Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προφανώς;

Τα μισά ποστ διαβάζετε?

http://europe.nokia.com/find-product...specifications

Talk-time (maximum):

* GSM 720 mins

* WCDMA 350 mins

Video call time (maximum): 160 mins

Έχεις δίκιο, δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, καταναλώνει ελάχιστα. Στις AMOLED οθόνες (σε αντίθεση με τις LCD) καταναλώνουν ενέργεια μόνο τα pixels που φωτίζονται. Γι' αυτό και μία AMOLED οθόνη καταναλώνει πολύ λιγότερο με ένα σκούρο theme απ' ό,τι με ένα ανοιχτόχρωμο.

 

Μακαρι να ειναι ετσι γιατι με το πολοι στην προφυλαξη οθονης ειναι ποιο ωραιο!!!

 

Μην το κάνεις. Το 3G δεν καταναλώνει παραπάνω από το GSM, εκτός αν βρίσκεσαι σε μέρος που δεν έχει καλό 3G σήμα (που το χάνει δηλαδή και ξαναγυρνάει μόνο του σε GSM). Στο Wi-Fi απενεργοποίησε την αυτόματη σάρωση, όχι το ίδιο το Wi-Fi.

 

Αυτο εννοω και εγω αν ψαχνει συνεχεια να βρει σημα 3g τοτε καταναλωνει!!!

 

Bασικα εχει καταφερει κανεις να δουλεψει με τον fm transmiter?!

Σε οποια συχνοτητα και να το εβαλα, σε οποιαδηποτε αποσταση απο την κεραια δεν καταφερα το παραμικρο!?

Μεσα στην Αθηνα υπαρχει καποια συχνοτητα ελευθερη?

 

Εγω το βαζω στο 104.6 fm δουλευει μια χαρα αλλα με λιγα παρασιτα 1ον γατι δυσκολο να βρεις εντελως καθαρη συχνοτητα και 2ον γιατι η κεραια ειναι πισω και πανω!!!Αυτα τα 2 ειναι σημαντικα για να δουλεψει σωστα και ωραια!!!

 

Και μια ερωτηση που εχω εγω!!!Φιλος κολλητος θελει να παρει το κινητο απο cosmote λογο αναβαθμισης!!Ξερει καποιος σιγουρα που το εχει παρει απο εκει η και γενικα να μου πει αν το κινητο 1ον ειναι made in finland η οχι?? 2ον ειναι με cosmote my view μενου η με κανονικο μενου?? 3ον εχει ελληνικο product code η ειναι με code της cosmote??Και αν ναι αν το παρει απο εκει θα εχει καποιο προβλημα με μελλοντικη αναβαθμιση η οχι??Απο εκει αξιζει δηλαδη νατο παρει κανεις εχει διαφορα απο το να το παρεις απο nokia care η οχι???:D:D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση που εχω εγω!!!Φιλος κολλητος θελει να παρει το κινητο απο cosmote λογο αναβαθμισης!!Ξερει καποιος σιγουρα που το εχει παρει απο εκει η και γενικα να μου πει αν το κινητο 1ον ειναι made in finland η οχι?? 2ον ειναι με cosmote my view μενου η με κανονικο μενου?? 3ον εχει ελληνικο product code η ειναι με code της cosmote??Και αν ναι αν το παρει απο εκει θα εχει καποιο προβλημα με μελλοντικη αναβαθμιση η οχι??Απο εκει αξιζει δηλαδη νατο παρει κανεις εχει διαφορα απο το να το παρεις απο nokia care η οχι???:D:D

1) Made in Finland.

2) My view.

3) Ελληνικό product code της Cosmote.

4) Θα αργεί να πάρει τα updates, όπως συμβαίνει συνήθως με τα branded (στο παρελθόν υπήρξαν καθυστερήσεις μέχρι και μηνών για κάποια δίκτυα). Κι αυτό γιατί κάθε νέο update η Nokia θα το δίνει στην Cosmote, αυτή θα κάνει τις αλλαγές που θέλει και θα το στέλνει πίσω στην Nokia, διαδικασία που όπως καταλαβαίνεις παίρνει χρόνο (ιδίως αν στην Cosmote κοιμούνται). Θα είναι ωστόσο κανονικά στα ελληνικά.

