Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως είμαι πεπεισμένος ότι υφίσταται πρόβλημα αυτονομίας σε ορισμένες συσκευές. Στο δίκτυο κυκλοφορούν φήμες ότι κάποιο εξάρτημα ίσως να ευθύνεται για την απώλεια ενέργειας και πολλοί το συνδέουν με τον ξαφνικό θάνατο. Ο φίλος ΤΤ13 έχει ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με εμένα. Και για να αποσυνδέσω το γεγονός του κακού σήματος που είχε στο σπίτι του σας ξαναπαραθέτω τα δικά μου δεδομένα:

 

Το κινητό όλο το βράδυ στη φόρτιση και σε εκτός σύνδεσης λειτουργία.

GSM λειτουργία, έλεγχος mail κάθε 4 ώρες, ασύρματα κλειστά, ψάξιμο ασυρμάτων δικτύων απενεργοποιημένο, bluetooth κλειστό, widgets offline και καμία περίεργη εφαρμογή ανοικτή (ουτε καν σεταρισμένη, είχα μόνο τα βασικά)

Το κινητό είχε φορτιστεί ήδη 4 ή 5 φορές (φουλ φόρτιση, φουλ αποφόρτιση)

Το πρωί στις 08:30 το αποσύνδεσα από τη φόρτιση με battery monitor στο 100%.

08:30 με 09:00 άκουσα μουσική. Στο γραφείο (με τέλειο σήμα) στις 11:00 και χωρίς καθόλου χρήση το battery monitor μου έδινε 78% και υπόλοιπο λειτουργίας 22 ώρες.

Μέχρι τις 17:00 ασχολήθηκε με το κινητό μισή ώρα (μενού, λίγο ovi και τέτοια αλλά όχι ομιλία, όχι φωτογραφίες ή βίντεο)

Στις 18:00 το battery monitor έδινε 66% και στις 20:00 59% και εκεί έπεσε και μία μπάρα από την ένδειξη μπαταρίας στην αρχική οθόνη.

Ασχολία άλλη μία ώρα (όπως παραπάνω, όχι τίποτα βαρύ) και στις 22:00 είμαι με 36% και να έχουν πέσει 3 μπάρες.

 

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό.

Και εδώ θέλω τη βοήθειά σας. Το DOA έγινε αποδεκτό, ωστόσο δεν έχω ακόμα την νέα μου συσκευή λόγω έλλειψης στοκ. Μου είπαν θα παραλάβουν Δευτέρα και θα το έχω Τρίτη. Ωστόσο σκέφτομαι να παγώσω τη διαδικασία (το ρώτησα και μπορώ) και να παραλάβω το νέο έτος. Σκέφτομαι να το κάνω αυτό μπας και ισχύουν τα λεγόμενα κάποιων εδώ μέσα για την καινούργια διορθωμένη παρτίδα, ότι δηλαδή οι παρτίδες που θα έρθουν από Γενάρη θα είναι εντάξει. Έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση επί του θέματος; Επίσης κάτι που ειπώθηκε ότι μπορούμε από το imei να καταλάβουμε τη βδομάδα παραγωγής, ισχύει; και πως;

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας ζάλισα!

 

Για να πάρεις όντως νέας παρτίδας θα έλεγα από Μάρτιο και μετά,τον Γενάρη σίγουρα ΔΕΝ θα πρέπει να είναι πάντως νεας παρτίδας.....άποψη μου πάρτο για να μην περιμένεις,το καινούργιο μπορεί να είναι απροβληματιστο(και το δικό μου το πήρα πριν 2 εβδομάδες και έτυχε να είναι μια χαρά,3 μέρες αυτονομία μπαταρίας-εντάξει έχει κάνει και 5-6 επανεκκινήσεις στους χάρτες 3.06 αλλά μόλις έκανα format δεν ξανάκανε,ούτε ζεσταίνεται ούτε τίποτα....) και μην αγχώνεσαι αφού και πάλι θα είσαι καλυμμένος από άποψης εγγύησης/DOA.

