Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι,

την βρίκα, είναι στην σελίδα 26 για όποιον ενδιαφέρετε.

Αν όλα πάνε καλά θα τα πούμε το νέο έτος. Σας εύχομαι λοιπόν ολοψύχως

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ 2011.

Γεια σας!!!!!!!!!!

Efstala
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

εχω εγκαταστήσει το z4root και τον root explorer....εκανα permanent root με το z4root την συσκευη, ανοιξα τον root explorer και οταν παω να διαγραψω τα αρχεια της βοντα μου λεει: "The selected items cannot be deleted because the file system is read only" που κανω το λάθος?? βοηθειααα:)

Link to comment
Share on other sites

για ςας παιδια εχω ενα προβλημα με το joy το πηρε ενας φιλος και μπηκε στο face book στο προφιλ του και τωρα οποτε παω να μπω εγω στο face με βαζει στη δικη του σελιδα κατευθειαν πως θα το βγαλω απο την μνημη?? αν ξερει καποιος ας πει .. ευχαριστω πολυ και χροννια πολλα!!!.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εχω εγκαταστήσει το z4root και τον root explorer....εκανα permanent root με το z4root την συσκευη, ανοιξα τον root explorer και οταν παω να διαγραψω τα αρχεια της βοντα μου λεει: "The selected items cannot be deleted because the file system is read only" που κανω το λάθος?? βοηθειααα:)

 

 

Επίσης προσπαθω να βαλω δικο μου bootanimation ακι ακολουθω τις οδηγιες που βρηκα μεσα στο φορουμ αλλα ουτε μπορω να μετονομάσω το παλιο bootanimation

ούτε να το μεταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσπαθω να βαλω δικο μου bootanimation ακι ακολουθω τις οδηγιες που βρηκα μεσα στο φορουμ αλλα ουτε μπορω να μετονομάσω το παλιο bootanimation

ούτε να το μεταφέρω!

 

Ok...βρήκα τελικά άκρη μόνος μου....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

τελικά η ιδέα να αλλάξω rom στο κινητό, μετά απο όσα διάβασα, ωρίμασε στο μυαλό μου-σε αυτό βοήθησε και ο stratosjl και τον ευχαριστώ-και λέω να βάλω την RLS4d. Σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά, μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ την rom της vodafone για να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή, όπως ήταν δηλ. όταν το πήρα;

Ευχαριστώ.

υπαρχει ανεβασμενη εδω (μηνυμα 397)

http://www.megaupload.com/?d=5AXSFFZO

και εδω(μηνυμα 427)

http://rapidshare.com/#!download|938dt|428564464|845_mama_gr.7z|94377

και εδω (μηνυμα 423)

http://www.mediafire.com/?31amqqsxo0mg4mu

Ok...βρήκα τελικά άκρη μόνος μου....

 

και σε συντομο χρονο (απλα θα ηταν χρησιμο να εβαζες και τον τροπο που το εκανες για καποιον που θα βρισκοταν στην ιδια κατασταση με σενα)

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγώ το κινητο! Ολα κινεζικα μου φαινονται προς το παρον, αλλα οταν βρω χρονο θα διαβασω ολο το thread και πιστευω θα τα καταλαβω.

Προς το παρον 2 επειγουσες και βασικες ερωτησεις:

1) Πως αλλαζει πληκτρολογιο γιατι με τα γαϊδουροδαχυλα μου πατάω 3 πληκτρα μαζι με αυτο που εχει??

