Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια δεν μπορω να βρω στο market την εφαρμογη google earth...καμια ιδεα???

 

Δεν υπάρχει στο μάρκετ,με ένα Google search μπορείς να βρεις το apk και να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, είμαι και εγώ κάτοχος πλέον του κινητού, από λάθος επιλογή μου και αφήνοντας το htc desire δυστυχώς. Λοιπόν να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια πρόταση για την κάμερα που εκτός του Ζοομ που το έλυσα με το Ζοομ FX, έχει και μεγάλο πρόβλημα με τα χρώματα που είναι απελπιστικά άτονα και παράλληλα δεν νετάρει? Πάντως συγκριτικά HTC DESIRE - NEXUS = 1 - 0 Μειονεκτήματα με μια ματιά , wi-fi αδύναμο, RADIO(απαράδεκτο η έλλειψή του, λες και είναι iphone), Camera, και γενικά lag σε Market, Opera mini, quickpic, κλπ.

Κρίμα, ......... Και τέλος μια καλή rom να μας προτείνει καθώς και οδηγούς για root? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά ξερατε εσείς ότι μέσα στο nexus υπάρχει "κρυμμένο" το...απαγορευμενο Google Earth???? Το βρήκα τυχαία χαζευοντας στον app manager για κάτι άσχετο, εγκατέστησα το apk που βρηκα με file manager στο system/apps και εμφανίστηκε κανονικά στον launcher!! Δουλεύει άψογα και φυσικά δεν το βρίσκω με αναζήτηση στο market αφού είναι μη διαθέσιμη εφαρμογή για την χώρα μας.

θα με τρελανει αυτό το κινητό... :)

 

Και τα δώρα...συνεχίζονται! Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ανακαλύπτουμε και το Google books!

Το θέμα μαλιστα με τα hidden apps του nexus S αν και μάλλον ακατανόητο, είναι γνωστό στον πλανήτη! Ιδού τι γραφει ghost301tech.wordpress.com/2011/03/29/day-8-with-nexus-s-high-end-specs-hidden-apps-maxis10/ στο blog του ένας reviewer από Μαλαισία (η οποία έχει και παρόμοιους περιορισμούς στην χρήση εφαρμογών με την χώρα μας και αρα είναι πιο κοντά στην δική μας πραγματικότητα) Διαβάστε και όλο το test αν θελετε έχει αρκετά εμπεριστατωμένες απόψεις...καλό βράδυ!

 

ρε παιδια δεν μπορω να βρω στο market την εφαρμογη google earth...καμια ιδεα???

 

Δεν υπάρχει στο μάρκετ,με ένα Google search μπορείς να βρεις το apk και να το κανείς εγκατάσταση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Bρε σύ...το Google γιατί υπάρχει;;; :p

 

Voila!!!

http://androidistic.com/210/download-google-earth-apk-for-android/

 

...μαζί με τον Giannis1234!

 

Απλά με τα παραπάνω να θυμίσω οτι το Google earth (έκδοση 1.2.1) υπάρχει προεγκατεστημένο στο κινητό μας αλλά κρυφό...:ninja:

Και φυσικά δεν έχω καταλάβει γιατί...Google ακούς??? :X

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ κάτοχος πλέον του κινητού, από λάθος επιλογή μου και αφήνοντας το htc desire δυστυχώς. Λοιπόν να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια πρόταση για την κάμερα που εκτός του Ζοομ που το έλυσα με το Ζοομ FX, έχει και μεγάλο πρόβλημα με τα χρώματα που είναι απελπιστικά άτονα και παράλληλα δεν νετάρει? Πάντως συγκριτικά HTC DESIRE - NEXUS = 1 - 0 Μειονεκτήματα με μια ματιά , wi-fi αδύναμο, RADIO(απαράδεκτο η έλλειψή του, λες και είναι iphone), Camera, και γενικά lag σε Market, Opera mini, quickpic, κλπ.

Κρίμα, ......... Και τέλος μια καλή rom να μας προτείνει καθώς και οδηγούς για root? Ευχαριστώ

 

φιλε το desire ειναι πολυ χειροτερο και πολυ πιο αργο.παιζει να εχεις ελλατωμετικη συσκευη το κινητο παει σφαιρα και δεν λαγκαρει πουθενα.καμια σχεση με desire μια κλαση κατω το htc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ κάτοχος πλέον του κινητού, από λάθος επιλογή μου και αφήνοντας το htc desire δυστυχώς. Λοιπόν να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια πρόταση για την κάμερα που εκτός του Ζοομ που το έλυσα με το Ζοομ FX, έχει και μεγάλο πρόβλημα με τα χρώματα που είναι απελπιστικά άτονα και παράλληλα δεν νετάρει? Πάντως συγκριτικά HTC DESIRE - NEXUS = 1 - 0 Μειονεκτήματα με μια ματιά , wi-fi αδύναμο, RADIO(απαράδεκτο η έλλειψή του, λες και είναι iphone), Camera, και γενικά lag σε Market, Opera mini, quickpic, κλπ.