Διότι τον Γενάρη δεν νομίζω να έχουν βγάλει νέα παρτίδα και δεν μπορείς και να ξέρεις αν αυτό που θα πάρεις εσύ θα είναι τέτοιο,η ημ/νια κατασκευής από το IMEI δεν μπορεί να επισημανθεί πιστεύω...δεν είναι σαν την Sonyericsson που το γράφει το κουτί σε μορφή 02WK10 ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα και το Nokia battery monitor και σήμερα το πρωί στις 9μιση, μετά από 13 ώρες δηλαδή, είχε πέσει στο 78%.

 

Σύμφωνα με κάποια post στο nokia discussions το battery monitor τρώει μπαταρία.

Δοκίμασε να το βγάλεις (έχει 2 προγράμματα, δες το info για την ονομασία του άλλου) και δες αν σου κάνει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με κάποια post στο nokia discussions το battery monitor τρώει μπαταρία.

Δοκίμασε να το βγάλεις (έχει 2 προγράμματα, δες το info για την ονομασία του άλλου) και δες αν σου κάνει διαφορά.

 

Έχει πέσει στο 78% σημαίνει οτι έχει χάσει 22% μπαταρία, καλό ποσοστό για 13 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που θελω να σου πω ειναι μην το αφηνεις ολο το βραδυ. το streching σε συνθηκες συνεχους φορτισης ισως δημιουργει προβληματα. αφηνε το 2 ωρες οσες δηλαδη χρειαζεται να φορτισει. οι 2 ωρες που χρειαζεται περιπου να φορτισει ειναι ενδειξη καλης λειτουργιας. επισης το nokia battery monitor μη του δινεται καμμια σημασια ξεκιναει με λαθος σταθερες (μετα απο μετρηση )

 

Το γνωρίζω για το battery monitor γι' αυτό ανέφερα και τις 3 γραμμές μείον στην μαμίσια ένδειξη μπαταρίας. 3 γραμμές σε μία μέρα με τέτοια χρήση πάλι δεν το βρίσκω φυσιολογικό βάσει όσον λέτε εσείς εδώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

2. Κάτι πάτησα μάλλον και δε μου εμφανίζει μηνύματα και κλήσεις στην αρχική οθόνη (σαν ειδοποίηση), παρά μόνο το αντίστοιχο εικονίδιο πάνω δεξιά.. Πως αλλάζει?

 

Ξέρει κανείς? Συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά το ψάχνω ακόμα και τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει στην αρχική οθόνη το widget Ειδοποιήσεις; Γιατί αν δεν το έχεις περάσει, δεν σου βγάζει μήνυμα όπως στα παλιά Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει στην αρχική οθόνη το widget Ειδοποιήσεις; Γιατί αν δεν το έχεις περάσει, δεν σου βγάζει μήνυμα όπως στα παλιά Nokia.

 

 

Έτσι θέλω να είναι όπως στα παλιά που μου έβγαζε κλήσεις και μηνύματα σε δύο σειρές πάνω κάτω και έπρεπε ή να τα ανοίξω ή να πατήσω έξοδος. Και έτσι ήταν στην αρχή αλλά δε κατάλαβα πως άλλαξε..

Άρα για να είναι όπως στα παλιά πρέπει να το έχω σαν widget στην αρχική οθόνη? Το έβαλα, μου έκανα και μια αναπάντητη και μου το βγάζει μόνο στο widget..

