Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ είναι ότι χρειάζεσε, http://rapidshare.com/files/443390939/Joy845.rar,

το ανέβασε κάποιος άλλος και για να μην ξάχνεις στο παραθέτω.

Μην φοβάσαι, άλλαξε του τα φώτα, δεν παθαίνει τίποτε.

Τα λέμε.

 

A, σε ευχαριστω πολυ . Πρωτου ενεργησω , τι πλεονεκτηματα θα εχω και τι μειωνεκτηματα ; Απο αποψη ταχυτητας ; Καποιο overclock ; Επίσης με την μπαταρία αν γίνεται κάτι.... ( 1 μερα μου κραταει με μετρια χρηση )

 

Παραθέτω και ένα link που ίσως φανεί χρήσιμο : http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

A, σε ευχαριστω πολυ . Πρωτου ενεργησω , τι πλεονεκτηματα θα εχω και τι μειωνεκτηματα ; Απο αποψη ταχυτητας ; Καποιο overclock ; Επίσης με την μπαταρία αν γίνεται κάτι.... ( 1 μερα μου κραταει με μετρια χρηση )

 

Παραθέτω και ένα link που ίσως φανεί χρήσιμο : http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

 

Οσο το ειχα το joy μου κρατουσε 2 μερες πανω κατω με αρκετη χρηση, oc θα εχεις στα 633 αν δεν κανω λαθος με την rom που εχει μεσα στο pack, αλλα με το setcpu μπορεις να το ανεβασεις λιγακι κιαλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε όμως το κομμάτι του SMS, δεν ξέρω γιατί...

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, εγώ θέλω να μου στείλει αυτόματα sms από τη ΝΕΑ SIM (τη sim του κλέφτη δηλαδή) χωρίς να το καταλάβει ο κλέφτης ώστε να αρπάξω τον αριθμό του. Δεν δουλεύει αυτό το χαρακτηριστικό! Βγάζει κάτι μηνύματα "η εφαρμογή έκλεισε" "αναγκαστικό κλείσιμο" και τέτοια. Έλεος δηλαδή. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να λειτουργεί σωστά και να σου στέλνει με ΚΡΥΦΟ τρόπο sms;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα σημερα και εχω μια βασικη απορια: Αφού το πηρα το φορτιζω κλασικα για 7-8 ωρες η περιμένω να τελειώσει η μπαταρια και το κανω μετα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....υπαρχει καποιος να γνωριζει καποιο app που να μπορω να κλειδωσω καποιον φακελο η καποια αρχεια......ευχαριστω.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω και εγώ αλλά όταν πάω να μπώ μου λέει οτι δεν υπάρχει δίκτυο. Ενώ δείχνει ότι έχω 3G.

 

κανε τοτε μια απενεργοποιηση το τηλεφωνο και ξανα ανοιξετο και μπες να δεις η τοτε μπορει να εχει προβλημα στεις ρυθμησεις για κοιτα >ρυθμησεις>ρυθμησεις ασυρματων δυκτυων>δυκτυα κινητης τηλεφωνιας >εταιρειες δυκτυων ειναι επιλεγμενη vodafon gr2g ?? αυτη η ρυθμηση πρεπει να ειναι επιλεγμενη για να μπενεις απο vodafon :worry:

 

Το απέκτησα σημερα και εχω μια βασικη απορια: Αφού το πηρα το φορτιζω κλασικα για 7-8 ωρες η περιμένω να τελειώσει η μπαταρια και το κανω μετα?

 

ασε νατελειωσει πρωτα η μπαταρια να παει ας πουμε στο 15% και μετα φορτησετο για 7-8 ωρες εγω ετσι το εκανα και ειναι μια χαρα η μπαταρια καντο ετσι για 2-3 φορτησεις και μετα οκ...:)

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα σημερα και εχω μια βασικη απορια: Αφού το πηρα το φορτιζω κλασικα για 7-8 ωρες η περιμένω να τελειώσει η μπαταρια και το κανω μετα?

 

άλλες 8 αφού αδειάσει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , μηπως ξερετε αν υπαρχει καμια θηκη για το joy ? θηκη οχι σαν την buggati ktl αλλα σαν αυτη του iphone , πλαστικη , καοτσουκ κατι .... ??? ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο κινητό ένα μήνα τώρα και ενώ έμπαινα στο ίντερνετ μόνο με χρήση wifi, ήρθε στον λογαριασμό χρέωση 200 ευρώ ίντερνετ.

