Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως έχεις το τηλ. φορτωμένο με της επαφές, όταν ανοίξεις καινούργιο G-mail και κάνεις συγχρονισμό θα ανέβουν εκεί οι επαφές....! Αλλά δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο θες να αλλάξεις G-mail...? Αν επιτρέπεται..!

 

Θελω να διαγαρψω ότι υπαρχει ανεβασμενο από μενα στον λογαριασμο google κυριως φωτογραφιες αλλα δεν βρισκω άλλο τροπο εκτος και αυτό με επιφυλαξη αν γινεται με πληρη διαγραφη του υπάρχοντος λογαριασμου που θα συμπαρασυρει και το gmail

 

Δοκιμασα να διαγραψω μονο το google+ με τους κυκλους αλλα δεν τα καταφερα . Ρωτησα κι εδώ χωρις αποτέλεσμα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στη παρέα! έχω μια ερώτηση γιατί είμαι λίγο...άσχετος. μπορώ να αγοράζω από το Play store εφαρμογές με προπληρωμενη καρτα paysafe?
Link to comment
Share on other sites

έβαλα το apk του νέου play store . παρατήρησε κανείς όταν το ανοίγω η πάνω πάνω μπλε/γκρι μπάρα αναβοσβηνει στιγμιαία μια φορά;
Link to comment
Share on other sites

έβαλα το apk του νέου play store . παρατήρησε κανείς όταν το ανοίγω η πάνω πάνω μπλε/γκρι μπάρα αναβοσβηνει στιγμιαία μια φορά;

 

Ναι και σε μένα..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το apk του νέου play store . παρατήρησε κανείς όταν το ανοίγω η πάνω πάνω μπλε/γκρι μπάρα αναβοσβηνει στιγμιαία μια φορά;

 

Και σε μένα το κάνει τώρα που το λες αλλά δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό..περίεργο είναι πάντως...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να διαγαρψω ότι υπαρχει ανεβασμενο από μενα στον λογαριασμο google κυριως φωτογραφιες αλλα δεν βρισκω άλλο τροπο εκτος και αυτό με επιφυλαξη αν γινεται με πληρη διαγραφη του υπάρχοντος λογαριασμου που θα συμπαρασυρει και το gmail

 

Δοκιμασα να διαγραψω μονο το google+ με τους κυκλους αλλα δεν τα καταφερα . Ρωτησα κι εδώ χωρις αποτέλεσμα .

Αν θυμάμαι καλά το είχα κάνει παλιότερα χωρίς να διαγράψω το gmail μου.

Μετά κατάλαβα πόσο χρήσιμο είναι για τον συγχρονισμό των φωτογραφιών μου και το ενεργοποίησα πάλι.

 

Edit: Καλά θυμόμουν

 

https://support.google.com/plus/answer/1304803?hl=en

 

 

https://support.google.com/plus/answer/1044503?hl=en

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

όπως έχεις το τηλ. φορτωμένο με της επαφές, όταν ανοίξεις καινούργιο G-mail και κάνεις συγχρονισμό θα ανέβουν εκεί οι επαφές....! Αλλά δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο θες να αλλάξεις G-mail...? Αν επιτρέπεται..!

 

Δοκίμασα να εισάγω στο desktop στο 2ο λογαριασμό gmail που έχω τις επαφές του πρώτου, για να ελέγξω τη δυνατότητα πραγματοποίησης αυτής της διαδικασίας, αλλά δεν γίνεται.

 

Άλλωστε, το gmail έχει δυνατότητες εισαγωγής επαφών μόνο μέσω των γνωστών καταλήξεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το είχα κάνει παλιότερα χωρίς να διαγράψω το gmail μου.

Μετά κατάλαβα πόσο χρήσιμο είναι για τον συγχρονισμό των φωτογραφιών μου και το ενεργοποίησα πάλι.

 

Edit: Καλά θυμόμουν

 

https://support.google.com/plus/answer/1304803?hl=en

 

 

https://support.google.com/plus/answer/1044503?hl=en

 

Επειδή δεν με ενδιαφερουν αυτά που λες να τα κρατησω παω εδώ https://support.google.com/plus/answer/1304803?hl=en παταω computer παταω το google+ αλλα δεν μου εμφανιζει το "γραναζι" που λεει για να απενεργοποιησω το google+ μονο.

