Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα .εχω κατεβασει με wifi.μετα παταω εγκατασταση απο το pc αλλα δεν κατεβαινουν.λεει οτι θα κατεβουν
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ετοιμαζόμουνα να ρωτησω το ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!

ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ

εβαλα καποιες σπασμενες εφαρμογες και μετα επειδη βαρέθηκα θελω απλα να τις αγορασω!

Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΛΑΜΕ

δοκιμασα τα παντα! και τιτανιουμ μαρκετ ντοκτορ κτλ κτλ και φορματ τιποτα ομως

οι εφαρμογες βγαινουν "αγορασμένες" ακομη και οταν τις κανω απεγκατάσταση!

και οταν παω να τις αγορασω βγαινει το μυν οτι δεν μπορείτε επειδη το υλικο δεν ειναι αγορασμένο κτλ κτλ κτλ..

καλα ειναι δυνατον να θελουμε ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ και να μην μπορουμε!!!

δηλαδη ελεος πανε καλα εκει στην google?

αναγκαστικά θα πρεπει να βαλω τα updates σπασμενα!:rolleyes::rolleyes:

τεσπα αν καποιο παιδι βρει λυση με το θεμα ας μας πει και εμας γιατι τα νευρα μας εχουν γινει τσουρέκια με το θεμα!

και σορυ για τα κεφαλαια αλλα αγανάκτησα μιλαμε!

 

Δεν φταίει το λειτουργικό, αλλά οι συγκεκριμένες εφαρμογές, που έχουν κάποιο "κολπο" στον κώδικα τους για να ελέγχουν τη γνησιότητα της εγκατάστασης. Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν, σε περιβάλλον linux, αλλά γράφουν κάτι καπου και έτσι το ελέγχουν.Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με μερικές εφαρμογές, και κατέληξα στη λύση του hard reset.

Ερχόμενος από τον κόσμο του windows mobile, όπου και η πιο απλή εφαρμογή στοίχιζε 10-20€, έμαθα στα σπασμένα. Μετά από λίγο καιρό στο android, κατάλαβα ότι δεν αξίζει τον κοπο για 1-2€.

Νομίζω ότι το hard reset είναι η μόνη λύση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .εχω κατεβασει με wifi.μετα παταω εγκατασταση απο το pc αλλα δεν κατεβαινουν.λεει οτι θα κατεβουν

ακυρο βλακεία είπα διότι είναι συνδεδεμένο με usb αλλά στο ιντερνετ παει με wifi.

ψαξε στο http://forum.xda-developers.com εκεί ίσως βρεις απάντηση

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όταν δίνεις εντολή από τον σταθερό σου υπολογιστή για εγκατάσταση εφαρμογής στο κινητό, την ίδια στιγμή πρέπει να είναι συνδεδεμένο το κινητό με ίντερνετ, είτε ασύρματα αν υπάρχει δίκτυο για να μπεις στο σπίτι, είτε χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα σου πρόσβασης στο ίντερνετ από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας, αν το έχεις ενεργοποιημένο.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όταν δίνεις εντολή από τον σταθερό σου υπολογιστή για εγκατάσταση εφαρμογής στο κινητό, την ίδια στιγμή πρέπει να είναι συνδεδεμένο το κινητό με ίντερνετ, είτε ασύρματα αν υπάρχει δίκτυο για να μπεις στο σπίτι, είτε χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα σου πρόσβασης στο ίντερνετ από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας, αν το έχεις ενεργοποιημένο.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι την ιδία στιγμή συνδεδεμένο, απλά όταν συνδεθείς στο ιντερνέτ τότε θα κατέβει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ετοιμαζόμουνα να ρωτησω το ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!

ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ

εβαλα καποιες σπασμενες εφαρμογες και μετα επειδη βαρέθηκα θελω απλα να τις αγορασω!

Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΛΑΜΕ

δοκιμασα τα παντα! και τιτανιουμ μαρκετ ντοκτορ κτλ κτλ και φορματ τιποτα ομως

οι εφαρμογες βγαινουν "αγορασμένες" ακομη και οταν τις κανω απεγκατάσταση!

και οταν παω να τις αγορασω βγαινει το μυν οτι δεν μπορείτε επειδη το υλικο δεν ειναι αγορασμένο κτλ κτλ κτλ..

