Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πριν μία βδομάδα αγόρασα το se x10 mini. σε καθε εφαρμογή που προσπαθώ να κανω dl κολλάει στην "εκκίνηση λήψης".Είμαι νέος στην παρέα Android και δεν ξερω πολλά.Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πριν μία βδομάδα αγόρασα το se x10 mini. σε καθε εφαρμογή που προσπαθώ να κανω dl κολλάει στην "εκκίνηση λήψης".Είμαι νέος στην παρέα Android και δεν ξερω πολλά.Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.

 

προσπάθησε να κάνεις εγκατάσταση από https://market.android.com/

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μαλλον ξεκιναει επειδη δεν μπορω να κανω προσθηκη του google account μου.το μηνυμα που μου βγαζει ειναι:"Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη".Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω και κανενα 10ημερο τουλαχιστον, δεν μπορω να κατεβασω τιποτα αποκυτως απο το market. Ολες οι ληψεις πανε ν αρχισουν αλλα παγωνουν. Καμια βοηθεια?!δεν ξερω τι να κανω:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω και κανενα 10ημερο τουλαχιστον, δεν μπορω να κατεβασω τιποτα αποκυτως απο το market. Ολες οι ληψεις πανε ν αρχισουν αλλα παγωνουν. Καμια βοηθεια?!δεν ξερω τι να κανω:blink:

 

δοκίμασες να πας στις ρυθμίσεις>εφαρμογές να βρεις το market και να κάνεις clear data/clear cache (δεν ξέρω πως είναι στα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχει στα αγγλικά, θα το βρείς με την Ελληνική ονομασία εκκαθάριση δεδομένων/προσωρινής μνήμης

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω και κανενα 10ημερο τουλαχιστον, δεν μπορω να κατεβασω τιποτα αποκυτως απο το market. Ολες οι ληψεις πανε ν αρχισουν αλλα παγωνουν. Καμια βοηθεια?!δεν ξερω τι να κανω:blink:

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία παρατηρώ κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα, έχοντας κάνει εκκαθάριση δεδομένων/προσωρινής μνήμης στο market. Πρέπει να πατήσω αρκετές φορές πχ στην ενημέρωση εφαρμογής, γιατί ενώ κατεβαίνει, μετά δεν εγκαθίσταται...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια υπαρχει ενα μπροβλημα με τα games στο android.

 

Μπενω για παραδειγμα στο android Tapp παω να κατεβασω το Asphalt 5 μου ερχετε το link σε μυνημα sτο gmail στο κινητο, μου λεει ανοιγμα με market και δεν το βρισκει.

 

Δηλαδη που θα βρω αυτα τα παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εγκαταστήσουμε τις εφαρμογες κατευθειαν απο το μαρκετ στην sd για να μην γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου??

 

Εχω android 2,2,1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα μπροβλημα με τα games στο android.

 

Μπενω για παραδειγμα στο android Tapp παω να κατεβασω το Asphalt 5 μου ερχετε το link σε μυνημα sτο gmail στο κινητο, μου λεει ανοιγμα με market και δεν το βρισκει.

 

Δηλαδη που θα βρω αυτα τα παιχνιδια?

 

μήπως είναι παιχνίδι επί πληρωμή; αν ναι δεν γίνεται μόνο αν rootάρεις το κινητό σου!

 

Πως γινεται να εγκαταστήσουμε τις εφαρμογες κατευθειαν απο το μαρκετ στην sd για να μην γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου??

 

Εχω android 2,2,1

 

αν το υποστηρίζει αυτό η εφαρμογή τότε αν πας στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών και βρεις την εφαρμογή που θες θα έχει ένα κουμπί που θα γράφει μεταφορά στην κάρτα μνήμης.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα μπροβλημα με τα games στο android.

 

Μπενω για παραδειγμα στο android Tapp παω να κατεβασω το Asphalt 5 μου ερχετε το link σε μυνημα sτο gmail στο κινητο, μου λεει ανοιγμα με market και δεν το βρισκει.

 

Δηλαδη που θα βρω αυτα τα παιχνιδια?

Aυτά τα παιχνίδια/applications μπορεί να μην εμφανίζονται στο market (στο κινητό) πιθανώς λόγω ανάλυσης του κινητού σου, ή λόγω του ότι δε διατίθενται στη χώρα μας. Οπότε μόνο αν βρεις το αρχείο εγκατάστασης στο ίντερνετ θα μπορείς να το βάλεις ;)

 

Πως γινεται να εγκαταστήσουμε τις εφαρμογες κατευθειαν απο το μαρκετ στην sd για να μην γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου??

