Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέει type τη λέξη about: στη URL θα το πληκτολογήσω. Μετά θα πατήσω την αναζήτηση; Δεν το διευκρινίζει. Σ;ευχαριστώ πολύ που με βοηθάς. :)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην adress bar γράψε "about:debug" (χωρίς τα ") και πάτα το βελάκι που είναι στα δεξιά, δεν πρόκειται να εμφανιστεί τίποτα, απλά μετά πάνε πάλι στα settings και δες άμα υπάρχει η επιλογή select user agent.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ kill_noob. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω τι ακριβώς εμφανίζει. Αυτή η επιλογή εμφανίζει κάποιο κρυφό μενού; Βασικά ήθελα να σου πω ότι η συσκευή δεν είναι root. Δεν ξέρω ίσως αυτό παίξει κάποιο ρόλο στη διαδικασία.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά ξερατε εσείς ότι μέσα στο nexus υπάρχει "κρυμμένο" το...απαγορευμενο Google Earth???? Το βρήκα τυχαία χαζευοντας στον app manager για κάτι άσχετο, εγκατέστησα το apk που βρηκα με file manager στο system/apps και εμφανίστηκε κανονικά στον launcher!! Δουλεύει άψογα και φυσικά δεν το βρίσκω με αναζήτηση στο market αφού είναι μη διαθέσιμη εφαρμογή για την χώρα μας.

Τι είναι πάλι αυτό?? Κρυμμένη έκπληξη η απλα ανακάλυψα καθυστερημενα την Αμερική και χαίρομαι??

Ασε που έχω και την εντύπωση ότι εμφανίστηκε ξαφνικά, διοτι στον app manager έχω μπει άπειρες φορές και δεν ειχα προσέξει τίποτα...

θα με τρελανει αυτό το κινητό... :)

 

Το έκανα κι εγώ και μου έβγαλε κι εμένα τον Γούγλη! Γιούπιιι!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δώρα...συνεχίζονται! Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ανακαλύπτουμε και το Google books!

Το θέμα μαλιστα με τα hidden apps του nexus S αν και μάλλον ακατανόητο, είναι γνωστό στον πλανήτη! Ιδού τι γραφει ghost301tech.wordpress.com/2011/03/29/day-8-with-nexus-s-high-end-specs-hidden-apps-maxis10/ στο blog του ένας reviewer από Μαλαισία (η οποία έχει και παρόμοιους περιορισμούς στην χρήση εφαρμογών με την χώρα μας και αρα είναι πιο κοντά στην δική μας πραγματικότητα) Διαβάστε και όλο το test αν θελετε έχει αρκετά εμπεριστατωμένες απόψεις...καλό βράδυ!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...

θα ηθελα να ρωτησω πως βαζουμε ηχους κλησεις στο κινητο μας??? μιλαω για mp3... μου εχουν στειλει καποιους ηχους και τους βλεπω μεσα απο το φακελο Συλλογη αλλα δεν μπορω να τους βαλω σαν ηχο κλισεις.....κατεβασα και το astro manager αλλα ακρη δεν εβγαλα....οποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πρέπει να βάλεις τα τραγούδια σε συγκεκριμένο φάκελο (media αν θυμάμαι καλά)

 

το χω προσπαθησει αλλα.....μπορει καποιος να μου πει την ακριβεις διαδρομη οπως φαινεται στο astro....ή μηπως χρειαζεται να κανω κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το χω προσπαθησει αλλα.....μπορει καποιος να μου πει την ακριβεις διαδρομη οπως φαινεται στο astro....ή μηπως χρειαζεται να κανω κατι αλλο??

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην adress bar γράψε "about:debug" (χωρίς τα ") και πάτα το βελάκι που είναι στα δεξιά, δεν πρόκειται να εμφανιστεί τίποτα, απλά μετά πάνε πάλι στα settings και δες άμα υπάρχει η επιλογή select user agent.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ kill_noob! Πλέον φορτώνει τις ιστοσελίδες όπως στο pc. Όμως τι ακριβώς εμφανίζει αυτή η εντολή; Επηρεάζει κάποια άλλη λειτουργία του browser; Υπάρχουν και άλλες τέτοιες εντολές για κρυφές ρυθμίσεις;

Και πάλι ευχαριστώ πολύ! Με βοήθησες παρά πολύ!! :)

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Και τα δώρα...συνεχίζονται! Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ανακαλύπτουμε και το Google books!

Το θέμα μαλιστα με τα hidden apps του nexus S αν και μάλλον ακατανόητο, είναι γνωστό στον πλανήτη! Ιδού τι γραφει ghost301tech.wordpress.com/2011/03/29/day-8-with-nexus-s-high-end-specs-hidden-apps-maxis10/ στο blog του ένας reviewer από Μαλαισία (η οποία έχει και παρόμοιους περιορισμούς στην χρήση εφαρμογών με την χώρα μας και αρα είναι πιο κοντά στην δική μας πραγματικότητα) Διαβάστε και όλο το test αν θελετε έχει αρκετά εμπεριστατωμένες απόψεις...καλό βράδυ!

 

Μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο πιο αναλυτικές οδηγίες γιατί προσπαθώ και δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το Google Earth να ανοίξει;

Κοίταξα και στο blog που παραθέτεις αλλά λέει κάτι για dropbox και δεν το προσπάθησα.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν υπάρχει λόγος να το κανείς με dropbox. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας file browser πχ file expert οπότε πηγαινεις στο φάκελο system/apps και βρίσκεις το .apk αρχείο εγκατάστασης του google earth. Το επιλέγεις και αφού συμφωνήσεις με την "αντικατάσταση εφαρμογής συστήματος" voila! Εμφανίζεται κανονικά στον launcher του κινητού!

