Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιβεβαιώνω τα προβλήματα με το μεγάφωνο του joy 845 και όχι μόνο σε επίπεδο έντασης αλλά και ότι ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ κάποιες φορές καθόλου!!
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος αν στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνει κάρτα μνήμης και αν ναι, τι μέγεθος;

 

Δεν εχει .....

Link to comment
Share on other sites

να σας κάνω μια ερώτηση... εδώ και 2-3 μέρες το κινητό μου το έχω φορτίσει 3 φορές. τις 2 η φόρτιση άργησε , έκανε περίπου 1,5 ώρα και στην τρίτη έκανε περίπου 20 λεπτά. το βασικό μου πρόβλημα όμως είναι οτι η μπαταριά , χωρίς να κάνω καθόλου χρήση τελειώνει μέσα σε περίπου 8 ώρες.

(για παράδειγμα : έβγαλα από τον φορτιστή το κινητό στις 5 το πρωί και τώρα που είναι 11:30 είναι στο 22%..)

χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας? το κινητό το έχω εδώ και 6-7 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παω στην original rom αλλα δεν μπορω.. την κατεβασα απο εδω αλλα οταν κανω αναβαθμιση μου βγαζει update failed. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Hello σε ολους. Εχει κανεις τους drivers του joy? Tα εσβησα ολα και δεν μπορω να τους βρω ουτε drivers ουτε και το pc suite. Thanks

 

Τα χρειαζομαι για να δουλεψει το easy tether.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.χτες εκανα format στην καρτα μνημης οπως εχω κανει πολλες φορες στο παρελθον.δυστυχως απο εκεινη την στιγμη συνδεω το κινητο σε λειτουργια αποθηκευσης και δεν βλεπει την καρτα ο υπολογιστης μου.ωστοσο σε αλλον υπολογιστη η καρτα φαινεται κανονικα σαν εξωτερικος δισκος.εχουν χαθει drivers ή κατι αλλο φταιει?οποιος μπορει ας με βοηθησει.ευχαριστω
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι δεν πάει καλά με τον υπολογιστή σου; Χρησιμοποιείς usb card reader ή ενσωματωμένο; Αν ισχύει το πρώτο δοκίμασε σε άλλη θύρα. Αν ισχύει το δεύτερο είναι θέμα drivers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί σε προηγούμενο του μήνυμα, ανέφερε ότι είχε βρει ανταλλακτική οθόνη για το joy. Αν μπορεί, ας δώσει περισσότερες πληροφορίες, γιατί μου χρειάζεται :P
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματια δεν βρηκα spare οθόνη (δεν ξέρω και αν υπάρχει καμια κινεζιά και το μοντέλο της που να κάνει), αλλά ολόκληρο το τηλ. Είπα μπας και υπήρχε κάτι πιο άμεσο και εντός Ελλάδος..
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις 2.3 στο joy;

βρηκα αυτες τις οδηγιες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308827

και απορω το χει κανει κανεις; δουλευει η θα το κανω brick το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα λέγατε ότι (ανεπίσημα μόνο δεν υπάρχει ;;;; ) η android έκδοση 2.2 για το joy 845 λειτουργεί σταθερά ή όχι ;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια καλή 2.2, αλλά έχει το μειονέκτημα οτι το κινητό κάνει επανεκκίνηση από μόνο του κάποιες φορές. Η 2.3 απο την άλλη, έχει απαράδεκτη βαθμονόμηση. Διαλέγεις και παίρνεις...
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τον υπολογιστή σου; Χρησιμοποιείς usb card reader ή ενσωματωμένο; Αν ισχύει το πρώτο δοκίμασε σε άλλη θύρα. Αν ισχύει το δεύτερο είναι θέμα drivers.

 

τελικα η θυρα ειχε προβλημα.το συνδεσα σε αλλη θυρα και δουλεψε.σε ευχαριστω για την βοηθεια.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

καλή ανεπίσημη ακόμα δεν έχουμε που να δουλεύουν όλα. είτε ή κάμερα είτε το ράδιο και άλλα όλο κάτι πάει στραβά. προσωπικά αν δεν μάθω πως πάει κάτι τέλεια δεν ξαναβάζω. κουράστηκα με τα πειράματα
Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

μπαίνω σε recovery mode, και κολλάω....