 

Εντάξει μόλις το βρήκα. Τελικά αν θέλετε οι ειδοποιήσεις να είναι όπως στα παλιά νόκια σαν pop-up στην home screen κάτω κάτω, μη βάλετε το widget ειδοποιήσεις σε καμία από τις 3 home screen και αν το έχετε βάλει, βγάλτε το και ίσως χρειαστεί restart.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...παρατήρησα ότι μπαίνοντας στις αναφορές παράδοσης, αν πάω προς τα κάτω αυτό αυτόματα με πάει πάλι πάνω στην αρχή.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα

πήγα να το πάρω από κοτσοβολο και έλεγε χωρά κατασκευής κινά

και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσαν

ξερή κάποιος αν το πάρω από i-shop η από άλω κατάστημα θα είναι κατασκευαζόμενο αλλού ?

μου άρεσε σαν σύνολο δεν μου άρεσε το μέγεθος του αλλά όλα τα smartfhone είναι μεγάλα

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα καταστήματα έχουν ευρωπαϊκά κομμάτια ενώ στις γνωστές αλυσίδες έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα να βρεις ελληνική συσκευή. Θα σου πρότεινα από όπου και αν αποφασίσεις να το πάρεις, να το ελέγξεις είτε τηλεφωνικώς είτε από κοντά. Δες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι θέλω να είναι όπως στα παλιά που μου έβγαζε κλήσεις και μηνύματα σε δύο σειρές πάνω κάτω και έπρεπε ή να τα ανοίξω ή να πατήσω έξοδος. Και έτσι ήταν στην αρχή αλλά δε κατάλαβα πως άλλαξε..

Άρα για να είναι όπως στα παλιά πρέπει να το έχω σαν widget στην αρχική οθόνη? Το έβαλα, μου έκανα και μια αναπάντητη και μου το βγάζει μόνο στο widget..

 

Εντάξει μόλις το βρήκα. Τελικά αν θέλετε οι ειδοποιήσεις να είναι όπως στα παλιά νόκια σαν pop-up στην home screen κάτω κάτω, μη βάλετε το widget ειδοποιήσεις σε καμία από τις 3 home screen και αν το έχετε βάλει, βγάλτε το και ίσως χρειαστεί restart.

 

Οπα εχεις απολυτο δικιο...μολις το δοκιμασα....:)αν βγαλεις το widget τα παντα δουλεύουν οπως "παλια".....:)

να σαι καλα φιλε και εγω το ηθελα αυτο...

 

Ίσα ίσα, εγώ το Battery Monitor το βρίσκω πολύ πιο ακριβές από την ένδειξη της μπαταρίας, που μένει για πολύ ώρα στο μέγιστο και ξαφνικά αρχίζει να πέφτει με ταχύτητα.

 

sorry παιδια εγω παλι με αυτο το προγραμμα δεν εβγαλα ακρη...

πιο πολυ πανικο με εφερε...και άγχος .....:)

το βγαλα και ησύχασα...πραγματικα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα

πήγα να το πάρω από κοτσοβολο και έλεγε χωρά κατασκευής κινά

και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσαν

ξερή κάποιος αν το πάρω από i-shop η από άλω κατάστημα θα είναι κατασκευαζόμενο αλλού ?

μου άρεσε σαν σύνολο δεν μου άρεσε το μέγεθος του αλλά όλα τα smartfhone είναι μεγάλα

 

Γενικά μην εμπιστεύεσαι ότι σου λένε οι πωλητές.

Εμένα από Κωτσόβολο, λέει made in Finland και είναι της Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τώρα αν όντως είδες το κουτί του, τι να πω?

Αν όχι, ζήτα τους να το φέρουν από την αποθήκη και να ρίξεις μια ματιά στο κουτάκι και αν δε σου κάνει: "Ευχαριστώ πολύ, γειά σας"

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα καταστήματα έχουν ευρωπαϊκά κομμάτια ενώ στις γνωστές αλυσίδες έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα να βρεις ελληνική συσκευή. Θα σου πρότεινα από όπου και αν αποφασίσεις να το πάρεις, να το ελέγξεις είτε τηλεφωνικώς είτε από κοντά. Δες εδώ.

