Jump to content

R.I.P. - Για αυτούς που έφυγαν...


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαφωνω απολυτα...!!!

το τι σταυρο κουβαλαει ο καθε ανθρωπος το ξερει μονο ο ιδιος!

ειναι πολυ ευκολο εξω απο το χορο να λεμε "δεν τον λυπαμαι τα θελε και τα παθε" κτλ κτλ κτλ...

δεν ειναι θεμα χρηματων καριερας η οτιδηποτε!! ειναι θεμα χαρακτηρα!

προφανως η κοπελα ειχε τεραστια προβληματα με τον εαυτο της κουβαλουσε τρελους δαιμονες και δεν μπορεσε να χαρει τιποτα απο την ζωη της!

το ιδιο θα ηταν αν ηταν και μια "κοινη" χωρις την λατρεια του κοσμου!

εγω πραγματικα την λυπηθηκα! και την θεωρουσα τεραστιο ταλεντο!

ας ειναι καλα εκει που ειναι τωρα!ευχομαι πραγματικα να ηρεμησει!

 

 

συμφωνώ απόλυτα...και ας μη ξεχνάμε ότι οι πραγματικοί καλλιτέχνες είναι πολύ ευαίσθητες φυσιογνωμίες....και όπως πολύ σωστά ανέφερε κάποιος εδώ μέσα, οι απαιτήσεις που έχουν οι εταιρίες από αυτούς και γενικά οι πιέσεις που τους ασκούνται είναι τραγικές....γι'αυτό και πολύ απο αυτούς πέφτουν σε τέτοιου είδους ουσίες...όπως και νά'χει άδικα πήγε το κορίτσι....rip και μακάρι να ηρεμήσει επιτέλους η ψυχή της όπου και αν βρίσκεται....

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω απολυτα...!!!

το τι σταυρο κουβαλαει ο καθε ανθρωπος το ξερει μονο ο ιδιος!

ειναι πολυ ευκολο εξω απο το χορο να λεμε "δεν τον λυπαμαι τα θελε και τα παθε" κτλ κτλ κτλ...

δεν ειναι θεμα χρηματων καριερας η οτιδηποτε!! ειναι θεμα χαρακτηρα!

προφανως η κοπελα ειχε τεραστια προβληματα με τον εαυτο της κουβαλουσε τρελους δαιμονες και δεν μπορεσε να χαρει τιποτα απο την ζωη της!

το ιδιο θα ηταν αν ηταν και μια "κοινη" χωρις την λατρεια του κοσμου!

εγω πραγματικα την λυπηθηκα! και την θεωρουσα τεραστιο ταλεντο!

ας ειναι καλα εκει που ειναι τωρα!ευχομαι πραγματικα να ηρεμησει!

 

Και τωρα λυθυκαν ολα τα προβληματα της....εγω δεν την λυπαμε τα θελε κ τα παθε,δεν ειχε ασθενεια....ηξερε........που θα κατεληγε.........

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα λυθυκαν ολα τα προβληματα της....εγω δεν την λυπαμε τα θελε κ τα παθε,δεν ειχε ασθενεια....ηξερε........που θα κατεληγε.........

 

sorry φιλε μου αλλα διαφωνώ.....

:)

πριν ενα μηνα πεθανε ο αδερφος ενος φιλου μου απο ναρκωτικά..!

δεν ειχαν κανενα προβλημα!

το παιδι η οικογένεια του το ειχε βαλει στο δημοσιο:)

ηταν μια χαρα και επαγγελματικά σε πολυ καλη θεση!

αυτος ομως δεν ειχε σταματημο!

ηταν λιωμα μεχρι που πεθανε!(και δεν ηταν σουπερ σταρ οπως η amy δεν εκανε συναυλιες κτλ κτλ κτλ)

ειχε τους δικους του δαίμονες οπως και η amy...

εγω τους λυπαμαι ΟΛΟΥΣ αυτους...ΟΛΟΥΣ ομως...

ειναι τρομερο αυτο που λες!σου ευχομαι πραγματικα ποτε κανενας δικος σου ανθρωπος να μην μπλέξει με τετοια!:)

το χειρότερο μετα ειναι αυτο που λες..."τα θελε και παθε"....:)

τεσπα το ξαναλεω ας ειναι καλα εκει που ειναι η κοπελα..ευχομαι πραγματικα να βρει την ηρεμια που τοσο της ελειψε....

