Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως η Nokia θα έπρεπε να δίνει περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τα χρονοδιαγράμματα που βάζει στις αναβαθμίσεις που έρχονται. Καταλαβαίνω οτι δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να βγάλεις μια σωστή αναβάθμιση, αλλά όταν δε δίνει συγκεκριμμένες ημερομηνίες για τη διάθεσή τους, είναι λογικό να δημιουργείται όλη αυτή η παραφιλολογία.

Όπως και να χει ακόμη και έτσι, το διάστημα που έχω αυτό το κινητό έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος (με εξαίρεση ενός προβλήματος, που δε θέλω να ξανα επαναλάβω για να μη γίνομαι κουραστικός) και είναι πρώτη φορά που μια συσκευή καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση ρε παιδιά..

πάω να κάνω αναβάθμιση ΟΤΑ και μου λέει "αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή".

Μόλις το τσεκάρω και του λέω να κάνει αναβάθμιση λέει να κατεβάσω το software updater από τη ΝΟΚΙΑ...

Τι φταίει; εσείς ΟΤΑ το κάνατε; τι κόλλημα έχει φάει το Γαλλικό Ν8;:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καθόλου σκεφτεί αν αντέχουν οι severs για εκατομύρια μεγάλα downloads ταυτόχρονα ? Υποθέτω πως κάποια διαχείρηση πρέπει να γίνεται, δηλ να ανοίγουν οι κάνουλες διαδοχικά για να μην μπλοκάρουν τα πάντα.

 

Ας δώσει το ΟΤΑ που είναι 6MB και μετά βλέπουμε για την πλήρη έκδοση των 1.5GB του Care Suite ή των 150ΜΒ του Ovi.

Link to comment
Share on other sites

και μετα θα το φλασαρεις για να χεις παλι ελληνικα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

την πλήρη έκδοση των 1.5GB

Εχει κυκλοφορησει τετοια εκδοση;;; Τι εχει πια μεσα και ειναι τοσο πολυ;;;

Link to comment
Share on other sites

και μετα θα το φλασαρεις για να χεις παλι ελληνικα?

 

αν το κάνω μέσω OVI Suite θα χάσω ελληνικά...

Εσείς την αναβάθμιση την κάνετε από την εφαρμογή που έχει μέσα στο υπομενού "εφαρμογές" ή από το μενού των ρυθμίσεων;:confused:

γιατί από το μενού των ρυθμίσεων μόλις ψάχνει για αναβάθμιση δε βρίσκει τίποτα. Φοβάμαι μήπως φταίει το μεικτό λογισμικό balkans+ γαλλικό product ID. Δηλαδή βγάζει αναβάθμιση αλλά δε μπορεί να την περάσει:blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορησει τετοια εκδοση;;; Τι εχει πια μεσα και ειναι τοσο πολυ;;;

 

To firmware και το περιεχόμενο της μνήμης μαζικής αποθήκευσης

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνω μέσω OVI Suite θα χάσω ελληνικά...

Εσείς την αναβάθμιση την κάνετε από την εφαρμογή που έχει μέσα στο υπομενού "εφαρμογές" ή από το μενού των ρυθμίσεων;:confused:

γιατί από το μενού των ρυθμίσεων μόλις ψάχνει για αναβάθμιση δε βρίσκει τίποτα. Φοβάμαι μήπως φταίει το μεικτό λογισμικό balkans+ γαλλικό product ID. Δηλαδή βγάζει αναβάθμιση αλλά δε μπορεί να την περάσει:blink:

 

αν δεν κανω λαθος το "ενημερωση εφαρμοφων¨ειναι μονο για εφαρμογες οχι λογισμικο (διορθωστε με αν ειναι)

δοκιμασε το *#0000#

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το "ενημερωση εφαρμοφων¨ειναι μονο για εφαρμογες οχι λογισμικο (διορθωστε με αν ειναι)

δοκιμασε το *#0000#

 

αυτό δε μου βγάζει κάποια αναβάθμιση. αυτό ακριβώς εννοούσα,ότι μέσω του *#0000# δεν έχει ενημέρωση ενώ μέσω της εφαμοργής ενημέρωσης ζητάει αναβάθμιση μέσω ovi suite,δηλαδή μου λέει ότι δε γίνεται ΟΤΑ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.symbian-freak.com/news/011/02/32gb_variant_of_n8_rumored_for_mobile_world_congress.htm

 

Αν οντως αληθευει νομιζω ειναι μια αποδειξη οτι η Nokia συνεχιζει την δικη της μοναδικη τακτικη και πως πολλες απο τις φημες δεν ευσταθουν, ειδωμεν

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως παιδια και σημερα τιποτα...