 

Γενικά μην εμπιστεύεσαι ότι σου λένε οι πωλητές.

Εμένα από Κωτσόβολο, λέει made in Finland και είναι της Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τώρα αν όντως είδες το κουτί του, τι να πω?

Αν όχι, ζήτα τους να το φέρουν από την αποθήκη και να ρίξεις μια ματιά στο κουτάκι και αν δε σου κάνει: "Ευχαριστώ πολύ, γειά σας"

 

 

 

οπότε πάω κοτσοβολο του λέω να δω το κουτή

υ γ κοτσοβολο γιατί έχει το άτοκο

1 βλέπω Product code που πρέπει να είναι 059F047

2 Ταινία ασφαλείας "NOKIA SEALED".

3 made in filand

αν δεν έχει κατή από τα παραπάνω

απλά πάω σε άλω κοτσοβολο μαλών

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

δουλευω στον κωτσοβολο!αυτο με το θεμα προελευσης μεσω του συστηματος μερικες φορες ειναι λαθος οπως και με το ν8.αν καποιος το πηρε απο καποιο μαγαζι και λεει οτι ειναι ελληνικο που λεει και ενας φιλος πιο πανω τοτε ολα ειναι ελληνικα γιατι δεν φερνουν μια απο δω μια απο κει!προσωπικα το εκανα για μενα παραγγελια σημερα παραλαβη σε καμποσες μερες σε περιπτωση που ΑΝ ειναι κινεζικο εννοειται επιστροφη και αγορα μηλου!!!οποτε μολις το παραλαβω θα ενημερωσω!!
Link to comment
Share on other sites

δουλευω στον κωτσοβολο!αυτο με το θεμα προελευσης μεσω του συστηματος μερικες φορες ειναι λαθος οπως και με το ν8.αν καποιος το πηρε απο καποιο μαγαζι και λεει οτι ειναι ελληνικο που λεει και ενας φιλος πιο πανω τοτε ολα ειναι ελληνικα γιατι δεν φερνουν μια απο δω μια απο κει!προσωπικα το εκανα για μενα παραγγελια σημερα παραλαβη σε καμποσες μερες σε περιπτωση που ΑΝ ειναι κινεζικο εννοειται επιστροφη και αγορα μηλου!!!οποτε μολις το παραλαβω θα ενημερωσω!!

Και το iPhone στην Κίνα κατασκευάζεται.

 

Το θέμα με το N8 δεν είναι να είναι κατασκευασμένο στη Φινλανδία (κατά 99% θα είναι), αλλά να έχει ελληνικό product code. Πχ το Multirama το φέρνει με μη ελληνικό. Στην ερώτησή τους γιατί δεν έχει ελληνικά, ο πωλητής μου απάντησε «έτσι το έβγαλαν προς το παρόν». :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι ευκολο να σου αλλαξουν συσκευη για παρασιτα. μπορει αν που να μην παταει καλα η καρτα σου. αν το παρασιτο ειναι εντονο και δεν ακους το συνομιλιτη τοτε ισως στο αλλαξουν αλλα νομιζω οτι στην καλυτερη θα πας για δηθεν επισκευη. καλη τυχη παντως

 

Παιδιά thanks για τις απαντήσεις. Το επέστρεψα τελικά το κινητό στον Γερμανό, και χωρίς να μου πουν το παραμικρό το δεχτήκαν πίσω με DOA. Ούτε καν μπήκαν στη διαδικασία να κάνουν κάποια κλήση για να το ελέγξουν. Το θέμα είναι τώρα να βρεθεί ένα Ν8 διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημά τους σε όλη την Ελλάδα για να μου το στείλουν, διαφορετικά θα πρέπει να περιμένω καινούριες παραλαβές, πιθανότατα με τη νέα χρονιά όπως μου είπαν... Μπλέξιμο... Τουλάχιστον δε θα έχω προβληματική συσκευή (ελπίζω η καινούρια να είναι εντάξει επιτέλους!!).

