Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Ρε παιδια μετα απο 16 μηνες που εχω το κινητο αντιμετωπιζω μια πολυ περιεργη κατασταση: Ξαφνικα τα βασικα προγραμματα του κινητου (αλμπουμ, μουσικη, δεν ξερω ποια αλλα να δοκιμασω), δεν βλεπουν κανενα αρχειο προς αναγνωση. Δλδ καμια φωτογραφια απο αυτες που υπηρχαν, κανενα mp3 απο αυτα που ειχα. Με το astro ομως βλεπω οτι τα αρχεια και οι φακελοι υπαρχουν κανονικα. Εχω δοκιμασει οτι μπορουσα να σκεφτω εκτος απο factory reset. Εχει κανεις καμια ιδεα; [ολα αυτα υπηρχαν στην internal sd]

 

και μια δευτερη ερωτηση που μολις μου ηρθε: την εσωτερικη sd μπορω να την κανω format χωρις προβλημα για το λειτουργικο; Δλδ αμα την κανω Mount και τα σβησω ολα, θα σβησω τιποτα critical?

Edited by true_cynop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μετα απο 16 μηνες που εχω το κινητο αντιμετωπιζω μια πολυ περιεργη κατασταση: Ξαφνικα τα βασικα προγραμματα του κινητου (αλμπουμ, μουσικη, δεν ξερω ποια αλλα να δοκιμασω), δεν βλεπουν κανενα αρχειο προς αναγνωση. Δλδ καμια φωτογραφια απο αυτες που υπηρχαν, κανενα mp3 απο αυτα που ειχα. Με το astro ομως βλεπω οτι τα αρχεια και οι φακελοι υπαρχουν κανονικα. Εχω δοκιμασει οτι μπορουσα να σκεφτω εκτος απο factory reset. Εχει κανεις καμια ιδεα; [ολα αυτα υπηρχαν στην internal sd]

 

και μια δευτερη ερωτηση που μολις μου ηρθε: την εσωτερικη sd μπορω να την κανω format χωρις προβλημα για το λειτουργικο; Δλδ αμα την κανω Mount και τα σβησω ολα, θα σβησω τιποτα critical?

 

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων + διαγραφη καρτας sd (στο ιδιο μενου ειναι)Αμα κανεις σκετο φορματ στην καρτα δεν ξερω με τις εφαρμογες τι γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Έχω τους δύο παρακάρω φορτιστές αυτοκινήτου και θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρει:

 

1)ποιος από τους δύο είναι πιο κατάλληλος για το κινητό μας

2)ποιος είναι καλύτερος ποιοτικά

 

http://img19.imageshack.us/img19/7730/carch.jpg

 

Ο belkin(μοντέλο F8Z571cw03) είναι 1000mA/5V και ο Sony Ericsson(μοντέλο ΑΝ402) 1200mA/5V. Οπότε λογικά ο Sony Ericsson φορτίζει πιο γρήγορα αλλά σκέφτομαι ότι ίσως δεν είναι καλό για την μπαταρία του τηλεφώνου. Ο γνήσιος της lg δεν ξέρω τι προδιαγραφές έχει(και δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι οι ίδιες με του φορτιστή σπιτιού/ταξιδιού που είναι στα 1000mA/4.8V).

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

@gre ο belkin ειναι τρομερος,τον εχω και εγω.Στα χαρτια καλητερος ειναι ο se..Δεν νομιζω να εχει τρελη διαφορα στην φορτιση..

 

 

Εχει δοκιμασει κανενας αυτην την Ρομ??http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464986

 

Αν εχω καταλαβει καλα ειναι cm7 με lg stock εμφανιση..

Link to comment
Share on other sites

@gre ο belkin ειναι τρομερος,τον εχω και εγω.Στα χαρτια καλητερος ειναι ο se..Δεν νομιζω να εχει τρελη διαφορα στην φορτιση..

 

Όταν λες ότι είναι καλύτερος στα χαρτιά ο Sony Ericsson εννοείς μόνο επειδή είναι 1200mA ή και για άλλους λόγους; ρωτάω γιατί είναι και οι δύο σφραγισμένοι και δεν ξέρω ποιον από τους δύο να κρατήσω!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι είναι καλύτερος στα χαρτιά ο Sony Ericsson εννοείς μόνο επειδή είναι 1200mA ή και για άλλους λόγους; ρωτάω γιατί είναι και οι δύο σφραγισμένοι και δεν ξέρω ποιον από τους δύο να κρατήσω!