 

Αν μπορεις βιηθησε. Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει και στο site ότι υπάρχουν θέματα σε android L, μπορείς όμως να επιστρέψεις στην προηγούμενη έκδοση αν εξακολουθούν να υπάρχουν στην τελευταία.. :)

 

Κατευθείαν επαναφορά έκανα. Να δω πότε θα έρθει...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σήμερα μου έγινε αναβάθμιση στο play με το material design (ωραίο) αλλά ακόμα εξακολουθούν να βάζουν τόνους στα κεφαλαία στις επικεφαλίδες των tabs (ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜ΄ΕΝΕΣ, ΌΛΕΣ).

 

έστειλα ένα email στο support-gr@gmail.com αλλά μάλλον τα γειώνουν εκεί, καθώς ήρθε αυτοματοποιημένη απάντηση

 

"Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δημιουργήθηκε αυτόματα. Για να λάβετε απάντηση από την Google, μην απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, αλλά προωθήστε το ερώτημά σας, όπως περιγράφεται παρακάτω.

 

Αγαπητέ χρήστη του Google,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Google.

Για ερωτήσεις σχετικά με τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες που παρέχονται από την Google, χρησιμοποιήστε τις φόρμες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που παρέχονται στους ιστότοπους της Υποστήριξης Google. Με αυτό τον τρόπο η ερώτησή σας προωθείται στον αρμόδιο υπάλληλο για να σας βοηθήσει με το αίτημά σας. Μπορείτε επίσης να υποβάλετε την ερώτησή σας σε ένα από τα φόρουμ προϊόντων.

 

Μπορείτε να βρείτε περαιτέρω βοήθεια καθώς και φόρμες επικοινωνίας σε σχέση με μονωμένα προϊόντα του Google Play ακολουθώντας το σύνδεσμο στο Κέντρο βοήθειας: Βοήθεια Google Play.

 

Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το Google!"

 

επειδή δεν μπορώ να βρω πως αλλιώς να το στείλω για να το διαβάσουν αν κάποιος ξέρει ας μου πει μήπως και το φτιάξουν (ή ας το στείλουμε κάπως ομαδικά ως myphone.gr)

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεσει στο play μια πιστωτικη καρτα για να αγοραζω εφαρμογες η οποια ληγει τωρα στο τελος του μηνα 10-2014.

Θελω να την συνδεσω στο google play της αδελφης μου και να αγορασω καποιες εφαρμογες για να της εχει στη full εκδοση.

Παμε στις ερωτησεις,

1) Θα υπαρξει καποιο μπεδρεμα με τον google λογαριασμο μου ή με την καρτα μου που θα εχω σε δυο διαφορετικους google λογαριασμους ?

2) Απο 1-11-2014 που ληγει η καρτα θα μπορει να εχει προσβαση και να αγορασει εφαρμογες ? Λογικα δεν θα μπορει γιατι αλλαζει τριψηφιο νουμερο πισω.

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεσει στο play μια πιστωτικη καρτα για να αγοραζω εφαρμογες η οποια ληγει τωρα στο τελος του μηνα 10-2014.

Θελω να την συνδεσω στο google play της αδελφης μου και να αγορασω καποιες εφαρμογες για να της εχει στη full εκδοση.

Παμε στις ερωτησεις,

1) Θα υπαρξει καποιο μπεδρεμα με τον google λογαριασμο μου ή με την καρτα μου που θα εχω σε δυο διαφορετικους google λογαριασμους ?

2) Απο 1-11-2014 που ληγει η καρτα θα μπορει να εχει προσβαση και να αγορασει εφαρμογες ? Λογικα δεν θα μπορει γιατι αλλαζει τριψηφιο νουμερο πισω.

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

1.Κανένα πρόβλημα

2.Με τη ληγμένη, λογικά, δε θα μπορείς να κάνεις κάτι (δεν έχω δοκιμάσει). Θα μπεις στο https://wallet.google.com και θα κάνεις τις διορθώσεις, η απλά θα διαγράψεις την παλιά και θα περάσεις την καινούρια κάρτα.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα αλλα δεν είμαι σιγουρος ότι επεκταθηκε και στην Ελλδα η δυνατοτητα αγορας εφαρμογών μεσω paypal.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το PayPal ισχύει. Όταν πας να αγορασεις έχει επιλογή να συνδέσεις και λογαριασμό PayPal. Νομίζω όμως ότι έχει σχέση και η έκδοση του Google play που χρησιμοποιείς
Link to comment
Share on other sites

1.Κανένα πρόβλημα

2.Με τη ληγμένη, λογικά, δε θα μπορείς να κάνεις κάτι (δεν έχω δοκιμάσει). Θα μπεις στο https://wallet.google.com και θα κάνεις τις διορθώσεις, η απλά θα διαγράψεις την παλιά και θα περάσεις την καινούρια κάρτα.