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το θεμα ειναι να εισαι και λιγο τυχερος. για μενα το μονο που ισως πρεπει να προσεχτει ειναι οι συσκευες branded. ειχα παλια ενα 6600 και το ν95. ειναι λιγο παιδεμα που αργουν να προυν τα updates. τωρα με τα product codes σας εχει πιασει λιγο μανια. ο mirrorofsorrow που εχει γερμανικο μια χαρα του εχει βγει. οποτε μη μασατε. ενταξει μη σας παισει και κανενα απο μαλαισια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά thanks για τις απαντήσεις. Το επέστρεψα τελικά το κινητό στον Γερμανό, και χωρίς να μου πουν το παραμικρό το δεχτήκαν πίσω με DOA. Ούτε καν μπήκαν στη διαδικασία να κάνουν κάποια κλήση για να το ελέγξουν. Το θέμα είναι τώρα να βρεθεί ένα Ν8 διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημά τους σε όλη την Ελλάδα για να μου το στείλουν, διαφορετικά θα πρέπει να περιμένω καινούριες παραλαβές, πιθανότατα με τη νέα χρονιά όπως μου είπαν... Μπλέξιμο... Τουλάχιστον δε θα έχω προβληματική συσκευή (ελπίζω η καινούρια να είναι εντάξει επιτέλους!!).

 

Μήπως καλύτερα για 'σενα να μην υπάρχει διαθέσιμο και να σου έρθει συσκευή από τις καινούργιες παρτίδες να ησυχάσεις; :D

 

Και μια ερώτηση που θέλω να κάνω για να ακούσω απόψεις από το σύνολο.Σκεφτόμουν να πάρω το Ν8 σε κανένα 3μηνό όπως είχα πει.Εσείς τι προτείνετε;Να το πάρω αυτό το διάστημα Δεκέμβριο-Ιανουάριο,ή να περιμένω για το 2011 και να το πάρω τότε;Και ο λόγος είναι μήπως και είναι πιο αξιόπιστες εκείνες οι παρτίδες όσο αφορά τα προβλήματα που αναφέρετε κάποιοι εδω μέσα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μήπως καλύτερα για 'σενα να μην υπάρχει διαθέσιμο και να σου έρθει συσκευή από τις καινούργιες παρτίδες να ησυχάσεις; :D

 

Και μια ερώτηση που θέλω να κάνω για να ακούσω απόψεις από το σύνολο.Σκεφτόμουν να πάρω το Ν8 σε κανένα 3μηνό όπως είχα πει.Εσείς τι προτείνετε;Να το πάρω αυτό το διάστημα Δεκέμβριο-Ιανουάριο,ή να περιμένω για το 2011 και να το πάρω τότε;Και ο λόγος είναι μήπως και είναι πιο αξιόπιστες εκείνες οι παρτίδες όσο αφορά τα προβλήματα που αναφέρετε κάποιοι εδω μέσα

 

απο τους χρηστες που εχουν ηδη παρει το ν8 προβλημα με το θεμα του ξαφνικου θανατου εχει αντιμετωπισει μονο ενας χρηστης. οι υπολοιποι που το γυρισαν πισω το πηγαν για μικροπροβληματα τα οποια νομιζω οτι τα βρισκεις σε ολα τα νεα τηλεφωνα. επισης θα ελεγα οτι τη χαρα ενος σπουδαιου χριστουγεννιατικου δωρου μη τη χασεις. εγω θα προτεινα παρτο τωρα. προβληματα ειμαι σιγουρος οτι θα βγουν κι αλλα. σοβαρο ομως μονο ενας το αντιμετωπισε. τωρα τα θεματα αυτονομιας της μπαταριας ειναι υποκειμενικα και δεν θα παρω ξανα θεση γιατι μπορει να με σουταρουν off topic. για μενα ειναι παρα πολυ καλη για αλλους οχι. το θεμα αξιοπιστης παρτιδας δεν υφισταται. μπορει αργοτερα να τους προκυψει αλλο θεμα στη γραμμη παραγωγης δεν ξερεις

θα ηθελα να ρωτησω τους εμπειρους αν το οτι η ram ειναι στα 95 η ελευθερη λετε να δημιουργηθει προβλημα αν εγκαταστησω κι αλλα πραγματα πανω στο ν8?

