Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κακα τα ψεματα,ριχνει γερες ταπες σε πανακριβα κινητα....

οποιος δεν μπορουσε να αγορασει τωρα μπορει!

και στο κατω κατω ,andorid ειναι,δεν μπορουν να πειραξουν το μενου του!

αντε και καμια συντομευση να βαλουνε !τιποτε αλλο!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα το προτείνατε για αγορά?

 

ως δευτερο κινητο θα το προτεινα, αλλά ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ σε συνδεση vodafone (οι 'καταλαθος' χρεωσεις απο τις συντομευσεις που παντα βαζει η vodafone εχουν καταντησει γραφικες..)

Link to comment
Share on other sites

Θα το προτείνατε για αγορά?

 

ως συσκευη χωρις παγιο και τα συναφη,δεν χωραει συζητηση!

δεν παιρνεις στης μερες μας τετοιο κινητο με τετοιες δυνατοτητες σε τετοια τιμη!

τι να το κανω το xperia και το galaxy s,2 πανακριβα κινητα ,οταν υπαρχει αυτο με 110!

κατε με την πατησαν οσου αγορασαν οποιοδηποτε αλλο android Κινητο σε υπερβολικα υψηλη τιμη ,συγκριση με αυτο!

και να το βαρεθεις και να σου πεσει να σου χαλασει( ο μη γινεται) δεν θα το κλαις!

που 500 ευρω και που 110!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι είναι μια χαρά για 2ο, αλλά η συγκριση με high end android κινητά, είναι τουλάχιστον άκαιρη...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κράτηση και το απόγευμα πάω να παραλάβω.

Αν και προορίζεται για δώρο στη δικιά μου, που θα πάει, κάποια στιγμή θα της το πάρω και θα σετάρω καμια ROM απο xda.:p

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για κινητο αφου δεν εχω και λεω να το παρω,τι λετε>??δεν εχω ξαναχρησημοποιησει android και δε ξερω καν τι παιζει,π.χ λεει gps,αν βαλω καποιο προγραμμα μεσα θα λειτουργει κανονικα πλοηγηση?επισης υπαρχουν εφαρμογες οπως στα wm??sorry που ρωταω εδω!:p

η να παω προς gt540??ποιες οι διαφορες τους>?

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για σύγκριση συσκευών απευθύνσου στους Διαξιφισμούς. Δεν μας επιτρέπεται αλλού τέτοιου είδους συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα,το αποφασισα σαν ενα android test drive

μιας και εχω καλη επιδοτηση ειπα να τσεκαρω πρωτα το λειτουργικο και μετα παω σε μια πιο δυνατη συσκευη (αν χρειαστει) ισως λοιπον αργοτερα (οταν ερθει) παω στο desire hd ή συνεχισω στα wm με τα 7αρια ,βλεπουμε

εχει υποψη του κανενας πως φευγουμε απο τα vodafone logo και πως γινομαστε root?

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα (δωρεάν με επιδότηση) κι εγώ για συγγενικό πρόσωπο,το αναμένω για να γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα για το joy 845 android;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος από Sar πως πάει αυτή η συσκευή; Επειδή ούτε στο site της Vodafone το έχει αλλά ούτε στο gsmarena.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα για το joy 845 android;;

 

Σε κάποια (λίγα) καταστήματα Vodafone ναι.

 

Γενικά παραλαβές, καταστήματα που δεν έχουν stock, περιμένουν την Τρίτη

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό μπορώ να περάσω ρυθμίσεις της q? Αν ναι χειροκίνητα?

 

Κι εγώ με τη wind σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω το joy, όχι με τη vodafone.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...το πήρα χθες και ασχολήθηκα ελάχιστα.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές.

Κλασσικό android 2.1 που δεν φάνηκε να κολλάει πουθενά.

Γρήγορο, αποκρίσιμο, συνδέεται σε δίκτυα wifi, 3G και HSDPA σε 2 δευτερόλεπτα.

Το HD2 μου για να συνδεθεί σε wifi θέλει τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα.

Βέβαια δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Hd2 απλά το αναφέρω.

 

Το οπτικό mouse άψογο ειδικά αν ρυθμιστεί στην υψηλή ευαισθησία.

Το συστήνω με κλειστά μάτια σε όλους όσους θέλουν ένα low budget android κινητό ή σε όσους το θέλουν έστω και σαν back up phone.

Τώρα για τα υπόλοιπα δεν νομίζω οτι χρειάζεται ιδιαίτερες αναφορές καθώς όταν έχεις ένα android market και δίκτυο απλά το στήνεις όπως θέλεις.

 

Απο φωτογραφίες μην περιμένετε και θαύματα σε αυτή την τιμή. Επίσης να πω οτι στη συσκευασία υπάρχει ο φορτιστής με καλώδιο usb καθώς και ακουστικά με 3,5mm υποδοχή!

Απουσιάζει κάρτα micro sd, καθαριστικό πανάκι ή θήκη αλλά είναι λογικό καθώς θα ανεβάζαν και την τιμή του.

Επίσης η οθόνη όπως αναφέρθηκε ήδη, είναι resistive με ότι συνεπάγεται αυτό.

Απο βάρος η συσκευή είναι αρκετά ελαφριά και με κατασκευή που δείχνει να αντέχει σε γρατσουνιές.