Ωραιος φιλε, σε ευχαρισςτω !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello people!

 

Ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε στο GPlay (PC), νομίζω αμέσως μετά το root της συσκευής: Δεν συγχρονίζεται με το GPlay της συσκευής ενώ είναι στον ίδιο λογαριασμό. Πλέον αντί να μου δείχνει τη συσκευή μου στην αρχική κάθε εφαρμογής του Play, λέει "Δεν έχετε καμία συσκευή", ενώ όταν μπαίνω στις "συσκευές μου" δείχνει 2 άκυρα samsung που δεν είχα ποτέ. Any ideas?

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Hello people!

 

Ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε στο GPlay (PC), νομίζω αμέσως μετά το root της συσκευής: Δεν συγχρονίζεται με το GPlay της συσκευής ενώ είναι στον ίδιο λογαριασμό. Πλέον αντί να μου δείχνει τη συσκευή μου στην αρχική κάθε εφαρμογής του Play, λέει "Δεν έχετε καμία συσκευή", ενώ όταν μπαίνω στις "συσκευές μου" δείχνει 2 άκυρα samsung που δεν είχα ποτέ. Any ideas?

Καθαρισμός δεδομένων από το κινητό της εφαρμογής και θα φτιαξει. Το είχα πάθει και εγώ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός δεδομένων από το κινητό της εφαρμογής και θα φτιαξει. Το είχα πάθει και εγώ.

 

Problem Solved. Thanks

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με μια παραλλαγή. Είχα ένα tablet Samsung Galaxy Tab2 με το οποίο συνδέθηκα για πρώτη φορά στο Google Play. Τελευταία απέκτησα το Huawei Honor 6, το οποίο ενώ συνδέομαι και κατεβάζω κανονικά εφαρμογές από το Play Store δεν εμφανίζεται στις συσκευές μου στο Google Play (PC browser). Εκεί εμφανίζεται μόνο το Samsung Tab2.

 

Το Honor 6 εμφανίζεται στη διαχείριση συσκευών Android του Google Play από όπου μπορώ να εντοπίσω τη θέση του.

 

Έχω κάνει διαγραφή δεδομένων τόσο για το Play Store όσο και για τις Υπηρεσίες Google Play που βλέπω στη διαχείριση εφαρμογών αλλά πάλι τίποτα. Το Honor 6 δεν εμφανίζεται στις συσκευές μου στο Google Play.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Problem Solved. Thanks

τιποτα :)

Έχω το ίδιο πρόβλημα με μια παραλλαγή. Είχα ένα tablet Samsung Galaxy Tab2 με το οποίο συνδέθηκα για πρώτη φορά στο Google Play. Τελευταία απέκτησα το Huawei Honor 6, το οποίο ενώ συνδέομαι και κατεβάζω κανονικά εφαρμογές από το Play Store δεν εμφανίζεται στις συσκευές μου στο Google Play (PC browser). Εκεί εμφανίζεται μόνο το Samsung Tab2.

 

Το Honor 6 εμφανίζεται στη διαχείριση συσκευών Android του Google Play από όπου μπορώ να εντοπίσω τη θέση του.

 

Έχω κάνει διαγραφή δεδομένων τόσο για το Play Store όσο και για τις Υπηρεσίες Google Play που βλέπω στη διαχείριση εφαρμογών αλλά πάλι τίποτα. Το Honor 6 δεν εμφανίζεται στις συσκευές μου στο Google Play.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

θα υποθεσω οτι εχεις τον ιδιο λογαριασμο google και στο pc και στο honor 6. κανε αποσυνδεση απο το gmail στο pc και ξαναμπες. Και αυτο το ειχα παθει, αν δεν δουλεψει κανε το ιδιο και στο κινητο. αλλιως, μηνυμα στην google.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Teotsi σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όλα αυτά τα έχω δοκιμάσει κι όχι μόνο μία φορά. Δυστυχώς δεν δουλεύει...

Τότε κοίτα προς την μεριά της υποστήριξης της Google. Δεν νομίζω ότι έχεις άλλη επιλογή.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις το .apk απο κάποια σελίδα του ίντερνετ και να το εγκαταστήσεις ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή, δε με αφήνει να κάνω ενημερώσεις το play store, γράφει Σφάλμα λήψης, υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...