 

αααα και κατι τελευταιο για μενα τα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΕΙΑ μεγαλη....πολυ μεγαλη ομως...:)

Link to comment
Share on other sites

Aχ...αθάνατο Ελληνικό ταμπεραμέντο :rolleyes:

Όλα πρέπει να γίνουν διαμάχη...

 

Λοιπόν για να τελειώνουμε παιδιά ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

Ο καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης του και το δικαίωμα να την εκφράζει όσο χαζή και αν φαίνεται στους υπολοίπους.

 

Επίσης ας ξεκαθαρίσουμε αυτό:

Στη ζωή, οι μόνοι άνθρωποι η ζωή και ο θάνατος των οποίων με λυπεί πραγματικά είναι εκείνοι που η τύχη, η μοίρα, η γκαντεμία (πείτε το όπως θέλετε) τους έφεραν προ τελεσμένων γεγονότων χωρίς να έχουν την ευκαιρία να παλέψουν για να ζήσουν (βλ. οι 100 άνθρωποι που χάθηκαν χωρίς λόγο και χωρίς κανένα δικό τους φταίξιμο στο Όσλο, οι άνθρωποι με θανατηφόρες ασθένιες κτλ.).

 

Οι άνθρωποι που μπλέκουν με τα ναρκωτικά, το αλκοόλ ή οποιαδήποτε μορφής εθισμό δε με λυπούν. Θεωρώ ότι είναι κρίμα που χάνονται και που ποτέ δε θα καταφέρουν να δουν που θα τους οδηγούσε η ζωή τους, αλλά έως εκεί. Είναι τραγικό το πόσο εύκολα οι άνθρωποι επιλέγουν τον εύκολο δρόμο για να ζήσουν τη ζωή τους.

 

Έμπλεξες με τα ναρκωτικά; Ξέμπλεξε! Είναι εύκολο; Όχι, είναι ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα που θα κάνεις ποτέ, αλλά είναι και ένα από τα λίγα που αξίζουν τόσο πολύ γιατί πρόκειται κυριολεκτικά για ζήτημα ζωής ή θανάτου - της δικής σου ζωής ή του δικού σου θανάτου, συγκεκριμένα!

 

Ποιά είναι όμως η διαφορά από τους προαναφερθέντες "άτυχους" ανθρώπους; Ότι έχεις την ΕΠΙΛΟΓΗ να ξεμπλέξεις. Και όταν εχεις μια επιλογή, όσο δύσκολη και μακροχρόνια και αν είναι αυτή, δεν μπορείς ΠΟΤΕ να πεις πως είσαι άτυχος. Γιατί αν η Amy Winehouse που σνίφαρε ότι υπήρχε και δεν υπήρχε και ήταν ικανή να ρουφήξει το αλκοόλ από το οινόπνευμα για να "πάρει τη δόση της", ο Χ νεκρός στο Oslo τι είναι;;

 

Εν κατακλείδι, η Amy Winehouse έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της. Μπορεί να της έπεσαν πολλά πράγματα μαζί και να μην μπορούσε να τα διαχειριστεί, μπορεί να την ήθελαν μαστουρωμένη για να την εκμεταλλεύονται ή μπορεί απλά να ήταν ένα junkie. Το θέμα είναι ότι έκανε λάθος επιλογές και τις πλήρωσε με τη ζωή της. Διαφωνώ με αυτούς που λένε "τα είχε όλα" γιατί αν δε ζεις με έναν άνθρωπο δεν ξέρεις τι μπορεί να περνάει και πώς μπορεί να νιώθει, οπότε καλό είναι να αφήνουμε αυτές τις κριτικές έξω από την πόρτα, αλλά επιμένω: έπαιζε με τη φωτιά, όλοι ξέραμε πως θα καεί και κάηκε. Θλιβερό ότι χάθηκε μια 27χρονη κοπέλα με τόσο ταλέντο και πράγματα να δώσει από τα ναρκωτικά αλλά έως εκεί.

 

Ήταν αναμφισβήτητα μια από τις μεγαλύτερες καλλιτέχνιδες της γενιάς μας και κατάφερε να φτιάξει ένα τεράστιο όνομα για τον εαυτό της με μόλις 2 δίσκους, βασιζόμενη στο ταλέντο της και όχι σε ηλίθια μασκαρέματα (βλ. Gaga) ή χαζό marketing (βλ. Katy Perry) και για αυτό θα μας μείνει αξέχαστη. Ποιός το καταφέρνει αυτό σήμερα;

 

Μη μου λέτε όμως πως ήταν "τραγικός" ο θανατός της. Tραγικός είναι ο θάνατος των παιδιών στη Νορβηγία από έναν τρελό τρομοκράτη, τραγικές είναι οι οικογένειες που θα μείνουν για πάντα με ένα "γιατί" και τα παιδιά αυτά που δε θα μπορέσουν - χωρίς να φταίνει για τίποτα - να γίνουν όλα όσα θα μπορούσαν να γίνουν.