Edited by katsaplian
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο multirama κ εχει κανονικοτατα ελληνικο product code..

Τι να σου πω, στο Multirama της Τσιμισκή που κοίταξα προχθές, η συσκευή που είχαν για επίδειξη δεν ήταν ελληνική. Κι ο πωλητής μου είπε αυτά ακριβώς που έγραψα παραπάνω.

 

εγω νομιζω οτι το θεμα ειναι να εισαι και λιγο τυχερος. για μενα το μονο που ισως πρεπει να προσεχτει ειναι οι συσκευες branded. ειχα παλια ενα 6600 και το ν95. ειναι λιγο παιδεμα που αργουν να προυν τα updates. τωρα με τα product codes σας εχει πιασει λιγο μανια. ο mirrorofsorrow που εχει γερμανικο μια χαρα του εχει βγει. οποτε μη μασατε. ενταξει μη σας παισει και κανενα απο μαλαισια

Μια συσκευή με μη ελληνικό product code είναι χειρότερη από μια branded. Γιατί ενώ στη branded έχεις ελληνικά, την άλλη πρέπει να τη φλασάρεις για να έχεις. Αυτή είναι μια διαδικασία που έχει ρίσκο, χάνεις την εγγύηση, και δεν είναι εύκολο να την κάνει ο καθένας.

 

θα ηθελα να ρωτησω τους εμπειρους αν το οτι η ram ειναι στα 95 η ελευθερη λετε να δημιουργηθει προβλημα αν εγκαταστησω κι αλλα πραγματα πανω στο ν8?

Η RAM δεν έχει καμία σχέση με τις εφαρμογές που εγκαθιστάς. Μόνο με τις εφαρμογές που τρέχεις ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μια συσκευή με μη ελληνικό product code είναι χειρότερη από μια branded. Γιατί ενώ στη branded έχεις ελληνικά, την άλλη πρέπει να τη φλασάρεις για να έχεις. Αυτή είναι μια διαδικασία που έχει ρίσκο, χάνεις την εγγύηση, και δεν είναι εύκολο να την κάνει ο καθένας.

 

 

Η RAM δεν έχει καμία σχέση με τις εφαρμογές που εγκαθιστάς. Μόνο με τις εφαρμογές που τρέχεις ταυτόχρονα.

 

αν δεν κανω λαθος οι γερμανικες εχουν ελληνικα. η φλασαρισμενη συσκευη δεν χανει την εγγυηση. το φλασαρισμα ειναι εγκατασταση προγραμματος. σε καμμια συσκευη δεν εισαι υποχρεωμενος να βαλεις μεσα συγκεκριμενες εφαρμογες. ρισκο δεν εχει αν ξερεις 5 βασικα και αν διαβασεις λιγακι καλα τις οδηγιες γινεται ευκολα

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τους εμπειρους αν το οτι η ram ειναι στα 95 η ελευθερη λετε να δημιουργηθει προβλημα αν εγκαταστησω κι αλλα πραγματα πανω στο ν8?

Τα 95ΜΒ είναι λίγα. Μετά από εκκίνηση είναι τόσα ή με αρκετές μέρες χρήση; Αν θυμάμαι καλά στο δικό μου, μια φορά που το είχα τσεκάρει είχα 120ΜΒ. Αλλά, επειδή δεν τίθεται θέμα μνήμης στο Ν8 τα αφαίρεσα όλα και πλέον δεν κοιτάω ποτέ την ελεύθερη RAM. Απλά δεν με ενδιαφέρει. Αρκεί η συσκευή να δουλεύει ταχύτατα, που το κάνει.

