Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[..]Το ίδιο ισχύει και για τις βιβλιοθήκες Qt και για το OVI Store;[..]

 

Σε περίπτωση hard reset οι βιβλιοθήκες QT που έρχονται εγκατεστημένες εργοστασιακά στο S^3 που φορά το κινητό χάνονται με αποτέλεσμα να δυσλειτουργούν εφαρμογές που στηρίζονται σε αυτές. Στο εξωτερικό ορισμένοι που κάνανε hard reset δίχως να γνωρίζουν αυτή την λεπτομέρεια δοκίμασαν ύστερα να εγκαταστήσουν μόνοι τους τις βιβλιοθήκες QT που παρέχει η Nokia για την ανάπτυξη λογισμικών γενικά σε SYMBIAN (όχι δηλαδή απαραίτητα μόνο σε S^3) συσκευές αλλά δίχως επιτυχία (αν θυμάμαι καλά ο Installer παρουσίαζε σφάλμα). Συνεπώς μόνη λύση το Service ή η επανεγκατάσταση ολόκληρου του firmware εξ αρχής. Λέγεται όμως ότι αυτό θα διορθωθεί μια και καλή με μελλοντικό firmware που θα κάνει τις βιβλιοθήκες QT μέρος του S^3 διατηρώντας τις και μετά από hard reset. Οπότε ως τότε καλύτερα να το αποφεύγετε.

 

Υ.Γ.

1. Τεχνικά, αν η Nokia το επιθυμεί θα μπορούσε να παρουσιάσει (ως προσωρινή λύση..) έναν συμβατό QT Installer με το S^3 και τέλος τα προβλήματα -αλλά προφανώς αντί να μπει σε αυτή την διαδικασία που θα μπερδέψει τους αδαείς χρήστες θα το λύσει μια και καλή με firmware update και τέλος.

2. Για τους πολύ τολμηρούς ή εξαιρετικά απελπισμένους που έχασαν το QT υπάρχει εδώ η έκδοση του QT 4.7 (και 4.6) για S^3 αλλά αφορά μόνο προγραμματιστές και δεν συστήνεται η χρήση της για το κοινό. Το αρχείο περιέχει συμπιεσμένες δυο εκδόσεις Qt, την 4.6 και την 4.7 για S^3 και θα πρέπει να συμμετέχετε στο forum.nokia (προγραμματιστές). Τώρα αν αυτό βοηθήσει ή όχι - άγνωστο (αν δεν παρέχει την QTMobility βιβλιοθήκη μάλλον τζάμπα κόπος).

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας.αυτο το εικονιδιο του wlan εχει μουλαρωσει κ δεν φευγει βρε παιδια.εχω κανει οτι λενε οι οδηγιες στο αντιστιχο θεμα του στις πρωτες σελιδες!αλλα τιποτα.μονο οταν το σβησω τελειως κ το ξανανοιξω(συσκευη).οταν ομως θελω κατι απο συνδεση κ παλι εκει μετα.......μουλαρωνει.εχετε καμμια ιδεα να μου πειτε; ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση hard reset οι βιβλιοθήκες QT που έρχονται εγκατεστημένες εργοστασιακά στο S^3 που φορά το κινητό χάνονται με αποτέλεσμα να δυσλειτουργούν εφαρμογές που στηρίζονται σε αυτές. Στο εξωτερικό ορισμένοι που κάνανε hard reset δίχως να γνωρίζουν αυτή την λεπτομέρεια δοκίμασαν ύστερα να εγκαταστήσουν μόνοι τους τις βιβλιοθήκες QT που παρέχει η Nokia για την ανάπτυξη λογισμικών γενικά σε SYMBIAN (όχι δηλαδή απαραίτητα μόνο σε S^3) συσκευές αλλά δίχως επιτυχία (αν θυμάμαι καλά ο Installer παρουσίαζε σφάλμα). Συνεπώς μόνη λύση το Service ή η επανεγκατάσταση ολόκληρου του firmware εξ αρχής. Λέγεται όμως ότι αυτό θα διορθωθεί μια και καλή με μελλοντικό firmware που θα κάνει τις βιβλιοθήκες QT μέρος του S^3 διατηρώντας τις και μετά από hard reset. Οπότε ως τότε καλύτερα να το αποφεύγετε.