5) Καλύτερα να πάρει την επιδότηση σε έκπτωση του παγίου (μετατρέπεται όλο το ποσό, δεν χάνεις λεπτό) και να το πάρει από αλλού. Τουλάχιστον εγώ (που επίσης έχω Cosmote) έτσι θα κάνω. Branded συσκευή απλά δεν παίρνω (όταν δεν υπήρχαν οι εκπτώσεις παγίου, έφυγα από τη Vodafone γι' αυτόν και μόνο το λόγο).

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

με ποσσες μερες μπαταρια εισαι ευχαριστημενος? ποσες φορες εχεις φορτισει το κινητο? ποσες φορες το εχεις βαλει με usb στον υπολογιστη?

 

 

δεν ζηταω μπαταρία να κρατει μια εβδομαδα αλλα 1,5 με 2 μερες το πολύ . το κινητό το έω απο την παρασκευή το βραδυ και το εχω φορτίσει 7-8 φορεσ . μια φορα το έβαλα με usb στο pc για να περασω κάποια στοιχεία μέσα αλλα δεν φόρτιζε με usb .

γιατι όμωσ αυτές οι ερωτήσεις ?

 

1) Made in Finland.

2) My view.

3) Ελληνικό product code της Cosmote.

4) Θα αργεί να πάρει τα updates, όπως συμβαίνει συνήθως με τα branded (στο παρελθόν υπήρξαν καθυστερήσεις μέχρι και μηνών για κάποια δίκτυα). Κι αυτό γιατί κάθε νέο update η Nokia θα το δίνει στην Cosmote, αυτή θα κάνει τις αλλαγές που θέλει και θα το στέλνει πίσω στην Nokia, διαδικασία που όπως καταλαβαίνεις παίρνει χρόνο (ιδίως αν στην Cosmote κοιμούνται). Θα είναι ωστόσο κανονικά στα ελληνικά.

5) Καλύτερα να πάρει την επιδότηση σε έκπτωση του παγίου (μετατρέπεται όλο το ποσό, δεν χάνεις λεπτό) και να το πάρει από αλλού. Τουλάχιστον εγώ (που επίσης έχω Cosmote) έτσι θα κάνω. Branded συσκευή απλά δεν παίρνω (όταν δεν υπήρχαν οι εκπτώσεις παγίου, έφυγα από τη Vodafone γι' αυτόν και μόνο το λόγο).

 

ασ το παρει απο γερμανό τότε . εγώ απο εκεί το πήρα και είναι απο φινλανδία αλλα δεν έχει το cosmote my view .

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ασ το παρει απο γερμανό τότε . εγώ απο εκεί το πήρα και είναι απο φινλανδία αλλα δεν έχει το cosmote my view .

 

Καλυτερα αν ειναι ετσι τοτε απο γερμανο γιατι το cosmote my view δεν ειναι ωραιο!!!Αλλα ειναι και το θεμα το οτι ειναι branded και οι αναβαθμισεις θα αργησουν...!!!Σπαστικο δεν ειναι????:wacko: Θα δουμε τι θα κανουμε...:confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ασ το παρει απο γερμανό τότε . εγώ απο εκεί το πήρα και είναι απο φινλανδία αλλα δεν έχει το cosmote my view .

 

Καλυτερα αν ειναι ετσι τοτε απο γερμανο γιατι το cosmote my view δεν ειναι ωραιο!!!Αλλα ειναι και το θεμα το οτι ειναι branded και οι αναβαθμισεις θα αργησουν...!!!Σπαστικο δεν ειναι????:wacko: Θα δουμε τι θα κανουμε...:confused:

 

Πρόσεχε όμως τον Γερμανό γιατί φέρνει και παραεισαγωγής !!! Μήπως γι' αυτό δεν είχε my view?