2) Προγραμμα πλοηγησης πχ garmin μπορουμε να βαλουμε? κι αν ναι που το εχουμε αναφερει γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος του κινητου. Αν και δεν εχω ιδεα θα προσπαθησω να κανω ολα αυτα που περιγραφονται στο thread. Μια ερωτηση παιδια : Εβαλατον rock player παιζει avi με ξεχωριστους υποτιτλους αλλα η εικονα εχει delay, Πρωτα ακουγεται ο ηχος και μετα 10 δευτερολεπτα η εικονα. Διορθωνεται αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

αλλαξανε το market και δεν ξερω πως να διαγραψω πια, καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει!χαθηκε η επιλογη "διαγραφη" που ειχε. κανεις καμια ιδεα??
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

αλλαξανε το market και δεν ξερω πως να διαγραψω πια, καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει!χαθηκε η επιλογη "διαγραφη" που ειχε. κανεις καμια ιδεα??

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές-Διαχείριση εφαρμογών

 

 

 

Επίσης προσπαθω να βαλω δικο μου bootanimation ακι ακολουθω τις οδηγιες που βρηκα μεσα στο φορουμ αλλα ουτε μπορω να μετονομάσω το παλιο bootanimation

ούτε να το μεταφέρω!

 

Καλησπέρα,

εχω εγκαταστήσει το z4root και τον root explorer....εκανα permanent root με το z4root την συσκευη, ανοιξα τον root explorer και οταν παω να διαγραψω τα αρχεια της βοντα μου λεει: "The selected items cannot be deleted because the file system is read only" που κανω το λάθος?? βοηθειααα:)

 

 

Ok...βρήκα τελικά άκρη μόνος μου....

 

Μπορείς να γράψεις "τι έκανες" και βρήκες άκρη, έτσι ώστε κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα με εσένα να το λύσει..

 

Τέσπα προφανώς πρέπει να βάλεις mount as Read-Write στο root explorer, το error ήταν αρκετά σαφές πιστεύω.

 

Για το bootanimation να έχεις την τελευταία έκδοση του root explorer, ή αλλιώς να κάνεις την μεταφορά με κάποιο console application.

 

για ςας παιδια εχω ενα προβλημα με το joy το πηρε ενας φιλος και μπηκε στο face book στο προφιλ του και τωρα οποτε παω να μπω εγω στο face με βαζει στη δικη του σελιδα κατευθειαν πως θα το βγαλω απο την μνημη?? αν ξερει καποιος ας πει .. ευχαριστω πολυ και χροννια πολλα!!!.

 

menu key - αποσύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια θα τρελαθω. Σήμερα το πηρα και δεν μπορω να συνδεθω καθολου σε wifi μονο αν πλησιασω παρα πολυ κοντα στο router. Επισης δεν βλεπει αλλα δικτυα γενικα, που με το omnia 2 τα βλεπω. Ειναι προβλημα του hardware ή ειναι χαλια η ληψη στο joy? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα όλες τις σελίδες (ουφ!) ήμουν έτοιμος να πάω να το πάρω το κινητό και πήγα από ένα πλαίσιο να το δοκιμάσω. Σε γενικές γραμμές είναι ακριβώς όπως είπαν οι υπόλοιποι, για τα λεφτά του υπέροχο με την οθόνη να έχει πολύ ωραία χρώματα για το είδος της και το touch όπως πρέπει.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να γράψω κείμενο. Κάθε 3-4 γράμματα έκανα λάθος (πάταγα με το δάχτυλο ένα γράμμα και αντιδρούσε το δίπλα ή από κάτω). Τους έβαλα και βγάλανε την προστασία κλοπής που μπορεί να το επιρρέαζε, έκανα και βαθμονόμηση της οθόνης της συσκευής αλλά και πάλι τα λάθη παρέμεναν σε αρκετά ενοχλητικό βαθμό.

