Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από δύο μέρες που έκανα το update για το video, εκτός του video update μου έβγαλε και ένα DAB radio. Το έκανα και αυτό και μου πρόσθεσε μια εφαρμογή στο applications με το όνομα DAB radio. Όταν πάω να το ανοίξω μου λέει πως θέλει το DAB radio headset!! Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Το έχει κάποιος άλλος αυτό το update; Κάτι σε ραδιόφωνο μου κάνει εμένα. Να υπογραμμίσω πως έχω Αγγλική - UK συσκευή!!

 

Φίλε μου κατάλαβα για τι ακριβώς μιλάς.Η ενημέρωση DAB που σου ήρθε σημαίνει Digital Audio Broadcast και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις συνδέοντας στο κινητό σου αυτό: http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/headsets/wired-headsets/nokia-digital-radio-headset-dab

 

Η ενημέρωση δεν ξέρω τον γιατί αλλά εμφανίζεται μόνο σε κινητά στην Αγγλία ή με Αγγλικό product code.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι κανονικα με τη συνδεεση HDMI

 

Γι αυτό το θέμα φρόντισε η Nokia στα BetaLabs νωρίτερα μέσω της εφαρμογής BigScreen :) αρκεί όπως είπαμε οι υπότιτλοι να είναι της μορφής Unicode ή UTF-8.

 

Σας ευχαριστω και τους δυο :) μετραω μερες να το παρω. εαν μεχρι τοτε η ΝΟΚΙΑ βαλει και καμια εφαρμογη για DLNA δεν θελω τιποτα αλλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το offradio έψαχνα και το έβγαλε με αναζήτηση. Υπάρχει και ανά χώρες να κάνεις έλεγχο όλους τους σταθμούς αν δεν τον βρείς και εκεί τότε δίνεις το url για νέο σταθμό όπως εμφανίζεται στο Winamp πχ. http://blablabla.net:4070

Εγω εψαχνα για real, sport fm, sentra και δεν εβγαλε τιποτα. Ισως να εχει αποκλειστικα ιντερνετικους σταθμους. Ουτε τα url που εχω δεν εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε επιτελουσ θα ερθει το firmware για το νοκια ν8 ????pr 1.1 ακουω και δεν βλεπω..ελεοσ.. παλιο νοκια μασ τα χει πρηξει....κατα τα αλλα ελεγε για πριν τα χριστουγεννα, κα εδω εχουμε μπει σε νεο ετοσ και ακομα...ΕΛΕΟΣ....!!!!:lol: Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, μηπως και γνωρίζει κανενας...

 

Εκανα Backup τις επαφες, και καποια στιγμή χρειάστηκε να τις επαναφερω. Δε γνωρίζω αν ηταν αυτο το κομβικο σημειο του προβλήματος, αλλα μετα απο αυτο σταματησε να μου κανει αναγνωριση κλησης δειχνοντας μου το ονομα που εχω στις επαφες μου, παρα μονο το τηλεφωνο.

 

Καμια προταση πως να το διορθωσω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει μήπως επανήλθαν εις διπλούν οι επαφές σου; Αν δεν συμβαίνει αυτό, μπορείς να κάνεις ένα κολπάκι. Θα επιλέξεις όλες τις επαφές σου και θα πατήσεις Επιλογές - Αντιγραφή προσωπικών στοιχείων - Σε άλλη μνήμη

Μετά θα σβήσεις χειροκίνητα όλες σου τις επαφές και θα επιλέξεις Επιλογές - Αντιγραφή προσωπικών στοιχείων - Από άλλη μνήμη

 

Καλού κακού, πριν το κάνεις αυτό, κράτα και ένα backup των επαφών σου με το ovi suite.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση που προφανώς έχει απαντηθεί αλλά και 195 σελίδες είναι ένα αξιοσέβαστο νούμερο για να διαβάσει κανείς.

Επειδή θα το πάρω από αγγλία υπάρχει τρόπος να περάσω το ελληνικό firmware ε;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Γενικά είχα κάποια κολλήματα και κάποιες επανεκκινήσεις αλλά σήμερα και μετά την ενημέρωση, μου έχει κάνει περίπου 9 με 10 επανεκκινήσεις μέσα σε κανένα 4ωρο. Τι φταίει και τι να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να μαθω τα εξης: λεγοντας hard reset, εννοουμε διαγραφη δεδομενων και επαναφορα, ετσι; (οχι μονο επαναφορα!) Ποια μνημη ομως διαγραφεται... του τηλεφωνου ( C: ) η και της μαζικης αποθηκευσης ( E: ) ;;; Ρωταω διοτι εχω περασει αρκετα αρχεια στην E: και δεν θα ηθελα να ξανακανω τη διαδικασια! Αν διαγραφεται μονο η C: θα του κανω ενα hard reset οταν (επιτελους!!!) ερθει το νεο firmware...
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να μαθω τα εξης: λεγοντας hard reset, εννοουμε διαγραφη δεδομενων και επαναφορα, ετσι; (οχι μονο επαναφορα!) Ποια μνημη ομως διαγραφεται... του τηλεφωνου ( C: ) η και της μαζικης αποθηκευσης ( E: ) ;;; Ρωταω διοτι εχω περασει αρκετα αρχεια στην E: και δεν θα ηθελα να ξανακανω τη διαδικασια! Αν διαγραφεται μονο η C: θα του κανω ενα hard reset οταν (επιτελους!!!) ερθει το νεο firmware...

