Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι να παρω μια 4gb καρτα micro sd γιατι αυτη που εχω ειναι 2gb.

Ειμαι αναμεσα σε kingston και Toshiba.

Ποια να προτιμησω και γιατι ?

Η τιμη ειναι 8,90 και στις 2 καρτες.

Επισης οταν την αγορασω απο οτι καταλαβα πρεπει να την κανω format σε fat32 και μετα να κανω copy paste τα αρχεια απο την αλλη καρτα μου για να τρεχουν σωστα και οι εφαρμογες που εχω.

 

ειχα διαβασει καπου εδω μεσα οτι η kingston ειναι δευτερης διαλογης toshiba. εγω θα προτιμουσα toshiba.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα διαβασει καπου εδω μεσα οτι η kingston ειναι δευτερης διαλογης toshiba. εγω θα προτιμουσα toshiba.

Και εγω το ειχα διαβασει αλλα δεν ξερω αν ειναι αληθεια.

Και η kingston δινει εγγυηση για παντα ενω η toshiba 4 χρονια.

Αντε να βγαλεις ακρη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειχα διαβασει αλλα δεν ξερω αν ειναι αληθεια.

Και η kingston δινει εγγυηση για παντα ενω η toshiba 4 χρονια.

Αντε να βγαλεις ακρη :lol::lol::lol:

 

πιστευεις οτι θα την κρατησεις παραπανω απο 4 χρονια;; μη σου πω στα 2-3 θα την αλλαξεις. ειδικα οταν μιλαμε για τοσο μικρη χωριτικοτητα. Αν μου ελεγες για 16αρα ή 32άρα θα σου ελεγα να κοιταξεις την εγγυηση. Εγω προσωπικα με την αγορα καινουργιου κινητου θα χτυπησω και μια 8αρα καρτα με 15 ευρω. τοσιμπα και θα ειμαι κυριος

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

απο την εποχη του qtek 8080 (smartphone) που ειχαν προβλημα οι Kingston και εκτοτε εχασαν τη φημη τους ως καλες καρτες μνημης για smartphone-pda. Δε θα προτεινα με τιποτα kingston (ειναι και πολυ αργες ..και αν θελετε να εχετε και gps...η γρηγορη αναγνωση των χαρτων παιζει σημαντικο ρολο)

 

να ξαναρωτησω κατι γιατι δε πηρα απαντησει..εχει βαλεις κανενας το google earth ? Σε μενα δε τρεχει (αν και το εγκατεστησα)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Για σας αγόρασα και εγώ την πέμπτη το Vodafone 845 αλλά χθες

Έχω πρόβλημα με τους drivers . κάνω εγκατάσταση το PC suite και μετά κάνω εγκατάσταση τους drivers. Όλα καλά συνδέομε μέσω USB με το κινητό κάνω τα πάντα. Όταν όμως αποσυνδεθώ από το USB και προσπαθήσω να ξανά συνδεθώ μου βγάζει στο tray ότι βρίσκει το κινητό, προσπαθεί να συνδεθεί με τους drivers αλλά τίποτα . Κάνω τερματισμό των windows αλλά δεν κλείνουν .Πρέπει να τα κλείσω από τον διακόπτη. Όταν ξανανοίξω τον υπολογιστή πρέπει να κάνω απεγκατάσταση το PC suite για να εξαφανιστούν οι drivers και να εγκαταστήσω από την αρχή το PC suite και τους drivers για να δουλέψει για μια φορά πάλι. Το έχω δοκιμάσει σε 2 μηχανάκια ένα με ΧΡ και ένα με 7 το ίδιο κάνει. Πάω στην διαχείριση συσκευών στον πίνακα ελέγχου στις θύρες βρίσκω Mobile Connect – USB Device κάνω ενημέρωση υλικού έχει μια ώρα τώρα και βλέπω τα φακελάκια να ενημερώνουν. Σε εσάς δουλεύει το PC suite ?Μήπως κάποιος έχει drivers διαφορετικούς από αυτούς που συνοδεύουν το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

sorry άν έχει αναφερθεί, αλλά πώς σώζουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης και όχι σε αυτήν του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

sorry αν έχει αναφερθεί, αλλά πώς σώζουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης και όχι σε αυτήν του τηλεφώνου?