Χρεώνεται το wifi ή υπάρχει κάποιο όριο όταν συνδέεσαι με αυτό και αν το ξεπεράσεις χρεώνεσαι?:worry:

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο κινητό ένα μήνα τώρα και ενώ έμπαινα στο ίντερνετ μόνο με χρήση wifi, ήρθε στον λογαριασμό χρέωση 200 ευρώ ίντερνετ.

Χρεώνεται το wifi ή υπάρχει κάποιο όριο όταν συνδέεσαι με αυτό και αν το ξεπεράσεις χρεώνεσαι?:worry:

 

Ευχαριστώ.

 

για να μπαινεις απο wifi και να μην χρεωνεσαι πρεπει η υπηρεσια δεδομενων να ειναι απενεργωποιημενη ρυθμησεις>ρυθμησεις ασυρματων δυκτυων>δυκτυα κινητης τηλεφωνιας πας και ξεμαρκαρης την υπηρεσια ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να χρεωθεις οταν θες να μπεις απο τον παροχο π.χ vodafon την ξανα ενεργοποιεις τωρα εγω ξερω οτι οταν εισαι με wifi δεν χρεωνεσαι αλλα οι εφαρμογες στο τηλεφωνο τραβανε δεδομενα σε εντελως κενο χρονο εαν εχεις δωρεαν προγραμα mb πηγαινε στο μαρκετ και κατεβασε την εφαρμογη 3GWATCDONG με αυτη θα βαλεις ρυθμηση ποσα mb θελεις π.χ 100mb τον μηνα και σου λεει ποσα εχεις καταναλωσει ανα πασα στιγμη....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Γεια στη παρέα. Απόχτησα και γω κανα μήνα τώρα το joy. Εχω διαβάσει τα πάντα στο forum. Με τη χρήση έχω μια απορία: Απενεργοποίηση οθόνης και απενεργοποίηση υπολογιστή είναι το ίδιο πράγμα για το android?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , μηπως ξερετε αν υπαρχει καμια θηκη για το joy ? θηκη οχι σαν την buggati ktl αλλα σαν αυτη του iphone , πλαστικη , καοτσουκ κατι .... ??? ευχαριστω :)

 

δεν φαντάζεσαι πόσο το έψαξα. τίποτα. ακόμα και η εταιρία λέει θα θα θα... :mad: υποστήριξη μηδέν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια... Το προβλημα λύθηκε μόνο του... Αυτό όμως με τα widget και τα γραφικά στοιχεία εξακολουθεί να υπάρχει. Μήπως έχετε καμιά ιδέα τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

me2 Λογικά λέω εγώ τώρα κάποια εφαρμογή βάλαμε και κόλλησε κάτι τέτοιο..;)

 

P.S εάν βάλεις shortcuts,folder είναι ok..

 

σε παρακαλω ρε φιλε επειδη εχω το ιδιο προβλημα κ δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω, μπορεισ να μου το πεισ ποιο αναλλητικα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα σημερα και εχω μια βασικη απορια: Αφού το πηρα το φορτιζω κλασικα για 7-8 ωρες η περιμένω να τελειώσει η μπαταρια και το κανω μετα?

 

άλλες 8 αφού αδειάσει...

 

Δεν χρειάζεται τίποτα τέτοιο, την μπαταρία ξεκινάς να την χρησιμοποιείς όπως θέλεις. Αν την κρατήσεις στην πρίζα παραπάνω δεν γίνεται σχεδόν τίποτα και δεν υπάρχει όφελος ίσως μάλιστα μικρή επιβάρυνσή της.

 

Οι σύγχρονες μπαταρίες πρακτικά δεν επωφελούνται από διαδικασίες cycling (πλήρης αποφόρτιση-πλήρης φόρτιση) αντίθετα ΧΑΛΑΝΕ κάθε φορά που ζεσταίνονται. Αν μπορείς να την διατηρήσεις σε θερμοκρασίες κάτω των 10-15οC θα σου κρατήσει για χρόνια όσους κύκλους φόρτισης και να έχεις (αν και υπάρχει ένα πρακτικό μέγιστο στους περίπου 1000-1200 κύκλους).