;)

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην συνδεεται σε wlan απο μονο του; εχω σαν προτεραιοτητα 1 το ασυρματο του σπιτιου και οταν εβαλα σαν προτεραιοτητα 2 το ασυρματο της δουλειας μου συνδεεται απο μονο του,αυτο συμβαινει μονο στο ασυρματο στην δουλεια μου,ολα τα αλλα(wap...) τα εχω σβησει. Εχω κανει τις ρυθμισεις που υπαρχουν εδω στο φορουμ αλλα αυτο συνεχιζει να συνδεεται μονο του.e-mail δεν εχω ενεργοποιημενο και τα widgets σε εκτος συνδεσης. Ελπιζω καποιος να ξερει την λυση. Ευχαριστω!!! Να΄στε καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εξαφανιστηκε η ανανεωση μουσικης βιβλιοθηκης απο τις επιλογες της εφαρμογης μουσικη. Τι γινεται?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα, πολλες φορες μου βγαζει "insert sim card", ετσι ξαφνικά, . Τη βγαζω, τη ξαναβαζω, και μετα κανει επανεκκινηση...

 

Μήπως η κάρτα είναι παλιά ή έχει φθορές;Αν μπορείς δοκίμασε με κάποια άλλη να δεις τι γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εξαφανιστηκε η ανανεωση μουσικης βιβλιοθηκης απο τις επιλογες της εφαρμογης μουσικη. Τι γινεται?

 

οκ το εκλεισα το ξανανοιξα και επανηλθε. και αλλο bug υποθετω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τα leaks ρευματος (και οχι θεμα αυτονομιας)ειναι και ο λογος του sudden death απλα ακομη δεν εχει βρεθει απο την κοινοτητα η συσχετιση

το κακο ειναι οτι η νοκια δεν εχει δωσει εξτρα πληροφοριες επι του θεματος

 

όντως η έλλειψη ενημέρωσης από νόκια δεν είναι ότι καλυτερο. μήπως έχεις περισσότερες πληροφορίες επί του θέματος, να ενημερωθούμε γενικά με περισσότερες λεπτομέρειες;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

δεν ζηταω μπαταρία να κρατει μια εβδομαδα αλλα 1,5 με 2 μερες το πολύ . το κινητό το έω απο την παρασκευή το βραδυ και το εχω φορτίσει 7-8 φορεσ . μια φορα το έβαλα με usb στο pc για να περασω κάποια στοιχεία μέσα αλλα δεν φόρτιζε με usb .

γιατι όμωσ αυτές οι ερωτήσεις ?

 

φιλε πρεπει να κανεις καποιες ρυθμισεις εγω ειμαι στ ην 4η μερα και εχω ακομα 50%. νομιζω οτι το εχεις παραφορτωσει. βεβαια και οι 7-8 φορες απο την παρασκευη ειν πολλες

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, πολλες φορες μου βγαζει "insert sim card", ετσι ξαφνικά, . Τη βγαζω, τη ξαναβαζω, και μετα κανει επανεκκινηση...

Να πας στον πάροχό σου να στην ελέγξουν. Μία προβληματική ή παλιά sim μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα.

με ποσσες μερες μπαταρια εισαι ευχαριστημενος? ποσες φορες εχεις φορτισει το κινητο? ποσες φορες το εχεις βαλει με usb στον υπολογιστη?

Όπως μας είπε, το έχει φορτίσει λίγες μόνο φορές αλλά η χρήση που του κάνει δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση τόσο μικρή αυτονομία. Το δικό μου με πολύ βαριά χρήση με έβγαζε σχεδόν ολόκληρη ημέρα από την πρώτη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

όντως η έλλειψη ενημέρωσης από νόκια δεν είναι ότι καλυτερο. μήπως έχεις περισσότερες πληροφορίες επί του θέματος, να ενημερωθούμε γενικά με περισσότερες λεπτομέρειες;

Πληροφορίες από μέσα δεν έχω αλλά θα κάνω μια υπόθεση, με βάση όσα έχω διαβάσει για το πρόβλημα και τις γνώσεις που έχω (από τις πολύ σχετικές σπουδές μου).