 

Καλημέρα.

 

 

Κανονικά δεν γίνετε, μόνο από Android 2.2 και μετά.

Υπάρχει ένα πρόγραμμα δεν θυμάμαι πως λέγετε, μεταφέρει τα εγκατεστημένα applications στην κάρτα SD αλλά πρέπει πρώτα η κάρτα να χωριστεί σε Linux partitions.

 

Για σας αγόρασα και εγώ την πέμπτη το Vodafone 845 αλλά χθες

Έχω πρόβλημα με τους drivers . κάνω εγκατάσταση το PC suite και μετά κάνω εγκατάσταση τους drivers. Όλα καλά συνδέομαι μέσω USB με το κινητό κάνω τα πάντα. Όταν όμως αποσυνδεθώ από το USB και προσπαθήσω να ξανά συνδεθώ μου βγάζει στο tray ότι βρίσκει το κινητό, προσπαθεί να συνδεθεί με τους drivers αλλά τίποτα . Κάνω τερματισμό των windows αλλά δεν κλείνουν .Πρέπει να τα κλείσω από τον διακόπτη. Όταν ξανανοίξω τον υπολογιστή πρέπει να κάνω απεγκατάσταση το PC suite για να εξαφανιστούν οι drivers και να εγκαταστήσω από την αρχή το PC suite και τους drivers για να δουλέψει για μια φορά πάλι. Το έχω δοκιμάσει σε 2 μηχανάκια ένα με ΧΡ και ένα με 7 το ίδιο κάνει. Πάω στην διαχείριση συσκευών στον πίνακα ελέγχου στις θύρες βρίσκω Mobile Connect – USB Device κάνω ενημέρωση υλικού έχει μια ώρα τώρα και βλέπω τα φακελάκια να ενημερώνουν. Σε εσάς δουλεύει το PC suite ?Μήπως κάποιος έχει drivers διαφορετικούς από αυτούς που συνοδεύουν το κινητό?

 

Στην διαχείριση συσκευών στο usb devices κοίτα στα usb root hub στην καρτέλα drivers μήπως δεν είναι εκδότης η Microsoft , αν δεν είναι τότε πέρνα drivers της Microsoft.

 

το wildfire εχει την ιδια αναλυση με οτι συνεπαγεται ...

 

Χρηστο δεν βλεπω βελτιωση με cooked rom-συνηθεια ειναι

 

για να το κανεις root

root Root the V845 (via Windows PC)

 

* Download AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

and extract the zip file

 

* Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume down' and 'End call' (red) then powering on your device.

Note: The hourglass (zandloper) stays on the home screen

 

* WINDOWS PC - (ensure the V845 is connected via USB) double click 'install-recovery-windows.bat'

 

* Remove battery and start phone (not sure how to do this otherwise)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

τα εχω ξαναγραψει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286132&page=8

 

Αυτό είναι για να περάσει κάποιος το AmonRA recovery menu και όχι να κάνει root το κινητό του.

 

Έψαξα και βρήκα τελικά λύση.

 

Πάμε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828

 

κατεβάζουμε το:

su-2.3.6.1-ef-signed.zip

md5: 7e8efb7b6622ca37da524d2b1d60e029

- Eclair/Froyo

 

το περνάμε στο κινητό στην κάρτα SD έτσι όπως είναι ζιπαρισμένο και πάμε από το recovery menu του AmonRA (ενοείτε ότι έχουμε περάσει το AmonRA) (Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.).

και μετά πάμε εκεί που λέει "flash zip from sd card" και επιλέγουμε το αρχείο αυτό και το flash-αρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να περάσει κάποιος το AmonRA recovery menu και όχι να κάνει root το κινητό του.

 

Έψαξα και βρήκα τελικά λύση.

 

Πάμε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828

 

κατεβάζουμε το:

su-2.3.6.1-ef-signed.zip

md5: 7e8efb7b6622ca37da524d2b1d60e029

- Eclair/Froyo

 

το περνάμε στο κινητό στην κάρτα SD έτσι όπως είναι ζιπαρισμένο και πάμε από το recovery menu του AmonRA (ενοείτε ότι έχουμε περάσει το AmonRA) (Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.).