 

Για τα mA..Αν και με κανεναν δεν θα εχεις προβλημα σε θεμα φορτισης..

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια official rom ποια ειναι ?

 

εχω πανω την V20i και το συνδεσα σημερα με το pc και μου εβγαλε αναβαθμηση....

 

αξιζει ?

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω νεα ρομ αλλα δεν θυμαμαι πως αποθηκευα τα μηνυματα μου στο gmail,θυμαται κανεις πως γινοτανε;!

 

χμ,μαλλον το ειχα κανει με καποια εφαρμογη τοτε.....συγνωμη,λαθος:O

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια official rom ποια ειναι ?

 

εχω πανω την V20i και το συνδεσα σημερα με το pc και μου εβγαλε αναβαθμηση....

 

αξιζει ?

 

v20s,ναι αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

το συνδεω στο pc για να κανω το update και μου λεει να το κανω μεσω wifi απο το κινητο μου.

 

παω να το κανω , κατεβαζει κανονικα το πακετο και στο τελος μου λεει ''μη εγκυρο πακετο λογισμικου''.......

 

καμια βοηθεια boys ????

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

sos!!!!εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα ξεχασα να αντιγραψω κατι σημαντικες σημειωσεις που ειχα στο τηλεφωνο,μηπως υπαρχει τροπος για επανακτηση τους;:cry:
Link to comment
Share on other sites

sos!!!!εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα ξεχασα να αντιγραψω κατι σημαντικες σημειωσεις που ειχα στο τηλεφωνο,μηπως υπαρχει τροπος για επανακτηση τους;:cry:

 

Αν ειχες συγχρονισμο με google,επαφες,ημερολογιο,σημειωσεις θα ειναι εκει.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

το συνδεω στο pc για να κανω το update και μου λεει να το κανω μεσω wifi απο το κινητο μου.

 

παω να το κανω , κατεβαζει κανονικα το πακετο και στο τελος μου λεει ''μη εγκυρο πακετο λογισμικου''.......

 

καμια βοηθεια boys ????

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες συγχρονισμο με google,επαφες,ημερολογιο,σημειωσεις θα ειναι εκει.

 

δυστυχως απ οτι βλεπω στον συγχρονισμο εχει μονο επιλογη για επαφες,ημερολογιο,gmail,picassa και κατι που γραφει αμεση μεταφορτωση.σημειωσεις πουθενα....εννοω την εφαρμογη που εχει μεσα το κινητο μας......:(....

Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

@gre ο belkin ειναι τρομερος,τον εχω και εγω.Στα χαρτια καλητερος ειναι ο se..Δεν νομιζω να εχει τρελη διαφορα στην φορτιση..

 

 

Εχει δοκιμασει κανενας αυτην την Ρομ??http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464986

 

Αν εχω καταλαβει καλα ειναι cm7 με lg stock εμφανιση..

 

Απο τις καλυτερες ROM στο xda για τη συσκευη μας. Χρησιμοποιω τις ROM αυτου του developer εδω και κανα εξαμηνο (σημερα εβαλα MIUI για αλλαγη!!:p:p) και ειναι πολυ σταθερες. Ειναι ενα μιγμα απο CM7 και stock εφαρμογων της LG. Δοκιμασε την, λογικα θα σου αρεσει. Απο οτι ειδα ετοιμαζεται να βγαλει και καινουρια εκδοση τωρα τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτή τη ROM πήρα το στοκ ημερολόγιο που έψαχνα! Το έψαχνε κι ένας φίλος πριν μερικές σελίδες, ελπίζω να το δει....

Έκανα unzip τη ROM, και πήρα τα calendar, calendar widget, calendar provider και με τον Es file explorer τα αντέγραψα στον φάκελο system\app

Δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jaranor. Δεν ήξερα ότι πετώντας απλά τα αρχεία από την παραπάνω ROM μέσα στο system\app θα δουλέψει επιτέλους το μαμίσιο ημερολόγιο.