 

Η Winehouse αυτοκτονούσε κάθε μέρα και λίγο περισσότερο. Και για αυτό, έφταιγε μονάχα αυτή.

R.I.P λοιπόν Amy, αλλά μην το παρακάνουμε...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

DesertSMisSRaiN ΤΡΑΓΙΚΟΣ ειναι και ο θανατος της αμι αλλα και του καθε ανθρωπου που πεθαινει απο ναρκωτικα....

ειναι ΑΣΘΕΝΕΙΑ θελουν βοηθεια αυτοι οι ανθρωποι.....οσο τιποτα αλλο!!!!

η κοπελα ειχε ΤΑ προβληματα και την βγαζανε για συναυλιες...:rolleyes::rolleyes:

τεσπα ας ειναι καλα εκει που ειναι....

 

και ναι ειναι τραγικο για μενα........

Link to comment
Share on other sites

DesertSMisSRaiN ΤΡΑΓΙΚΟΣ ειναι και ο θανατος της αμι αλλα και του καθε ανθρωπου που πεθαινει απο ναρκωτικα....

ειναι ΑΣΘΕΝΕΙΑ θελουν βοηθεια αυτοι οι ανθρωποι.....οσο τιποτα αλλο!!!!

η κοπελα ειχε ΤΑ προβληματα και την βγαζανε για συναυλιες...:rolleyes::rolleyes:

τεσπα ας ειναι καλα εκει που ειναι....

 

και ναι ειναι τραγικο για μενα........

 

Τότε πραγματικά ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ στη ζωή σου να έρθεις αντιμέτωπος με καταστάσεις για τις οποίες δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις τους ανθρώπους που αγαπάς όχι γιατί δε θέλεις ή γιατί είναι δύσκολο ή γιατί πιστεύουν πως δε μπορούν αλλά γιατί...πραγματικά δε θα υπάρχει τίποτα να κάνει κάποιος.

 

Πάντα φιλικά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω μερικους....

Και βεβαια ειναι τραγικος ο θανατος της amy οπως ειναι και ο θανατος καθε ανθρωπου!

Δηλαδη ενας που αυτοκτονει θα πουμε¨δεν τον λυπαμε, αυτος το επελεξε??¨¨Και τα ναρκωτικα μια μορφη αυτοκτονιας ειναι στην ουσια.Για να φτασει καποιος να μπλεξει με αυτον τον αργο θανατο σημαινει οτι κατι μεσα του δεν παει καλα και κατι τον βασανιζει!Και τελοσπαντων οι ανθρωποι δεν ειναι τελειοι παιδια και ολοι κανουν λαθη.

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα την σκεπαζει

Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε μου αλλα διαφωνώ.....

:)

πριν ενα μηνα πεθανε ο αδερφος ενος φιλου μου απο ναρκωτικά..!

δεν ειχαν κανενα προβλημα!

το παιδι η οικογένεια του το ειχε βαλει στο δημοσιο:)

ηταν μια χαρα και επαγγελματικά σε πολυ καλη θεση!

αυτος ομως δεν ειχε σταματημο!

ηταν λιωμα μεχρι που πεθανε!(και δεν ηταν σουπερ σταρ οπως η amy δεν εκανε συναυλιες κτλ κτλ κτλ)

ειχε τους δικους του δαίμονες οπως και η amy...

εγω τους λυπαμαι ΟΛΟΥΣ αυτους...ΟΛΟΥΣ ομως...

ειναι τρομερο αυτο που λες!σου ευχομαι πραγματικα ποτε κανενας δικος σου ανθρωπος να μην μπλέξει με τετοια!:)

το χειρότερο μετα ειναι αυτο που λες..."τα θελε και παθε"....:)

τεσπα το ξαναλεω ας ειναι καλα εκει που ειναι η κοπελα..ευχομαι πραγματικα να βρει την ηρεμια που τοσο της ελειψε....