 

για να γινει σωστο "format" διαγραφονται ολα. Απο κει και περα μπορεις να τα κανεις back up μεσω του ovi αλλα δεν θα γινει σωστη δουλεια ετσι γιατι μπαινουν ακριβως στο ιδιο σημειο που ηταν και πριν. Και εγω περιμενω το νεο firmware και ως τοτε του χω πεταξει μεσα τα παντα, τα δοκιμαζω ολα να δω ποια μου αρεσουν και ποια μου κανουν και ετσι οταν βγει το PR 1.1 θα του κανω ενα hard reset και θα τα βαλω ολα οσα εχω ξεδιαλεξει απο την αρχη μια και καλη να το χω φρεσκο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τον Φεβρουαριο θα βγει το "καλο" firmware και τοτε ξαναμανα τα ιδια! Τεσπα, θα δουμε...

 

ναι αλλα τον φεβρουαριο για να βαλουμε το αλλο firmware δεν χρειαζεται hard reset. Εγω το κανω γιατι ειναι καινουργιο το κινητο και του χω βαλει τοσα apps και games και εχω βγαλει βαλει αλλα τοσα που θελει ενα "καθαρισμα" . Αν το χω τσιλικο ετοιμο , δεν θα χρειαστει hard reset. Αν παλι χρειαστει, καθεσαι 1-2 ωρες να ασχοληθεις να το στρωσεις οπως πρεπει και μετα μεχρι το PR.2 θα σαι αφεντης.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ας ερθει το ρημαδι το firmware και εγω θα το κανω το "ψυχικο"!:p Αντε να δουμε θα το εχουμε μεχρι την παρασκευη;;;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ας ερθει το ρημαδι το firmware και εγω θα το κανω το "ψυχικο"!:p Αντε να δουμε θα το εχουμε μεχρι την παρασκευη;;;:worry:

 

ναι οντως. Κουρασε το θεμα. Σε λιγο θα μας το βγαλουν διπλα διπλα με το PR2.0 .. τεσπα .. Εμενα σημερα μου επεσε πρωτη φορα κατω και ματωσε η καρδια :blink: εκεινη την ωρα, αλλα το ειδα κατω απο φακο μετα και ουτε γρατζουνια.. ειναι σκληρο κινητο! :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό γλιστράει

Καλα στις αρχες δεν μπορουσα να το συνηθισω καθολου λογο και της οθονης γιατι πριν ειχα 3,2 οθονη. Ομως τωρα ειμαι οκ, ολα ειναι συνηθεια.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας.

Είμαι και εγώ από εχθές ένας ευτυχής κάτοχος του Ν8. Το αγόρασα εχθές από Πλαίσιο. Το κινητάκι μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά δυστυχώς έχει και εμένα το θεματάκι με την κοκκινίλα στις γκρι αποχρώσεις. Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που είχατε το πρόβλημα, τι κάνατε τελικά. Τα πήγατε πίσω για DOA/σας άλλαξαν οθόνη σε κάποιο Nokia Care/το αφήσατε ως έχει; Το θέμα μου είναι ότι Δευτέρα φεύγω από Αθήνα και δεν ξέρω τι να κάνω... :(

Link to comment
Share on other sites

Σας υπενθυμίζω ότι για θήκες και λοιπά αξεσουάρ, υπάρχει το θέμα Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα). Όλα τα μηνύματα που αφορούσαν αξεσουάρ, μεταφέρθηκαν εκεί.
Link to comment
Share on other sites

 

Στο 1.50 σας δουλευει η αλλαγη των mpixel με το χερι!?

Γιατι σε μενα δεν...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

 

Στο 1.50 σας δουλευει η αλλαγη των mpixel με το χερι!?

Γιατι σε μενα δεν...

 

μια χαρα δουλευει. το ειχα κανει κατα λαθος παλαιοτερα αλλα και τωρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

 

Στο 1.50 σας δουλευει η αλλαγη των mpixel με το χερι!?

Γιατι σε μενα δεν...

 

Εμενα ειναι οκ,δουλευει κανονικα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τον φεβρουαριο για να βαλουμε το αλλο firmware δεν χρειαζεται hard reset. Εγω το κανω γιατι ειναι καινουργιο το κινητο και του χω βαλει τοσα apps και games και εχω βγαλει βαλει αλλα τοσα που θελει ενα "καθαρισμα" . Αν το χω τσιλικο ετοιμο , δεν θα χρειαστει hard reset. Αν παλι χρειαστει, καθεσαι 1-2 ωρες να ασχοληθεις να το στρωσεις οπως πρεπει και μετα μεχρι το PR.2 θα σαι αφεντης.

Για να καταλαβω φιλε μου.για να περασουμε την pr1.1 πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε hard reset ??αλλιως δν περναει??και αν ναι με ποιον τροπο κανουμε hard reset?πατωντας το κουμπι της καμερας-μενου-power??

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο :

To εκανα κι εγω προχθες με το bluetooth πληκτρολογιο και ποντικι!

Το μονο κακο ειναι οτι δε μπορεις να γραψεις στα Ελληνικα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω φιλε μου.για να περασουμε την pr1.1 πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε hard reset ??αλλιως δν περναει??και αν ναι με ποιον τροπο κανουμε hard reset?πατωντας το κουμπι της καμερας-μενου-power??

 

 

Το hard reset γινεται με το *#7370#, για να μπει η pr1.1 δεν χρειαζεται hard reset, μην λεμε οτι θελουμε, εχω την pr1.1 την αγγλικη αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...