καλα ειναι δυνατον να θελουμε ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ και να μην μπορουμε!!!

δηλαδη ελεος πανε καλα εκει στην google?

αναγκαστικά θα πρεπει να βαλω τα updates σπασμενα!:rolleyes::rolleyes:

τεσπα αν καποιο παιδι βρει λυση με το θεμα ας μας πει και εμας γιατι τα νευρα μας εχουν γινει τσουρέκια με το θεμα!

και σορυ για τα κεφαλαια αλλα αγανάκτησα μιλαμε!

 

Βασικά τώρα δεν μας φταίει η Google για αυτό . Αλλά είναι πολύ μυστήριο πως βρίσκει την εφαρμογή ότι είναι αγορασμένη και αφότου κάνεις fortmat τα πάντα. Ίσως να έχει κάνει με την εφαρμογή. Αυτές που ζητάνε δηλαδή access σε προσωπικά δεδομένα και σε ίντερνετ. Γιατί σε άλλες εφαρμογές δεν το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα δεν μας φταίει η Google για αυτό . Αλλά είναι πολύ μυστήριο πως βρίσκει την εφαρμογή ότι είναι αγορασμένη και αφότου κάνεις fortmat τα πάντα. Ίσως να έχει κάνει με την εφαρμογή. Αυτές που ζητάνε δηλαδή access σε προσωπικά δεδομένα και σε ίντερνετ. Γιατί σε άλλες εφαρμογές δεν το κάνει αυτό.

 

Απλά στους servers της η google κρατάει ποιες εφαρμογές έχεις κατεβάσει και ποιες έχεις πληρώσει με τον λογαριασμό σου. Μετά το "format" (ή την αγορά νέας συσκευής), μόλις βάλεις το gmail account σου, σου τις εμφανιζει, έτοιμες για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το λειτουργικό, αλλά οι συγκεκριμένες εφαρμογές, που έχουν κάποιο "κολπο" στον κώδικα τους για να ελέγχουν τη γνησιότητα της εγκατάστασης. Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν, σε περιβάλλον linux, αλλά γράφουν κάτι καπου και έτσι το ελέγχουν.Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με μερικές εφαρμογές, και κατέληξα στη λύση του hard reset.

Ερχόμενος από τον κόσμο του windows mobile, όπου και η πιο απλή εφαρμογή στοίχιζε 10-20€, έμαθα στα σπασμένα. Μετά από λίγο καιρό στο android, κατάλαβα ότι δεν αξίζει τον κοπο για 1-2€.

Νομίζω ότι το hard reset είναι η μόνη λύση.

 

Δεν γίνεται τίποτα ούτε με hard format ούτε με αλλαγή ρομ δοκίμασα τα πάντα μιλάμε.

Με λίγα λόγια παιδιά την πατησαμε εδώ έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα ούτε με hard format ούτε με αλλαγή ρομ δοκίμασα τα πάντα μιλάμε.

Με λίγα λόγια παιδιά την πατησαμε εδώ έτσι;

Διαβαζω το θεμα που υπαρχει, εχω καποιες εφαρμογες που θελω να της αγορασω.

Να γραψω κατι.... αν διαγραψουμε της σπασμενες με ή χωρις format προσθεσουμε δευτερο(νεο) gmail λογαριασμο αγορα των εφαρμογων θα κανουμε κατι?

Εγω παντος ειμαι σε σκεψη να κανω νεο gmail, αγορα apps που θελω και μετα προσθηκη του τωρινου gmail για να κατεβασω και της εφαρμογες που αγορασα με την προσφορα τον 0.10 λεπτων.

Αν βρεθει καποια λυση να μην κανουμε αυτες της πατεντες.....

Ειναι κριμα για 4-5 εφαρμογες των 2-4 ευρω που θελω και εχω να τρεχω στα πολυκαταστηματα και να μην εχω ενημερωσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το break market link που έχει το mybackup, νομίζω και το titanium δεν κάνει τίποτα?

 

Σε μένα δεν έπιασε τίποτα.. Ότι και αν δοκίμασα οι εφαρμογές μου βγαίνουν "αγορασμενες"..

Αγόρασα μαλιστα το τιτανιουμ από το μάρκετ για αυτό το λόγο και παλι δεν κατάφερα τιποτα.