γερμανικο n8 και καμια αναβαθμιση ακομη...

ουτε απο το wifi ουτε απο το pc.....

εχει αρχισει να μου φαινεται λιγο περιεργο ολο αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση. Σ εμένα που έχω το γερμανικό έτσι δούλεψε.

 

Μπα. Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Όσο τις κάνει από το OVI Suite είμαι οκ. Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Tο ενα απο τα δυο ν8 το πηρε!

Λεει πλεον PR1.1 !!!!!!

 

Το update ηρθε σε αυτο που ειχα αγορασει απο την wind !!!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό ειναι η παραεισαγωγης το κινητο σου; Εμενα ειναι εληνικο και δεν το εχω. Αντε παλι μπηκαμε στο τρυπακι ηρθε δεν ηρθε χαχα θα ερθει στο δρομο ειναι δε ξερω με τι μεσο ομως!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό ειναι η παραεισαγωγης το κινητο σου; Εμενα ειναι εληνικο και δεν το εχω. Αντε παλι μπηκαμε στο τρυπακι ηρθε δεν ηρθε χαχα θα ερθει στο δρομο ειναι δε ξερω με τι μεσο ομως!

 

ελληνικοτατο, made in finland.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

ελληνικοτατο, made in finland.

 

αυτο δεν εχει σχεση με το αν ειναι ελληνικο η οχι. Λες μονο τα "ελληνικα" να φτιαχνονται στη Φινλανδια?

 

Κοιταξε το Product code στο χαρτακι κατω απο την μπαταρια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ελληνικοτατο, made in finland.

 

Ελληνικότατο Ν8 και να πήρε PR 1.1 δεν υπάρχει. Για πες το product number του Ν8 γιατί το κόβω το ελληνικότατο να είναι full παραεισαγωγής.

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Some info on the release for N8 PR1.1.

 

We've released all vanilla packages on Monday (plus for UK customers: OrangeUK variant) - that means, the product codes I've pasted below have packages on the server ready for download either over the air or via PC. The next wave are Chinese variants tomorrow during the day, the country variants and we'll also publish operator variants as soon as the specific operator has approved the software. We have a lot of people currently working on building all the different country&operator packages and we publish as soon as we have them ready. I understand it's frustrating if somebody can update and you still can't - but we rather make the release available as soon as possible for you instead of holding back ready-made packages until every single variant is available.

http://twitter.com/#!/Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ξαναβλεπω τα κουτια το ενα λεει

greece cv dark grey (και δεν εχει παρει το update)

και το αλλο

hungary cv dark grey (και εχει παρει το update)

 

παιζει παραεισαγωγη απο wind!

(μολις βρω τον bro θα ποσταρω και το product code)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ξαναβλεπω τα κουτια το ενα λεει

greece cv dark grey (και δεν εχει παρει το update)

και το αλλο

hungary cv dark grey (και εχει παρει το update)

 

παιζει παραεισαγωγη απο wind!

(μολις βρω τον bro θα ποσταρω και το product code)

 

Το hungary είναι παραεισαγωγής. Οπότε πρόσεξε μην κάνεις αναβάθμιση με Ovi Suite γιατί θα χάσεις τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το ελληνικο Nokia (059F047), δεν εχουμε καμια εκτιμηση, για το ποτε θα ερθει το πολυτιμημενο update? Γιατι μας εχουν σε "τιμωρια"? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το ελληνικο Nokia (059F047), δεν εχουμε καμια εκτιμηση, για το ποτε θα ερθει το πολυτιμημενο update? Γιατι μας εχουν σε "τιμωρια"? :lol:

 

Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα το έχουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το ελληνικο Nokia (059F047), δεν εχουμε καμια εκτιμηση, για το ποτε θα ερθει το πολυτιμημενο update? Γιατι μας εχουν σε "τιμωρια"? :lol:

 

Αύριο Κίνα, country variants και όσα firmware έχουν εγκριθεί απο παρόχους

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3503931#post3503931

 

Στο τσάκ είμαι να φλασάρω το balkans:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...