Κρίμα, ......... Και τέλος μια καλή rom να μας προτείνει καθώς και οδηγούς για root? Ευχαριστώ

 

Ε οχι και πιο γρήγορο το desire. Lagάρει το nexus sto market; Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις την 3.1.3 του market στο desire; Επειδή εγώ το δοκίμασα σε διαβεβαιώ πως δεν υπάρχει σύγκριση. Επίσης η κάμερα πιστεύω πως κινείται στον μέσο όρο. To wifi και το ράδιο είναι γνωστά ζητήματα και πρέπει κανείς να τα γνωρίζει πριν την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου.

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ώστε υπάρχει θέμα με το wifi στο Nexus S; Τα Galaxy δεν έχουν τέτοιο θέμα;

 

Πάντως αν πας στο site της Samsung "Υποστήριξη προϊόντος->Email->Αριθμός μοντέλου" έχει πολλά διαφορετικά product numbers για i9023 και i9000 κτλ. Δε ξέρω σε τι διαφέρουν όλα αυτά τα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Ώστε υπάρχει θέμα με το wifi στο Nexus S; Τα Galaxy δεν έχουν τέτοιο θέμα;

 

Πάντως αν πας στο site της Samsung "Υποστήριξη προϊόντος->Email->Αριθμός μοντέλου" έχει πολλά διαφορετικά product numbers για i9023 και i9000 κτλ. Δε ξέρω σε τι διαφέρουν όλα αυτά τα μοντέλα.

 

τα nexus ειναι 2, i9020 και i9023, τα πρωτα ειναι αυτα με amoled νομιζω τα δευτερα αυτα με slcd.

τα i9000 ειναι τα galaxy.

 

για το θεμα του wifi λενε πολλοι αλλα εγω δεν εχω παρατησει κατι περιεργο, μπορει να δειχνει χαμηλη ενταση σηματος αλλα πρακτικα δεν εχω χασει ποτε σημα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα το σημα ειναι αδυνατο... Π.χ ειμαι 2 οροφους κατω απο το router που σημαινει 2 χοντρες πλακες απο μπετο και το κινητο αν και μου δειχνει πολυ αδυναμο σημα ανοιγει πολυ γρηγορα τις σελιδες... Στο ιδιο σημειο λαπτοπ vaio τα βρισκει πιο δυσκολα τα πραγματα!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Ώστε υπάρχει θέμα με το wifi στο Nexus S; Τα Galaxy δεν έχουν τέτοιο θέμα;

 

Το ίδιο κάκιστο σημα έχουν στο wifi καθως κ αργό λοκάρισμα στο GPS.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό

http://www.androidnew.com/news/google-nexus-s-update-android-2-3-5-with-google-wallet-support.html

 

Έλαβε κανείς ειδοποίηση για αναβάθμιση??

http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=3abb5c6c15de8448&hl=en

 

κοίτα και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

ναι apk. θα τo δοκιμάσω αυτό που λες k θα σου πω. thanks

 

Επισης μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη για bluetooth apo to market "bluetooth file tranfer" με την οποια μπορεις να στειλεις .apk και ειναι πολυ καλυτερη απο την εργοστασιακη!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ σήμερα :ninja:

 

καλοριζικο Τασουλη :)

 

Μαθε το γρηγορα για να αλλαξεις και γρηγορα rom :p

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά το πήρα κι εγώ σήμερα :ninja:

 

καλοριζικο Τασουλη :)

 

Μαθε το γρηγορα για να αλλαξεις και γρηγορα rom :p

 

Αν θέλετε περιορίστε τα περιττά post. Μετά εσείς οι ίδιοι παραπονιέστε ότι "ξεχειλώνεται" το θέμα και είναι δυσανάγνωστο!

 

Και να θυμίσω ότι εδώ δεν είναι chat room αλλά forum με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την καλησπερα μου και καλο μηνα να εχουμε.. :)

Να σας ρωτησω απο τις επιλογες τηλεφωνου πως ενεργοποιητε το 3g?? Οχι απο την ετερια..