 

Υ.Γ.

Τεχνικά, αν η Nokia το επιθυμεί θα μπορούσε να παρουσιάσει (ως προσωρινή λύση..) έναν συμβατό QT Installer με το S^3 και τέλος τα προβλήματα -αλλά προφανώς αντί να μπει σε αυτή την διαδικασία που θα μπερδέψει τους αδαείς χρήστες θα το λύσει μια και καλή με firmware update και τέλος.

 

ενα backup σε καποιο επιθυμητο σημειο και επαναφορα μετα απο hard format επαναφερει τα παντα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα του hard reset και των αρχειων που χανονται με εχει προβληματισει, και εφοσον το κινητο μου λειτουργει χωρις καποιο ιδιαιτερο "κολλημα" μεχρι στιγμης, θα αποφυγω το hard reset! Πειτε μου ομως κατι: οταν λετε backup, εννοειτε τα αντιγραφα ασφαλειας μεσα απο τη διαχειριση αρχειων;;; Το εχω κανει και αυτο αλλα δεν με ρωτησε που να το σωσει (υποθετω στην καρτα μνημης) και επισης δεν γνωριζω τι ακριβως εσωσε!!! Οποιος το εχει κανει και ξερει περισσοτερα ας δωσει τα φωτα του...
Link to comment
Share on other sites

ενα backup σε καποιο επιθυμητο σημειο και επαναφορα μετα απο hard format επαναφερει τα παντα.

Ok, πάντως υπάρχει και τούτος εδώ ο οδηγός (δεν ξέρω αν έχει ήδη αναρτηθεί, αναρτώ το link πάντως just in case).

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα του hard reset και των αρχειων που χανονται με εχει προβληματισει, και εφοσον το κινητο μου λειτουργει χωρις καποιο ιδιαιτερο "κολλημα" μεχρι στιγμης, θα αποφυγω το hard reset! Πειτε μου ομως κατι: οταν λετε backup, εννοειτε τα αντιγραφα ασφαλειας μεσα απο τη διαχειριση αρχειων;;; Το εχω κανει και αυτο αλλα δεν με ρωτησε που να το σωσει (υποθετω στην καρτα μνημης) και επισης δεν γνωριζω τι ακριβως εσωσε!!! Οποιος το εχει κανει και ξερει περισσοτερα ας δωσει τα φωτα του...

 

Kανει ενα κρυφο φακελο στην καρτα μνήμης. Συνδεσε το ως μεταφορα δεδομενων, και κανε εμφάνιση κρυφων αρχειων απο το PC

Link to comment
Share on other sites

Με παραεισαγωγη το ξερω εγω δεν το θελω.Παντα παιρνω τα τηεφωνα μου καθαρα ελληνικα και απο καμμια εταιρεια που τους εχει βαλει χερι.Τωρα αν πρεπει "να εχω την πισω πλευρα του κινητου προς την πλευρα της θηκης μετην τρυπουλα για να μην μου αλλοιωνει τον ηχο"οπως λες παραπανω thanks but not thanks.Μενω με το Χ6 μου που ακουγεται καμπανα.

Πριν το Ν8 είχα Χ6.Ημουνα τόσο κολλημένος μάλιστα που αγόρασα μια λευκή/κίτρινη συσκευή απο Αμερική αλλά για κακή μου τυχη έπεσε κάτω και έσπασε.Στη συνέχεια αγόρασα άλλη και την κράτησα μέχρι που πήρα το Ν8.

Ε λοιπόν...καμμιά σχέση το ένα τηλέφωνο με το άλλο...Ανώτερο το Ν8 παντού.Το εξόγκωμα της κάμερας με ενόχλησε κι εμένα αρχικά,αλλά το ξέχασα γρήγορα.Το Ν8 είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά.Φιλικό και γνώριμο περιβάλλον στο χρήστη,συμβατο με παλιότερα Symbian προγράμματα,καλή αυτονομία και λήψη,πολύ καλή οθόνη,ξεκλείδωτα Bluetooth,εξαιρετική κάμερα και βιντεο,αστραπιαίο GPS,κατασκευή "τανκ" και όλα αυτά σε λογική τιμή.Καλό και το Χ6 αλλά μένει πολύ πίσω...

