Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα...

μια ερώτηση που ίσως έχει υποθει.κατεβασα το go SMS pro άλλα δεν μπορω να βρω που είναι η ρυθμιση locale που πρέπει να τικαρω...μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Menu->settings->advanced settings->send settings

 

Πατα πρωτα το enable locale support και διαλεξε το greek sms mode απο το supported languages

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Aπο το τελευταίο φυλλάδιο της Wind! Mην το χάσετε το κελεπούρι! :tease:

 

"Αγαπούλα...πούλα"!!! :dash:

 

Once a loser, always a loser! :this:

 

Χαχαχαχαχαχα εισαι θεος ! :lol:

Ειναι εκτος τοπου και χρονου, σαφεστατα. Απλα 310 ευρω πανω απο την τωρινη του τιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Η Wind απλα φροντιζει να μας θυμιζει ποσο εξυπνη κινηση καναμε αγοραζοντας αυτο το κινητο στα 299€! Γιατι μην ξεχναμε οτι απο προδιαγραφες, εκει ειναι η πραγματικη του αξια μεχρι τουλαχιστον να ερθει ο αντικαταστατης του οποτε και θα πεσει το αναμενομενο...haircut

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις ήρθε και η τελευταία αναβάθμιση του market με αυτόματα updates για τις εφαρμογές

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις ήρθε και η τελευταία αναβάθμιση του market με αυτόματα updates για τις εφαρμογές

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Σε μένα δεν έλεγε να έρθει και την έφερα με κόλπο... Uninstall updates στο Market απο το Applications...

Σε 30 δεύτερα είχε έρθει η φρέσκια έκδοση :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ερώτηση : Μήπως υπάρχει app ημερολογίου ή υπενθυμίσεων ή σημειώσεων που να μπορείς να σημειώνεις Nokia-like ?

 

Πχ θέλω να καλέσω κάποιον στις 14/11. Σε nokia πάω ημερολόγιο-σημείωση-κλήση-αναζήτηση

Και έχω το όνομα που θέλω. Όταν έρθει η ώρα , απλά επιλέγω αριθμό (από τη σημείωση) και call.

Σε android ημερολόγια κλπ, γράφεις το όνομα στη σημείωση και όταν έρθει η ώρα της, πας σε επαφές, ψάχνεις , ξαναγράφεις το όνομα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ερώτηση : Μήπως υπάρχει app ημερολογίου ή υπενθυμίσεων ή σημειώσεων που να μπορείς να σημειώνεις Nokia-like ?

 

Πχ θέλω να καλέσω κάποιον στις 14/11. Σε nokia πάω ημερολόγιο-σημείωση-κλήση-αναζήτηση

Και έχω το όνομα που θέλω. Όταν έρθει η ώρα , απλά επιλέγω αριθμό (από τη σημείωση) και call.

Σε android ημερολόγια κλπ, γράφεις το όνομα στη σημείωση και όταν έρθει η ώρα της, πας σε επαφές, ψάχνεις , ξαναγράφεις το όνομα κλπ

 

Kαλυτερα να ρωτησεις σε καποιο topic για apps πιστευω..

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια εχεις λιγο καιρο που πήρα τη συσκευή, είμαι αρκετα ικανοποιημένος , το προβλημά μου είναι οτι δε μπορώ να στείλω sms παρόλο που λαμβάνω. Δε μπορεσα να βρώ στις ρυθμίσεις για αρ. κεντρου μηνυμάτων όπως είχαν όλες οι προηγούμενες συσκευές μου

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?????

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μου έχει χάσει 2 φορές τον κωδικό του κέντρο μηνυμάτων χωρίς να έχω καταλάβω τι κάνω και τον χάνει , εγώ τον έβαλα χρησιμοποιώντας ένα παλιό νοκια που έχω

Έχεις αλλάξει την rom σου ???

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με πει τι φταιει και δεν αναγνωριζετε το κινητο απο τον υπολογιστη μεσω usb καλωδιο ?!

 

τα drivers ειναι κανωνικα περασμενα ..

τα εχω σβησει και τα εχω ξανα περασει...

ειναι και απο προσφατο φορματ το pc (και πριν το φορματ το εκανε)!

 

βασικα μου ειχε πεσει μια φορα το κινητο μεσα σε μια λιμνουλα με νερα ..το βγαζω το σκουπιζω ... βγαζω μπαταρια (και δεν πηρε καθολου νερο απο πισω,μπαταριες και τετοια)....

δουλευει κανωνικα ,φορτιζει κανωνικα..! αλλα δεν το βλεπει το pc !

να φταιει αυτο δεν πιστευω !

 

και τωρα ειμαι με FTP wifi για συνδεση στο pc !!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με πει τι φταιει και δεν αναγνωριζετε το κινητο απο τον υπολογιστη μεσω usb καλωδιο ?!

 

τα drivers ειναι κανωνικα περασμενα ..

τα εχω σβησει και τα εχω ξανα περασει...

ειναι και απο προσφατο φορματ το pc (και πριν το φορματ το εκανε)!

 

βασικα μου ειχε πεσει μια φορα το κινητο μεσα σε μια λιμνουλα με νερα ..το βγαζω το σκουπιζω ... βγαζω μπαταρια (και δεν πηρε καθολου νερο απο πισω,μπαταριες και τετοια)....

δουλευει κανωνικα ,φορτιζει κανωνικα..! αλλα δεν το βλεπει το pc !

να φταιει αυτο δεν πιστευω !

 

και τωρα ειμαι με FTP wifi για συνδεση στο pc !!

