Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα θες δωρεάν δες και navmii, navit, znavi που είναι και opensource, το 1ο τα σπάει για μένα καλύτερο και από here maps.

Το navmii έχει δηλαδή δωρεάν χάρτη Ελλάδας, Ελληνικές φωνές κλπ νικηφορε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το navmii έχει δηλαδή δωρεάν χάρτη Ελλάδας, Ελληνικές φωνές κλπ νικηφορε;

Ναι έχει, δοκίμασε να δεις απλά επειδή στηρίζεται σε openmaps μπορεί να δεις ελλείψεις. Περισσότερα στο θέμα με τα gps όμως....

Χτες πήρα τελικά κάρτα gift 15 ευρώ από τα liddl και μόλις γυρισα πίσω γίνονται αγορές εφαρμογών και με την πιστωτική μου μονο μέσω google wallet πάντα κανονικότητα!!!!! Καλά χαμένη δεν πάει αλλά λέμε τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχθές σε ένα κατάστημα lidl της Θεσσαλονίκης να πάρω κάρτα playstore και μου λένε λόγω τον capital control δεν γίνονται αγορές και δεν τις πουλάμε. Ισχύει η να πάω να τους ξανά πω μιας και θέλω να πάρω κάνα 2 εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχθές σε ένα κατάστημα lidl της Θεσσαλονίκης να πάρω κάρτα playstore και μου λένε λόγω τον capital control δεν γίνονται αγορές και δεν τις πουλάμε. Ισχύει η να πάω να τους ξανά πω μιας και θέλω να πάρω κάνα 2 εφαρμογές.

 

Τι βλακειες σου λένε; σε όλα τα lidl Αθήνας που έχει τύχει να πάω έχουν κανονικά. Θα τους έχουν τελειώσει και λένε μπούρδες

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακειες σου λένε; σε όλα τα lidl Αθήνας που έχει τύχει να πάω έχουν κανονικά. Θα τους έχουν τελειώσει και λένε μπούρδες

Θα πάω στο κόσμος στα public ελπίζω εκεί να μου δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχθές σε ένα κατάστημα lidl της Θεσσαλονίκης να πάρω κάρτα playstore και μου λένε λόγω τον capital control δεν γίνονται αγορές και δεν τις πουλάμε. Ισχύει η να πάω να τους ξανά πω μιας και θέλω να πάρω κάνα 2 εφαρμογές.

Καλησπέρα, εγώ επειδή είμαι διακοπές πήγα στης Νέας Μακρης και είχε των 15, 25 και 50. Πήρα των 15 και δουλεύει μια χαρά, η πλάκα είναι ότι τώρα δουλεύει και η eurobank visa μου και για εφαρμογές πλέον! Μέσω google wallet μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ επειδή είμαι διακοπές πήγα στης Νέας Μακρης και είχε των 15, 25 και 50. Πήρα των 15 και δουλεύει μια χαρά, η πλάκα είναι ότι τώρα δουλεύει και η eurobank visa μου και για εφαρμογές πλέον! Μέσω google wallet μόνο!

Είναι το Google Wallet διαθέσιμο στην Ελλάδα; Έψαξα στο Play Store και δε τη βρίσκω πουθενά την εφαρμογή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ σύντροφοι...μόλις έκανα αγορά εφαρμογής με prepaid Μastercard της Πειραιώς,

δε ξέρω αν άλλαξε κάτι εδώ και 2 μέρες καθότι έπηζα στη δουλειά ( κάποιοι δεν έχουμε άδεια :( )

αλλά για κάντε μια δοκιμή.

Edited by CaptainMorgan
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με Master Card εθνικής, κανονικά.

Επίσης λειτουργεί το κόλπο με το request money απο τον εαυτό σου στο PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Google Wallet διαθέσιμο στην Ελλάδα; Έψαξα στο Play Store και δε τη βρίσκω πουθενά την εφαρμογή.

Καλημερα! Ποιος είπε για εφαρμογή; Από την σελίδα στον browser σου, εφαρμογή δεν υπάρχει....εγώ μέσω google wallet ψωνιζω από εκεί και μάλιστα πριν ακόμα επιτραπεί το paypal!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να δώσω ένα αριθμό προπληρωμένης κάρτας για αγορές και να τον κρατήσει με κάποιο τρόπο; ποιά είναι η διαδικασία;