και μετά πάμε εκεί που λέει "flash zip from sd card" και επιλέγουμε το αρχείο αυτό και το flash-αρουμε.

 

και ιντα κάνει αυτό; μπορεί να μπει και στην αρχική έκδοση ή μόνο σε άλλη root;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να περάσει κάποιος το AmonRA recovery menu και όχι να κάνει root το κινητό του.

 

Έψαξα και βρήκα τελικά λύση.

 

Πάμε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828

 

κατεβάζουμε το:

su-2.3.6.1-ef-signed.zip

md5: 7e8efb7b6622ca37da524d2b1d60e029

- Eclair/Froyo

 

το περνάμε στο κινητό στην κάρτα SD έτσι όπως είναι ζιπαρισμένο και πάμε από το recovery menu του AmonRA (ενοείτε ότι έχουμε περάσει το AmonRA) (Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.).

και μετά πάμε εκεί που λέει "flash zip from sd card" και επιλέγουμε το αρχείο αυτό και το flash-αρουμε.

 

 

Η cooked rom selestial teapot rls2 το εχει ετοιμο αυτο.

Οποτε δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο αν την βαλεις εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

2 Μέρες που το έχω μπορώ να πω πως με άφησε ευχαριστημένο . Στο συγχρονισμό επαφών αντιμετόπισα κάποιο θέμα καθώς απο τις 160 επαφές που έχω στο βιοβλίο διευθύνσεων του outlook μου περνάει τις 102/160 και μετά μου βγάζει το κλασικό μήνυμα σφάλματος της εφαρμογής .

 

Κατά τ' αλλα είναι πολύ δυνατό .

Link to comment
Share on other sites

Στην διαχείριση συσκευών στο usb devices κοίτα στα usb root hub στην καρτέλα drivers μήπως δεν είναι εκδότης η Microsoft , αν δεν είναι τότε πέρνα drivers της Microsoft.

 

Όταν δεν έχω κάνει εγκατάσταση το PC suite και τους drivers δεν υπάρχει πρόβλημα το βλέπω σαν CD. Οι drivers είναι στους Ελεγκτές ενιαίου σειριακού διαύλου (USB) - USB συμβατή συσκευή αποθήκευσης - Θέση 0 (Android Mobile Adapter). Πρόγραμμα οδήγησης Microsoft . το πρόβλημα δημιουργείτε όταν κάνω εγκατάσταση το PC suite και μετά κάνω εγκατάσταση τους drivers (huawei 1.0.0.9.SP00 ) βλέπει την USB συμβατή συσκευή αποθήκευσης σαν mobile connect - USB device στις θύρες (COM10) τότε αρχίζουν τα προβλήματα.

 

2 Μέρες που το έχω μπορώ να πω πως με άφησε ευχαριστημένο . Στο συγχρονισμό επαφών αντιμετόπισα κάποιο θέμα καθώς απο τις 160 επαφές που έχω στο βιοβλίο διευθύνσεων του outlook μου περνάει τις 102/160 και μετά μου βγάζει το κλασικό μήνυμα σφάλματος της εφαρμογής .

 

Κατά τ' αλλα είναι πολύ δυνατό .

 

σε παρακαλώ πες μου λεπτομέρειες από την εγκατάσταση για την διαδικασία του συγχρονισμού γιατί εγώ έχω θέμα μάλλον με DRIVERS εκτός και αν έχει πρόβλημα η συσκευή. Έχω λεπτομέρειες στο θέμα #498 , #506

Link to comment
Share on other sites

ok flashara την Celestial Teapot RLS2 χρησιμοποιώντας AmonRa recovery menu και superuser 2361 f signed

'Ολα δουλεύουν κανονικά :D και το green theme πολύ όμορφο..

thanks guys..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάτι νεώτερο σε σχέση με την αυτονομία της μπαταρίας ? 2-3 μέρες με χρήση για τηλέφωνα 10-15 λεπτά και μηνύματα και λίγο wifi ημερησίως τις βγάζει ?