Το αν θα πάρουμε βέβαια update ειναι μια άλλη πονεμένη ιστορία επειδή η google επιμένει να την κατατάσσει στις εφαρμογές που για την ώρα δεν ειναι διαθέσιμες παντού

Ελπίζω να βοηθησα άλλωστε είναι εύκολη διαδικασία :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Τα κατάφερα, προσπαθούσα με τον ASTRO File Manager και δεν γινόταν τίποτα. Με το file expert πέτυχε, ευχαριστώ πάρα πολύ!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

1. παιδιά έχω εγκαταστήσει τον firefox και έχω βάλει k τo xmarks για να συγχρονίσω τα bookmarks από τo pc μου στο κινητό... υπάρχει η δυνατότητα να τα συγχρονίσω?

 

επίσης έχω εγκαταστήσει τo advance task manager και συνέχει βλέπω εφαρμογές να λειτουργούν, τις κάνω kill αλλα μετά από λίγο αυτες ξανά εμφανίζονται. όπως πχ ένα game που έχω βάλει αυτό εμγανίζεται στις εφαρμογές που τρέχουν... γιατί γίνετε αυτό?

 

ευχάριστω και πάλι παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επίσης έχω εγκαταστήσει τo advance task manager και συνέχει βλέπω εφαρμογές να λειτουργούν, τις κάνω kill αλλα μετά από λίγο αυτες ξανά εμφανίζονται. όπως πχ ένα game που έχω βάλει αυτό εμγανίζεται στις εφαρμογές που τρέχουν... γιατί γίνετε αυτό?

 

Γιατί απλά έτσι δουλεύει το λειτουργικό. Μπορείς ωστόσο να βάλεις το Startup manager και να αποκλείσεις εφαρμογές που δεν θες να ανοίγουν αυτόματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά έτσι δουλεύει το λειτουργικό. Μπορείς ωστόσο να βάλεις το Startup manager και να αποκλείσεις εφαρμογές που δεν θες να ανοίγουν αυτόματα.

 

σε ευχάριστω πολύ, θα ψάξω γιαυτο που μου είπες.

ξέρεις κάποιος για το πρώτο που ρώτησα? για τα bookmarks?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω και ετσι....επισης πως κραταω αρχεια backup??? υπαρχει καποια εφαρμογη??? και που αποθηκευει η εφαρμογη το αρχειο backup ωστε να το εχω σε περιπτωση αναγκης??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το το titanium backup ή το My Backup Pro.

η συσκευη δεν ειναι ρουτ....μηπως θα πρεπει να χρησιμποποιησω την δευτερη εφαρμογη που μου προτεινεις??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις οδηγίες του dbal για το πως να κάνουμε το Google Earth να εμφανιστεί στο μενού του κινητού προσπάθησα να κάνω και το Google Voice να εμφανιστεί με τον ίδιο τρόπο όμως δεν τα καταφέρνω. Δεν ξέρω γιατί αλλά μετά την εγκατάσταση δεν μου δίνει την επιλογή να ανοίξω το πρόγραμμά. Γενικά σε εσάς εμφανίζεται στο μενού το Google Voice ή όχι;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη δεν ειναι ρουτ....μηπως θα πρεπει να χρησιμποποιησω την δευτερη εφαρμογη που μου προτεινεις??

 

Για να γίνει backup σωστό η συσκευή πρεπει να είναι root. Τα προγράμματα που λειτουργούν χωρίς root δέν κάνουν κάτι παραπάνω απ το να σώζουν κάποια αρχεία και τα contacts στα on line databases τους η στην sd, πράγμα που μπορείς να κάνεις και μόνος σου, μεταφεροντάς τα στο pc σου. Για ολοκληρωτικό restore χρειάζεται root access.

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις οδηγίες του dbal για το πως να κάνουμε το Google Earth να εμφανιστεί στο μενού του κινητού προσπάθησα να κάνω και το Google Voice να εμφανιστεί με τον ίδιο τρόπο όμως δεν τα καταφέρνω. Δεν ξέρω γιατί αλλά μετά την εγκατάσταση δεν μου δίνει την επιλογή να ανοίξω το πρόγραμμά. Γενικά σε εσάς εμφανίζεται στο μενού το Google Voice ή όχι;

 

Το google voice είναι μια "κανονική" εφαρμογή που εμφανίζεται κανονικά στο μάρκετ και δεν έχεις παρα να την αναζητήσεις και να την εγκαταστησεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο, παρατήρησα ότι όταν έβγαλα κάποιες φωτός από τo κινητό, και πήγα μετά να παιξω κάποια mp3 από την μουσική μου, σε κάθε τραγούδι είχε μια φωτό σε μικρογραφία (αντί για το συγκρότημα) από αυτές που είχα βγάλει... πως γίνετε αυτό, εντωμεταξύ την σβήνω την φωτογραφία και αυτή επέμενε να βγαίνει σε κάθε mp3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω περάσει το Battery Indicator και μου βγάζει μετα την φορτιση αποτέλεσμα 97% ποτέ δεν έχω δει 100% να τούς το πάω στο πλαίσιο να το δούν???

 

Πάει 97% και μου λέει φορτιστηκε.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...