 

Η Nokia μίλησε επίσημα για πρόβλημα στη διαχείριση ενέργειας, σε ένα μικρό ποσοστό συσκευών, που τελικά οδηγεί στο γνωστό φαινόμενο του «ξαφνικού θανάτου». Πριν το θάνατο, οι συσκευές αυτές εμφανίζουν επαναλαμβανόμενα restarts και σχετική υπερθέρμανση. Οι περισσότερες έχουν επίσης θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας. Όλα αυτά τα στοιχεία σε συνδυασμό οδηγούν στο συμπέρασμα ότι μάλλον υπάρχει διαρροή ρεύματος κάπου στην πλακέτα, δηλαδή κάποιο εξάρτημα καταναλώνει παραπάνω ρεύμα (άρα και ενέργεια) απ' ό,τι θα 'πρεπε, οπότε αυτό οδηγεί τόσο σε μεγαλύτερη γενική κατανάλωση όσο και σε υπερθέρμανση, και στο τέλος σε καταστροφή αυτού του εξαρτήματος. Έχουμε δηλαδή ένα εξάρτημα (δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιο ακριβώς) που εμφανίζει υψηλά ποσοστά αστοχίας, με αποτέλεσμα όσες συσκευές έχουν το ελαττωματικό να εμφανίζουν τα παραπάνω συμπτώματα.

 

Η δήλωση της Nokia στις 18/11 ότι «έλυσε το πρόβλημα στη γραμμή παραγωγής», αν είναι αλήθεια, μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα. Είτε ότι γίνεται προκαταρκτικός έλεγχος κάθε κομματιού του συγκεκριμένου εξαρτήματος (ώστε να εντοπιστούν τα ελαττωματικά πριν την κόλληση τους στην πλακέτα), είτε ότι η Nokia άλλαξε προμηθευτή για το συγκεκριμένο εξάρτημα (έχει γίνει σε ανάλογα προβλήματα στο παρελθόν, πχ σε αυτό που αφορούσε το μεγάφωνο των πρώτων 5800).

 

Σε κάθε περίπτωση, δεν μπορώ να ξέρω ούτε πότε ακριβώς διορθώθηκε το πρόβλημα, ούτε πότε θα αρχίσουν οι διορθωμένες συσκευές να καταφθάνουν στην ελληνική αγορά. Κι αυτό γιατί δεν μπορώ να ξέρω πόσο χρόνο κάνει ένα N8 να έρθει από το εργοστάσιο στα καταστήματα (λάβετε υπόψη ότι δεν το βάζουν σε ένα αυτοκίνητο να το στείλουν αμέσως μόλις κατασκευαστεί, αλλά ότι μπαίνει σε μια αποθήκη μέχρι να συγκεντρωθεί ένα συγκεκριμένος αριθμός κομματιών - μια παρτίδα - που θα μεταφερθούν όλα μαζί, ενώ ανάμεσα στο εργοστάσιο και το κατάστημα παρεμβάλλονται σίγουρα κάποια κέντρα διανομής, όπου επίσης παραμένει σε αποθήκες για κάποιο χρόνο - μη θεωρήσετε ότι ξεκινάει η νταλίκα από τη Φινλανδία και έρχεται κατευθείαν στην πόρτα του τοπικού σας καταστήματος).

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

δεν ζηταω μπαταρία να κρατει μια εβδομαδα αλλα 1,5 με 2 μερες το πολύ . το κινητό το έω απο την παρασκευή το βραδυ και το εχω φορτίσει 7-8 φορεσ . μια φορα το έβαλα με usb στο pc για να περασω κάποια στοιχεία μέσα αλλα δεν φόρτιζε με usb .

Αν του κάνεις επανεκκίνηση, και πάλι δεν φορτίζει μέσω usb; Αν όχι, είναι άλλο ένα σημάδι κακής λειτουργίας της συσκευής.

τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην συνδεεται σε wlan απο μονο του; εχω σαν προτεραιοτητα 1 το ασυρματο του σπιτιου και οταν εβαλα σαν προτεραιοτητα 2 το ασυρματο της δουλειας μου συνδεεται απο μονο του,αυτο συμβαινει μονο στο ασυρματο στην δουλεια μου,ολα τα αλλα(wap...) τα εχω σβησει. Εχω κανει τις ρυθμισεις που υπαρχουν εδω στο φορουμ αλλα αυτο συνεχιζει να συνδεεται μονο του.e-mail δεν εχω ενεργοποιημενο και τα widgets σε εκτος συνδεσης. Ελπιζω καποιος να ξερει την λυση. Ευχαριστω!!! Να΄στε καλα!!!