 

Προσπάθησα να αλλάξω το ελληνικό πληκτρολόγιο από qwerty σε κάποιο άλλο κρατώντας πατημένο το εικονίδιο της γλώσσας και επιλέγοντας από το προφίλ πορτραίτου κάτι άλλο αλλά δεν άλλαζε. Στα αγγλικά άλλαζε αλλά στην ελληνική γλώσσα όχι. Στα αγγλικά με το t9 στυλ πληκτρολογίου έγραφα κανονικά με το qwerty απλά ήταν αδύνατο να πατήσω στο σωστό σημείο ειδικά όταν ήθελα να γράψω λίγο περισσότερο από 1 γράμμα τα 5'' :-)

 

Κάνω κάτι λάθος ή αν το πάρεις μένεις με το qwerty στα ελληνικά;

 

Επίσης μπορεί το κινητό να στείλει με κεφαλαία ελληνικά τα μηνύματα (160 χαρακτήρες στα ελληνικά) ή τα στέλνει υποχρεωτικά με unicode; Στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν μπορεί αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στην υπάλληλο γιατί τα μισά από αυτά που μου είπε ήταν λάθος έτσι και αλλιώς (το "δεν ξέρω" είναι no no word στο πλαίσιο - προτιμούν να σου πουν παπάτζα ή βλακεία).

 

Τέλος για όσους ενδιαφέρονται η voda έχει βγάλει στο site της το manual της συσκευής οπότε μπορεί κάποιος να το διαβάσει πριν το αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις "τι έκανες" και βρήκες άκρη, έτσι ώστε κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα με εσένα να το λύσει..

 

Τέσπα προφανώς πρέπει να βάλεις mount as Read-Write στο root explorer, το error ήταν αρκετά σαφές πιστεύω.

 

Για το bootanimation να έχεις την τελευταία έκδοση του root explorer, ή αλλιώς να κάνεις την μεταφορά με κάποιο console application.

 

 

TO ROOT EXPLORER έχει μια επιλογή Mount R/O (νομίζω) και μια άλλη... πατώντας το αλλάζει. στην μια πιάνει να διαγράφει και αν αλλάζει αρχεία συστήματος και στην άλλη όχι. τώρα δεν το θυμάμαι απέξω πιο. μου είχε τύχει και αλλάζοντάς το το έκανε αυτόματα.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

λύση για τα γράμματα υπάρχει και λέγεται μολυβάκι.

αν πάτε σε κατάστημα θα σας πουν πως ναι και καλά δεν υπάρχουν και δεν είναι κατάλληλα για τέτοια οθόνη (λένε και τέτοια).

αν θέλετε κάτι οικονομικό και καλό προτείνω τα μολυβάκια για pda (3 κιόλας) που έχει το jumbo σε 3 χρώματα (με μεγάλη κεφαλή) και μικρό κόστος... 2 €.

τεσταρισμένα και κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα άμα γυρίσουμε στην εποχή των wm με γραφίδα...δεν είναι λύση αυτή.Δυστυχώς όπως και να το κάνουμε η οθόνη των 2,8" είναι πολύ μικρή για να γράφεις άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω το x10mini από τον Ιούνιο, το οποίο το έχω ήδη κάνει ρουτ, οπότε πιστεύω οτι έχω μια σχετκή εμπειρία. Πήρα χτες ένα 845 για τον αδελφό μου και σήμερα προσπάθησα να συνδεθώ με το gmail του και να κάνω root με το z4root... αλλά απέτυχα και στα 2!

 

Ενώ υπάρχει πρόσβαση στο νετ (ανοίγω π.χ. google και ναυτεμπορική) και το H με βελάκια που αναβοσβύνουν όταν υπάρχει κίνηση δεδομένων, όταν πάω στον συγχρονισμό του gmail account τα βελάκια του H παραμένουν γκρι, περνάει κανένα 3λεπτο και μου λέει οτι υπάρχει πρόβλημα. Από τα παραπάνω να συμπεράνω οτι δεν είναι θέμα data traffic στη γραμμή αλλά προσωρινή κόμπλα στο google accounts??? Θα δοκιμάσω και με wifi το βραδάκι, αλλά αν υπάρχει καμμία ιδέα ρίξτε τη!

