Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω παρατηρησει εδω και καιρο. Επειδη αργοτερα εμφανιζεται και η επιλογη για την ενημερωση υποθετω πως πρωτα φτανει η ειδοποιηση και μετα...το αρχειο αναβαθμισης :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ορισμένες φορές μου δείχνει ότι υπάρχει update για μια εφαρμογή αλλά όταν την ανοίγω για manual update μου βγάζει μόνο τις επιλογές open και uninstall. Παίζει κάτι περίεργο;

 

Ένα από τα διάφορα "κολλήματα" του market. Αργά ή γρήγορα την κάνει την αναβάθμιση πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια αγοράζω δέκα δεν με αφήνει να αγοράσω το μαρκετ!δεν γουστάρω να αλλάζω κάθε τόσο την γλώσσα του κινητού στα αγγλικά!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Είναι όντως ενοχλητικό αλλά θα έλεγα τελικά δεν είναι δα και κάτι το φοβερό.Μισό λεπτό δουλειά είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που αλλού να το γράψω αλλά το Modern Combact 3: The Fallen Nation της Galmeloft είναι απλά τέλειο, έχει πολύ καλά γραφικά ωραίο χειρισμό και γενικά είναι τέλειο παιχνίδι. Το πήρα 0,79€ από το market.

 

Επίσης το 9mm είναι καλό παιχνίδι, διαστάυρωση του Max payne και του Grand Theft Auto αλλά νομίζω είναι λίγο δύσκολος ο χειρισμός του.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω που αλλού να το γράψω αλλά το Modern Combact 3: The Fallen Nation της Galmeloft είναι απλά τέλειο, έχει πολύ καλά γραφικά ωραίο χειρισμό και γενικά είναι τέλειο παιχνίδι. Το πήρα 0,79€ από το market.

 

Επίσης το 9mm είναι καλό παιχνίδι, διαστάυρωση του Max payne και του Grand Theft Auto αλλά νομίζω είναι λίγο δύσκολος ο χειρισμός του.

 

Έχουμε ξεχωριστό thread όπου συζητάμε μόνο για παιχνίδια... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271527

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται έχει προσφορά στο market το IM+ Pro στα 0.79 ευρώ και νομίζω πρίν ήταν πολύ πιο ακριβό Edited by kapar
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους μας !!!

 

1)εχω ενα προβλημα απο εχτες..ειχα κατεβασει καποιες εφαρμογες. μετα απο καποια κολληματα το εκανα εργοστασιακη επαναφορα.. βεβαια χαθηκαν οι εφαρμογες. τωρα ομως οταν πηγαινω στο μαρκετ, παταω να κατεβασω ας πουμε το facebook για android η οποιανδηποτε αλλη εφαρμογη και μου δειχνει μια μπαρα οτι κανει λειψει αλλα μεχρι εκει..οση ωρα και να την αφησω συνεχιζει να δειχνει την μπαρα που παει προς τα δεξια αλλα τελικα δεν την κατεβαζει την εφαρμογη. τι να κανω???? ξερει κανεις??? ειδα οτι εχει εξαφανιστει και το google talk...

Συσκευη lg gt540

 

Αλλο ενα προβλημα επισεις ειναι οτι μου πεταει συνεχεια αυτο το μυνημα. Η com.google.process.gapps διαδικασία έχει σταματήσει απροσδόκητα. Ξερει κανεις κατι???

 

 

Κανεις??? καμια λυση??? τιποτα???:( εμενα και να το βαλω στα αγγλικα, παλι δεν ε αφηνει να κατεβασω τιποτα... :(:(

 

Ξερει κανεις αν η επισημη LG θα κανει νεο update σε 2.2 η παραπανω και ποτε ?? ??

Edited by piperasgr
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες για αρχή να κάνεις μια επανεκκίνηση τη συσκευή σου και να ξαναδοκιμάσεις;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αγορασα μια εφαρμογη που την χρειαζομαι αυριο αλλα ενω κανω την αγορα δεν κανει την ληψη.Σχεδον αμεσως λεει οτι ηταν ανεπιτυχης.Τι μπορω να κανω?Εχω κλεισει / ανοιξει το κινητο.Εχω σβησει μνημη μαρκετ , εχω κοιταξει την καρτα που εχει πολυ χωρο ακομα.......Ενω μια αλλη εφαρμογη που ηταν δωρεαν την κατεβασα.....Αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι την θελω αυριο την εφαρμογη............

Edited by jessi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αγορασα μια εφαρμογη που την χρειαζομαι αυριο αλλα ενω κανω την αγορα δεν κανει την ληψη.Σχεδον αμεσως λεει οτι ηταν ανεπιτυχης.Τι μπορω να κανω?Εχω κλεισει / ανοιξει το κινητο.Εχω σβησει μνημη μαρκετ , εχω κοιταξει την καρτα που εχει πολυ χωρο ακομα.......Ενω μια αλλη εφαρμογη που ηταν δωρεαν την κατεβασα.....Αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι την θελω αυριο την εφαρμογη............

 

Δοκίμασε να την κατέβασεις από το pc σου

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

συνέδεσε το κινητό στον υπολογιστή, άνοιξε την sd πήγαινε στον φάκελο .android_secure και διέγραψε το αρχείο smdl2tmp1.asec

λογικά θα μπορέσεις να κάνεις install τώρα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα διαγραφης free η paid εφαρμογων απο το μαρκετ του λογαριασμου μου gmail.