Το Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί το διάβασες; Αν όχι, για ρίξτου μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Να πας στον πάροχό σου να στην ελέγξουν. Μία προβληματική ή παλιά sim μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα.

 

Όπως μας είπε, το έχει φορτίσει λίγες μόνο φορές αλλά η χρήση που του κάνει δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση τόσο μικρή αυτονομία. Το δικό μου με πολύ βαριά χρήση με έβγαζε σχεδόν ολόκληρη ημέρα από την πρώτη στιγμή.

 

αυτο του εγραψα πριν. βεβαια στο πρωτο του μηνυμα ειχε γραψει οτι του ειχε πεταξει τα ματια εξω του κινητου με πολλα widgets και πολυ κατεβασμα απο το ovi. αλλα οντως σε τοσο μικρο διαστημα τοσες φορτισεις εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παμε στην μουσικη, παταμε play, μετα ενεργοποιουμε τον FM transmitter σταματαει να ακουγεται το κινητο και υποτιθεται οτι πρεπει να ακουμε απο την επιλεγμενη συχνοτητα στο ραδιο... Αλλα δεν ακουγεται τιποτα! :(

 

φιλε εμενα εδω αλεξανδρουπολη παιζει καμπανα....:p

και το σημα ειναι πολυ δυνατο.....σε σχεση με ν97 και ν900......

τις επομενες μερες θα ταξιδέψω Θεσσαλονίκη και θα το δοκιμάσω και εκει.....

Παιδια κανενας υπαρχει που να χειρίστηκε τον fm transmiter με bluetooth ακουστικο να μας πει την αποψη του.....???(ειμαι σπαστικοοοος το ξερωωωωω:p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?η έκθεση με τις φωτό πώς τα πηγαίνει με το multitouch?κολλάει όταν κάνεις ή είναι γρήγορο και ομαλό?στον ήλιο τελικά φαίνεται η οθόνη του ή υπάρχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?η έκθεση με τις φωτό πώς τα πηγαίνει με το multitouch?κολλάει όταν κάνεις ή είναι γρήγορο και ομαλό?στον ήλιο τελικά φαίνεται η οθόνη του ή υπάρχει πρόβλημα?

Η έκθεση είναι ταχύτατη. Από τα σημεία που με εντυπωσίασαν.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο είναι άψογη. Ακόμα και με τέρμα χαμηλά την φωτεινότητα της οθόνης, βλέπεις τα πάντα. Καμία σχέση με τις προηγούμενες amoled ή lcd.

 

Η έκθεση είναι ταχύτατη και αποκρίνεται άριστα. Το multotouch επίσης σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό κόλλημα στην έκθεση παρόλο που έχω 1210 αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

 

Η δήλωση της Nokia στις 18/11 ότι «έλυσε το πρόβλημα στη γραμμή παραγωγής», αν είναι αλήθεια, μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα. Είτε ότι γίνεται προκαταρκτικός έλεγχος κάθε κομματιού του συγκεκριμένου εξαρτήματος (ώστε να εντοπιστούν τα ελαττωματικά πριν την κόλληση τους στην πλακέτα), είτε ότι η Nokia άλλαξε προμηθευτή για το συγκεκριμένο εξάρτημα (έχει γίνει σε ανάλογα προβλήματα στο παρελθόν, πχ σε αυτό που αφορούσε το μεγάφωνο των πρώτων 5800).

 

 

Αν ισχύει αυτό, επειδή το πρώτο μου φαίνεται εξαιρετικά χλωμό (ο κόπος και ο χρόνος για τέτοιο quality control δε συμφέρουν - συνήθως πετάς παρτίδα και παίρνεις άλλη), πώς μπορούμε να μάθουμε και να επιβεβαιώσουμε/διαπιστώσουμε ότι έχει γίνει κάποιο hardware revision;

Link to comment
Share on other sites

Να πας στον πάροχό σου να στην ελέγξουν. Μία προβληματική ή παλιά sim μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα.