Εχω το Nexus s SLCD ειναι 3g ή 4g?

Η οθονη ειναι απο υλικο οπως τα ιphone που δεν γρατσουνιετε??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας ρωτησω απο τις επιλογες τηλεφωνου πως ενεργοποιητε το 3g??

 

Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

 

Απενεργοποιείς το "Χρήση δεδομένων πακέτων" και στο Λειτουργία δικτύου επέλεξε "Μόνο GSM".

 

Εχω το Nexus s SLCD ειναι 3g ή 4g?

 

3G

 

Η οθονη ειναι απο υλικο οπως τα ιphone που δεν γρατσουνιετε??

 

Όχι, σε αυτές τις συσκευές ενδείκνυται η χρήση screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

Απενεργοποιείς το "Χρήση δεδομένων πακέτων" και στο Λειτουργία δικτύου επέλεξε "Μόνο GSM"..

Με λιγα λογια αμα 8ελω 3g ξε-τικαρω το χρηση μονο δυκτιων 2g

Και αμα δεν θελω 3g τικαρω το χρηση μονο δυκτιων 2g ???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια αμα 8ελω 3g ξε-τικαρω το χρηση μονο δυκτιων 2g

Και αμα δεν θελω 3g τικαρω το χρηση μονο δυκτιων 2g ???

 

Ναι σε όλα (σε άλλα android υπάρχει και η δυνατότητα auto)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον μου βγήκε προβληματικό αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας μήπως φτιάξει πρίν μπω σε διαδικασίες DOA...

Χτες που ήταν και η πρώτη ημέρα χρήσης έβγαλα το βράδυ κάτι φώτο με φλάς όλα μια χαρά.

Σήμερα εγκατέστησα την εφαρμογή nexus torch το δούλεψα μια χαρά λειτουργούσε και το έκλεισα.

Μετά απο λίγο που ήθελα να το ξαναδουλέψω το ενεργοποίησα αλλά το led δεν άναψε και θεώρησα οτι η εφαρμογή μάλλον δεν δουλεύει σωστά.

Έπειτα όμως παρατήρησα ότι το led πλέον δεν δουλεύει ούτε στην κάμερα ή στο βίντεο άσχετα που το έχω επιλέξει να είναι ενεργοποιημένο.

Δοκίμασα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή της κάμερας, αλλά και factory reset τόσο μέσα απο τις ρυθμίσεις όσο και μέσα απο το recovery αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Επίσης όποτε παω να κάνω εναλλαγή στην μπροστινή κάμερα η εφαρμογή παγώνει μέχρι να μου βγάλει μήνυμα για αναγκαστικό κλείσιμο αυτό όμως δεν γνωρίζω αν υπήρχε εξαρχής ή όχι.

Φτιάχνει με κάποιο τρόπο ή αρχίζω να ψάχνω για DOA?

Να δώσω και εγώ ενα update για την περίπτωση μου μήπως τύχει και σε άλλον.

Πήρα λοιπόν την απόφαση να κάνω το ταξίδι των 150 χλμ για το κοντινότερο πλαίσιο άπλα και μόνο για να δείξω στους τεχνικούς τι έχει, να το παραδώσω και να επιστρέψω μιας και είχα ενημερωθεί οτι δεν είχαν Nexus ούτε για δείγμα.

Το είδε λοιπόν ο τεχνικός, το έβγαλε DOA και τον βλέπω μετά απο δυο λεπτά να έρχεται με ενα κουτί Nexus S σφραγισμένο για μένα! :eek:

Μέσα λοιπόν σε 20 λεπτά ξεμπέρδεψα και τώρα που γύρισα πίσω το τσέκαρα και δουλεύει τέλεια (προς το παρόν τουλάχιστον)!

Δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά μου που ξεμπέρδεψα έτσι εύκολα ενώ υποτίθεται οτι το ταξίδι ήταν χάσιμο χρόνου μιας και δεν είχαν στοκ... :D

Πολλά μπράβο απο μένα στο Πλαίσιο για την εξυπηρέτηση και κυρίως την ταχύτητα τους!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ξερει κανεις πως κανουμε διαγραφει ολες της επαφες απο την συσκευη?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ξερει κανεις πως κανουμε διαγραφει ολες της επαφες απο την συσκευη?

Contact Remover απο market..

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Contact Remover απο market..

 

ευχαριστω πολυ φιλε με εσωσες.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...