Α και πρόγραμμα πλοήγησης δέχεται κάποιο που να δουλεύει ουσιαστικά και να μην είναι κουκουρουκου ?

Link to comment
Share on other sites

Παντως να αναφερω οτι η συσκευη μου βγαζει αρκετα προβληματα και ειναι αναγκαια 5 reboot ημερησιως.

1) Σε πολλες περιπτωσεις δε μπορει να ανοιξει το wifi !!! Οποτε reboot

2) Crashaρουν συχνα πυκνα εφαρμογες..με ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες της vodafone..ασχετα αν δεν τις χρησιμοποιω...reboot.

3) Οταν θελω να κατεβασω αναβαθμισεις ή να κατεβασω προγραμματα απο το market ..υπαρχει αποτυχια στο 95-98% ...Σημερα πχ δεν εκανε εδειξε καν να ξεκιναει να φερνει (δεν εβγαζε στη μπαρα πανω πανω τη εικονιδιακι) .. Αυτο λυθηκε (οπως και αλλες φορες) με τι αλλο...ενα reboot !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η cooked rom selestial teapot rls2 το εχει ετοιμο αυτο.

Οποτε δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο αν την βαλεις εισαι οκ.

 

Το γνωρίζω αυτό αλλά εμένα ποτέ δεν δούλεψε αυτή η "out of the box" λειτουργία του selestial teapot rls2.

 

 

EDIT: Τελικά έχεις δίκιο αδερφέ, έκανα εγώ λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να περάσει κάποιος το AmonRA recovery menu και όχι να κάνει root το κινητό του.

 

 

τι να σου πω ,εγω με αυτο τον τροπο εκανα root

-οπως το λεει και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ,εγω με αυτο τον τροπο εκανα root

-οπως το λεει και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

 

Συμφωνω και εγω ακριβως αυτον τον τροπο ακολουθησα και δουλευει 100%.

 

Παντως να αναφερω οτι η συσκευη μου βγαζει αρκετα προβληματα και ειναι αναγκαια 5 reboot ημερησιως.

1) Σε πολλες περιπτωσεις δε μπορει να ανοιξει το wifi !!! Οποτε reboot

2) Crashaρουν συχνα πυκνα εφαρμογες..με ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες της vodafone..ασχετα αν δεν τις χρησιμοποιω...reboot.

3) Οταν θελω να κατεβασω αναβαθμισεις ή να κατεβασω προγραμματα απο το market ..υπαρχει αποτυχια στο 95-98% ...Σημερα πχ δεν εκανε εδειξε καν να ξεκιναει να φερνει (δεν εβγαζε στη μπαρα πανω πανω τη εικονιδιακι) .. Αυτο λυθηκε (οπως και αλλες φορες) με τι αλλο...ενα reboot !

 

Και ακομα καθεσαι ?????

Βαλε γρηγορα cooked rom και συγκεκριμενα την celestial teapot rls2.

Εγω ουτε μια μερα δεν το αφησα με vodafone rom.

Παρασκευη βραδυ το αγορασα , το φορτισα και σαββατο μεσημερι ειχα βαλει την πρωτη cooked rom.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ,εγω με αυτο τον τροπο εκανα root

-οπως το λεει και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

 

Ισχύει ότι το λέει αλλά δεν είναι για root του κινητού. Είναι για εγκατάστασή του AmonRA recovery menu.

 

Παρακαλώ μην λάβεις το παραπάνω ότι προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο, Είμαι ένας άσχετος που προσπαθώ να καταλάβω 5 πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως να αναφερω οτι η συσκευη μου βγαζει αρκετα προβληματα και ειναι αναγκαια 5 reboot ημερησιως.

1) Σε πολλες περιπτωσεις δε μπορει να ανοιξει το wifi !!! Οποτε reboot

2) Crashaρουν συχνα πυκνα εφαρμογες..με ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες της vodafone..ασχετα αν δεν τις χρησιμοποιω...reboot.

