Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοείς πχ από την κάρτα ή το συμβόλαιο, όχι δε γίνεται ;)

 

ναι αυτο εννοούσα! δηλαδή μόνο μέσω πιστωτικής γίνεται εε? ούτε καν μέσω paypal? ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο και αλλαγή ονομάτων στο build.prop βρήκα τι έφταιγε τελικά και δε μπορούσα να κατεβάσω από το νέο μάρκετ,εφαρμογές όπως το facebook,το 3g watchdog,το shazam,droidsheep κτλ που πριν κατέβαζα κανονικά.

Το νέο μάρκετ διαβάζει την ανάλυση των dpi της οθόνης.Προσωπικά έχω αλλάξει την ανάλυση της οθόνης στα 200dpi επειδή έχω 6 εικονίδια οριζόντια στην οθόνη και στα 240dpi τα εικονίδια πέφτουν το ένα πάνω στο άλλο..Μόλις το γύρισα στα 240 με άφησε να κατεβάσω κανονικά και τις εφαρμογές που πριν δε μπορούσα.

 

Δηλαδή Χρήστο η American που είναι στα 167 θα έχει κι αυτή πρόβλημα στο κατεβασμα με το νέο market ;

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτήσει παλιότερα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση...η αναβάθμιση του καινούργιου market έρχεται μόνη της ή πρέπει να κάνουμε κάτι εμείς?Την έχει πάρει κανείς?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτήσει παλιότερα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση...η αναβάθμιση του καινούργιου market έρχεται μόνη της ή πρέπει να κάνουμε κάτι εμείς?Την έχει πάρει κανείς?

 

Αυτόματα γίνεται η αναβάθμιση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ξανά ρωτήσει παλιότερα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση...η αναβάθμιση του καινούργιου market έρχεται μόνη της ή πρέπει να κάνουμε κάτι εμείς?Την έχει πάρει κανείς?

 

Αυτόματα την έχουν πάρει ελάχιστοι. Υπομονή και θα έρθει μόνη της όταν είναι να έρθει. Ενημερωτικά πάντως αν θες εγκαθιστάς το apk της νέας έκδοσης και αν δεν σου αρέσει... το απεγκαθιστάς και επιστρέφεις στο υπάρχον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση... πριν δυο μέρες πίρε η κοπέλα μου το motorola flip και σήμερα προσπάθησα να τις κατεβάσω κανένα παιχνίδι μάνα έχει μέσα... όταν έμπαινα στο market και πάταγα την επιλογή παιχνίδια με έβαζε να επιλέξω "όλα τα παιχνίδια" -"Race" Και τις άλλες κατηγορίες.... όταν έκανα επιλογή στο "όλα τα παιχνίδια" μαύριζε η οθόνη και με πέταγε έξω... το ίδιο και στις εφαρμογές... παρόλο αυτά όταν έψαχνα κάποιο παιχνίδι η εφαρμογή με αναζήτηση το έβρισκε. Τι να κάνω με το κινητό να το πάω πίσω???
Link to comment
Share on other sites

Στο μαρκετ απο τοτε που εκανα την πρωτη μου αγορα τα στοιχεια της καρτας που ειχα βαλλει κρατηθηκαν αυτοματα..Τωρα χρειαζεται να παω την συσκευη μου στο service για καποιο λογο και θελω να βγαλω τα δεδομενα της καρτας απο το μαρκετ αλλα δεν μπορω να βρω πως γινεται αυτο (αν γινεται κιολας) χωρις ομως να βγαλω απο τους λογαριασμους το gmail που εχω συνδεσει με τη συσκευη.Εχετε καμια ιδεα.... ;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Στο μαρκετ απο τοτε που εκανα την πρωτη μου αγορα τα στοιχεια της καρτας που ειχα βαλλει κρατηθηκαν αυτοματα..Τωρα χρειαζεται να παω την συσκευη μου στο service για καποιο λογο και θελω να βγαλω τα δεδομενα της καρτας απο το μαρκετ αλλα δεν μπορω να βρω πως γινεται αυτο (αν γινεται κιολας) χωρις ομως να βγαλω απο τους λογαριασμους το gmail που εχω συνδεσει με τη συσκευη.Εχετε καμια ιδεα.... ;

 

Ο λογαριασμός του Gmail φεύγει μόνο με επαναφορά εργοστασιακών.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εύκαιρο το λινκ για το .apk του νέου Market?

 

Επίσης έβαλα τον flash 10.3 και μου δέσμευσε 12-13ΜΒ...τον απεγκατέστησα και όποτε μπαίνω στο market μου τον αναβαθμίζει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το apk του καινούργιου μάρκετ και με δουλεύει μια χαρά μόνο στην αρχή είχε κάτι προβλήματα.