Κρατήσέ το για 2ο τηλέφωνο και πάρε Ν8!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από ό,τι καταλαβαίνω κάνοντας hard reset θα έχουμε θέμα με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της Nokia;

Δεν υπάρχει περίπτωση να τις βρούμε κάπου μαζεμένες; Το ίδιο ισχύει και για τις βιβλιοθήκες Qt και για το OVI Store;

Όπως καταλαβαίνετε, το να κάνεις ένα hard reset προκειμένου να "καθαρίσεις" και να "συμμαζέψεις" το τηλέφωνο, παίρνοντας backup των πάντων και μετά να το επαναφέρεις, δεν ωφελεί σε τίποτα, καθώς τα όποια προβλήματα υπάρχουν με ορισμένες εφαρμογές ή/και αρχεία επανέρχονται με την επαναφορά του backup.

Καλό θα ήταν να ξέρουμε αν γίνεται (και πώς) να πάρουμε ένα τηλέφωνο καθαρό από πιθανά σκουπίδια, και να έχουμε επίσης όλο το εργοστασιακό περιεχόμενο (αρχεία και εφαρμογές). Έτσι προσθέτουμε ό,τι θέλουμε από δικά μας αρχεία (επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα κλπ) και εφαρμογές και το έχουμε πάλι φρέσκο. ;)

 

Υπάρχει κάποιος από τους mods που να ξέρει εγγυημένα μία απάντηση, τι πρέπει να κάνουμε αν σε έσχατη ανάγκη χρειαστούμε να κάνουμε hard reset; :what:

Προς το παρόν, όπως έχει ειπωθεί από πολλά μέλη, αν κάνεις hard reset θα χαθούν και οι Qt βιβλιοθήκες. Αυτό που μπορεί να κάνει ο χρήστης είναι η να φλασάρει με τον φοίνικα το firmware ή πολύ απλά να ακολουθήσει τον οδηγό του Σπύρου που βρίσκεται εδώ.

 

Σωστά Πάνο, μετά το hard reset δεν είναι σωστό να επαναφέρουμε πλήρες backup γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να επανέλθουν τα όποια προβληματικά αρχεία και σκουπίδια με αποτέλεσμα να μην έχουμε καθαρή συσκευή (ο λόγος δηλαδή που κάνουμε εξαρχής το φορματ). Ευτυχώς το λειτουργικό μας δίνει την δυνατότητα να επαναφέρουμε επιλεκτικά ότι θέλουμε από το backup και αυτό πρέπει να κάνουμε. Οπότε, επαναφέρουμε επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα, σημειώσεις, σελιδοδείκτες και όχι αρχεία και ρυθμίσεις.

 

Τα αρχεία από την κάρτα και την μαζική μνήμη τα κάνουμε αντιγραφή μόνοι μας στον υπολογιστή μας και μετά το φορματ τα επαναφέρουμε στην θέση που επιθυμούμε.

 

Και πάντοτε, καλό είναι να κάνουμε σε όλες τις μνήμες. Στην προκειμένη περίπτωση, τηλέφωνο, μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης. Και αφού τα φορμάρουμε όλα, ξεκινάμε την αποκατάσταση και το σετάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση hard reset οι βιβλιοθήκες QT που έρχονται εγκατεστημένες εργοστασιακά στο S^3 που φορά το κινητό χάνονται με αποτέλεσμα να δυσλειτουργούν εφαρμογές που στηρίζονται σε αυτές. Στο εξωτερικό ορισμένοι που κάνανε hard reset δίχως να γνωρίζουν αυτή την λεπτομέρεια δοκίμασαν ύστερα να εγκαταστήσουν μόνοι τους τις βιβλιοθήκες QT που παρέχει η Nokia για την ανάπτυξη λογισμικών γενικά σε SYMBIAN (όχι δηλαδή απαραίτητα μόνο σε S^3) συσκευές αλλά δίχως επιτυχία (αν θυμάμαι καλά ο Installer παρουσίαζε σφάλμα). Συνεπώς μόνη λύση το Service ή η επανεγκατάσταση ολόκληρου του firmware εξ αρχής. Λέγεται όμως ότι αυτό θα διορθωθεί μια και καλή με μελλοντικό firmware που θα κάνει τις βιβλιοθήκες QT μέρος του S^3 διατηρώντας τις και μετά από hard reset. Οπότε ως τότε καλύτερα να το αποφεύγετε.