 

 

Διαβαζω το θεμα που υπαρχει, εχω καποιες εφαρμογες που θελω να της αγορασω.

Να γραψω κατι.... αν διαγραψουμε της σπασμενες με ή χωρις format προσθεσουμε δευτερο(νεο) gmail λογαριασμο αγορα των εφαρμογων θα κανουμε κατι?

Εγω παντος ειμαι σε σκεψη να κανω νεο gmail, αγορα apps που θελω και μετα προσθηκη του τωρινου gmail για να κατεβασω και της εφαρμογες που αγορασα με την προσφορα τον 0.10 λεπτων.

Αν βρεθει καποια λυση να μην κανουμε αυτες της πατεντες.....

Ειναι κριμα για 4-5 εφαρμογες των 2-4 ευρω που θελω και εχω να τρεχω στα πολυκαταστηματα και να μην εχω ενημερωσεις.

 

Προσωπικα δεν θελω να κάνω δεύτερο λογαριασμό. Θελω αυτόν που έχω με βολεύει για πολλούς λόγους.

Τέλος πάντων μου φαίνεται απίστευτο το ότι δεν υπάρχει λύση για το θέμα.. Ειδικα σε κινητά όπως το Samsung galaxy τα οποία κάνουν "παπάδες"... :eek:

Sent from my SGII

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έπιασε τίποτα.. Ότι και αν δοκίμασα οι εφαρμογές μου βγαίνουν "αγορασμενες"..

Αγόρασα μαλιστα το τιτανιουμ από το μάρκετ για αυτό το λόγο και παλι δεν κατάφερα τιποτα.

 

Στο XDA, κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, τα κατάφερε.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20755400&postcount=17

 

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει, αλλά δε χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Στο pc και στο κινητο, όταν μπαινω στο android market, στις δωρεαν εφαρμογες βγαζει μονο 500. Αυτες είναι όλες κι όλες; Θυμαμαι, ή νομιζω οτι θυμαμαι, ακριβώς πριν ενα χρόνο που παλι ψαχνόμουνα με το android ειχε πολλά περισσότερα. Μηπως κατι δεν ψάχνω σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Προσφατα αγορασα μια κινεζια, το hyundai a7 και ενω μου αρεσει πολυ σαν συσκευη δε μπορω να το κανω να κατεβαζει απο το market με τιποτα.

Να πω πως δεν εχει προεγκατεστημενο το market και εχει ics.

Μπορει κανεις να βοηθησει;

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το μαρκετ στο κομπιουτερ και μετα κανε εγκατάσταση του μαρκετ μσω του κομπιουτερ στο κινητό

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA, κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, τα κατάφερε.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20755400&postcount=17

 

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει, αλλά δε χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις...

 

σε ευχαριστω για το link..

I had the same problem and this is what I ended up doing.

 

Under Manage Applications/all

clear data and uninstall updates for market

clear data for download manager

 

Now I opened market and had the old/original market back, before it updated again I searched for the app that was bugged and it let me purchase/install it on the old market. A minute later the market was auto updated. Not sure what steps were actually needed but this is what worked for me. GL

 

απλα δεν μπορω να βρω την επιλογη που λεει για να κανω uninstall τα updates!!

δηλαδη το θεμα αυτο μπορει να λυθει αν βαλουμε το παλιο μαρκετ???

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το μαρκετ στο κομπιουτερ και μετα κανε εγκατάσταση του μαρκετ μσω του κομπιουτερ στο κινητό

 

Αυτό ήταν το πρώτο που έκανα. Δεν πιάνει...

Μόλις πάει να ανοίξει η εφαρμογή, τερματίζει.

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν μπορω να βρω την επιλογη που λεει για να κανω uninstall τα updates!!

δηλαδη το θεμα αυτο μπορει να λυθει αν βαλουμε το παλιο μαρκετ???

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - Ολα - Market - Απεγκατάσταση ενημερώσεων

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - Ολα - Market - Απεγκατάσταση ενημερώσεων

Χμμμ πάλι δεν μπορω να βρω πουθενά την συγκεκριμένη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

μπορεί αυτό που θα πω να είναι άσχετο αλλά μήπως βλέπει τις εφαρμογές ως εφαρμογές συστήματος?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για το link..

