Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους , εδω και μια εβδομάδα εχω στα χέρια μου το τηλέφωνω mpai ς720 , απο σήμερα το πρωι έχω το εξής πρόβλημα.Μου εμφανίζει ενα μύνημα στην αρχική οθόνη που γράφει com.android.widgetutil έχει σταματήσει και με μονη επιλογή στο παράθυρο αυτό ένα οκ το οποίο όταν το πατάω το μύνημα φεύγει και ξανά εμφανίζετε σε 2 δευτερολεπτα πατώ παλι ok και πάλι τα ίδια .Στην ουσία δεν μπορώ να κανώ τίποτα γιατί το μύνημα δεν φέυγει παρα μονο για δευτερόλεπτα ,τι μπορώ να κάνω γνωρίζει κανείς???

Σας ευχαρηστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον Πληρωμή στο google play και με paypal ,αλλά δυστυχώς δεν εχει προστεθεί ακομα η χώρας μας :(

http://www.droid-life.com/2014/05/15/paypal-finally-becomes-a-payment-option-in-google-play/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα που το αντιμετοπιζω αν συχνα.οχι παντα. Ενω ειμαι συνδεδεμενος στο δυκτιο μου δεν μερικες φορες δεν μπορω να μπω στο gmail και στο playstore. Το περιεργο ειναι οτι μπορω να κανω περιηγηση κανονικα με αλλες εφαρμογες. Επισης παρατηρω οτι ποτε δεν μου ερχονται ενημερωσεις η ειδοποιησεις οταν ειμαι στο δυκτιο μου συνδεδεμενος ενω οταν ειμαι σε αλλα δυκτια ερχονται αυτοματα τα παντα. αυτο συμβαινει με ολες τις συσκευες που εχω σπιτι. Φαινεται πολυ περιεργο και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο. Γνωριζει καποιος να με διαφωτισει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το viber. Δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό νήμα. Όταν μου στέλνουν εικόνες, βλέπω τις μικρογραφίες αλλά όταν πατάω πάνω τους δεν την φορτώνει. Έκανα εκκαθάριση, απεγκατέστησα αλλά τπτ.

 

 

 

Έχεις κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Πως θα μπορούσε να ειναι σωστό το νήμα;;;

Ρωτά καλύτερα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Αγορασα το samsung galaxy trend plus και ενω στην αρχη κατεβασα κανονικα 2-3 εφαρμογες τωρα στις περισσοτερες μου εμφανιζει το μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση της εφαρμογης στην προεπιλεγμενη θεση εγκαταστασης". Γνωριζει κανεις τι συμβαινει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχει τον απαραιτητο χωρο;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν κανω ενημέρωση στις εφαρμογές. Ενώ συνεχώς το κινητό δεν έχει κανένα προβλημα κατά τη διάρκεια εγκατάστασης της ενημέρωσης ξεκινά ένα απίστευτο το lag χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν κανω ενημέρωση στις εφαρμογές. Ενώ συνεχώς το κινητό δεν έχει κανένα προβλημα κατά τη διάρκεια εγκατάστασης της ενημέρωσης ξεκινά ένα απίστευτο το lag χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα;

 

Δεν είναι παράξενο... Χρησιμοποιεί όλους τους πόρους του κινητού: μνήμη, επεξεργαστή και χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενο... Χρησιμοποιεί όλους τους πόρους του κινητού: μνήμη, επεξεργαστή και χώρο αποθήκευσης.

 

Ναι αλλά στο nexus 4 αυτό δεν είναι φυσιολογικό αφού ποτέ δεν κολλάει και πριν λίγο καιρό δεν είχε κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν κανω ενημέρωση στις εφαρμογές. Ενώ συνεχώς το κινητό δεν έχει κανένα προβλημα κατά τη διάρκεια εγκατάστασης της ενημέρωσης ξεκινά ένα απίστευτο το lag χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα;

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το nexus 7 stock με xposed /gravitybox/tinted status .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πάντα πρόβλημα με το Play σε παλιότερες συσκευές. Όποτε το άνοιγα για να κάνω τα update, τρελό lag και γινόταν σχεδόν άχρηστο για χρήση το κινητό. Οπότε απλά έκλεινα όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές, απενεργοποιούσα το screen timeout για να μην κλείσει πάνω στα update ώστε να χρησιμοποιεί όσο επεξεργαστή θέλει και το άφηνα για 5-10 λεπτά χωρίς να το πειράζω. Επίσης, και torrents αν κατέβαζα, δεν μπορούσα να κάνω οτιδήποτε άλλο στη συσκευή.

 

Πλέον, όμως στο Nexus 5, τα κάνω όλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ταυτόχρονα 5-10 update από Play, κατεβάζω torrents, Facebook, Viber, Chrome, Tapatalk, MX Player όλα ανοιχτά με συχνές εναλλαγές για να τα χρησιμοποιώ και δεν καταλαβαίνει Χριστό. Φοράω κι εγώ xposed με gravity box κι άλλα 13 modules ενεργοποιημένα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πάντα πρόβλημα με το Play σε παλιότερες συσκευές. Όποτε το άνοιγα για να κάνω τα update, τρελό lag και γινόταν σχεδόν άχρηστο για χρήση το κινητό. Οπότε απλά έκλεινα όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές, απενεργοποιούσα το screen timeout για να μην κλείσει πάνω στα update ώστε να χρησιμοποιεί όσο επεξεργαστή θέλει και το άφηνα για 5-10 λεπτά χωρίς να το πειράζω. Επίσης, και torrents αν κατέβαζα, δεν μπορούσα να κάνω οτιδήποτε άλλο στη συσκευή.