Παράδειγμα: Το κινητό θα το κάνω δώρο στην κοπέλα μου η οποία δεν νοιάζεται και πολύ, δεν τα προσέχει, τα πετάει στην τσάντα όπως να'ναι.

Ε λοιπόν αυτό θα αντέξει. Το HTC Wildfire που ήθελα να της πάρω θα το πονούσε η ψυχή μου.

Αύριο το παραδίδω :( οπότε δεν μπορώ να πω για διάρκεια μπαταρίας γενικότερα.

Σήμερα που του έκανα την πρώτη πλήρη φόρτιση, το κινητό μετά απο 2 ώρες συνεχούς ασχολίας και συνδεμένο σε wifi δεν έχει χάσει ούτε μία μπάρα.

 

Αυτά τα λίγα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...το πήρα χθες και ασχολήθηκα ελάχιστα.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές.

Κλασσικό android 2.1 που δεν φάνηκε να κολλάει πουθενά.

Γρήγορο, αποκρίσιμο, συνδέεται σε δίκτυα wifi, 3G και HSDPA σε 2 δευτερόλεπτα.

Το HD2 μου για να συνδεθεί σε wifi θέλει τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα.

Βέβαια δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το Hd2 απλά το αναφέρω.

 

Το οπτικό mouse άψογο ειδικά αν ρυθμιστεί στην υψηλή ευαισθησία.

Το συστήνω με κλειστά μάτια σε όλους όσους θέλουν ένα low budget android κινητό ή σε όσους το θέλουν έστω και σαν back up phone.

Τώρα για τα υπόλοιπα δεν νομίζω οτι χρειάζεται ιδιαίτερες αναφορές καθώς όταν έχεις ένα android market και δίκτυο απλά το στήνεις όπως θέλεις.

 

Απο φωτογραφίες μην περιμένετε και θαύματα σε αυτή την τιμή. Επίσης να πω οτι στη συσκευασία υπάρχει ο φορτιστής με καλώδιο usb καθώς και ακουστικά με 3,5mm υποδοχή!

Απουσιάζει κάρτα micro sd, καθαριστικό πανάκι ή θήκη αλλά είναι λογικό καθώς θα ανεβάζαν και την τιμή του.

Επίσης η οθόνη όπως αναφέρθηκε ήδη, είναι resistive με ότι συνεπάγεται αυτό.

Απο βάρος η συσκευή είναι αρκετά ελαφριά και με κατασκευή που δείχνει να αντέχει σε γρατσουνιές.

Παράδειγμα: Το κινητό θα το κάνω δώρο στην κοπέλα μου η οποία δεν νοιάζεται και πολύ, δεν τα προσέχει, τα πετάει στην τσάντα όπως να'ναι.

Ε λοιπόν αυτό θα αντέξει. Το HTC Wildfire που ήθελα να της πάρω θα το πονούσε η ψυχή μου.

Αύριο το παραδίδω :( οπότε δεν μπορώ να πω για διάρκεια μπαταρίας γενικότερα.

Σήμερα που του έκανα την πρώτη πλήρη φόρτιση, το κινητό μετά απο 2 ώρες συνεχούς ασχολίας και συνδεμένο σε wifi δεν έχει χάσει ούτε μία μπάρα.

 

Αυτά τα λίγα!

 

Μόλις άκουσα το resistive ξενέρωσα πάντως :( waiting for IDEOS τότε...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι οτι τουλάχιστον εγώ που συνήθησα με την capasitive του HD2 έχω ένα θεματάκι με αυτήν αλλά το οπτικό mouse κάνει τόσο ομαλή την πλοήγηση στα μενού που δεν χρειάζεται να είσαι συνεχώς με το δάχτυλο στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι οτι τουλάχιστον εγώ που συνήθησα με την capasitive του HD2 έχω ένα θεματάκι με αυτήν αλλά το οπτικό mouse κάνει τόσο ομαλή την πλοήγηση στα μενού που δεν χρειάζεται να είσαι συνεχώς με το δάχτυλο στην οθόνη.

 

Γιατί ρε παιδιά, τι πρόβλημα έχει η resistive, επειδή θέλει λίγο μεγαλύτερη δύναμη; Με αυτόν τον τρόπο απογεύγονται και τα κατά λάθος κλικς νομίζω. Δεν είναι τόσο κακό.

 

Επίσης, δεν ξέρω τι είναι αυτό το οπτικό mouse. Πώς λειτουργεί, είναι καλό; Τι είναι αυτό το πράγμα;

 

ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά, τι πρόβλημα έχει η resistive, επειδή θέλει λίγο μεγαλύτερη δύναμη; Με αυτόν τον τρόπο απογεύγονται και τα κατά λάθος κλικς νομίζω. Δεν είναι τόσο κακό.

 

Επίσης, δεν ξέρω τι είναι αυτό το οπτικό mouse. Πώς λειτουργεί, είναι καλό; Τι είναι αυτό το πράγμα;

 

ευχαριστώ

 

αν έχεις δουλέψει και τις 2 ξέρεις και καταλαβαίνεις τη διαφορά :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις δουλέψει και τις 2 ξέρεις και καταλαβαίνεις τη διαφορά :)

 

Δηλαδή είναι κουραστική η resistive επειδή θέλει πιο πολύ δύναμη στο πάτημα;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...