 

EDIT

Επιτέλους έχω τις λειτουργίες του ημερολογίου της LG + το widget, που είναι οι μόνες που μου είχαν λείψει από το stock firmware. Υπάρχει παρόμοιoς τρόπος να περάσουμε και το widget του καιρού της lg;

Edited by miliospap
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βγήκε η ICS για galaxy r με tegra 2,ξέρει κανείς αν έχει το ιδιο μοντέλο με το δικο μας αν ναι πως θα το προωθήσουμε στη Cyanogenmod team για να πάρουν τους drivers απο την rom για το δικο μας;Εδώ ειναι η official rom

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836688

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βγήκε η ICS για galaxy r με tegra 2,ξέρει κανείς αν έχει το ιδιο μοντέλο με το δικο μας αν ναι πως θα το προωθήσουμε στη Cyanogenmod team για να πάρουν τους drivers απο την rom για το δικο μας;Εδώ ειναι η official rom

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836688

 

Μην ανησυχεις,οτι ειναι να κανουν οι devs,θα το κανουν,δεν περιμενουν εμας να τους το πουμε.Θα πρεπει να ειναι ακριβως το ιδιο μοντελο επεξεργαστη κ ιδια ραμ,μπας κ κανουν κατι

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις,οτι ειναι να κανουν οι devs,θα το κανουν,δεν περιμενουν εμας να τους το πουμε.Θα πρεπει να ειναι ακριβως το ιδιο μοντελο επεξεργαστη κ ιδια ραμ,μπας κ κανουν κατι

 

Χθες βγηκε για το SoC ρωτησα γιατι που να ξέρουν τι παίζει αλλου

ξέρει κάποιος αν ειναι το ιδιο μοντέλο tegra 2;

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγηκε για το SoC ρωτησα γιατι που να ξέρουν τι παίζει αλλου

ξέρει κάποιος αν ειναι το ιδιο μοντέλο tegra 2;

 

Δεν γινεται να το μεταφερουν οι Devs γιατι σε ερωτησεις που εκαναν στον Acree (ενας απο τους υπευθυνους της Cyanogen για το LG 2X) λεει οτι η Nvidia βαζει πολλες βιβλιοθηκες που ειναι απαραιτητες για την λειτουργια του κινητου (κεραια, καμερα, καμερες, οθονη, κλπ.) μεσα στον κωδικα του Tegra. Αυτο σημαινει οτι επειδη καθε κινητο εχει διαφορετικα components ειναι αδυνατον να χρησιμοποιησουν των κωδικα απο αλλα κινητα.

 

Διαβασε Εδω περισσοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να το μεταφερουν οι Devs γιατι σε ερωτησεις που εκαναν στον Acree (ενας απο τους υπευθυνους της Cyanogen για το LG 2X) λεει οτι η Nvidia βαζει πολλες βιβλιοθηκες που ειναι απαραιτητες για την λειτουργια του κινητου (κεραια, καμερα, καμερες, οθονη, κλπ.) μεσα στον κωδικα του Tegra. Αυτο σημαινει οτι επειδη καθε κινητο εχει διαφορετικα components ειναι αδυνατον να χρησιμοποιησουν των κωδικα απο αλλα κινητα.

 

Διαβασε Εδω περισσοτερα!!

 

Πάλι καλα που το ξεκαθάρισε γιατι ειχα ελπίδες μέχρι χθες αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jaranor. Δεν ήξερα ότι πετώντας απλά τα αρχεία από την παραπάνω ROM μέσα στο system\app θα δουλέψει επιτέλους το μαμίσιο ημερολόγιο.

 

EDIT

Επιτέλους έχω τις λειτουργίες του ημερολογίου της LG + το widget, που είναι οι μόνες που μου είχαν λείψει από το stock firmware. Υπάρχει παρόμοιoς τρόπος να περάσουμε και το widget του καιρού της lg;

 

Από o,τι φαίνεται λειτουργεί και το widget του καιρού. Πάρε το clockweatherwidget.apk και ριξ'το πάλι στο system\app, σε εμένα δουλεύει...

πάντως τη θερμοκρασία την παίρνει από το accuweather, το οποίο έχω την εντύπωση πώς δινει 2 βαθμούς περισσότερους από ότι είναι στην πραγματικότητα...

Ξέρει κανείς κάποιο widget που να παίρνει από αλλού δεδομένα;; (εκτός δηλαδή από accuweather και google)

Link to comment
Share on other sites

Το Fancy Widgets, που έχω περασμένο για καιρό και ρολόι, μπορείς να ορίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του να παίρνει δεδομένα από τα παρακάτω:

google weather, Accuweather, WeatherBug, MSN Weather, The Weather Channel.

 

Το καλό είναι ότι είναι πλήρως Εξελληνισμένο και σου αναφέρει τα πάντα στα Ελληνικά, μέχρι και τα ονόματα των πόλεων. Επίσης έχει αμέτρητα θέματα για να το φέρεις κοντά στα δικά σου γούστα στην πλήρη έκδοση και σχεδόν κάθε εβδομάδα κυκλοφορούν και νέα, αλλά και στη free έχει μερικά αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...