Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα ενα προβλημα και δεν εβλεπα ορισμενες εφαρμογες στο μαρκετ.

Αυτο που εκανα ηταν:

Ρυθμισεις-> ανάπτυξη-> μαρκετ-> clear cache/data force stop

Πλαισιο υπηρεσιων google-> clear cashe/data force close

Τωρα αν πας να τρεξεις το μαρκετ θα πεταει error.

Restart το τηλεφωνο και τις βρηκα κανονικα ολες τις εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως όταν είχες ρυθμίσει τη συσκευή είχες επιλέξει, είτε restore my apps, είτε backup my apps, είτε και τα 2

 

Χμμμ...αυτό δεν το είχα σκεφτεί...εξ αρχής έχω τσκαρισμένα και τα δυο. Λες αν αλλάξω κατι εκει, να εξαφανιστει?? :what:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω ενα προβλημα με το xperia x8...προσπαθω να συνδεθω στο market και δεν γινεται...ενω μπαινω κανονικα στο internet οταν βαζω το gmail μου στο market μου λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Εχω επικοινωνησει με το τεχνικο τμημα της sony ericsson και μου εδωσαν 3 εναλλακτικες 1.Να προσπαθησω με αλλο λογαριασμο gmail 2.Να βαλω μια αλλη καρτα sim 3.Να ξανακανω εγκατασταση λογισμικου.

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αφου δεν επιασε τιποτα απο οσα μου ειπαν αλλα αδικος κοπος.....Λοιπον ολα τα εκανα αλλα....nada.....Εχουν σπασει τα νευρα μου γιατι πραγματικα δε καταλαβαινω τι γινεται.Μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση πρωτου το σπασω? :wacko:

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω ενα προβλημα με το xperia x8...προσπαθω να συνδεθω στο market και δεν γινεται...ενω μπαινω κανονικα στο internet οταν βαζω το gmail μου στο market μου λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Εχω επικοινωνησει με το τεχνικο τμημα της sony ericsson και μου εδωσαν 3 εναλλακτικες 1.Να προσπαθησω με αλλο λογαριασμο gmail 2.Να βαλω μια αλλη καρτα sim 3.Να ξανακανω εγκατασταση λογισμικου.

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αφου δεν επιασε τιποτα απο οσα μου ειπαν αλλα αδικος κοπος.....Λοιπον ολα τα εκανα αλλα....nada.....Εχουν σπασει τα νευρα μου γιατι πραγματικα δε καταλαβαινω τι γινεται.Μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση πρωτου το σπασω? :wacko:

Ευχαριστω πολυ

 

Ενδιαφέρον. Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να βάλεις τον λογαριασμό σου από ρυθμίσεις --> λογαριασμοί --> προσθήκη λογαριασμου gmail.

Συνήθως με τη πρώτη επαναφορά φτιάχνονται τέτοια ζητήματα, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν θα διορθωθεί. Παρεπιπτόντως μην το σπάσεις, καλύτερα γύρισε το πίσω και πάρε κάτι άλλο. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και από εκεί αλλά το ίδιο.......Με το που βάζω το λογαριασμό μου πάει να συνδεθεί και βγαζεί το εξής μνμ "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης συνδεσής δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή.Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλ σας να μην ειναι διαθέσιμη για υπηρεσίες δεδομένων" Ναι οσο για το προσωρινό δε νομίζω να ενοεί απο τοτέ που το που το πήρα,δλδ 3 μήνες......pfff.........Τι να πω.......Ευχαριστώ πάντως : Hypno:
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και από εκεί αλλά το ίδιο.......Με το που βάζω το λογαριασμό μου πάει να συνδεθεί και βγαζεί το εξής μνμ "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης συνδεσής δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή.Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλ σας να μην ειναι διαθέσιμη για υπηρεσίες δεδομένων" Ναι οσο για το προσωρινό δε νομίζω να ενοεί απο τοτέ που το που το πήρα,δλδ 3 μήνες......pfff.........Τι να πω.......Ευχαριστώ πάντως : Hypno:

βαλε τη γλωσσα στα αγγλικα και ψαξε στο google το μηνυμα που βγαζει μηπως βρεις καμια λυση...εμενα μου φαινεται περιεργο παντως.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα μια εφαρμογη και ενω ελαβα και μαιλ οτι αγοραστηκε,και στο μαρκετ λεει οτι αγοραστηκε και μαλιστα μου δινει και επιλογη για επιστροφη χρηματων,η εφαρμογη δεν κατεβαινει.ειναι φυσιολογικο;

ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω εφαρμογη και μου φαινεται περιεργο.

καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι η εφαρμογη Θα γινει ληψη αλλα η ληψη δεν ξεκινησε ουτε 3 ωρες αργοτερα οποτε ζητησα επιστροφη χρηματων.

εστειλα και ερωτημα στην spb (spb wallet η εφαρμογη)αλλα μεχρι σημερα δεν ελαβα καμμια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα μια εφαρμογη και ενω ελαβα και μαιλ οτι αγοραστηκε,και στο μαρκετ λεει οτι αγοραστηκε και μαλιστα μου δινει και επιλογη για επιστροφη χρηματων,η εφαρμογη δεν κατεβαινει.ειναι φυσιολογικο;

ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω εφαρμογη και μου φαινεται περιεργο.

καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει;

 

Μου έχει συμβεί και μένα στο titanium pro key. 2 φορές την αγόρασα, 2 φορές πήρα επιστροφή χρημάτων και φυσικά δεν κατάφερα να την κατεβάσω. :-)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω απο τον υπολογιστη στο κινητο....ενω στον λογαριασμο μοθ στο android market μου λεει οτι οι εφαρμογεσ εγκαταστιτηικαν δεν τισ βρισκς ποθτηενα στο κινητο..... χερει κανεννας τι πρεπει να κανω???? εχω xperia x10 mini pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας....το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω απο τον υπολογιστη στο κινητο....ενω στον λογαριασμο μοθ στο android market μου λεει οτι οι εφαρμογεσ εγκαταστιτηικαν δεν τισ βρισκς ποθτηενα στο κινητο..... χερει κανεννας τι πρεπει να κανω???? εχω xperia x10 mini pro

 

Κανε μια βόλτα Ρυθμίσεις - τοποθεσία και ασφάλεια - και κοίτα αν έχεις τσεκαρι ( Να χρησιμοποιούνται ασύρματα δίκτυα) έτσι την πάτησα μια μέρα, και προσπαθούσα να κατεβάσω εφαρμογές και αυτό, (με το δίκιο του), τίποτα.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα πάντως αρχίζει το rollout του νέου major update του market με ταινίες. Βιβλία κλπ, αρχής γενομένης από Αμερική φυσικά. Δειτε εδώ http://googlemobile.blogspot.com/2011/07/new-android-market-for-phones-with.html?m=1

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα πάντως αρχίζει το rollout του νέου major update του market με ταινίες. Βιβλία κλπ, αρχής γενομένης από Αμερική φυσικά. Δειτε εδώ http://googlemobile.blogspot.com/2011/07/new-android-market-for-phones-with.html?m=1

 

Εγώ ήδη το έβαλα και δουλεύει μια χαρά:)

Τράβηξα και ένα μικρό video με το ShootMe

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=azCTSKyBIhY]YouTube - ‪New Android Market 3 In Action‬‏[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φαίνονται με το νεο market στο κινητό αλλά η ιστοσελίδα market.android.com διαπιστώνω οτι είναι γεμάτη ελλέιψεις και προβληματική λειτουργία...Εξηγούμαι:

1. Αλλάζεις κινητό. Δεν σου παρέχεται η στοιχειωδώς λογική δυνατότητα από τα settings του λογαριασμού να διαγράψεις την παλιά συσκευή που έσπασε, πουλήθηκε, την έκλεψαν, whatever! Η μόνη δυνατότητα είναι να την αποκρύψεις (!!) από τα μενου (ΟΧΙ ομως και τις εφαρμογές που υπήρχαν μόνο σε αυτή) και όπως βρήκα μέσα από πολύ googling, να περιμένεις να περάσει αρκετός καιρός (ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει ή λεει πόσο) που δεν θα υπάρχει δραστηριότητα από αυτην και τον λογαριασμό που είχε συνδεδεμένο, ώστε τελικά να εξαφανιστεί...

2. Εφαρμογή Google maps. Log in στη σελίδα με nexus s/Vodafone. "Η εφαρμογή δεν προσφέρεται για εγκατάσταση στην χώρα σας". Log out. Log in με άλλο account που αντιστοιχει σε Moto Defy/Wind. Κανονικά διαθέσιμη για την συσκευή σας :wacko:

3. Συνέπεια του (1) ?? Google maps updated στο Milestone στην 5.7. Milestone wiped out, επωλήθη. Η εφαρμογή στον λογαριασμό μου βέβαια φαίνεται installed - αποτέλεσμα?? To nexus S στο οποίο έστησα το account μου, προφανώς θεωρεί την εφαρμογή updated και δεν αναβαθμίζει την δική του 5.2 επουδενί...Άρα θα πρέπει να περιμένω να...χαθεί το milestone ή να προλάβει πρώτη μια νέα αναβάθμιση της εφαρμογής

Sorry για το μακροσκελές post αλλά...έπρεπε να τα πω κάπου...ουφφφφ!

