το γραφεις λιγο γενικα..Πρωτον στο recovery εννοεις οτι την περασες,οχι στον ρομ μανατζερ,γιατι δεν γινεται.Οταν περασες την ρομ,εκανες επανεκινηση κ δουλευε?μετα περασες τον κερνελ?ποιον κερνελ?ειναι συμβατος με την εκδοση της ρομ που εβαλες?δεν δουλευει οποιος κερνελ να ναι στο κινητο.Γενικα επαναφερεις οτι θες με τον οδηγο στο αντιστοιχο νημα του φορουμ μας.Υπαρχουν πολυ αναλυτικες οδηγιες

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια νεα για την ics..Φαινεται οτι εμεινε λιγοτερο απο μηνας για την Ινδονησια

http://sevencolourgossips.wordpress.com/2012/09/02/huge-lg-android-4-0-ics-update-for-lg-optimus-black-2x-lucid-lte-3d-prada-vu-nitro-hd-spectrum-coming-it-will-be-much-more-than-only-ics/

 

Μαλιστα αποκαλουν και τεραστια αναβαθμιση,μερικα απο τα νεα χαρακτηριστικα της

latest LG UI (3.0 Optimus UI).

fixes bugin previous versions, as well as new features.

Display interface Optimus UI 3.0 brings several new features,including .

a new lock screen(with shortcuts and new gesture, plus a look underneath, and face unlock).

quick memo (write on your screen wherever you want ).

new gallery ics.

new notification.

task manager ics .

4 new themes(with wallpaper, icons, a different menu structure).

12 new fonts, icon changer (picture may be the app icon),

new music player.

equalizer manual control.

voice capture (photo just say “cheese”.

14 new home screen transition effect.

new widgets ics style.

adding bitrate video recording (720p only 7Mbps who first kept so 9Mbps, which first 1080p 16mbps 10mbps now).

fixes bug camera (focus, time capture, white balance).

fixes a bug in the current battery standby.

new app called “home media” (a type of application for enjoying photos / videos / music, but only for Optimus vu / Lte / nitro HD).

upgraded browser (no night mode feature for battery saving).

improved performance, better ram a management.

look more simple (there are 2 color options menu, white and black ,or grey and brown).

update for Optimus 3d 3d feature (DSLR shot, ruler tag, 3d macro, manual focus, zooming while recording).

the addition of video and photo 3d for Optimus 3d (from national geographic world music concerts n 3d).

new game called “Archer Craft” Made by LG for Optimus 3d (3d version) 2x and lucid sol,

new exclusive ringtone composed by Ennio Morricone.

new gesture feature for Optimus black.

movie editor v1.7 version for Optimus Lte / nitro HD / vu, vu Optimus create a new app just use the stylus for photo editing).

new cartoon themes for Optimus 3d.

auto repair brightness on Optimus black.

new features in the video player for Optimus nitro / Lte / vu (that is fast / slow motion, live zooming, thumbnails seek, additional audio), n many new.

 

 

Βεβαια ολα τα παραπανω ακουγονται,δεν εχει ανακοινωσει τιποτα επισημα η Lg..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Οχι(αν κ δεν ξερω την σφαγη που την βρηκες στους ρυθμισεις...)

 

Αυτα κανει το Τ9 :lol:

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

batman... εβαλα Kernel που ειναι για CM..οτι να ναι εκανα, στο rom manager εκανα backup υποτηθεται γιατι νομιζα οτι θα το φερω πισω αν χρειαστει..λαθος εκανα που το νομιζα, ετσι εβαλα την CyanogenMod 7.2 Custom ROM Cyan-3D by Homero με τον kernel τον symbi0sis_kernel-1.1.2(η εκδοση που λεει -default_recommended) που παλι τυχαια την εβαλα αλλα εκατσε.. με νοιαζει να μπορω

να κανω official LG το κινητο αν θελω με τον οδηγο KDZ που εχουμε εδω..γιατι βλεπω οτι με το ιδιο lg support tool θα γινει,κατι που τωρα δε βλεπει το κινητο μου..παρα μονο σαν μαζικη μεταφορα.

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

batman... εβαλα Kernel που ειναι για CM..οτι να ναι εκανα, στο rom manager εκανα backup υποτηθεται γιατι νομιζα οτι θα το φερω πισω αν χρειαστει..λαθος εκανα που το νομιζα, ετσι εβαλα την CyanogenMod 7.2 Custom ROM Cyan-3D by Homero με τον kernel τον symbi0sis_kernel-1.1.2(η εκδοση που λεει -default_recommended) που παλι τυχαια την εβαλα αλλα εκατσε.. με νοιαζει να μπορω

να κανω official LG το κινητο αν θελω με τον οδηγο KDZ που εχουμε εδω..γιατι βλεπω οτι με το ιδιο lg support tool θα γινει,κατι που τωρα δε βλεπει το κινητο μου..παρα μονο σαν μαζικη μεταφορα.

 

Γενικώς προσέχουμε τι βάζουμε, ειδικά σε συνδυασμούς ROM-kernel-BB, γιατί τελικά μπορεί να μην μπουτάρει το κινητό/λουπάρει/κρασάρει, και να αναγκαστείς να κάνεις flash κάποια base ROM, χάνοντας ταυτόχρονα τα πάντα (προγράμματα και ρυθμίσεις δηλαδή). Να το brickάρεις είναι πλέον απίθανο, απλώς θα χάσεις χρόνο και θα εκνευριστείς...

 

Και ναι, μπορείς ανά πάσα ώρα και στιγμή να περάσεις μια stock ROM επάνω, είτε με το LG Tool (βάζοντάς το σε S/W Upgrade mode) είτε με SDK είτε με NVFlash...οπότε μην αγχώνεσαι...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

batman... εβαλα Kernel που ειναι για CM..οτι να ναι εκανα, στο rom manager εκανα backup υποτηθεται γιατι νομιζα οτι θα το φερω πισω αν χρειαστει..λαθος εκανα που το νομιζα, ετσι εβαλα την CyanogenMod 7.2 Custom ROM Cyan-3D by Homero με τον kernel τον symbi0sis_kernel-1.1.2(η εκδοση που λεει -default_recommended) που παλι τυχαια την εβαλα αλλα εκατσε.. με νοιαζει να μπορω

να κανω official LG το κινητο αν θελω με τον οδηγο KDZ που εχουμε εδω..γιατι βλεπω οτι με το ιδιο lg support tool θα γινει,κατι που τωρα δε βλεπει το κινητο μου..παρα μονο σαν μαζικη μεταφορα.

 

Για να γυρισεις στο backup που(μπορει και να)εκανες,βαλε το κινητο για φορτισμα,κλειστο κ ξανανοιξε το,κρατωντας τα power+volume down πληκτρα πατημενα μεχρι να μπεις στο recovery.Απο κει κανε restore το backup σου(θα υπαρχει αν το εχεις κανει σωστα)

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...