Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω ξαναρωτήσει σε άλλο thread αλλά δεν πήρα απάντηση. Έχω αγοράσει μια εφαρμογή από το market. Εν συνεχεία την απεγκατέστησα γιατί δεν μου άρεσε. Τώρα μου την εμφανίζει όταν μπαίνω στο market στις εφαρμογές μου στη λίστα με τις μη εγκατεστημένες. Το ερώτημα τώρα. Μπορώ να διαγράψω τελείως αυτή την εφαρμογή ώστε να μην μου εμφανίζεται ούτε στις μη εγκατεστημένες (δηλαδή να μην μου εμφανίζεται στη λίστα με τις άλλες αγορασμένες εφαρμογές που δεν έχω εγκαταστήσει);
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε σχέση με την εφαρμογή: την έχεις δοκιμάσει; Για να δεις τις εφαρμογές σου κατηγοριοποιημένες πρέπει να εκκινήσεις την εφαρμογή, δεν τις βλέπεις απλά πατώντας την συντόμευση εφαρμογών του dock της αρχικής οθόνης.Πληροφοριακά και συγγνώμη για το άσχετο της απάντησης.

 

Είναι εφαρμογή... άρα θα πρέπει ο launcher να μπορεί να αλλάξει το κουμπί του app drawer με κάποιο application. Adw, launchepro, Go launcher, το κάνουν.

 

Η απάντηση που σου παρέθεσα είναι στο thread με τις εφαρμογές android.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε χρειάζεσαι launcher και όχι την συγκεκριμένη εφαρμογή.Εσύ θες κάτι ώστε όταν πατάς την συντόμευση των εφαρμογών να εμφανίζονται όλα τακτοποιημένα σε κατηγορίες.Βάλε Go launcher Ex και τελείωσες
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι ακριβώς περιμένεις από την εφαρμογή να σου απαντήσω αν θα σε καλύψει.

 

Περιμένω να μου εμφανίζει της εφαρμογές σε κατηγορίες όπως το δείχνει στης φωτογραφίες και στο βίντεο στο Market.

Μπορώ να το κάνω αυτό με των Go launcher Ex ? αν ναι πώς ?

Edited by Giosis
Link to comment
Share on other sites

Τακτοποιώντας τις εφαρμογές που θέλεις ανά σελίδα με σύρσιμο πάνω στην οθόνη ύστερα από παρατεταμένο άγγιγμα πάνω στο εικονίδιο κάθε εφαρμογής.Την σειρά την απομνημονεύει το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να ξαναασχοληθείς.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Και πως τις τακτοποιώ τις εφαρμογές ανά σελίδα δεν μπορώ να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο περιέγραψα ακριβώς από πάνω: "με σύρσιμο πάνω στην οθόνη ύστερα από παρατεταμένο άγγιγμα πάνω στο εικονίδιο κάθε εφαρμογής.Την σειρά την απομνημονεύει το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να ξαναασχοληθείς".Π.χ σε μία σελίδα σέρνεις όλες τις εφαρμογές που έχεις για ίντερνετ,σε άλλη τα παιχνίδια κτλ.Πάτα για παράδειγμα το εικονίδιο του facebook παρατεταμένα και χωρίς να αφήσεις το δάχτυλο μετακίνησέ το οπουδήποτε στην οθόνη,ή ακόμη και σε άλλες σελίδες.Με αυτόν τον τρόπο τα τακτοποιείς όπως θέλεις εσύ.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο περιέγραψα ακριβώς από πάνω: "με σύρσιμο πάνω στην οθόνη ύστερα από παρατεταμένο άγγιγμα πάνω στο εικονίδιο κάθε εφαρμογής.Την σειρά την απομνημονεύει το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να ξαναασχοληθείς".Π.χ σε μία σελίδα σέρνεις όλες τις εφαρμογές που έχεις για ίντερνετ,σε άλλη τα παιχνίδια κτλ.Πάτα για παράδειγμα το εικονίδιο του facebook παρατεταμένα και χωρίς να αφήσεις το δάχτυλο μετακίνησέ το οπουδήποτε στην οθόνη,ή ακόμη και σε άλλες σελίδες.Με αυτόν τον τρόπο τα τακτοποιείς όπως θέλεις εσύ.

 

Κατάλαβα τι εννοείς. Εγώ νόμιζα ότι υπάρχει στο μενού εκεί που λέει διάταξη εικονιδίων, να τακτοποιήσω τις εφαρμογές ανά σελίδα και μπερδεύτηκα. ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια παλιά custom που έχει το παλιό μαρκετ. Άνοιξε το zip και πάρε απο το /system/app το vending.apk και αντικατέστησε το με το δικό σου (στο /system/app στο κινητό) και δώσε τα κατάλληλα permisions. Κάνε και ένα πάγωμα το market updater με το titanium για να μείνει στο παλιό. Reboot και έτοιμος.