 

αααα και κατι τελευταιο για μενα τα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΕΙΑ μεγαλη....πολυ μεγαλη ομως...:)

 

oπως ειπα κ ποιοπανω αν παρακολουθουσες εχω χασει ξαδερφο που ειχε μπλεξει απο τα 17-30.......δηλ ολοι εχουμε προβληματα,εχω χασει και μητερα,πριν 5 χρονια,45 ετων...δηλ πρεπει να το ριξω στα ναρκωτικα? Και ξαδερφο αλλο σε αυτοκινητιστηκο 22 ετων....ΔΕΝ ειπα οτι δεν ειναι ασθενεια τα ναρκοτηκα,οπως εχω βοηθεισε κ ανθρωπους που εχουν μπλεξει...αλλα ατομα που να εχουν οτι θελουν κ να μπλεκουν επειδη τα εχουνολα κ δεν ξερουν τι αλλο τους λειπει δεν με αγγιζουν....

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τότε πραγματικά ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ στη ζωή σου να έρθεις αντιμέτωπος με καταστάσεις για τις οποίες δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις τους ανθρώπους που αγαπάς όχι γιατί δε θέλεις ή γιατί είναι δύσκολο ή γιατί πιστεύουν πως δε μπορούν αλλά γιατί...πραγματικά δε θα υπάρχει τίποτα να κάνει κάποιος.

 

Πάντα φιλικά.

 

οκ το τι θα κανω εγω η εσυ σε μια τετοια περιπτωση αστο να το το δουμε (αν ποτε γινει) τι θα γινει......:)

η κοπελα ειχε προβλημα....ηταν άρρωστη......τελος για μενα...:)

ευχομαι να ειναι καλα εκει που ειναι τωρα.....

 

oπως ειπα κ ποιοπανω αν παρακολουθουσες εχω χασει ξαδερφο που ειχε μπλεξει απο τα 17-30.......δηλ ολοι εχουμε προβληματα,εχω χασει και μητερα,πριν 5 χρονια,45 ετων...]δηλ πρεπει να το ριξω στα ναρκωτικα? Και ξαδερφο αλλο σε αυτοκινητιστηκο 22 ετων....ΔΕΝ ειπα οτι δεν ειναι ασθενεια τα ναρκοτηκα,οπως εχω βοηθεισε κ ανθρωπους που εχουν μπλεξει...αλλα ατομα που να εχουν οτι θελουν κ να μπλεκουν επειδη τα εχουνολα κ δεν ξερουν τι αλλο τους λειπει δεν με αγγιζουν....

 

Ας καταλάβουμε κάποτε πως τα ναρκωτικά είναι εθισμός και καταλήγει να γίνεται αρρώστια...:)

δεν εχει σημασια τι εχεις η οτιδηποτε το θεμα ειναι τι σταυρο κουβαλας....

στο ξαναλεω εξω απο το χωρο ολοι λεμε λεμε και ΘΑ λεμε....:):):)

μην εισαι τοσο αυστηρός φιλε μου!

το αν δεν το ριχνεις στα ναρκωτικά εσυ(και εννοείται οτι καλα κανεις:)) δεν σημαινει οτι οι ολοι οι αλλοι που το κανουν ειναι για τον φουτσο....!!!!

θελουν ΒΟΗΘΕΙΑ αυτοι οι ανθρωποι...

ειτε ειναι amy ειτε αστεγοι.....

τελος παντων ας ειναι ελαφρυ το χωμα που σκεπαζει την κοπελα΄...

προφανως περασε παρα πολλα!!!!!!!!! ας ειναι καλα εκει που ειναι τωρα...

το ξαναλεω της ευχομαι να βρει την ηρεμια που δεν μπορεσε να βρει σε αυτη την ζωη....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα εννοεις λεφτα; Δεν μπορω να καταλαβω αυτη τη λογικη που εχει ενα σωρο κοσμος, λες και ξερεις εσυ τι προβληματα εχει ο καθενας..."ευκαιριες να γινει γνωστη και πλουσια, ειχε ταλεντο και λεφτα αρα θα επρεπε να ηταν ευτυχισμενη". Τι να πω, μηδεν σε αυτην την λογικη...Καθε ανθρωπος εχει τα δικα του ζορια και τις δικες του αντοχες και ειλικρινα δεν δινει δεκαρα κανεις αν τους λυπαστε ή οχι αυτους τους ανθρωπους...Εγω λυπαμαι καθε ανθρωπο που φευγει νωρις και αδικα απο ναρκωτικα, ειδικα αν ειχε τοσο ταλεντο. Ηταν αυτοκαταστροφικη αλλα αυτο ειναι ανθρωπινο...Ενιγουεη, rip, περιμενα να γινει η στραβη καποια στιγμη, αλλα οχι τοσο συντομα...