 

Οι κύκλοι φόρτισης (σε κανονική χρήση) επιβαρύνουν την μπαταρία γιατί την ζεσταίνουν και όχι γιατί αλλάζουν τη χημεία της. Όσο πιο άδεια είναι τόσο περισσότερο χρόνο/ρεύμα χρειάζεται για να φορτίσει άρα και ζεσταίνεται περισσότερο, οπότε μια καλή στιγμή να την φορτίσεις είναι στο 15-20% και μια φορά το δίμηνο τρίμηνο να την αφήσεις να αδειάσει τελείως περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους παρά για ουσιαστικούς εκτός και αν έχεις εμφανείς ενδείξεις μείωσης της χωρητικότητας.

 

Ο μύθος για 8 ώρες φόρτιση και την πλήρη αποφόρτιση έχει μείνει από τις παλιές μπαταρίες καδμίου που φόρτιζαν με σταθερό ρεύμα. Οι καινούριες φορτίζουν (στην τελική φάση) με παλμούς ρεύματος οπότε και δεν ζεσταίνονται πολύ και φτάνουν την μέγιστη χωρητικότητα ξεπερνώντας (μαζί με την χημεία τους) τα φαινόμενα μνήμης (δηλαδή το να χάνουν χωρητικότητα γιατί δεν αποφορτίστηκαν τελείως). Όταν ακούσεις κάποιον να σου λέει για 8 ώρες φόρτισης ρώτα γιατί και θα καταλήξεις ότι το μοναδικό επιχείρημα είναι το "γιατί το λένε όλοι, ο μπάμπης ο σουγιάς, ο κώστας ο πεταλούδας, ο πέτρος ο γκοτζίλας" :lol:

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , μηπως ξερετε αν υπαρχει καμια θηκη για το joy ? θηκη οχι σαν την buggati ktl αλλα σαν αυτη του iphone , πλαστικη , καοτσουκ κατι .... ??? ευχαριστω :)

 

Εγω εχω παρει αυτην που ειναι και πολυ φτηνη και πολυ καλη!http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270687185460&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, εγώ θέλω να μου στείλει αυτόματα sms από τη ΝΕΑ SIM (τη sim του κλέφτη δηλαδή) χωρίς να το καταλάβει ο κλέφτης ώστε να αρπάξω τον αριθμό του. Δεν δουλεύει αυτό το χαρακτηριστικό! Βγάζει κάτι μηνύματα "η εφαρμογή έκλεισε" "αναγκαστικό κλείσιμο" και τέτοια. Έλεος δηλαδή. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να λειτουργεί σωστά και να σου στέλνει με ΚΡΥΦΟ τρόπο sms;

 

Και τί ακριβως να τον κανεις τον αριθμο του ο οποιος αριθμος σημειωτέον πιθανον θα ειναι αυτου που το αγορασε νομιμα απο τα γνωστα μαγαζια της ομονοιας με αποδειξη αγορας?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Και τί ακριβως να τον κανεις τον αριθμο του ο οποιος αριθμος σημειωτέον πιθανον θα ειναι αυτου που το αγορασε νομιμα απο τα γνωστα μαγαζια της ομονοιας με αποδειξη αγορας?

 

αστειεύεσαι; Θα έχω τον αριθμό τηλεφώνου του ατόμου που κρατάει την κλεμμένη συσκευή **ΜΟΥ** και το θεωρείς αυτό άχρηστη πληροφορία;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

αστειεύεσαι; Θα έχω τον αριθμό τηλεφώνου του ατόμου που κρατάει την κλεμμένη συσκευή **ΜΟΥ** και το θεωρείς αυτό άχρηστη πληροφορία;

 

Προσωπικα την θεωρω παντελως αχρηστη πληροφορια..

Αλλα πες μου εσυ που νομιζεις πως θα σου χρησιμευσει? Μπορει να εχεις σκεφτει κατι που δεν το εχω σκεφτει εγω.

Θα προτιμουσα να μου δινει στιγμα του κινητου..

ή ακομα καλυτερα να μου εμφανιζε μπροστα μου τον μαγκα..