εχω κατεβασει πολλες δωρεαν και θελω να τις σβυσω επειδη δεν τις χρησιμοποιο απο τη λιστα που φαινονται για λογους νοικοκυριου!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο παίζει με το market στο pc...

 

Ενώ όσες εφαρμογές έχω αγοράσει μου φαίνονται κανονικά αγορασμένες στο κινητό, στο market.android.com δεν τις "βλέπει" ως αγορασμένες!

 

Μάλιστα αν κλικάρω για εγκατάσταση σε κάποια από αυτές μου βγάζει κανονικά google checkout για αγορά... ξέρει κανείς τι παίζει;!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ας ρωτήσω και εδώ.:p

Πέρασα cyanogen και δεν μπορώ να συνγχρονήσω-μπω στο gmail account μου.

Τι φταίει, το pass και το username τα βάζω σωστά.

μου βγάζει μηνυμα 'sorry password or username didnt match'

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι περίεργο παίζει με το market στο pc...

 

Ενώ όσες εφαρμογές έχω αγοράσει μου φαίνονται κανονικά αγορασμένες στο κινητό, στο market.android.com δεν τις "βλέπει" ως αγορασμένες!

 

Μάλιστα αν κλικάρω για εγκατάσταση σε κάποια από αυτές μου βγάζει κανονικά google checkout για αγορά... ξέρει κανείς τι παίζει;!

 

Εδώ θα δεις ποιες εφαρμογές έχεις αγορασμένες... http://www.google.com/wallet/

 

(Κάνε login).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα έχω το εξής πρόβλημα: οταν πάω στις εφαρμογές μου στο μαρκετ μου εμφανίζει αυτό

όποια ρομ και να βαλω αυτό μου δείχνει!!!! έχω κανει τα πάντα και δεν μπορω να βγάλω άκρη.....έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβήμα;;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα δώσω το παλιό μου κινητό στη φιλη μου, άντο που θέλω να ρωτήσω είναι όταν βάλει το δικός της email και διαγράψει το δικό μου οι paid εφαρμογές που έχω στο mobile θα συνεχίσουν να λειτουργούν η όχι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα δώσω το παλιό μου κινητό στη φιλη μου, άντο που θέλω να ρωτήσω είναι όταν βάλει το δικός της email και διαγράψει το δικό μου οι paid εφαρμογές που έχω στο mobile θα συνεχίσουν να λειτουργούν η όχι?

 

Το πιό πιθανόν είναι να μην μπορέσεις να διαγράψεις το email σου από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το πιό πιθανόν είναι να μην μπορέσεις να διαγράψεις το email σου από την συσκευή.

 

ωχχχ.ελπίζω να μπορέσω να το διαγράψω ,να μην βλέπει και τα mails μου .κρίμα είναι να μην μπορέσω έχω εφαρμογές πάνω από 200 ευρώ στον λογαριασμό μου.Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.Εκτος αν δεν τηρεί τους κανόνες του forum.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με Factory Reset δεν σβήνουν όλα?

 

το θεμα ειναι οτι δεν θέλω να κάνω Factory Reset γιατί θα χαθόυν και οι εφαρμογές απο το mobile.αυτο που λέω είναι αν γινετε να διαγράψω το email μου χωρις να διαγραφούν οι εφαρμογές

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν θέλω να κάνω Factory Reset γιατί θα χαθόυν και οι εφαρμογές απο το mobile.αυτο που λέω είναι αν γινετε να διαγράψω το email μου χωρις να διαγραφούν οι εφαρμογές

 

Απλά πηγαίνεις στους λογαριασμούς, διαγράφεις το google λογαριασμό σου και βάζεις τον δικό της. Οι εφαρμογές θα μείνουν κανονικά και τα mail σου δεν θα τα παίρνει. Το μόνο πρόβλημα που πιστεύω πως θα προκύψει είναι πως λογικά δεν θα μπορεί να κάνει τις paid εφαρμογές update. Επίσης τις free είναι νομίζω καλύτερο να τις ξανακατεβάσει με το δικό της account για να μην υπάρχει πρόβλημα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και για περίπτωση που οι εφαρμογές σταμάτησαν να λειτουργούν όταν άλλαξε το email. Αν και νομίζω ότι στις περισσότερες συσκευές δε γίνεται να σβήσεις το λογαριασμό σου χωρίς hard reset ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και για περίπτωση που οι εφαρμογές σταμάτησαν να λειτουργούν όταν άλλαξε το email. Αν και νομίζω ότι στις περισσότερες συσκευές δε γίνεται να σβήσεις το λογαριασμό σου χωρίς hard reset ;)

 

κατι παραπανω ξέρουν :mad: δοκιμασα να διαγράψω τον λογαριασμο μου και να: This account is required by some applications.You can only remove it by resetting the phone to factory defaults (which deletes all your personal data).You can do that in the Settings application, under Privacy. :mad: :mad:

 

ετσι και εγω εκανα νεο λογαριασμο μονο για το market και απο τώρα οτι εφαρμογη αγοράζω θα ειναι απο αυτόν

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και για να κλεισουμε και τυπικα ενα θεμα που ουσιαστικα ειχε επιλυθει προσφατα αλλα μας ταλαιπωρουσε μηνες, το Google maps ειναι πλεον διαθεσιμο και για την χώρα μας με μια απλη αναζητηση στο market! :)

Oχι όμως ακόμα το Google Earth, για το οποίο χρειάζονται οι οδηγίες από το link στο πρωτο post του thread...

 

ΥΓ: Έπρεπε το thread να φτάσει στο post no. 1000 για να δούμε άσπρη μέρα από την Google... :p

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...