 

Εχω android 2,2,1

Μπορείς να δεις κι αυτό, αλλά θα έχεις ίσως πρόβλημα γιατί εφαρμογές που θέλουν root ή εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς, καθώς και τα widgets δε γίνεται να εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης. Οπότε στη θέση σου θα εφάρμοζα τον τρόπο που ανέφερε παραπάνω ο φίλος amanitis ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες....1.υπαρχει καμια εφαρμογη για να βλεπεις τα μαιλ σου κατα ημερομηνια...οσες κατεβασα μεχρι τωρα φορτονανε μαιλ απο το τελευταιο σημειο.μπορεις να επιλεγεις την ημερομινια των εισερχομενων μαιλ?

2.εχω το optimus one και θελω να απεγκαταστησω την υπαρχον εφαρμογη μηνυματω

ν για να βαλω το chompsms..mporo?

Link to comment
Share on other sites

Aυτά τα παιχνίδια/applications μπορεί να μην εμφανίζονται στο market (στο κινητό) πιθανώς λόγω ανάλυσης του κινητού σου, ή λόγω του ότι δε διατίθενται στη χώρα μας. Οπότε μόνο αν βρεις το αρχείο εγκατάστασης στο ίντερνετ θα μπορείς να το βάλεις ;)

 

 

Μπορείς να δεις κι αυτό, αλλά θα έχεις ίσως πρόβλημα γιατί εφαρμογές που θέλουν root ή εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς, καθώς και τα widgets δε γίνεται να εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης. Οπότε στη θέση σου θα εφάρμοζα τον τρόπο που ανέφερε παραπάνω ο φίλος amanitis ;)

 

αμα ομως τις βρουμε στο ιντερνετ θα παιζουν?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αμα ομως τις βρουμε στο ιντερνετ θα παιζουν?

 

μην περιμενεις απαντηση , κανε και κανενα google :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με προγράμματα σπάνια αντιμετωπίζω πρόγραμμα σε qvga κινητό... Με παιχνίδια ναι!Απ'την άλλη, αν δεν έχεις qvga οθόνη, δε νομίζω να'χεις πρόβλημα... αν και απ'όσο θυμάμαι είχα δει ότι έγραφες κάπου ότι δεν έχεις ακόμα android κινητό, οπότε μην ανησυχείς! :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

χμμμ, εδώ και 1-2 μέρες μπαίνω μάρκετ πάω στο my apps

και μου βγάζει το εξής κουφό : No downloads from Android Market.

δεν βλέπει καμία εφαρμογή :ninja: έκανα και clear data , τι άλλο μπορώ να κάνω ;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

Αν και έχει γίνει η ερώτηση για αυτό το θέμα θα ήθελα μια διευκρίνιση!

Για να γράψεις ένα σχόλιο για μια εφαρμογή τι πρέπει να κάνεις πρώτα ώστε το όνομά σου να φαίνεται κανονικά πάνω απο το σχόλιο;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

Αν και έχει γίνει η ερώτηση για αυτό το θέμα θα ήθελα μια διευκρίνιση!

Για να γράψεις ένα σχόλιο για μια εφαρμογή τι πρέπει να κάνεις πρώτα ώστε το όνομά σου να φαίνεται κανονικά πάνω απο το σχόλιο;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νομίζω αρκεί να την κατεβάσεις. Αν την έχεις εγκατεστημένη τότε μπορείς να κάνεις σχόλιο. Αυτό λες;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκεί να την κατεβάσεις. Αν την έχεις εγκατεστημένη τότε μπορείς να κάνεις σχόλιο. Αυτό λες;

 

Κατεβασμένη την έχω ναι! Την αξιολόγησα κιόλας αλλα στο σχόλιο που έκανα δεν έχει όνομα, είναι σκέτο το σχόλιο χωρίς όνομα.

Link to comment
Share on other sites

πως το περναω στην SD?? οταν βαζω το usb δν ξερω σε πιο φακελο πρεπει να το βαλω? Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Mε card reader ή καλώδιο ή μέσω ftp server...

Σε όποιον φάκελο και να το βάλεις, θα χρειαστείς κι έναν file explorer στο κινητό (συνιστώ τον es file explorer) και μετά μ'ένα tap θα το εγκαταστήσεις :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζουμε μία εφαρμογή από το android market, μας ενημερώνει πριν την εγκατάσταση ότι η εφαρμογή θα έχει πρόσβαση στα sms μας ή στις επαφές μας ή σε οτιδήποτε άλλο. Αυτό τι σημαίνει πρακτικά? Και ισχύει ακόμα κι αν η εφαρμογή λειτουργεί χωρίς σύνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...