Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών και βρίσκεις το market

 

σωστος...3.1.5.

δεν βλεπω ομως καποια αλλαγη..

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να το ξαναπω παλι μπας κ βρεθει λυση.

παω κανονικα στο μαρκετ απο τις εφαρμογες.

το κουμπακι που λεει "εκκαθαριση δεδομενων" ειναι γκρι... σκοτεινο...νεκρο.

ενεργο δειχνει μονο αυτο που λεει "μετακινηση στην καρτα sd" κ το "διαγραφη μνημης".

 

ολα τα αλλα γκρι..απενεργοποιημενα.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

να το ξαναπω παλι μπας κ βρεθει λυση.

παω κανονικα στο μαρκετ απο τις εφαρμογες.

το κουμπακι που λεει "εκκαθαριση δεδομενων" ειναι γκρι... σκοτεινο...νεκρο.

ενεργο δειχνει μονο αυτο που λεει "μετακινηση στην καρτα sd" κ το "διαγραφη μνημης".

 

ολα τα αλλα γκρι..απενεργοποιημενα.

 

Και μενα ετσι ειναι.εχω το παλιο μαρκετ.αλλα με αυτα που ακουω για το καινουργιο δεν βιαζομαι να λαβω την αναβαθμιση!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά λειτουργεί το νέο μάρκετ πάντως

 

Ναι και γω τελικά έχω το καινούριο πλέον!πολύ ωραίο ιντερφεις αλλά σε κουράζει πολύ γμτ.το παλιό ηταν απλό και καλό..

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μου κάνει κι εμένα. Πριν απο ένα μήνα περίπου και όταν είχε βγει το νεο μάρκετ, έκανα εγκατάσταση το αρκ απο ένα μαγαζάκι (γιατί επίσημα δεν είχε αναβαθμιστεί) ...και τότε μου παρουσίασε το πρόβλημα. Έκανα μια κατάργηση της ενημέρωσης, γύρισα στο παλιό μάρκετ και ολα καλά. Σήμερα το πρωί μου ήρθε επίσημα η αναβάθμιση του μάρκετ και το πρόβλημα επανήλθε... :( έτσι τώρα κατεβάζω μια χαρά τις δε δωρεάν αλλά στις επί πληρωμή κολλάνε τα πράγματα

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Απο χθες μου ηρθε και στο ΜΙΝΙ το νεο μαρκετ και το ιδιο προβλημα οπως στο HD2..

 

Sent from my ST15i using Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά λειτουργεί το νέο μάρκετ πάντως

Σε μενα σιγουρα δεν λειτουργει καλα :lol:

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα.Σημερα στο μαρκετ μου ηρθε αυτοματα η εκδοση 3.1.5 απο 2.3.6.Το προβλημα μου ειναι οτι στις εφαρμογες μου δεν εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που εχω κατεβσει απο το μαρκετ αλλα αν τις ψαξω τις βρισκει και μου λεει κανονικα οτι ειναι εγκατεστημενες.Επισης δεν μου εμφανιζει και το +1.Εκανα διαγραφη δεδομενων αλλα το προβλημα παραμενει.Τι να κανω;

Κανεις βοηθεια;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

μόνο στην αρχή είχα πρόβλημα που φόρτωνε και φόρτωνε και φόρτωνε, χωρίς να φορτώσει τιποτα στην τελική :lol:

με reboot της συσκευής είναι οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα η 3.1.5 λειτουργεί κανονικά αλλά την έβγαλα γιατί ο έλεγχος που κάνει στο screen density δε με αφήνει να απολαύσω την συσκευή μου όπως θέλω.Στα 240ppi φαίνονται όλα μεγάλα και στα 160 όλα πολύ μικρά

@mitsos1

Μήπως η ρομ που έχεις,έχει αλλαγμένο το screen density; Eίναι ένας λόγος για να μην σου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα η 3.1.5 λειτουργεί κανονικά αλλά την έβγαλα γιατί ο έλεγχος που κάνει στο screen density δε με αφήνει να απολαύσω την συσκευή μου όπως θέλω.Στα 240ppi φαίνονται όλα μεγάλα και στα 160 όλα πολύ μικρά

@mitsos1

Μήπως η ρομ που έχεις,έχει αλλαγμένο το screen density; Eίναι ένας λόγος για να μην σου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές

 

Τελικα δεν ειναι η screen density το προβλημα γιατι ηταν κανονικα ρυθμισμενη στα 240 ppi που ειναι το κανονικο.Αν καποιος ξερει κατι please help me!!!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται να βλέπω μεταφρασμένες τις λεπτομέρειες των apps?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδία για τα paid apps.. Σε περιπτωση που αγοράσω ένα, και μετα είτε το κάνω απεγκατάσταση είτε ξερω γω θέλω να κάνω ρεσετ στο κινητό μου.. το χάνω και πρέπει να ξαναπληρώσω για να το ξανακατεβάσω??
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια! αυτό έλειπε ;)

