Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα γινουν και δικες μου αποριες αυτες :)

 

1.Υπαρχει αναλογη εφαρμογη ; Το ιδιο το android αλλα και το GOsms νομιζω πως δε δειχνουν ωρα αποστολης μηνυματος.

2.Με το GOsms δε γραφουμε στους 160/μηνυμα ;

3.Θελω επισης αμεσα συμβουλες για root,τον πιο ασφαλη κυριως και τον πιο ευκολο τροπο και επισης ποια ROM,δοκιμασμενη και απο εσας πανω απ'ολα,προτεινετε. Ζητουμενα η σταθεροτητα λειτουργιας,η οποια βελτιωση αυτονομιας και οσο το δυνατον περισσοτερες προσθηκες. Ερωτηση μερικως ασχετου : η εγκατασταση νεας ROM θα απαιτησει και αντικατασταση με νεο kernel ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Για Sms προτεινω HandSms μεσω του Market

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο κι αν το λατρεύω αυτό το κινητό και με ευχαριστει η επιλογή μου, αυτό που όλοι βλεπουμε οσον αφορά την plastic εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής, αποδείχτηκε χθες περίτρανα...το κινητό απλά γλίστρησε από την τσέπη μου ενω καθόμουν συνοδηγός και έπεσε μεταξύ της κονσόλας και της θέσης. Όταν το ανέσυρα ευλαβικά, έχει μια βαθιά γρατζουνιά on top όπως όταν ακουμπάς μαχαίρι πάνω σε βούτυρο...ακόμα να συνέλθω... :( :worry:

Α ρε Milestone...

 

P.S: nickgl καλώς σε βρήκα πάλι!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε σε θέλει η μπάλα...στη θήκη δεν το ειχα αλλά και πάλι η ζημιά δεν θα σώζονταν γιατί σε αυτήν εξέχει η κορυφή του ενα εκατοστό...κακός συνδυασμός αμέλειας, τύχης και ποιότητας κατασκευής...

Για να δούμε μήπως μετά το χτύπημα αναβαθμίσει και τα Google maps :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λέω θήκη εννοώ τύπου gel που προστατεύει άψογα και είναι διακριτικότατη χωρίς να δίνει όγκο στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε σε θέλει η μπάλα...στη θήκη δεν το ειχα αλλά και πάλι η ζημιά δεν θα σώζονταν γιατί σε αυτήν εξέχει η κορυφή του ενα εκατοστό...κακός συνδυασμός αμέλειας, τύχης και ποιότητας κατασκευής...

Για να δούμε μήπως μετά το χτύπημα αναβαθμίσει και τα Google maps :p

η καλύτερη θήκη για nexus

http://www.case-mate.com/Google-Nexus-S-Cases/Case-Mate-Google-Nexus-S-Pop-Cases.asp

έρχεται μαζί με screen protector και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε και πιο οικονομική, η οποία στο 9023 εφαρμόζει άψογα, έχω πάρει αυτή

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Nexus-S-i9020-thiki-silikonis-Hydrosilicrilic-black-lux.346430.html

στα 9€.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε αθάνατο forum...! Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

 

πολυ ωραίες θήκες, να είστε καλά.

η case mate που πρότεινα αν και ακριβή είναι ό,τι καλύτερο, θα σου κρύψει και την γρατσουνιά εφόσον δεν είναι στην οθόνη.:D

http://www.case-mate.com/Google-Nexus-S-Cases/Case-Mate-Google-Nexus-S-Pop-Cases.asp

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας ακόμα κανένα χριστιανό να απαντήσει στις άλλες ερωτήσεις, μιας και μιλάτε για θήκες, αυτές κάνουν και για το 9023? Τι παιζει γμτ, είναι ή όχι διαφορετικό το πάχος από το 9020??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο κι αν το λατρεύω αυτό το κινητό και με ευχαριστει η επιλογή μου, αυτό που όλοι βλεπουμε οσον αφορά την plastic εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής, αποδείχτηκε χθες περίτρανα...το κινητό απλά γλίστρησε από την τσέπη μου ενω καθόμουν συνοδηγός και έπεσε μεταξύ της κονσόλας και της θέσης. Όταν το ανέσυρα ευλαβικά, έχει μια βαθιά γρατζουνιά on top όπως όταν ακουμπάς μαχαίρι πάνω σε βούτυρο...ακόμα να συνέλθω... :( :worry:

Α ρε Milestone...

 

P.S: nickgl καλώς σε βρήκα πάλι!

 

Επισεις προσεχε τις βροχες εγω την πατησα!!!:)

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγω το κινητό.

προηγουμε το htc desire.

 

κουράστηκα λιγο να κανω backup το efs γιατι είχα προβληματα με τα Permisions.