 

Όπως μας είπε, το έχει φορτίσει λίγες μόνο φορές αλλά η χρήση που του κάνει δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση τόσο μικρή αυτονομία. Το δικό μου με πολύ βαριά χρήση με έβγαζε σχεδόν ολόκληρη ημέρα από την πρώτη στιγμή.

 

Αυτη τη sim την χρησιμοποιουσα σε n 97 mini χωρις προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

ασ το παρει απο γερμανό τότε . εγώ απο εκεί το πήρα και είναι απο φινλανδία αλλα δεν έχει το cosmote my view .

 

Φιλε j_pant για πες μου για να καταλαβω ποιο καλα, το πηρες απο τον γερμανο ειναι απο φινλανδια δεν εχει cosmote my view καθολου ειναι με το κανονικο μενου, αλλα τι product code εχει?Ελληνικο?Καποιο ευρωπαικο?Η της ιδιας της cosmote δηλαδη branded??Μπορεις να το τσεκαρεις και να μας πεις??Ειναι σημαντικο!!:)

Edited by Itchrist86

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό, επειδή το πρώτο μου φαίνεται εξαιρετικά χλωμό (ο κόπος και ο χρόνος για τέτοιο quality control δε συμφέρουν - συνήθως πετάς παρτίδα και παίρνεις άλλη), πώς μπορούμε να μάθουμε και να επιβεβαιώσουμε/διαπιστώσουμε ότι έχει γίνει κάποιο hardware revision;

Αυτό είναι και το δικό μου ερώτημα. Προφανώς δεν μπορείς να το ξέρεις αν δεν ανοίξεις το κινητό (σε σύγκριση πάντα με ένα παλαιότερο, και πάλι χωρίς καμία εγγύηση ότι η διαφορά θα φαίνεται με το μάτι). Ημερομηνία κατασκευής δεν αναγράφεται πουθενά, ενώ ούτε από το IMEI μπορείς να την εντοπίσεις. Μόνο η Nokia την ξέρει. Το θεωρώ πολύ πιθανό να μπορούν τα Nokia Care να βρουν την ημερομηνία κατασκευής από το IMEI (να έχουν δηλαδή πρόσβαση σε ανάλογη βάση δεδομένων την Nokia, ώστε να ξέρουν πότε μία συσκευή υπόκειται σε συγκεκριμένες οδηγίες δωρεάν αντικατάστασης ελαττωματικών εξαρτημάτων που συχνά στέλνει η Nokia). Σε σχετική ερώτησή μου σε Nokia Care, μου απάντησαν αρνητικά, όμως δεν αποκλείεται να το έκαναν για να αποφύγουν καταιγισμό ανάλογων ερωτημάτων για το N8, αλλά και τον κίνδυνο να τους μείνουν στην αποθήκη όλα τα κομμάτια που ήδη έχουν.

Link to comment
Share on other sites

μπας και η κεραια του αυτοκινητου σου εχει προβλημα κανα γυμνο καλωδιο και κανει σωμα με το αμαξωμα?

σε αλλο ραδιο ειτε σπιτιου ειτε αυτοκινητου το δοκιμασες?

 

το δοκιμασα και σε 2ο αμαξι χωρις επιτυχια :(

 

τον ενεργοποιησες η απλα εβαλες μια συχνοτητα?

Yep! Σιγουρα τον ενεργοποιησα (αφου το κινητο σταματησε να ακουγεται μουσικη απο το κινητο ενω το mp3 επαιζε κανονικα απο πισω στην οθονη)

 

Μια σημαντικη (κατα την αποψη μου παντα) ελλειψη ειναι η αδυναμια να ορισεις στο ξυπνητηρι mp3 που θα ακουγεται αντι για το "beep beep"

Ειναι τρελη χαζομαρα να εχεις ενα application 24/7 μονο και μονο για αυτο!!

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...