Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρες στο forum. Ικανοποιημένος κάτοχος και εγώ του nexus, αλλά έχω 2 ερωτήσεις. Αρχικά θέλω να ρωτήσω εάν έχει κανείς πρόβλημα με τα ελληνικά γράμματα του μενού. Παρατήρησα οτι μετά απο την αναβάθμιση σε 2.3.6 πολλά ελληνικά γράμματα στις ονομασίες εφαρμογών του menu δεν μου τα εμφανίζει και στην θέση τους μου βγάζει ενα τετραγωνάκι. Παράξενο.. Επίσης γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κλειδώσω τον bootloader; Έψαξα στο xda αλλά δεν βρήκα τίποτα και θέλω να το πάω για service.. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να κλειδωσεις τον bootloader πρεπει να περασεις πρωτα την stock rom χωρις root και μετα μεσω cmd να δωσεις fastoot oem lock.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι κατοχος του nexus S to gti 19023 . Καπως ετσι . Και θα ηθελα να ρωτησω. 1) βαζω το multilanguage keyboard και δεν εχει ελληνικα,εχει μονο 3 γλωσσες.

 

2) πως μπορω να το κανω root ? Ολο παω να το κανω και μου βγαζει waiting for device οταν δινω εντολη απο τη cmd. Νομιζω δεν μπαινουν σωστα τα drivers γιατι στο device manager μου βγαζει αγνωστη συσκευη το android ...

 

ευχαριστω προκαταβολικα :d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι κατοχος του nexus S to gti 19023 . Καπως ετσι . Και θα ηθελα να ρωτησω. 1) βαζω το multilanguage keyboard και δεν εχει ελληνικα,εχει μονο 3 γλωσσες.

 

2) πως μπορω να το κανω root ? Ολο παω να το κανω και μου βγαζει waiting for device οταν δινω εντολη απο τη cmd. Νομιζω δεν μπαινουν σωστα τα drivers γιατι στο device manager μου βγαζει αγνωστη συσκευη το android ...

 

ευχαριστω προκαταβολικα :d

 

Για το 1) αν εννοείς το multiling keyboard, αν πας στο menu των εφαρμογών σου θα βρεις το παραθυράκι της εφαρμογής. Αν το πατήσεις θα δεις πως έχει οδηγίες και links πως να κατεβάσεις άλλες γλώσσες και άλλα χρήσιμα πράγματα

You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

 

2) πως μπορω να το κανω root ? Ολο παω να το κανω και μου βγαζει waiting for device οταν δινω εντολη απο τη cmd. Νομιζω δεν μπαινουν σωστα τα drivers γιατι στο device manager μου βγαζει αγνωστη συσκευη το android ...

 

ευχαριστω προκαταβολικα :d

 

Πρώτη σελίδα του topic Τροποποιήσεις για το Nexus S.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με τις επαφες. Οταν γραφω μια επαφη αυτη που αποθηκευεται? στην καρτα sim ή στην μνημη του κινητου? Υπαχει κανενα προγραμματακι που οταν πηγαινω στις επαφες να μου δειχνει το οναμα αλλα κ τον αριθμο του τηλεφωνου αυτου που προκειται να καλεσω?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε στην αναβάθμιση τι backup θα χρειαστούμε; Θα αρχίσουμε να κατεβάζουμε και να περνάμε κωδικούς από την αρχή;

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω καμμια βδομαδα κ εγω φιλε....ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...Μην ακους....ειναι απλα τελειο!
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Εχω δοκιμασει 2-3 ρομ μεταξυ των οποιων και η ics αλλα παλι δεν φευγει!! Λες να βγαλω και την ζελατινα απο την οθονη μην μου πουν οτι φταει κατι τετοιο; (οπως μου ειχαν πει καποτε στην νοκια;))

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Εμενα μου θυμιζει προβλημα αναλογο με αυτο του GSII. Κι εκεινο κιτρινιλα ειχε. Ειναι οντως εκνευριστικο σε λευκο φοντο. Αν το πας ενημερωσε με

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην το nexus s τα σπαει :) ειναι μια χαρα στις επιδοσεις του και ειδικα για τα λεφτα του..βεβαια το δικο μου ειχε προβληματικο ηχειο και τελικα χαλασε τελειως..αλλα ΕΓΓΥΗΣΗ και ολα οκ!Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως υπαρχει καποια θηκη που να προστατευει τα κουμπια(στο πλαι) γιατι τα παταω πολλες φορες χωρις να το θελω και ανεβαινει η ενταση !!! Ευχαριστω:)

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αμα υπαρξει καποιο νεο θα το ποσταρει καποιος.