3) Οταν θελω να κατεβασω αναβαθμισεις ή να κατεβασω προγραμματα απο το market ..υπαρχει αποτυχια στο 95-98% ...Σημερα πχ δεν εκανε εδειξε καν να ξεκιναει να φερνει (δεν εβγαζε στη μπαρα πανω πανω τη εικονιδιακι) .. Αυτο λυθηκε (οπως και αλλες φορες) με τι αλλο...ενα reboot !

 

Θα ελεγα να πας μια βολτα απο το service......αμεσα θα στο αλλαξουν!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το περιζητητο 845..

το βρηκα με τη μια ευτυχος, και διαλεξα αναμεσα σε 5 κομματια :p

εχω ομως μερικες αποριες..καθως ειναι το 1ο μου smartphone android.

το εχω δουλεψει συνολικα 1 μερα περιπου....

Ndrive greek maps εχει κανεις? καποιο link ισως για να τους κατεβασω? και αν γινοταν και οδηγιες για το πως να τους περασω μεσα..

το τ9 για ελληνικα πως το ενεργοποιουμε?

γινεται να βαλω mp3 τραγουδια για ringtone? μονο κατι δικα του εχει...

και τελος μια απορια που την αναφερετε συνεχεια.. καθως εχω διαβασει ολο το thread..

ειναι ευκολο να κάνει κανείς αφτο το root? γενικα πιανουν τα χερια μου, αλλα ειμαι λιγο αρχαριος με αφτα.. θα μπορεσω να το καταφερω αν το δοκιμασω? υπαρχουν κινδυνοι? και τελικα τι πλεονεκτηματα θα εχω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε μαυρο κυκλοφορει?

 

ναι.

ισως αργοτερα κυκλοφορησει και σε ασημι..

αλλα λιγη σημασια εχει για ενα κινητο με αφτα τα λεφτα και αφτες τις δυνατοτητες..

προς το παρων..

Link to comment
Share on other sites

εγώ μπερδέυτικα, τελικά ισχύουν οι παραπάνω οδηγίες για root??... :S :P

και επίσης για να κάνουμε το κινητο root, πρεπει να κάνουμε το σύστημα αρχείων της SD, FAT32??

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το λέει αλλά δεν είναι για root του κινητού. Είναι για εγκατάστασή του AmonRA recovery menu.

 

Παρακαλώ μην λάβεις το παραπάνω ότι προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο, Είμαι ένας άσχετος που προσπαθώ να καταλάβω 5 πράγματα.

δεν το συζηταμε καθολου αυτο:)

πηρα και γω το περιζητητο 845..

το βρηκα με τη μια ευτυχος, και διαλεξα αναμεσα σε 5 κομματια :p

εχω ομως μερικες αποριες..καθως ειναι το 1ο μου smartphone android.

το εχω δουλεψει συνολικα 1 μερα περιπου....

Ndrive greek maps εχει κανεις? καποιο link ισως για να τους κατεβασω? και αν γινοταν και οδηγιες για το πως να τους περασω μεσα..

το τ9 για ελληνικα πως το ενεργοποιουμε?

γινεται να βαλω mp3 τραγουδια για ringtone? μονο κατι δικα του εχει...

και τελος μια απορια που την αναφερετε συνεχεια.. καθως εχω διαβασει ολο το thread..

ειναι ευκολο να κάνει κανείς αφτο το root? γενικα πιανουν τα χερια μου, αλλα ειμαι λιγο αρχαριος με αφτα.. θα μπορεσω να το καταφερω αν το δοκιμασω? υπαρχουν κινδυνοι? και τελικα τι πλεονεκτηματα θα εχω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

-κατεβασε καποιες εφαρμογες απο το market για ringtones

πχ Zedge και μετα κατεβασε mp3 ή βαλε στο φακελο του το δικο σου mp3

-root γινεται ευκολα αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες

εγώ μπερδέυτικα, τελικά ισχύουν οι παραπάνω οδηγίες για root??... :S :P

και επίσης για να κάνουμε το κινητο root, πρεπει να κάνουμε το σύστημα αρχείων της SD, FAT32??

καντο με οποιο τροπο σε βολευει ,fat32 ειναι το format της καρτας ασχετο με το root

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...