 

Υ.Γ.

1. Τεχνικά, αν η Nokia το επιθυμεί θα μπορούσε να παρουσιάσει (ως προσωρινή λύση..) έναν συμβατό QT Installer με το S^3 και τέλος τα προβλήματα -αλλά προφανώς αντί να μπει σε αυτή την διαδικασία που θα μπερδέψει τους αδαείς χρήστες θα το λύσει μια και καλή με firmware update και τέλος.

2. Για τους πολύ τολμηρούς ή εξαιρετικά απελπισμένους που έχασαν το QT υπάρχει εδώ η έκδοση του QT 4.7 (και 4.6) για S^3 αλλά αφορά μόνο προγραμματιστές και δεν συστήνεται η χρήση της για το κοινό. Το αρχείο περιέχει συμπιεσμένες δυο εκδόσεις Qt, την 4.6 και την 4.7 για S^3 και θα πρέπει να συμμετέχετε στο forum.nokia (προγραμματιστές). Τώρα αν αυτό βοηθήσει ή όχι - άγνωστο (αν δεν παρέχει την QTMobility βιβλιοθήκη μάλλον τζάμπα κόπος).

Το Qt mobility υπαρχει εδω: http://qt.nokia.com/products/qt-addons/mobility και μπαινει μετα το install των Qt βιβλιοθηκων

 

Τις εχω βαλει εδω και καποιες μερες στο κινητο μου για να δουλεψει αυτο το application:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3472992#post3472992

 

Πιθανοτατα, να μου δημιουργησε προβλημα με το Ovi store, το οποιο πλεον δεν ξεκινα... Περιμενω το PR1.1 να δω αν θα ειναι μεσα οι Qt βιβλιοθηκες και διορθωθει το προβλημα αλλιώ παέι για reset ;)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το Qt mobility υπαρχει εδω: http://qt.nokia.com/products/qt-addons/mobility και μπαινει μετα το install των Qt βιβλιοθηκων

 

Τις εχω βαλει εδω και καποιες μερες στο κινητο μου για να δουλεψει αυτο το application:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3472992#post3472992

 

Πιθανοτατα, να μου δημιουργησε προβλημα με το Ovi store, το οποιο πλεον δεν ξεκινα... Περιμενω το PR1.1 να δω αν θα ειναι μεσα οι Qt βιβλιοθηκες και διορθωθει το προβλημα αλλιώ παέι για reset ;)

 

Και εμένα από την ίδια διαδικασία μου έβγαλε πρόβλημα το OVI store μετά την αναβάθμιση του (νομίζω). Και από NOKIA CARE μου έδωσαν την ίδια απάντηση. "Καλύτερα να περιμένουμε την νέα έκδοση του Firmware". Οπότε μην βάζετε στο κινητό ακόμη updates του Qt, για να μην έχετε προβλήματα με το OVI store.

Edited by Absolute0

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα, να μου δημιουργησε προβλημα με το Ovi store, το οποιο πλεον δεν ξεκινα... Περιμενω το PR1.1 να δω αν θα ειναι μεσα οι Qt βιβλιοθηκες και διορθωθει το προβλημα αλλιώ παέι για reset ;)

 

Είχα δοκιμάσει τα πάντα και δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει.

Αν δε θες να περιμένεις το pr1.1 τότε η μόνη λύση για το OVI Store είναι να κάνεις το φλασάρισμα μέσω Phoenix.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει τα πάντα και δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει.

Αν δε θες να περιμένεις το pr1.1 τότε η μόνη λύση για το OVI Store είναι να κάνεις το φλασάρισμα μέσω Phoenix.