 

περασα κατα σειρα

1)GPV17

2)cm 186 nightlie

3)oxygen 2.2.1

 

η πιο smooth και με ελληνικά στο πληκτρολογιο ειναι η oxygen.

αυτη θα κρατήσω μάλλον

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγω το κινητό.

προηγουμε το htc desire.

 

κουράστηκα λιγο να κανω backup το efs γιατι είχα προβληματα με τα Permisions.

 

περασα κατα σειρα

1)GPV17

2)cm 186 nightlie

3)oxygen 2.2.1

 

η πιο smooth και με ελληνικά στο πληκτρολογιο ειναι η oxygen.

αυτη θα κρατήσω μάλλον

 

αφου κανεις δοκιμες δοκιμασες και την infin1ty 1.3.0

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας ακόμα κανένα χριστιανό να απαντήσει στις άλλες ερωτήσεις, μιας και μιλάτε για θήκες, αυτές κάνουν και για το 9023? Τι παιζει γμτ, είναι ή όχι διαφορετικό το πάχος από το 9020??

 

Όπως έγραψα ήδη η δικιά μου αλλά και του haki που απˊότι βλέπω είναι ίδιες κάνουν σίγουρα..για αυτή που προτείνει ο achillesgk δεν γνωρίζω..:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω με ποια εφαρμογή διαχειρίζεστε τις επαφές σας. Η ενσωματωμένη δεν έχει πολλές επιλογές. Βασικά δε μοιάζει με την εφαρμογή της htc και έχω μπερδευτεί. Για παράδειγμα πώς θα τις επιλέξω όλες μαζί; Πώς θα μεταφέρω κάποιες στην κάρτα sim? Ποια είναι η επιλογή ούτως ώστε να εμφανίζει μόνο τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο; Πώς συγχρονίζουμε με το λογαριασμό google? Με ενδιαφέρει να συγχρονίζω χειροκίνητα τις επαφές. Η συσκευή τις κάνει αυτόματα; Δεν τα καταφέρνω καλά με το native android... Please help me!! :(
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη, για να μεταφέρεις από την SIM και προς την SIM επαφές πας στις επαφές πατάς το πλήκτρο του μενού και επιλέγει "Εισαγωγή/Εξαγωγή" και την επιλογή που σε ενδιαφέρει. Για να συγχρονίσεις τις επαφές σου με το google βάζει στο GMail τον λογαριασμό σου και μετά πας "Ρυθμίσεις->Λογαριασμοί & συγχρονισμός" ξετσεκάρεις τον "Αυτόματο συγχρονισμό" μετά πιο κάτω πατάς στον λογαριασμό GMail σου και επιλέγεις "Συγχρονισμός Επαφές" και γενικά κάνεις το ίδιο κάθε φορά που θα θέλεις να τις συγχρονίσεις. Ελπίζω να σε βοήθησα.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Όμως πώς επιλέγουμε περισσότερες της μιας επαφές; Για παράδειγμα για να διαγράψουμε.. Που βλέπω ποιες επαφές έχουν συγχρονιστεί στο λογαριασμό gmail; Γενικά με ενδιαφέρει να μπορώ να δω ποια στοιχεία έχουν συγχρονιστεί στο gmail. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Guest triptico
Παιδια έχω βάλει το handcent για τα sms και όποτε έρχεται νέο sms μου βγαίνει ειδοποίηση από το hancent αλλά και από την εφαρμογή που υπήρχε εγκατεστημένη. Πρέπει να την διαγράψω την προεγκατεστημένη; Αν τη διαγράψω και θέλω να την ξαναβρώ τι θα κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις της ενσωματωμένης εφαρμογής μηνυμάτων. Έτσι θα σε ειδοποιεί μόνο η handcent sms. :)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ. Όμως πώς επιλέγουμε περισσότερες της μιας επαφές; Για παράδειγμα για να διαγράψουμε.. Που βλέπω ποιες επαφές έχουν συγχρονιστεί στο λογαριασμό gmail; Γενικά με ενδιαφέρει να μπορώ να δω ποια στοιχεία έχουν συγχρονιστεί στο gmail. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Δεν έχει ένδειξη "g" δίπλα από κάθε επαφή του gmail;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει g δίπλα στις επαφές. Προφανώς δεν έχει γίνει συγχρονισμός με το λογαριασμό google. Ή μήπως πρέπει να αλλάξω τη ρύθμιση στις επιλογές προβολής; Βασικά με μπερδεύει γιατί το htc είχε διαφορετικές επιλογές.. Επιπλέον δε μπορώ να βρω πως επιλέγουμε περισσότερες της μιας επαφές.. Όταν ανοίγω το λογαριασμό gmail από τον browser δε θα'πρεπε στις επαφές του λογαριασμού να εμφανίζονται οι επαφές μου; Γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για τις επαφές.. Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.:)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...