 

Πες τα.

 

Ο καθε ανθρωπος κουβαλαει τον δικο του σταυρο και δεν ξερεις ποσο βαρυς ειναι παρα μονο αν τον κουβαλησεις και συ. Δεν ειναι τα παντα η βιτρινα που βλεπουμε. Γι'αυτο πρεπει να σκεφτεσαι οταν μιλας. Δεν ξερεις που θα σε οδηγησει η ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Aχ...αθάνατο Ελληνικό ταμπεραμέντο :rolleyes:

Όλα πρέπει να γίνουν διαμάχη...

 

Λοιπόν για να τελειώνουμε παιδιά ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

Ο καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης του και το δικαίωμα να την εκφράζει όσο χαζή και αν φαίνεται στους υπολοίπους.

 

Επίσης ας ξεκαθαρίσουμε αυτό:

Στη ζωή, οι μόνοι άνθρωποι η ζωή και ο θάνατος των οποίων με λυπεί πραγματικά είναι εκείνοι που η τύχη, η μοίρα, η γκαντεμία (πείτε το όπως θέλετε) τους έφεραν προ τελεσμένων γεγονότων χωρίς να έχουν την ευκαιρία να παλέψουν για να ζήσουν (βλ. οι 100 άνθρωποι που χάθηκαν χωρίς λόγο και χωρίς κανένα δικό τους φταίξιμο στο Όσλο, οι άνθρωποι με θανατηφόρες ασθένιες κτλ.).

 

Οι άνθρωποι που μπλέκουν με τα ναρκωτικά, το αλκοόλ ή οποιαδήποτε μορφής εθισμό δε με λυπούν. Θεωρώ ότι είναι κρίμα που χάνονται και που ποτέ δε θα καταφέρουν να δουν που θα τους οδηγούσε η ζωή τους, αλλά έως εκεί. Είναι τραγικό το πόσο εύκολα οι άνθρωποι επιλέγουν τον εύκολο δρόμο για να ζήσουν τη ζωή τους.

 

Έμπλεξες με τα ναρκωτικά; Ξέμπλεξε! Είναι εύκολο; Όχι, είναι ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα που θα κάνεις ποτέ, αλλά είναι και ένα από τα λίγα που αξίζουν τόσο πολύ γιατί πρόκειται κυριολεκτικά για ζήτημα ζωής ή θανάτου - της δικής σου ζωής ή του δικού σου θανάτου, συγκεκριμένα!

 

Ποιά είναι όμως η διαφορά από τους προαναφερθέντες "άτυχους" ανθρώπους; Ότι έχεις την ΕΠΙΛΟΓΗ να ξεμπλέξεις. Και όταν εχεις μια επιλογή, όσο δύσκολη και μακροχρόνια και αν είναι αυτή, δεν μπορείς ΠΟΤΕ να πεις πως είσαι άτυχος. Γιατί αν η Amy Winehouse που σνίφαρε ότι υπήρχε και δεν υπήρχε και ήταν ικανή να ρουφήξει το αλκοόλ από το οινόπνευμα για να "πάρει τη δόση της", ο Χ νεκρός στο Oslo τι είναι;;

 

Εν κατακλείδι, η Amy Winehouse έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της. Μπορεί να της έπεσαν πολλά πράγματα μαζί και να μην μπορούσε να τα διαχειριστεί, μπορεί να την ήθελαν μαστουρωμένη για να την εκμεταλλεύονται ή μπορεί απλά να ήταν ένα junkie. Το θέμα είναι ότι έκανε λάθος επιλογές και τις πλήρωσε με τη ζωή της. Διαφωνώ με αυτούς που λένε "τα είχε όλα" γιατί αν δε ζεις με έναν άνθρωπο δεν ξέρεις τι μπορεί να περνάει και πώς μπορεί να νιώθει, οπότε καλό είναι να αφήνουμε αυτές τις κριτικές έξω από την πόρτα, αλλά επιμένω: έπαιζε με τη φωτιά, όλοι ξέραμε πως θα καεί και κάηκε. Θλιβερό ότι χάθηκε μια 27χρονη κοπέλα με τόσο ταλέντο και πράγματα να δώσει από τα ναρκωτικά αλλά έως εκεί.