 

Το μονο βεβαιο ειναι οτι θα την παρει σιγουρα. Το ποτε κανεις δεν το ξερει ακομα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν υπαρχει πλεον πουθενα ?? μηπως εβγαλε καινουργιο μοντελο κ το παλιο εξαντληθηκε καμια εταιρεια δεν το εχει..Γνωριζει κανεις τιποτα? Edited by trezos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοπέλα μου θέλει κινητό και σκέπτομαι να μην πω ότι καταλήξαμε πάνω στο nexus s.

Το βρήκα 259 ευρώ με την s lcd. Αξίζει να δώσει κάτι περισσότερα για την amoled ?

Είμαι και ευτυχής που θα πάρει και την ICS έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοπέλα μου θέλει κινητό και σκέπτομαι να μην πω ότι καταλήξαμε πάνω στο nexus s.

Το βρήκα 259 ευρώ με την s lcd. Αξίζει να δώσει κάτι περισσότερα για την amoled ?

Είμαι και ευτυχής που θα πάρει και την ICS έκδοση..

Oχι, δεν αξίζει.Εχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες.Και οι 2 οθόνες εχουν τα + και τα - τους.
Link to comment
Share on other sites

Oχι, δεν αξίζει.Εχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες.Και οι 2 οθόνες εχουν τα + και τα - τους.

 

259 για αυτο το κινητο? μιας και δεν το ξεχναει η google... ?

Link to comment
Share on other sites

259 για αυτο το κινητο? μιας και δεν το ξεχναει η google... ?
Δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για στην super amoled εννοώ.Πάρε την SLCD έκδοση και είσαι jet :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω, εδώ και μερικές μέρες, το nexus s i9023 (S-LCD) αγοράζοντας το είχα την εντύπωση ότι έχει 512 ΜΒ ram αλλά σήμερα είδα από τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές που εκτελούνται ότι κάνοντας το άθροισμα στην μπάρα για ΜΒ που χρησιμοποιούνται και αυτών που είναι ελεύθερα είναι ίσο με 300ΜΒ περίπου, άρα μάλλον η συσκευή έχει 384 ΜΒ RAM; Η' κάτι δεν αντιλαμβάνομαι εγώ σωστά; Μήπως 512 MB έχει μόνο το i9020;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω, εδώ και μερικές μέρες, το nexus s i9023 (S-LCD) αγοράζοντας το είχα την εντύπωση ότι έχει 512 ΜΒ ram αλλά σήμερα είδα από τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές που εκτελούνται ότι κάνοντας το άθροισμα στην μπάρα για ΜΒ που χρησιμοποιούνται και αυτών που είναι ελεύθερα είναι ίσο με 300ΜΒ περίπου, άρα μάλλον η συσκευή έχει 384 ΜΒ RAM; Η' κάτι δεν αντιλαμβάνομαι εγώ σωστά; Μήπως 512 MB έχει μόνο το i9020;

 

ο χώρος που τρώει το λειτουργικό;;

Link to comment
Share on other sites

ο χώρος που τρώει το λειτουργικό;;

 

Και εγώ το σκέφτηκα αυτό αλλά δεν είναι πολλά σχεδόν 200ΜΒ για το λειτουργικό; Κάπου διάβασα ότι μόνο το i9020 έχει 512ΜΒ άλλα ήταν σχόλιο, όχι επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο topic που μπορω να μαθω τα παντα γυρω απο το root?πλεονεκτηματα μειονεκτηματα και γενικα τι παιζει γυρω απο αυτο?ευχαριστω

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο topic που μπορω να μαθω τα παντα γυρω απο το root?πλεονεκτηματα μειονεκτηματα και γενικα τι παιζει γυρω απο αυτο?ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...