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τον κραταει κανονικά έχω βάλει μια των 15ευρω και τον θυμάται. Πας στο google play πας να αγοράσεις κάτι και πατάς αλλαγή στον τρόπο πληρωμής και επιλεγεις εξαργύρωση εκεί βάζεις τον κωδικό σου. Μετά κάθε φορά τον θυμάται αν δεν αλλαξεις τρόπο πληρωμής. Τουλάχιστον φανταζομαι όσο έχει υπόλοιπο μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Τον κραταει κανονικά έχω βάλει μια των 15ευρω και τον θυμάται. Πας στο google play πας να αγοράσεις κάτι και πατάς αλλαγή στον τρόπο πληρωμής και επιλεγεις εξαργύρωση εκεί βάζεις τον κωδικό σου. Μετά κάθε φορά τον θυμάται αν δεν αλλαξεις τρόπο πληρωμής. Τουλάχιστον φανταζομαι όσο έχει υπόλοιπο μέσα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ εφαρμογή από Play Store (2€) με debit της Πειραιώς. :) Αν και δεν είναι του παρόντος, αλλά μιας κι άνοιξαν αυτές οι αγορές απ'ότι φαίνεται, έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει και από eBay;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ εφαρμογή από Play Store (2€) με debit της Πειραιώς. :) Αν και δεν είναι του παρόντος, αλλά μιας κι άνοιξαν αυτές οι αγορές απ'ότι φαίνεται, έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει και από eBay;

Βασίλη από ebay νομίζω δεν θα γίνει αγορά γιατί μεσολαβεί το paypal. Θα δοκιμάσω όμως πιο μετά μιά και θέλω κάποια πράγματα και θα ενημερώσω, διαφορετικά θα προσπαθήσω αγορά απευθείας από amazon , χωρίς την διαμεσολάβηση του paypal μήπως και γίνει έτσι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη από ebay νομίζω δεν θα γίνει αγορά γιατί μεσολαβεί το paypal. Θα δοκιμάσω όμως πιο μετά μιά και θέλω κάποια πράγματα και θα ενημερώσω, διαφορετικά θα προσπαθήσω αγορά απευθείας από amazon , χωρίς την διαμεσολάβηση του paypal μήπως και γίνει έτσι κάτι.

Πάρη αναμένουμε νέα σου. :) Πάντως με τη χθεσινοβραδινή ΠΝΠ μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικό μέχρι 500€ μηνιαίως. Δεν υπάρχουν όμως διευκρινήσεις αν πρόκειται για αγορές ενώ είσαι στο εξωτερικό ή για αγορές μέσω της κάρτας σου από την Ελλάδα, ή ακόμη και μέσω PayPal.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Αν και είναι εκτός θέματος, προσπάθησα χθες μα αγοράσω κάτι από eBay και μέσω PayPal δεν γίνεται τίποτα. Από το κλασικό site μέσω υπολογιστή και όταν φτάσεις στην οθόνη για να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου PayPal έχει μια επιλογή να βάλεις απευθείας τα στοιχεία της κάρτας σου την οποία όμως δεν δοκίμασα για λόγους "ανασφάλειας"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Αν και είναι εκτός θέματος, προσπάθησα χθες μα αγοράσω κάτι από eBay και μέσω PayPal δεν γίνεται τίποτα. Από το κλασικό site μέσω υπολογιστή και όταν φτάσεις στην οθόνη για να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου PayPal έχει μια επιλογή να βάλεις απευθείας τα στοιχεία της κάρτας σου την οποία όμως δεν δοκίμασα για λόγους "ανασφάλειας"

 

Το δοκίμασα εγώ. Δεν έγινε τίποτα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Tελικά με paypal δεν προχωρά τίποτα ακόμη.

Για το play store οι αγορές εφαρμογών ξεκίνησαν κανονικά με χρήση πιστωτικών καρτών.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ, πραγματικά 2 μήνες τώρα νιώθω κάτοικος Ζιμπάμπουε...εκεί βασικά όποιος έχει λεφτά θα μπορεί να αγοράζει και κάτι...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα paypal για άλλες σελίδες τα λέμε στο δικό του θέμα, ας μην τα μπερδεύουμε. εγώ παίρνω από google wallet κανονικά αλλά ειχα πάρει και gift card. Από paypal στο google play δεν παιζει, αλλά ευτυχώς παίζουν οι άλλοι τρόποι!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω μια εφαρμογή για φακό από το Play Store και όσες έβαλα (flashlight, Φακός κλπ) συνοδεύονται από διαφημίσεις που δεν τις θέλω.

 

1. Υπάρχει φακός που να μην συνοδεύεται από διαφημίσεις;

2. Με αφορμή το φακό, προσπάθησα να βάλω το adblock plus που διάβασα ότι είναι από τα καλλίτερα, αλλά δεν το βρήκα στο Play Store.

Που το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...