 

Ήταν αναμφισβήτητα μια από τις μεγαλύτερες καλλιτέχνιδες της γενιάς μας και κατάφερε να φτιάξει ένα τεράστιο όνομα για τον εαυτό της με μόλις 2 δίσκους, βασιζόμενη στο ταλέντο της και όχι σε ηλίθια μασκαρέματα (βλ. Gaga) ή χαζό marketing (βλ. Katy Perry) και για αυτό θα μας μείνει αξέχαστη. Ποιός το καταφέρνει αυτό σήμερα;

 

Μη μου λέτε όμως πως ήταν "τραγικός" ο θανατός της. Tραγικός είναι ο θάνατος των παιδιών στη Νορβηγία από έναν τρελό τρομοκράτη, τραγικές είναι οι οικογένειες που θα μείνουν για πάντα με ένα "γιατί" και τα παιδιά αυτά που δε θα μπορέσουν - χωρίς να φταίνει για τίποτα - να γίνουν όλα όσα θα μπορούσαν να γίνουν.

 

Η Winehouse αυτοκτονούσε κάθε μέρα και λίγο περισσότερο. Και για αυτό, έφταιγε μονάχα αυτή.

R.I.P λοιπόν Amy, αλλά μην το παρακάνουμε...

 

edit δεν έχω όρεξη για παραπάνω καυγάδες...απλά υπενθυμίζω ότι δεν πρεπει να κρινουμε εξ ιδιων τα αλλότρια..

Edited by annabruna
Link to comment
Share on other sites

edit δεν έχω όρεξη για παραπάνω καυγάδες...απλά υπενθυμίζω ότι δεν πρεπει να κρινουμε εξ ιδιων τα αλλότρια..

 

Ούτε εγώ έχω όρεξη για παραπάνω συζήτηση επί του θέματος, αλλά διαφωνώ απόλυτα. Κάποιες φορές είναι απαραίτητο να κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία φωνή, άδικος θάνατος,επιλεγμένος όμως. για να δούμε, θα γίνει και αυτή θρύλος γιατί πέθανε στα 27 της?
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε ο Μιχάλης Κακογιάννης

 

Τις πρωινές ώρες έφυγε από τη ζωή ο Μιχάλης Κακογιάννης, ο οποίος νοσηλευόταν στο νοσοκομείο ''Ευαγγελισμός'', τις τελευταίες δέκα ημέρες.

 

πηγή: kathimerini.com.cy

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε ο Μιχάλης Κακογιάννης

 

Καλό ταξίδι.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Να την λυπομαστε την Αμυ ναι.

Να ξαφνιαζεται καποιος για την καταληξη αυτη ειναι δυνατον?

Ακομα και εγω που δεν ημουν θαυμαστης της (απλα γιατι ακουω αλλη μουσικη, οχι οτι ειχε ασχημη φωνη), το μονο που ακουγα συνεχεια ειναι για τα μεσα εξω της στις κλινικες.

Αλλα δεν ακουω κανεναν να κραζει τους γονεις της.Τετοια προβληματα θεωρω οτι παντα ξεκινανε απο τους γονεις που δεν ειναι κοντα στα παιδια τους η δεν τους εχουν μαθει πως να μαχονται.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε ο Μιχάλης Κακογιάννης

 

κριμα...ηταν μεγαλος...εκανε πολλα ωραια στην ζωη του

να ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

RIP για το μεγάλο Μιχάλη Κακογιάννη. Προσέφερε στην Ελλάδα και του οφείλουμε όλοι ένα ευχαριστώ.

 