 

Πλέον, όμως στο Nexus 5, τα κάνω όλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ταυτόχρονα 5-10 update από Play, κατεβάζω torrents, Facebook, Viber, Chrome, Tapatalk, MX Player όλα ανοιχτά με συχνές εναλλαγές για να τα χρησιμοποιώ και δεν καταλαβαίνει Χριστό. Φοράω κι εγώ xposed με gravity box κι άλλα 13 modules ενεργοποιημένα.

 

Κι εμένα πριν λίγο καιρό δεν υπήρχε το πρόβλημα. Τώρα τελευταία το αντιμετωπίζω. Έχω μια υποψία ότι με μια επαναφορά όλα θα γίνουν όπως πριν αλλά είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία. Κι εγώ με xposed, gravity.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Απο τι στιγμη που το xposed δεν υποστηριζει art ειναι ματαιο...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχει τον απαραιτητο χωρο;

ρε λεει οτι εχει κενο τουλ 200 mb. εκτος αν χρειαζεται παραπανω, δεν το ξερω ειμαι λιγο ψιλοασχετος:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το nexus 7 stock με xposed /gravitybox/tinted status .

 

Είχα κι εγώ πάντα πρόβλημα με το Play σε παλιότερες συσκευές. Όποτε το άνοιγα για να κάνω τα update, τρελό lag και γινόταν σχεδόν άχρηστο για χρήση το κινητό. Οπότε απλά έκλεινα όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές, απενεργοποιούσα το screen timeout για να μην κλείσει πάνω στα update ώστε να χρησιμοποιεί όσο επεξεργαστή θέλει και το άφηνα για 5-10 λεπτά χωρίς να το πειράζω. Επίσης, και torrents αν κατέβαζα, δεν μπορούσα να κάνω οτιδήποτε άλλο στη συσκευή.

 

Πλέον, όμως στο Nexus 5, τα κάνω όλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ταυτόχρονα 5-10 update από Play, κατεβάζω torrents, Facebook, Viber, Chrome, Tapatalk, MX Player όλα ανοιχτά με συχνές εναλλαγές για να τα χρησιμοποιώ και δεν καταλαβαίνει Χριστό. Φοράω κι εγώ xposed με gravity box κι άλλα 13 modules ενεργοποιημένα.

 

Λογικά η διαδικασία αυτή τερματίζει τα IOPS της μνήμης και σέρνεται αλύπητα. Κακής ποιότητας NAND Flash.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό νήμα (αν όχι, ας μεταφέρει την ερώτησή μου ο αρμόδιος mod στο κατάλληλο thread/section). Τι είδους κάρτες (πιστωτικές/προπληρωμένες/κλπ) υποστηρίζει το Google Wallet; Υπάρχει προπληρωμένη (π.χ. από Πειραιώς, Εθνική κλπ) που να υποστηρίζεται και από Google Wallet και από Ebay/PayPal, ώστε να χρησιμοποιώ μία μόνο κάρτα για τις ηλεκτρονικές αγορές μου;

 

Θενξ προκαταβολικά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχει πάρει κανείς την καινούργια έκδοση της εφαρμογής του play store (4.8.19/4.8.20) αυτόματα? Χωρίς να περάσει χειροκίνητα το .apk?

Ξέρω οτι εδώ και κανα δυο εβδομάδες έχει βγεί το κανούργιο αλλά κολλάω να το περάσω χειροκίνητα λόγω των πληροφοριών που κρατάει για λογαριασμούς, κάρτες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αν το κατεβάσεις από το Android Police δεν θα έχεις πρόβλημα, είναι το επίσημο αρχείο και δεν έχει πειραχτεί.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό νήμα (αν όχι, ας μεταφέρει την ερώτησή μου ο αρμόδιος mod στο κατάλληλο thread/section). Τι είδους κάρτες (πιστωτικές/προπληρωμένες/κλπ) υποστηρίζει το Google Wallet; Υπάρχει προπληρωμένη (π.χ. από Πειραιώς, Εθνική κλπ) που να υποστηρίζεται και από Google Wallet και από Ebay/PayPal, ώστε να χρησιμοποιώ μία μόνο κάρτα για τις ηλεκτρονικές αγορές μου;

 

Θενξ προκαταβολικά. :)

 

Εγω τα κάνω όλα αυτά με waybay της πειραιώς, την οποία την την εξέδωσα μόνος μου μέσα από το ιντερνετ banking

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα κάνω όλα αυτά με waybay της πειραιώς, την οποία την την εξέδωσα μόνος μου μέσα από το ιντερνετ banking

 

Εμένα αυτήν την κάρτα δεν τη δέχεται

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την έκδοση 4.8.20; Όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει fc και μόνο με κατάργηση της τελευταίας ενημέρωσης στρώνει.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα μια χαρα(htc sensation)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή του Google Play στα καλά καθούμενα μου βγάζει αυτό:

 

http://s27.postimg.org/e81cxnk9f/screenshot.jpg

 

Έκανα reboot του τηλεφώνου, των google διεργασιών, εκκαθάριση των δεδομένων της εφαρμογής, απεγκατάστασή της και επαναφορά της με το Titanium Backup αλλά δεν διορθώνεται με τίποτα.

Τί μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...