 

η εφαρμογή φαίνεται αγορασμένη στο λογαριασμό(e mail) που έχεις δηλώσει στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εχω το xperia neo εκανα την νεα αναβαθμιση και απο τοτε το μαρκετ μου αλλαξε και δεν μου αρεσει και ειδα στις εφαρμογες οτι εχει κατεβει μια που λεει 3.1.5 τη απεγκαθηστω ξαναμπαινει τι να κανω σε λιγο θα το σπασω απο τα νευρα μου...σορυ για το μεγαλο ποστ και αν ειμαι σε λαθος ενοτητα μεταφερτε το!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εχω το xperia neo εκανα την νεα αναβαθμιση και απο τοτε το μαρκετ μου αλλαξε και δεν μου αρεσει και ειδα στις εφαρμογες οτι εχει κατεβει μια που λεει 3.1.5 τη απεγκαθηστω ξαναμπαινει τι να κανω σε λιγο θα το σπασω απο τα νευρα μου...σορυ για το μεγαλο ποστ και αν ειμαι σε λαθος ενοτητα μεταφερτε το!

 

βρες στο google το προηγουμενο λογισμικο που ειχες και ξαναπερασε το νομιζω πως γινετε

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιο ειχα :X δεν γινεται δηλαδη να εχω απλως το παλιο μαρκετ?

 

νομιζω πως οχι γιατι οπως αναβαθμισες το λογισμικο αναβαθμισες και το μαρκετ

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..μήπως ξέρει κανείς γιατί χάθηκε από το market to audiko? το προγραμματάκι που κατεβάζουμε ήχους κλήσης

 

EDIT:

Καλημέρα παιδιά..μήπως ξέρει κανείς γιατί χάθηκε από το market to audiko? το προγραμματάκι που κατεβάζουμε ήχους κλήσης

 

τελικά επειδή είδα ότι δεν υπήρξε ανταπόκριση, το έψαξα το θέμα και αρχικά δεν βρήκα εξήγηση γιατί αφαιρέθηκε το πρόγραμμα από το android market αλλά βρήκα το apk από ένα site.

 

http://uploading.com/files/get/b841cac8/

 

εδώ θα βρείτε το audiko apk.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν η νεα εκδοση του μαρκετ 3.1.6?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

ηρθε σε μενα!

ρε παιδια τι χαμος ειναι αυτος?

αργουν οι εφαρμογες να εγκατασταθούν στο κινητο!

μου βγαζει οτι καποιες εφαρμογες εχουν update αλλα δεν υπαρχει εικονίδιο(αυτο του update) για τις κανω!:rolleyes:

μετα απο καποιες ωρες ισως και μερα μπορει να εμφανίσει το εικονιδιο και πολλα αλλα τετοια απιστευτα!

1000 φορες να μην το εβαζα...χαλι μαυρο!

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σε μενα!

ρε παιδια τι χαμος ειναι αυτος?

αργουν οι εφαρμογες να εγκατασταθούν στο κινητο!

μου βγαζει οτι καποιες εφαρμογες εχουν update αλλα δεν υπαρχει εικονίδιο(αυτο του update) για τις κανω!:rolleyes:

μετα απο καποιες ωρες ισως και μερα μπορει να εμφανίσει το εικονιδιο και πολλα αλλα τετοια απιστευτα!

1000 φορες να μην το εβαζα...χαλι μαυρο!

 

Λοιπόν ,έχουμε και λέμε.

Πας στο μενού εφαρμογές-ρυθμίσεις εφαρμογών βρίσκεις το μάρκετ και κάνεις απεγκατάσταση ενημερώσεων,

Μετά ανοίγεις τον root explorer πας στο system/apps και βρίσκεις το marketupdater.apk.

Πατάς παρατεταμένα επάνω του και πας στην επιλογή permissions.

Εκεί ξετικάρεις όλες τις επιλογές.

Έτσι το μάρκετ δεν ξαναενημερώνεται.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,έχουμε και λέμε.

Πας στο μενού εφαρμογές-ρυθμίσεις εφαρμογών βρίσκεις το μάρκετ και κάνεις απεγκατάσταση ενημερώσεων,

Μετά ανοίγεις τον root explorer πας στο system/apps και βρίσκεις το marketupdater.apk.

Πατάς παρατεταμένα επάνω του και πας στην επιλογή permissions.

Εκεί ξετικάρεις όλες τις επιλογές.

Έτσι το μάρκετ δεν ξαναενημερώνεται.:)

 

Εμένα μου είναι mediaupdater.bak και στα permissions δεν μου βγάζει αυτό με τα κουτάκια.Τι να κάνω?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είναι mediaupdater.bak και στα permissions δεν μου βγάζει αυτό με τα κουτάκια.Τι να κάνω?

 

Μήπως έχεις μπει σε άλλο path;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.3 και ροοτ τωρα παω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ και δεν μπορω,ουτε απο το κινητο ουτε απο το pc.μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...