πατάω το κεντρικό πλήκτρο , για να σκρολάρω τις επιλογές, να κατέβω δλδ στο install zip drom sd card,

και ξανανοίγει το τηλέφωνο !!!!!

εχω cyanogen mod , και δεν είμαι ευχαριστημένος, θέλω να την αλλάξω.

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας,

αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου:!:....ενώ έχω κάνει την διαδικασία με το partition...ωστε να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης .... γεμίζει η εσωτερική (όχι με τις εφαρμογές):(....κάθε μέρα μέσω της διαχείρισης εφαρμογών "καθαρίζω" την προσωρινή μνήμη....αλλά είναι πολύ χρονοβόρο κ κουραστικό...

αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ?!?!? έχουμε κάποια λύση ?!!??!!?!?!??!?!?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

88,99€ το δίνει η vodafone, πλέον!

Ίσως να πάρω άλλο ένα να μου βρίσκεται; :cool:

 

Πάντως πολύ άβολο το touch screen για την χρήση ως τηλέφωνο, δεν μπόρεσα να το συνηθίσω με τίποτα 3 μήνες που το χρησιμοποιούσα και για κλήσεις. Τώρα του έχω βάλει μια σιμ μόνο για ιντερνετ και την σιμ για τα τηλέφωνα την ξανάβαλα στο ZTE 221R (ή σε ένα παλιό νόκια 6070 κάποιες φορές). Πλήκτρα και πάλι πλήκτρα! Χειρισμός με το ένα χέρι και να ξέρουμε και τι πατάμε, επιτέλους! ;)

Link to comment
Share on other sites

88,99€ το δίνει η vodafone, πλέον!

Ίσως να πάρω άλλο ένα να μου βρίσκεται; :cool:

 

Πάντως πολύ άβολο το touch screen για την χρήση ως τηλέφωνο, δεν μπόρεσα να το συνηθίσω με τίποτα 3 μήνες που το χρησιμοποιούσα και για κλήσεις. Τώρα του έχω βάλει μια σιμ μόνο για ιντερνετ και την σιμ για τα τηλέφωνα την ξανάβαλα στο ZTE 221R (ή σε ένα παλιό νόκια 6070 κάποιες φορές). Πλήκτρα και πάλι πλήκτρα! Χειρισμός με το ένα χέρι και να ξέρουμε και τι πατάμε, επιτέλους! ;)

 

καλά 89 ευρώ για resistive οθόνη δεν το λες και τρελή ευκαιρία.... βρίσκεις και μεταχειρισμένα x10mini και ZTE blade στα 100. Το άλλο που έφερε η voda (νομίζω 858) το έχει δει κανένας από κοντά??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου εδώ και 4-5 μέρες τα έχει παίξει η αφή στην οθόνη, δηλαδή άλλα πατάς και άλλα καταλαβαίνει. Έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα σε σημείο να θέλω να το σπάσω... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο και αν ναί υπάρχει κάποια λύση, κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ;
Link to comment
Share on other sites

καλά 89 ευρώ για resistive οθόνη δεν το λες και τρελή ευκαιρία.... βρίσκεις και μεταχειρισμένα x10mini και ZTE blade στα 100. Το άλλο που έφερε η voda (νομίζω 858) το έχει δει κανένας από κοντά??

 

Ψάχνω κι εγώ blade με 100 όχι πειραγμένο αλλά πούντο;

Όσο για το 858, υπάρχει νήμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306687

Εγώ τα είδα δίπλα-δίπλα με το 845 σε ένα κατάστημα και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με το 858 για να δώσω 20€ παραπάνω για να το πάρω. Το resistive δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, προσωπικά, συνήθεια είναι.

 

Παιδιά στο δικό μου εδώ και 4-5 μέρες τα έχει παίξει η αφή στην οθόνη, δηλαδή άλλα πατάς και άλλα καταλαβαίνει. Έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα σε σημείο να θέλω να το σπάσω... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο και αν ναί υπάρχει κάποια λύση, κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ;

 

Δεν ξέρω την απάντηση, αλλά κάπου έχει ένα calibration για το touch, μήπως να το δοκίμαζες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...