 

 

 

Το πρόβλημα με την ενεργοποίηση του google account παραμένει, οπότε μαρκετ γιοκ, και το χρειάζομαι για να τελειώσω το στήσιμο του τηλεφώνου...

 

Δοκίμασα και με wifi και με μια δευτερη κάρτα CU της voda που έχω, και στα 2 apn που έχει το τηλέφωνο (wapkarta και wap).... Στο gmail account μπαίνω κανόνικά αν πάω από τον browser, αν πάω από την εφαρμογή ζητάει ενεργοποίηση του account.

 

Να υποθέσω οτι κάτι παίζει με τη google? Αν ήταν πρόβλημα συσκευής ή κάρτας/ γραμμής δεν θα έμπαινα ούτε στο νετ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα όλες τις σελίδες (ουφ!) ήμουν έτοιμος να πάω να το πάρω το κινητό και πήγα από ένα πλαίσιο να το δοκιμάσω. Σε γενικές γραμμές είναι ακριβώς όπως είπαν οι υπόλοιποι, για τα λεφτά του υπέροχο με την οθόνη να έχει πολύ ωραία χρώματα για το είδος της και το touch όπως πρέπει.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να γράψω κείμενο. Κάθε 3-4 γράμματα έκανα λάθος (πάταγα με το δάχτυλο ένα γράμμα και αντιδρούσε το δίπλα ή από κάτω). Τους έβαλα και βγάλανε την προστασία κλοπής που μπορεί να το επιρρέαζε, έκανα και βαθμονόμηση της οθόνης της συσκευής αλλά και πάλι τα λάθη παρέμεναν σε αρκετά ενοχλητικό βαθμό.

 

Προσπάθησα να αλλάξω το ελληνικό πληκτρολόγιο από qwerty σε κάποιο άλλο κρατώντας πατημένο το εικονίδιο της γλώσσας και επιλέγοντας από το προφίλ πορτραίτου κάτι άλλο αλλά δεν άλλαζε. Στα αγγλικά άλλαζε αλλά στην ελληνική γλώσσα όχι. Στα αγγλικά με το t9 στυλ πληκτρολογίου έγραφα κανονικά με το qwerty απλά ήταν αδύνατο να πατήσω στο σωστό σημείο ειδικά όταν ήθελα να γράψω λίγο περισσότερο από 1 γράμμα τα 5'' :-)

 

Κάνω κάτι λάθος ή αν το πάρεις μένεις με το qwerty στα ελληνικά;

 

Επίσης μπορεί το κινητό να στείλει με κεφαλαία ελληνικά τα μηνύματα (160 χαρακτήρες στα ελληνικά) ή τα στέλνει υποχρεωτικά με unicode; Στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν μπορεί αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στην υπάλληλο γιατί τα μισά από αυτά που μου είπε ήταν λάθος έτσι και αλλιώς (το "δεν ξέρω" είναι no no word στο πλαίσιο - προτιμούν να σου πουν παπάτζα ή βλακεία).

 

Τέλος για όσους ενδιαφέρονται η voda έχει βγάλει στο site της το manual της συσκευής οπότε μπορεί κάποιος να το διαβάσει πριν το αγοράσει.

 

παρε μια γραφιδα να γραφεις και γω ειχα προβλημα με τα δαχτυλα επιανε τα διπλα γραματα με την γραφιδα ειναι οκ. το πληκτρολογιο αλαζει απλως το σερνεις με το δαχτυλο τα γραματα αλαζουνε απο ΕΝ>σε ΕL θα το δεις ειναι απλο..:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγώ το κινητο! Ολα κινεζικα μου φαινονται προς το παρον, αλλα οταν βρω χρονο θα διαβασω ολο το thread και πιστευω θα τα καταλαβω.

Προς το παρον 2 επειγουσες και βασικες ερωτησεις:

1) Πως αλλαζει πληκτρολογιο γιατι με τα γαϊδουροδαχυλα μου πατάω 3 πληκτρα μαζι με αυτο που εχει??