Μια συσκευή με μη ελληνικό product code είναι χειρότερη από μια branded. Γιατί ενώ στη branded έχεις ελληνικά, την άλλη πρέπει να τη φλασάρεις για να έχεις. Αυτή είναι μια διαδικασία που έχει ρίσκο, χάνεις την εγγύηση, και δεν είναι εύκολο να την κάνει ο καθένας.

Δεν χάνεις την εγγύηση. Μας το έχουν επιβεβαιώσει τα Nokia Care.

Link to comment
Share on other sites

Τα 95ΜΒ είναι λίγα. Μετά από εκκίνηση είναι τόσα ή με αρκετές μέρες χρήση; Αν θυμάμαι καλά στο δικό μου, μια φορά που το είχα τσεκάρει είχα 120ΜΒ. Αλλά, επειδή δεν τίθεται θέμα μνήμης στο Ν8 τα αφαίρεσα όλα και πλέον δεν κοιτάω ποτέ την ελεύθερη RAM. Απλά δεν με ενδιαφέρει. Αρκεί η συσκευή να δουλεύει ταχύτατα, που το κάνει.

 

μετα απο 3 εβδομαδες μου το εβγαλε αυτο στο nokia free memory bars. το τηλεφωνο μια χαρα γρηγορο ειναι απλα χτεσ βαζοντας ενα βιντεο με hdmi στην τηλεοραση την πρωτη φορα το πηγε μεχρι τη μεση και μου εγραψε μνημη πληρης και οταν το ξαναεβαλα το επαιξε κανονικα. τι λες να παιζει? αν θυμαμαι καλα το ειχα δει σε καποιες συζητησεις σε αλλα φορουμς για το ν8 και ειπαν θα διορθωθει με τη νεα αναβαθμιση. λες να φταιει ενα νεο θεμα που εβαλα? το chaos το οποιοι ειναι τελειο

 

και μια ερωτηση μπορουν ολα τα widgets να βγουν στην αρχικη οθονη? δεν μπορω να βαλω το νεο που βρηκα s&s vitamin

Edited by katsaplian
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βγουν στην πρώτη οθόνη ή απλά να το θέσεις σε μία αρχική οθόνη; Δεν στο βγάζει στη λίστα με τα widgets για να το επιλέξεις;

 

Γενικά, όσο πιο πολλά widgets χρησιμοποιείς, τόσο μειώνεται η ελεύθερη RAM της συσκευής. Αν ποτέ παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα με την RAM (όχι στην δική σου συγκεκριμένη περίπτωση αλλά γενικότερα) αφαίρεσε μερικά widget ή κάνε επανεκκίνηση. Εγώ δεν έχω δει τέτοιο μήνυμα (μόνο στο αναλυτικό μητρώο αλλά μάλλον αυτό είναι bug).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βγουν στην πρώτη οθόνη ή απλά να το θέσεις σε μία αρχική οθόνη; Δεν στο βγάζει στη λίστα με τα widgets για να το επιλέξεις;

 

Γενικά, όσο πιο πολλά widgets χρησιμοποιείς, τόσο μειώνεται η ελεύθερη RAM της συσκευής. Αν ποτέ παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα με την RAM (όχι στην δική σου συγκεκριμένη περίπτωση αλλά γενικότερα) αφαίρεσε μερικά widget ή κάνε επανεκκίνηση. Εγώ δεν έχω δει τέτοιο μήνυμα (μόνο στο αναλυτικό μητρώο αλλά μάλλον αυτό είναι bug).

 

ναι ρε φιλε δεν το βγαζει στη λιστα να το επιλεξω και ειναι widget γιατι εγκατεστησα wgz αρχειο. τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...