:)

 

ειχα παρομοιο προβλημα και εφταιγε το καλωδιο! δοκιμασε καποιο αλλο αν εχεις αλλα οχι απο νοκια η καποιας αλλης εταιριας!δες για γνησιο.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

γιατι καθε πρωι που ανoιγω το τηλ εχουνε ξεσυγχρονισει οι επαφες μου? με αυτες του skype ..Υπαρχει κανα κολπο να συγχρονισω κ της

επαφες του facebook (λογο κοντρας google-facebook δεν γινετε):D

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρομοιο προβλημα και εφταιγε το καλωδιο! δοκιμασε καποιο αλλο αν εχεις αλλα οχι απο νοκια η καποιας αλλης εταιριας!δες για γνησιο.

 

Sent from my GT-P1000

 

δεν νομιζω να φταιει αυτο ...!

στα καλα καθουμενα να το κανει ?!

δοκιμασα με αλλα καλωδια αλλα οχι γνησια οπως λες ....!

Αλλα παλι τιποτα !

:)

θα τσεκαρω και αυτο που λες και ας ελπισουμε οτι ειναι αυτο !

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταιει αυτο ...!

στα καλα καθουμενα να το κανει ?!

δοκιμασα με αλλα καλωδια αλλα οχι γνησια οπως λες ....!

Αλλα παλι τιποτα !

:)

θα τσεκαρω και αυτο που λες και ας ελπισουμε οτι ειναι αυτο !

:)

 

Αν το καλωδιο ειναι ενταξει δες μηπως εχει κρατησει (by default) τη ρυθμιση "μονο φορτιση"; Αν σου βγαζει απο πανω στα notification το σηματακι του usb, το κατεβαζεις και αλλαζεις τη λειτουργια του. Επισης δοκιμασε σε αλλη θυρα usb του υπολογιστη. Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εκτος απο να εχει φθαρει το "θυληκο" mikro usb του κινητου οποτε δυσκολευουν τα πραγματα

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο και θελω να ρωτησω καποια πραγματα(μπορει και χαζα αλλα iphonakias ειμαι δεν ξερω και πολλα:confused:)

 

Θα μπορω να εχω την παραμετροποιηση με διαφορα launcher,widgets,themes πχ που βλεπω σε διαφορα samsung & HTC και οι εφαρμογες απο το market ειναι ολες συμβατες? Ή υπαρχουν περιορισμοι λογω του οτι ειναι καθαρο android?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν ρωταω κατι κουφο:p

Link to comment
Share on other sites

Αν το καλωδιο ειναι ενταξει δες μηπως εχει κρατησει (by default) τη ρυθμιση "μονο φορτιση"; Αν σου βγαζει απο πανω στα notification το σηματακι του usb, το κατεβαζεις και αλλαζεις τη λειτουργια του. Επισης δοκιμασε σε αλλη θυρα usb του υπολογιστη. Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εκτος απο να εχει φθαρει το "θυληκο" mikro usb του κινητου οποτε δυσκολευουν τα πραγματα

Το καλωδιο ειναι μια χαρα ! εχω δοκιμασει galaxy και ενα νοκια .. μια χαρα τα βλεπει το Pc !

στα notification δεν βγαζει τιποτα σχετικα με usb και τετοια ... αν το συνδεσω στο usb απλα φορτιζει ... η ρυθμισεις ειναι οκ .. τα εχω δοκιμασει και σε αλλες θυρες αλλα παλι τα ιδια !

 

λογικα αν ειχε φθαρει δεν θα φορτιζε κιολας η κανω λαθος ?!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο και θελω να ρωτησω καποια πραγματα(μπορει και χαζα αλλα iphonakias ειμαι δεν ξερω και πολλα:confused:)

 

Θα μπορω να εχω την παραμετροποιηση με διαφορα launcher,widgets,themes πχ που βλεπω σε διαφορα samsung & HTC και οι εφαρμογες απο το market ειναι ολες συμβατες? Ή υπαρχουν περιορισμοι λογω του οτι ειναι καθαρο android?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν ρωταω κατι κουφο:p

 

Φυσικά!

Προτείνω Go Launcher για να βρείς την υγειά σου (παρέα με widgetsoid, fancy widgets, smooth calendar, eclipse 2)

:)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε. Ειμαι πιο κοντα τωρα να το παρω. :p Μου φαινεται πολυ καλη επιλογη ειδικα τωρα που η τιμη εχει πεσει κατω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το Galaxy Nexus κυκλοφορησε επισημα στην Ευρωπη (Αγγλια προχθες) δεν θα επρεπε να ξεκιναει και η διαθεση της αναβαθμισης σε ICS για εμας? Εχουμε αραγε καμια νεοτερη πληροφορια? Ανυπομονω λιγακι... :-)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε λίγο καιρό θα πρέπει και εμείς να αρχίσουμε να έχουμε ειδοποιήσεις για Update σε ICS. Εγώ πιστεύω σε κανένα 15ήμερο αλλά από την άλλη έχει πει ότι θα δίνει λίγα λίγα τα κομμάτια του κώδικα γιατί είναι μεγάλη η μετάβαση άρα το πολύ σε κανένα μήνα να "τρώμε" και εμείς παγωτό.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς έξτρα μπαταριά η ακόμα και μεγαλύτερης χωρητικότητας από μαγαζί στην Αθήνα, κατά προτίμηση κέντρο να μου προτείνει έστω και με πμ.

 

επίσης κανένα callendar widget να κάνει synch με gmail cal και να μοιάζει με του sense?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...