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s δεν μου έβγαλε ενημερωση για τους χαρτες σε 5.7 και οταν παω να τους εγκαταστησω χειροκινητα δεν γινεται επιτυχης η εγκατασταση
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φαίνονται με το νεο market στο κινητό αλλά η ιστοσελίδα market.android.com διαπιστώνω οτι είναι γεμάτη ελλέιψεις και προβληματική λειτουργία...Εξηγούμαι:

1. Αλλάζεις κινητό. Δεν σου παρέχεται η στοιχειωδώς λογική δυνατότητα από τα settings του λογαριασμού να διαγράψεις την παλιά συσκευή που έσπασε, πουλήθηκε, την έκλεψαν, whatever! Η μόνη δυνατότητα είναι να την αποκρύψεις (!!) από τα μενου (ΟΧΙ ομως και τις εφαρμογές που υπήρχαν μόνο σε αυτή) και όπως βρήκα μέσα από πολύ googling, να περιμένεις να περάσει αρκετός καιρός (ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει ή λεει πόσο) που δεν θα υπάρχει δραστηριότητα από αυτην και τον λογαριασμό που είχε συνδεδεμένο, ώστε τελικά να εξαφανιστεί...

2. Εφαρμογή Google maps. Log in στη σελίδα με nexus s/Vodafone. "Η εφαρμογή δεν προσφέρεται για εγκατάσταση στην χώρα σας". Log out. Log in με άλλο account που αντιστοιχει σε Moto Defy/Wind. Κανονικά διαθέσιμη για την συσκευή σας :wacko:

3. Συνέπεια του (1) ?? Google maps updated στο Milestone στην 5.7. Milestone wiped out, επωλήθη. Η εφαρμογή στον λογαριασμό μου βέβαια φαίνεται installed - αποτέλεσμα?? To nexus S στο οποίο έστησα το account μου, προφανώς θεωρεί την εφαρμογή updated και δεν αναβαθμίζει την δική του 5.2 επουδενί...Άρα θα πρέπει να περιμένω να...χαθεί το milestone ή να προλάβει πρώτη μια νέα αναβάθμιση της εφαρμογής

Sorry για το μακροσκελές post αλλά...έπρεπε να τα πω κάπου...ουφφφφ!

GOOGLE αλλου πρωτοπορει και αλλου...βραδυπορει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χθες πουαναβαθμισα τη rom μου στην τελευταια stock της htc σταματησαν να ακουγονται οι ηχοι στο market. Πως θα τους ξαναενεργοποιησω;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το καινούριο market έχει έρθει σε κανέναν σας;(χωρίς να το έχει κατεβάσει κάποιος μόνος του)

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το καινούριο market έχει έρθει σε κανέναν σας;(χωρίς να το έχει κατεβάσει κάποιος μόνος του)

 

Σε εμένα δεν έχει έρθει πάντως.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη το έβαλα και δουλεύει μια χαρά:)

Τράβηξα και ένα μικρό video με το ShootMe

YouTube - ‪New Android Market 3 In Action‬‏

 

Αν το βάλω και εγώ παίζει να υπάρξει πρόβλημα με τις εφαρμογές μου ή να περιμένω το update?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλω και εγώ παίζει να υπάρξει πρόβλημα με τις εφαρμογές μου ή να περιμένω το update?

 

 

Εγώ το εβαλα στο Νοοκ και παίζουν όλα ρολόι.

Και τα updates και νέες εφαρμογές.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.325Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά το καινούριο market έχει έρθει σε κανέναν σας;(χωρίς να το έχει κατεβάσει κάποιος μόνος του)

 

Σε εμένα δεν έχει έρθει πάντως.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

ούτε σε μένα ήρθε

 

Αν το βάλω και εγώ παίζει να υπάρξει πρόβλημα με τις εφαρμογές μου ή να περιμένω το update?

 

Ουτε σε μενα εχει ερθει.

 

Θα συνιστούσα να μη βιάζεστε... σε μερικές συσκευές είναι τόσο laggy που άλλοι θέλουν να επιστρέψουν στο υπάρχον και δεν μπορούν. Θα έρθει όταν πρέπει να έρθει. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...