 

Προτιμω να περιμενω 1-4 μερες ακομα ;)

Ετσι και αλλιως μπορω να κανω install οποια εφαρμογη θελω κανονικα κατεβαζωντας το αρχειο

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μετα απο σπαζοκεφαλια κ ψαξιμο,τελικα καταφερα να βγαλω το μονιμο, παρα τις υπαρχουσες ρυθμισεις, wlan πανω την οθονη δεξια!!

Ανακάλυψα ότι ο ένοχος είναι το e-mail widget.

 

 

 

Προσπαθήστε να μειώσετε τη συχνότητα των ενημερώσεων e-mail, ή να το απενεργοποιήσετε εντελώς.

 

 

 

Το Wi-Fi θα παραμείνουν αποσύνδεση (μην ξεχάσετε να ρυθμίσετε widget σε offline) μέχρις ότου το email auto widget ίδιο το επικαιροποιημένο πρόγραμμα (με βάση τον έλεγχο ρύθμιση συχνότητας που θα δημιουργηθεί.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το Qt mobility υπαρχει εδω: http://qt.nokia.com/products/qt-addons/mobility και μπαινει μετα το install των Qt βιβλιοθηκων

 

Τις εχω βαλει εδω και καποιες μερες στο κινητο μου για να δουλεψει αυτο το application:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3472992#post3472992

 

Πιθανοτατα, να μου δημιουργησε προβλημα με το Ovi store, το οποιο πλεον δεν ξεκινα... Περιμενω το PR1.1 να δω αν θα ειναι μεσα οι Qt βιβλιοθηκες και διορθωθει το προβλημα αλλιώ παέι για reset ;)

 

Ναι, προφανώς υπάρχει κάποια ασυμβατότητα οπότε ούτε αυτά τα αρχεία μπορούν να αντικαταστήσουν το εργοστασιακό QT, οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα.. "αναμονή μέχρι την PR1.1".

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολη την παρεα του n8.Αν ολα πανε καλα θα ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου απο βδομαδα.Δηλωνω εξ αρχης ψιλοασχετος απο εφαρμογες, προγραμματα, μιας και ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο κινητο ιδιαιτερα αξιολογο.

Εχω πεσει με τα μουτρα στην μελετη, στις σελιδες του φορουμ εδω και ενα μηνα,να μαθω λιγα πραματα.Διαβαζα στην αρχη για εισαγωγης,παραεισαγωγης..ελεγα απο μεσα μου ..τι λενε τουτοι εδω..τι ειναι αυτα..Ουτε τα βασικα δεν σκαμπαζα.:-p.Τωρα μετα ενα μηνα μελετης,ε κατι εχω "αρπαξει".Παιδια τα φωτα σας τωρα λιγο..Οταν θα παραλαβω το κινητο αν καταλαβα καλα προσεχω τα εξεις? το αυτοκολητακι με το nokia sealed,product code059f053?(ασημι θα ειναι το χρωμα απο wind).Ειναι κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω?εχω παρει και ενα τηλ απο ενα nokia care εδω της περιοχης,και σκεφτομαι με την παραλαβη να τους δωσω τα στοιχεια των κωδικων τηλεφωνικως για να μου επιβεβαιωσουν οτι ειναι ελληνικο..Τι λετε?την συμβουλη σας θελω...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια άσχετη ερώτηση? Πως υπογράφουμε εφαρμογές? Υπάρχει κάποιος οδηγός εδώ? Ζητώ συγνώμη αν το ποστ είναι άτοπο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μετα απο σπαζοκεφαλια κ ψαξιμο,τελικα καταφερα να βγαλω το μονιμο, παρα τις υπαρχουσες ρυθμισεις, wlan πανω την οθονη δεξια!!

Ανακάλυψα ότι ο ένοχος είναι το e-mail widget.

 

Προσπαθήστε να μειώσετε τη συχνότητα των ενημερώσεων e-mail, ή να το απενεργοποιήσετε εντελώς.

 

Το Wi-Fi θα παραμείνουν αποσύνδεση (μην ξεχάσετε να ρυθμίσετε widget σε offline) μέχρις ότου το email auto widget ίδιο το επικαιροποιημένο πρόγραμμα (με βάση τον έλεγχο ρύθμιση συχνότητας που θα δημιουργηθεί.:)

 

Έχουν αναφερθεί οι λύσεις αυτές, αλλά δεν βοηθάνε, περιμένουμε update.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε έντονο πρόβλημα με την κοκκινίλα κάντε μια δοκιμή αν έχετε τη διάθεση και το χρόνο.