Link to comment
Share on other sites

http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/vodafone-845

 

δείτε κι αυτό για να γελάσετε για τα στοιχεία του κινητού. όλα τα κάνει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο ημέρες ψαξίματος (όσο μου επέτρεψε ο ελέυθερος μου χρόνος τουλάχιστον) σχημάτισα μια πρώτη γνώμη για το κινητο. Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Προφανώς και δεν συγκρίνεται με τα Smartphones που παίζουν... Champions League ωστόσο αν συγκρινόταν θα είχε άλλη τιμη και πιθανότατα άλλο όνομα. Το γεγονός ότι δεν φεύγουν οι εφαρμογές της Voda είναι εκνευριστικό ωστόσο όπως είπα είναι πολύ φτηνο για να ασχοληθεί κανείς με κάτι τέτοια. Θετικές οι πρώτες εντυπώεις ωστόσο πρώτη φορά χρησιμοποιώ (δικο μου) Smartphone οπότε και πατάτα να είναι καλό θα μου φαινόταν :P
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα την θεωρω παντελως αχρηστη πληροφορια..

Αλλα πες μου εσυ που νομιζεις πως θα σου χρησιμευσει? Μπορει να εχεις σκεφτει κατι που δεν το εχω σκεφτει εγω.

Θα προτιμουσα να μου δινει στιγμα του κινητου..

ή ακομα καλυτερα να μου εμφανιζε μπροστα μου τον μαγκα..

Μπορώ να σου πω εγώ;

Αν έχεις το αριθμό της σιμ του κλέφτη, μπορείς να στείλεις εντολη στο κινητό σου που τώρα πια δεν είναι στα χέρια σου, να σβηστούν Π.Χ οι έπαφες σου και να μην έχει πρόσβαση σε αυτές ο παλιοκλέφτης.

Τα λέμε

 

Μετά από δύο ημέρες ψαξίματος (όσο μου επέτρεψε ο ελέυθερος μου χρόνος τουλάχιστον) σχημάτισα μια πρώτη γνώμη για το κινητο. Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Προφανώς και δεν συγκρίνεται με τα Smartphones που παίζουν... Champions League ωστόσο αν συγκρινόταν θα είχε άλλη τιμη και πιθανότατα άλλο όνομα. Το γεγονός ότι δεν φεύγουν οι εφαρμογές της Voda είναι εκνευριστικό ωστόσο όπως είπα είναι πολύ φτηνο για να ασχοληθεί κανείς με κάτι τέτοια. Θετικές οι πρώτες εντυπώεις ωστόσο πρώτη φορά χρησιμοποιώ (δικο μου) Smartphone οπότε και πατάτα να είναι καλό θα μου φαινόταν :P

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις ROM οι εφαρμογές της Vodafon φεύγουν κάνοντας το κινητό Root and with a Root Exrplorer της σβήνεις.

Γεια.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Efstala
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα την θεωρω παντελως αχρηστη πληροφορια..

Αλλα πες μου εσυ που νομιζεις πως θα σου χρησιμευσει? Μπορει να εχεις σκεφτει κατι που δεν το εχω σκεφτει εγω.

Θα προτιμουσα να μου δινει στιγμα του κινητου..

ή ακομα καλυτερα να μου εμφανιζε μπροστα μου τον μαγκα..

 

Μα εάν γνωρίζω τον αριθμό του κινητού του κλέφτη μπορώ να προσδιορίσω και την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ του!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μα εάν γνωρίζω τον αριθμό του κινητού του κλέφτη μπορώ να προσδιορίσω και την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ του!

 

Δυστυχως φιλε μου δεν προκειται να σου πει ΚΑΝΕΙΣ την ταυτοτητα του.. Η αρχη προστασιας βλεπεις..

Και σου ξαναλεω και να προσδιορισεις ταυτοτητα, αυτη πιθανοτατα θα ειναι αυτου που το αγορασε απο τον κλεπταποδοχο..

Αυτο που ειπε ενας αγενης πιο πανω εχει μια βαση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα και απο εμενα εχω να κανω κανα δυο ερωτησουλες τι εγινε τελικα με το flash player θα πεξει τελικα σε αυτο το κινητο το Joy.εγω το κατεβασα χειροκινητα το εγκατεστισα αλλα δεν εγινε κατι και το ξανα εβγαλα.

επισης πως μπορουμε να μεγαλοσουμε λιγο την μνιμη του τηλεφονου την εσοτερικη ενoω γινετε? και αν ναι πως;:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...