Πάντως ποιο πολύ με αρέσει από το παλιό.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοούσα! δηλαδή μόνο μέσω πιστωτικής γίνεται εε? ούτε καν μέσω paypal? ευχαριστώ για την απάντηση!

Κατά βάση ναι. Και με χρεωστική δηλαδή. Γενικότερα με visa/mastercard δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Με paypal μπορείς να αγοράσεις κάποιες (όχι όλες τις) εφαρμογές, αλλά κυρίως από τα site των developers και όχι από το market ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει (η μπορεί να ανοίξει) έναν απλό λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς, μπορεί από το σπίτι του μέσω winbank να βγάλει και να χρησιμοποιήσει αμέσως την προπληρωμένη WEBUY της Master Card ΔΩΡΕΑΝ. To έκανα μέσα σε 5 λεπτά, και αμέσως μετά έκανα αγορά από Android Market.

 

Με τη Virtual Προπληρωμένη Κάρτα της Τράπεζας Πειραιώς, μπορείτε να πραγματοποιείτε εύκολα και με ασφάλεια, ηλεκτρονικές συναλλαγές μέσω του διαδικτύου ή τηλεφωνικής εντολής, σε οποιαδήποτε επιχείρηση αποδέχεται κάρτες Mastercard στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

 

Τρόποι αποκτήσεις.

Μέσω winbank, της υπηρεσίας internet banking της Τράπεζας Πειραιώς ή μέσω Πειραιώς Phone Banking, της υπηρεσίας phone banking της Τράπεζας Πειραιώς

http://www.webuy.gr/characteristics.html

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει (η μπορεί να ανοίξει) έναν απλό λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς, μπορεί από το σπίτι του μέσω winbank να βγάλει και να χρησιμοποιήσει αμέσως την προπληρωμένη WEBUY της Master Card ΔΩΡΕΑΝ. To έκανα μέσα σε 5 λεπτά, και αμέσως μετά έκανα αγορά από Android Market.

 

Με τη Virtual Προπληρωμένη Κάρτα της Τράπεζας Πειραιώς, μπορείτε να πραγματοποιείτε εύκολα και με ασφάλεια, ηλεκτρονικές συναλλαγές μέσω του διαδικτύου ή τηλεφωνικής εντολής, σε οποιαδήποτε επιχείρηση αποδέχεται κάρτες Mastercard στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

 

Τρόποι αποκτήσεις.

Μέσω winbank, της υπηρεσίας internet banking της Τράπεζας Πειραιώς ή μέσω Πειραιώς Phone Banking, της υπηρεσίας phone banking της Τράπεζας Πειραιώς

http://www.webuy.gr/characteristics.html

 

Kαι εγω αυτο εκανα και το προτεινω,εβαλα μεσα 30 ευρουλακια ετσι για να αγοραζω καμια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι.Δεν το δοκίμασα στα 167 αλλά στα 200-210 υπάρχει πρόβλημα

 

Μετα απο δοκιμες διαπιστωνω οτι μετα τα 240 η επομενη συμβατη αναλυση με τις εφαρμογες ειναι τα 160. Υπερβολικα μικρο νουμερο θα ελεγα, οριακο για την 4,3" οθονη.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δοκιμες διαπιστωνω οτι μετα τα 240 η επομενη συμβατη αναλυση με τις εφαρμογες ειναι τα 160. Υπερβολικα μικρο νουμερο θα ελεγα, οριακο για την 4,3" οθονη.

 

Sent from my HD2

φαντασου στην 3.7"

κριμα πραγματικα, και η 3.1.3 που βγηκε παλι τα ιδια, τωρα βγαζει πανω οτι δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι.σήμερα μου ηρθε και στο liquid mt αυτοματη αναβάθμιση στην 3.0.27.την απεγκατεστησα άμεσα.. μιας και εκεί εχω density στα 200.ας ελπίσουμε οτι θα βρεθει κάποιο patch για αυτό το πρόβλημα.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω το Galaxy Tab 10.1 με 3.1 rooted...

 

έχω βάλει το market enabler(ένα από τα 2 που βρήκα γιατί το άλλο κρασάρει) και θέλω να σας ρωτήσω πώς μπορώ να κοροίδέψω το andorid market για να κατεβάσω εφαρμογές που δεν είναι για την Ελλάδα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας έχω το Galaxy Tab 10.1 με 3.1 rooted...

 

έχω βάλει το market enabler(ένα από τα 2 που βρήκα γιατί το άλλο κρασάρει) και θέλω να σας ρωτήσω πώς μπορώ να κοροίδέψω το andorid market για να κατεβάσω εφαρμογές που δεν είναι για την Ελλάδα!

 

Ευχαριστώ

 

Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...