 

Συνδέστε τη συσκευή με HDMI σε μια τηλεόραση και βάλτε να δείχνει την εικόνα ή το βίντεο που παρατηρείτε το έντονο πρόβλημα στη συσκευή. Το ίδιο πρόβλημα το πραρατηρείτε και στην τηλεόραση; Αν δεν είναι άμεσα αντιληπτό προσπαθήστε να πειράξετε διάφορες ρυθμίσεις της τηλεόρασης. Γενικά με κάποιο τρόπο μπορείτε να αναπαράγετε το ίδιο πρόβλημα που βλέπετε στην οθόνη του κινητού και στην τηλεόραση;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια άσχετη ερώτηση? Πως υπογράφουμε εφαρμογές? Υπάρχει κάποιος οδηγός εδώ? Ζητώ συγνώμη αν το ποστ είναι άτοπο!!

Εδώ θα βρεις όλες τις μεθόδους λήψεις πιστοποιητικού για την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με κάποιο τρόπο μπορείτε να αναπαράγετε το ίδιο πρόβλημα που βλέπετε στην οθόνη του κινητού και στην τηλεόραση;

Γιατι το εκανες και σου εβγαλε κοκκινιλες στην τηλεοραση?

Εγω δεν το δοκιμασα αλλα λογικα δεν θα βγαλει η τηλεοραση την κοκκινιλα αφου το "προβλημα" ειναι στην amoled και οχι σε αυτα που απεικονιζονται.

Απλα εγω ειχα δει στην τηλεοραση το βιντεο του tron και το εδειχνε μια χαρα σε σχεση με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το εκανες και σου εβγαλε κοκκινιλες στην τηλεοραση?

Εγω δεν το δοκιμασα αλλα λογικα δεν θα βγαλει η τηλεοραση την κοκκινιλα αφου το "προβλημα" ειναι στην amoled και οχι σε αυτα που απεικονιζονται.

Απλα εγω ειχα δει στην τηλεοραση το βιντεο του tron και το εδειχνε μια χαρα σε σχεση με το κινητο.

 

Όχι δεν είπα κάτι τέτοιο, η συσκευή που είχα στα χέρια μου γενικά δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Απλά προσπαθώ να τσεκάρω με αυτούς που έχουν το πρόβλημα τι μπορεί να φταίει από φιλοσοφικό ενδιαφέρον. :) Αν το πρόβλημα υπάρχει μόνο στην οθόνη του κινητού και μέσω σύνδεσης hdmi δεν αναπαράγεται με κανένα τρόπο στην τηλεόραση, τότε οι περισσότερες πιθανότητες είναι ότι υπάρχει κάποιο ζήτημα με το display του κινητού.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το τζαμακι του φακου πισω ξερετε αν ειναι το ιδιο ανθεκτικο με τις οθονης.το ψιλοφοβαμαι λογο του οτι ειναι τελειως εκτεθειμενο......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το τζαμακι του φακου πισω ξερετε αν ειναι το ιδιο ανθεκτικο με τις οθονης.το ψιλοφοβαμαι λογο του οτι ειναι τελειως εκτεθειμενο......

 

Είναι μην φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είπα κάτι τέτοιο, η συσκευή που είχα στα χέρια μου γενικά δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Απλά προσπαθώ να τσεκάρω με αυτούς που έχουν το πρόβλημα τι μπορεί να φταίει από φιλοσοφικό ενδιαφέρον. :) Αν το πρόβλημα υπάρχει μόνο στην οθόνη του κινητού και μέσω σύνδεσης hdmi δεν αναπαράγεται με κανένα τρόπο στην τηλεόραση, τότε οι περισσότερες πιθανότητες είναι ότι υπάρχει κάποιο ζήτημα με το display του κινητού.

 

Στην τηλεόραση το βίντεο είναι κανονικό, το έχω δοκιμάσει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...