RIP και για την Amy Winehouse, αλλά παιδιά δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα. Για μένα, θάνατος από ναρκωτικά ίσον αυτοκτονία, τόσο απλά. Μπορεί να ακούγεται σκληρό, αλλά έτσι είναι, είτε το θέλουμε είτε όχι. Και ναι, μπορεί το να πει κάποιος ότι όταν τα έχεις όλα δεν έχεις δικαιολογία να βουλιάζεις στο αλκοόλ και στις ουσίες να ακούγεται βαρετό ή κλισέ, αλλά υπάρχει κόσμος που πεθαίνει από την πείνα και τις αρρώστιες. Όταν τα έχουμε όλα, δεν πρέπει να δείχνουμε αλαζονεία προς το δώρο που λέγεται ζωή. Αν δεν άντεχε την πίεση από τις δισκογραφικές και το όλο περιβάλλον, που είναι συνηθισμένο στους πολύ δημοφιλείς καλλιτέχνες, να πήγαινε σπίτι της. Εξάλλου είχε λύσει το οικονομικό της πρόβλημα. Γι' αυτό μιλώ περί αλαζονείας. Επαναλαμβάνω, η ζωή είναι ένα δώρο, γι' αυτό θεωρώ πως είναι αμαρτία, ύβρις, ανήθικο, πες το όπως θες, να το πετάς έτσι, ιδίως όταν η φύση σου έχει φερθεί τόσο απλόχερα, δίνοντάς σου μια τόσο όμορφη φωνή, την υγεία σου, την οικογένειά σου και έχεις όλα τα καλά. Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο αγαθό τελικά δεν είναι ούτε τα φράγκα ούτε η πολυτελής ζωή, αλλού είναι το μυστικό, το να έχεις την παιδεία να ξέρεις τι χρειάζεσαι στη ζωή, και να τη ζεις χωρίς υποκατάσταστα. Και σ' αυτό σε βοηθάει σε μεγάλο βαθμό η οικογένειά σου. Και σ' αυτό προσωπικά θεωρώ ότι είμαι πολύ τυχερός κι ας μην έχω ούτε το 1/1000000 από όσα έχει ο κάθε λαοπρόβλητος καλλιτέχνης που δεν ξέρει να διαχειριστεί τα πλούτη και τη διασημότητά του. Όπως και να 'χει, η Amy τώρα εκεί που θα πάει θα ησυχάσει. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

RIP για το μεγάλο Μιχάλη Κακογιάννη. Προσέφερε στην Ελλάδα και του οφείλουμε όλοι ένα ευχαριστώ.

 

RIP και για την Amy Winehouse, αλλά παιδιά δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα. Για μένα, θάνατος από ναρκωτικά ίσον αυτοκτονία, τόσο απλά. Μπορεί να ακούγεται σκληρό, αλλά έτσι είναι, είτε το θέλουμε είτε όχι. Και ναι, μπορεί το να πει κάποιος ότι όταν τα έχεις όλα δεν έχεις δικαιολογία να βουλιάζεις στο αλκοόλ και στις ουσίες να ακούγεται βαρετό ή κλισέ, αλλά υπάρχει κόσμος που πεθαίνει από την πείνα και τις αρρώστιες. Όταν τα έχουμε όλα, δεν πρέπει να δείχνουμε αλαζονεία προς το δώρο που λέγεται ζωή. Αν δεν άντεχε την πίεση από τις δισκογραφικές και το όλο περιβάλλον, που είναι συνηθισμένο στους πολύ δημοφιλείς καλλιτέχνες, να πήγαινε σπίτι της. Εξάλλου είχε λύσει το οικονομικό της πρόβλημα. Γι' αυτό μιλώ περί αλαζονείας. Επαναλαμβάνω, η ζωή είναι ένα δώρο, γι' αυτό θεωρώ πως είναι αμαρτία, ύβρις, ανήθικο, πες το όπως θες, να το πετάς έτσι, ιδίως όταν η φύση σου έχει φερθεί τόσο απλόχερα, δίνοντάς σου μια τόσο όμορφη φωνή, την υγεία σου, την οικογένειά σου και έχεις όλα τα καλά. Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο αγαθό τελικά δεν είναι ούτε τα φράγκα ούτε η πολυτελής ζωή, αλλού είναι το μυστικό, το να έχεις την παιδεία να ξέρεις τι χρειάζεσαι στη ζωή, και να τη ζεις χωρίς υποκατάσταστα. Και σ' αυτό σε βοηθάει σε μεγάλο βαθμό η οικογένειά σου. Και σ' αυτό προσωπικά θεωρώ ότι είμαι πολύ τυχερός κι ας μην έχω ούτε το 1/1000000 από όσα έχει ο κάθε λαοπρόβλητος καλλιτέχνης που δεν ξέρει να διαχειριστεί τα πλούτη και τη διασημότητά του. Όπως και να 'χει, η Amy τώρα εκεί που θα πάει θα ησυχάσει. ;)

 

φιλε μου καλε να εισαι παντα ετσι και να παραμεινεις ετσι..:)

το τι κουβαλαει ο καθε ανθρωπος ομως μεσα στο κεφαλι του το ξερει μονο αυτος ο ιδιος και κανενας αλλος!

δεν ειναι μονο η amy ειναι εκκ ανθρωποι που εχουν αυτην την ασθενεια(ναι για μενα ασθένεια ειναι) που δεν ειναι λαοπροβλητοι καλλιτεχνες η οτιδηποτε!

τυχαινει να ειναι ομως απο νορμαλ οικογένειες και γονεις που δινουν ολα αυτα που λες..

δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα!

δεν θα πρεπει να ειμαστε τοσο αυστηροι..ειναι τρομερα δυσκολες καταστασεις αυτες.

πραγματικα εγω λυπαμαι τον καθε ανθρωπο που για οποιαδήποτε λογο πεφτει στον κοσμο αυτο!

ειναι ειναι amy ειτε ειναι ο γειτονας μου!

ας ειναι καλα εκει που ειναι η κοπελα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που πεθανε εκεινο το πρεζακι εχω την εξης απορια.. Τι σημαινει r.ip.??

(και οι red hot chili peppers πρεζακια ειναι πλακα κανω:D)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που πεθανε εκεινο το πρεζακι εχω την εξης απορια.. Τι σημαινει r.ip.??

(και οι red hot chili peppers πρεζακια ειναι πλακα κανω:D)

 

R.I.P. = Rest In Peace

Link to comment
Share on other sites

Ο 66χρονος ηθοποιός, Charles «Bubba» Smith, βρέθηκε νεκρός εχθές στο σπίτι του, στο Λος Άντζελες. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις ο θάνατός του προήλθε από φυσιολογικά αίτια.

 

Ο Smith έγινε γνωστός για το ρόλο, του Moses Hightower, στις ταινίες «Μεγάλη των μπάτσων σχολή».

 

Πηγή :tsantiri.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που πεθανε εκεινο το πρεζακι εχω την εξης απορια.. Τι σημαινει r.ip.??

(και οι red hot chili peppers πρεζακια ειναι πλακα κανω:D)

 

Αυτο το ''πρεζακι'' που αναφερεις τυχαινει να ειναι γνωστο σε εκατομμυρια ανθρωπους παγκοσμιως, να εχει πουλησει επισης εκατομμυρια albums σε ολο τον κοσμο, να εχει τιμηθει με πολλα βραβεια..

 

ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ εστω τη μνημη της.

Και αλλων εκατομμυριων που πεθαναν απο καταχρησεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έφυγε ένας από τους μεγαλύτερους σχεδιαστές στην παγκόσμια σκηνή των κόμιξ και των κινούμενων σχεδίων. Ο Ζαν Ταμπαρί, ο δημιουργός του κακού βεζίρη Ιζνογκούντ

Ήταν 81 ετών, ο Γάλλος σχεδιαστής Ζαν Ταμπαρί, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή, την Πέμπτη, ανακοίνωσε η κόρη του, Μιριέλ.

Ο Ταμπαρί μαζί με τον επίσης πολύ γνωστό σεναριογράφο Ρενέ Γκοσινί, είχαν δημιουργήσει έναν από τους διασημότερους και πιο αστείους "κακούς" στην ιστορία των κόμικ, τον βεζίρη Ιζνογκούντ.

Ξεκίνησε να τον σχεδιάζει από το 1962, τον ραδιούργο βεζίρη που "ήθελε να γίνει χαλίφης στη θέση του χαλίφη", ανατρέποντας τον καλό και αγαθό χαλίφη της Βαγδάτης.

Η σχεδίαση γινόταν σε συνεργασία με τον Γκοσινί, τον "πατέρα" του Αστερίξ και άλλων πολυδιαβασμένων ηρώων.

Μετά το θάνατο του Γκοσινί, το 1977, ο Ταμπαρί συνέχισε μόνος.

"Ο πατέρας μου υπέστη εγκεφαλικό επεισόδιο το 2004 και τον επόμενο χρόνο χήρεψε, γεγονός από το οποίο δεν συνήλθε", είπε η Μιριέλ Ταμπαρί-Ντιμά, που διευθύνει τις Εκδόσεις Ταμπαρί.

Ο Ζαν Ταμπαρί γεννήθηκε στη Στοκχόλμη στις 5 Μαρτίου 1930. Ξεκίνησε να δουλεύει ως σκιτσογράφος το 1956 στο περιοδικό Vaillant.

Το 1958 δημιούργησε τον ήρωα Totoche και τους φίλους του ενώ δύο χρόνια αργότερα συνεργάστηκε με τον Γκοσινί στο κόμικ Valentin.

To 2004 ο Γάλλος σκηνοθέτης Πατρίκ Μπραουντέ γύρισε την ταινία "Ιζνογκούντ", στην οποία ο Μικαέλ Γιουν έπαιζε το σατανικό βεζίρη Ιζνογκούντ και ο Ζακ Βιγιερέ τον καλό χαλίφη Χαρούν ελ Πουσάχ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...