Όταν θελήσεις το νέο μάρκετ, ξεπαγωσε το market updater.

 

φιλε νικο ηταν τελικα η λυση που δουλεψε!

βρηκα μια παλια custom του criskelo απο τοτε που ειχα το samsung galaxy το ενα αντικατέστησα το vending.apk οπως μου ειπες γυρισα στο παλιο μαρκετ και επιτελους καταφερα να αγορασω τις εφαρμογες που ειχα σπασμενες!:)

και οχι μονο αυτο τωρα μου βγαινει και η επιλογη για διαγραφη των ενημερώσεων καθε φορα που θελω να γυρισω στο παλιο μαρκετ!

να εισαι καλα με εσωσες!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να κάνω factory reset στο κινητό μου?μέσα από υπό συσκευή δεν λειτουργεί η συγκεκριμένη επιλογή. Δοκίμασα να κάνω και hard reset αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα μπα λευκή οθόνες.

 

Sent from my Carl using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να κάνω factory reset στο κινητό μου?μέσα από υπό συσκευή δεν λειτουργεί η συγκεκριμένη επιλογή. Δοκίμασα να κάνω και hard reset αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα μπα λευκή οθόνες.

 

Sent from my Carl using Tapatalk

 

Γιατί σε recovery δεν μπαίνει? (πως και τι, ρώτα στο θέμα της συσκευής σου)

Επίσης εδώ μιλάμε για το μάρκετ και όχι για εφαρμογές :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει-δοκίμασα διάφορες εφαρμογές κ το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Εχω το zte Carl για το οποίο δεν υπάρχει κάτι.

 

Sent from my Carl using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τον τελευταίο καιρό το market μου αλλάζει όποτε θέλει τον αριθμό των εγκατεστημένων εφαρμογών. Μερικές φορές βλέπω οτι 1-2 έχουν αποσυνδεθεί απο το market (δεν ξέρω πως) και τις φτιάχνω με το titanium.

Αλλά και χωρίς αυτές πάλι ο αριθμός τους αλλάζει χωρίς κανένα λόγο. Με force close του market ή reboot δεν διορθώνεται. Απλά κάποια στιγμή τις ξαναβρίσκει απο μόνο του. Επειδή είναι πολλές δεν μπορώ να ξέρω ποιές είναι αυτές που χάνει. Ίσως είναι κάποιες που έχω μετακινήσει στην SD αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να το έχει περάσει το google play, apps όπως το market unlocker δουλεύουν σωστά, ή θέλουν αμερικάνικο proxy για να δουλέψουν (όπως στις νεότερες market);

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει πολύ πιο γρήγορα το νέο μαρκετ play η μου φαίνεται ?

 

Σου φαίνεται..! μόνο face άλλαξε...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εχτές το βράδυ έβαλα tapatalk και σήμερα αναρωτιέμαι <<μα πως ζούσα χωρίς αυτό!!!!!!!>>;)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

εχτές το βράδυ έβαλα tapatalk και σήμερα αναρωτιέμαι <<μα πως ζούσα χωρίς αυτό!!!!!!!>>;)

 

έλα ντε !μακάρι να υπήρχε κάτι αντίστοιχο στον υπολογιστή με windows!τόσα φόρουμ παρακολουθούμε (ταινίες,αθλητικά κλπ) και κάθε φορά πρέπει να μπαίνω στην ιστοσελίδα του κάθε φόρουμ .μακάρι να ήταν κάπως μαζεμένα όπως στο tapatalk !

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται..! μόνο face άλλαξε...!!!

Εγώ παρατήρησα πάντως ενα boost στην ταχύτητα του προγράμματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο Desire S δεν έχει έρθει ακόμη το νέο market...μόνη της δεν θα γίνει η αλλαγη;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο Desire S δεν έχει έρθει ακόμη το νέο market...μόνη της δεν θα γίνει η αλλαγη;

 

Μόνη της θα έρθει,εμένα έκανε 2μέρες να έρθει.

Κ γω πάντως το βλέπω λίγο ταχύτερο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα εχει ερθει ακομα (Galaxy S II).
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως διαγράφονται οι μη εγκατεστημένες εφαρμογές στο Google Play στις εφαρμογές μου;;

Πάω να κάνω ενημέρωση των εφαρμογών μου και κάτω στη σελίδα γράφει μη εγκατεστημένες εφαρμογές 2. Πώς διαγράφονται αυτες;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...