2) Προγραμμα πλοηγησης πχ garmin μπορουμε να βαλουμε? κι αν ναι που το εχουμε αναφερει γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω??

 

1) για το πληκτρολογιο να το κανεις αλλαγει δηλαδη να το κανεις οπως ειναι στα κανονικα κινητα απλα να ειναι σε touch δεν γινεται! δηλαδη γινεται αλλα δεν υποστιριζει την Ελληνικη γλωσσα...!

2) οσο για προγραμμα πλοήγησης υπαρχει το NDrive.... τα setup και πως θα το βαλεις στο κινητο το προγραμμα υπαρχει εδω http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=514768

Link to comment
Share on other sites

...σε ποια σελιδα ειναι η διαδικασια του root/update?

ψαχνω τοση ωρα..

θα ηταν καλυτερα να κανατε ενα guide με την διαδικασια ..και οχι τοπικ το οποιο σπαμαρετε,για να αποτρεψετε πολυωρες αναζητησης!:cool:

αν γνωριζει κανεις ας στειλει πμ η ας απαντησει εδω!

ευχαριστω ,και καλες γιορτες σε ολους :)

Link to comment
Share on other sites

...σε ποια σελιδα ειναι η διαδικασια του root/update?

ψαχνω τοση ωρα..

θα ηταν καλυτερα να κανατε ενα guide με την διαδικασια ..και οχι τοπικ το οποιο σπαμαρετε,για να αποτρεψετε πολυωρες αναζητησης!:cool:

αν γνωριζει κανεις ας στειλει πμ η ας απαντησει εδω!

ευχαριστω ,και καλες γιορτες σε ολους :)

 

σου εστειλα φιλε στα inbox σου οδηγο για το root και για να κανεις επεκταση του χωρου του κινητου σου για να εχεις περισσοτερο χωρο για εφαρμογες! :)

Link to comment
Share on other sites

άλλη ερώτηση: διάβασα κάποιες (πολλές) σελίδες πιο πριν οτι με root explorer μπορούμε να κάνουμε move τις εφαρμογές της βοντα στην sdcard, και έτσι να μην τρέχουν όταν φορτώνει το τηλέφωνο.

 

έβγαλα λοιπόν τα 360 music shop, 360people, Vodafone customization αλλά στο reboot μου ξαναέβγαλε το 360 (μάλιστα έδωσε πάλι notification please connect to your 360 account, το οποίο είνια αυτό που προσπαθώ να βγάλω!!!)... ενώ το music shop δεν φόρτωσε. Τι άλλο πρέπει να βγάλω? Θα το έκανα uninstall μια και καλή με titanium, αλλά στο x10mini μου χτύπησε τη μαμά εφαρμογή contacts η μλκ το 360, γιαυτό το φοβάμαι.... καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ και απο εδω!

μωλις ειδα στο σιτε τις huawei οτι βγηκε 2.2 για το iDeos ..

για εμας θα βγει τιποτα? ξερει κανεις?

:D

Link to comment
Share on other sites

για εμας το τ..... το μακρυτερο ολα τα κινητα αναβαθμιστηκαν της vodafone galaxy,htc τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αδυνατον να διαβασω ολες τις προηγουμενες σελιδες..

Μηπως ξερετε ή εχει αναφερθει καπου την διαδικασια που κατεβαζουμε χαρτες που, που τους αποθηκευουμε κλπ???

Edited by STROF2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ενω εχω βαλει το z4root και κανω ροοτ το κινητο, βαζω τον Astro file manager και βρισκω τις εφαρμογες Vodafone αλλα δεν τις σβηνει.

Εχει ιδεα κανεις τι γινεται?

Ετσι εψαχνα και οταν το πηρα και τελικα εβαλα rls4 αλλα σημερα αποφασισα να επιστρεψω στην μαμα ρομ.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλα Χριστουγεννα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...