I had the same problem and this is what I ended up doing.

 

Under Manage Applications/all

clear data and uninstall updates for market

clear data for download manager

 

Now I opened market and had the old/original market back, before it updated again I searched for the app that was bugged and it let me purchase/install it on the old market. A minute later the market was auto updated. Not sure what steps were actually needed but this is what worked for me. GL

 

απλα δεν μπορω να βρω την επιλογη που λεει για να κανω uninstall τα updates!!

δηλαδη το θεμα αυτο μπορει να λυθει αν βαλουμε το παλιο μαρκετ???

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - Ολα - Market - Απεγκατάσταση ενημερώσεων

 

παιδια τα καταφερα με αυτον το τροπο και αγορασα το tapatalk!

λοιπον εκανα αυτο που λεει ο kted.

κολλησε για αρκετη ωρα και μου εγραφε ''φορτωση'' πατησα στο πεναλεπτο το πληκτο back

μετα αλλαξα τη γλωσσα στο τηλεφωνο σε αγγλικα uk

συνδεθηκα στο ιντερνετ wi-fi

μπηκα στο παλιο πλεον μαρκετ και μου εγραφε να αποδεκτω τους ορους χρησης οπου και το εκανα.

εγραψα tapatalk μου εβγαλε τη ''φορμα'' για χρεωση της καρτας μου εκανα αποδοχη και κατεβηκε η εφαρμογη.

τσεκαρα το gmail μου και ειχε ερθει Mail οτι χρεωθηκα το tapatalk!

εσβησα το αρχειο .apk απο το σπασμενο

Η εκδοση που μου βγαζει για το tapatalk ειναι η 1.13.5 και το βλεπω στο μαρκετ στις εφαρμογες μου.

τωρα ηρθε και το νεο μαρκετ.

:yahoo:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω προβλημα με το market.ενω μεχρι προτινος κατεβαζα κανονικα εφαρμογες ξαφνικα δεν μπορω και μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb η καρτα sd ενω εχω χωρο στην sd αλλα κ στο τηλ.αν ξερει καποιος κατι..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω προβλημα με το market.ενω μεχρι προτινος κατεβαζα κανονικα εφαρμογες ξαφνικα δεν μπορω και μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb η καρτα sd ενω εχω χωρο στην sd αλλα κ στο τηλ.αν ξερει καποιος κατι..

 

Πας > ρυθμίσεις > εφαρμογές > διαχείριση εφαρμογών > όλα > βρες Market κλικαρε πάνω του και μετά > Εκκαθάριση δεδομένων..! Mπας και πάρει μπρος..!!!;) αλλιώς σμπρωξε στην κατηφόρα και βάλε δεύτερα...!!!:lol: ελπίζω να έχεις χιούμορ.!:) το πρώτο να το κανείς..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα καταφερα με αυτον το τροπο και αγορασα το tapatalk!

λοιπον εκανα αυτο που λεει ο kted.

κολλησε για αρκετη ωρα και μου εγραφε ''φορτωση'' πατησα στο πεναλεπτο το πληκτο back

μετα αλλαξα τη γλωσσα στο τηλεφωνο σε αγγλικα uk

συνδεθηκα στο ιντερνετ wi-fi

μπηκα στο παλιο πλεον μαρκετ και μου εγραφε να αποδεκτω τους ορους χρησης οπου και το εκανα.

εγραψα tapatalk μου εβγαλε τη ''φορμα'' για χρεωση της καρτας μου εκανα αποδοχη και κατεβηκε η εφαρμογη.

τσεκαρα το gmail μου και ειχε ερθει Mail οτι χρεωθηκα το tapatalk!

εσβησα το αρχειο .apk απο το σπασμενο

Η εκδοση που μου βγαζει για το tapatalk ειναι η 1.13.5 και το βλεπω στο μαρκετ στις εφαρμογες μου.

τωρα ηρθε και το νεο μαρκετ.

 

 

:yahoo:

 

πως το κανες αυτο ρε φιλε γιατι σε μενα στον γαλαξια μου εχει σπασει το κεφαλι μου!

δεν μπορω να βρω την συγκεκριμένη επιλογη με τιποτα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...