Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις εαν μπορει να δεχτει skype?

 

Νομίζω πώς με επίσημο τρόπο δεν γίνεται.

 

Στο site της skype βρήκα αυτό:

 

You will need at least 27MB of free memory space on your handset, and the handset should have 600Mhz or more processing power. The supported screen resolutions are 320x480, 800x480 or 850x480.

 

Το joy νομίζω έχει κάτω από 600Mhz processor και πολύ μικρότερη ανάλυση.

 

ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ... :(

 

Δες εδώ:

 

http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-mobile/download/skype-for-android/

 

και εδώ:

 

https://support.skype.com/en/faq/FA10653/How-can-I-get-Skype-on-my-Android-phone;jsessionid=D41E25AF432485DDC1A21599FDA59ECD

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω βαλει την The Celestial Teapot RLS1

την κατεβαζεις απο εδω

http://www.mediafire.com/?ykij4ma9ca35dwi

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη σταθεροτητα και τις δυνατοτητες (ετοιμη root κ.α.) και το σημαντικο ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο

 

ειναι μεσα στη ρομ και μαλλον δε φευγουν

 

Πολυ καλη η rom που μου προτηνες.

Την εβαλα και ειναι πολυ ωραια , εκτος απο 1 μικρο κακο.

Δεν ειναι συμβατη με το touch pad......

Κακο για μενα γιατι το δουλευω το touch pad...

 

Edit : εχει ενα αρχειο για overclock στο οποιο λεει οτι φτιαχνει και το pad !!!!

Το εχεις βαλει ????

Λεει οτι θελει παλι να κανεις wipe ομως παλι !!!! Αντε παλι αυτες οι ρυθμισεις !!!!!

Παντως για την ωρα την κραταω :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιζει να brickαρει το Joy?Και αν ναι χανεις εγγυηση? Επισης αυτο με τα κατα του vodafone menu εχει μεινει απο java-κινητα. Σε smart δε νομιζω να επηρεαζει και πολυ. Και αν εχει βγει και το 945 στο εξωτερικο μη περιμενουμε και πολλες rom, εκτος αν ειναι ιδια hardware.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιζει να brickαρει το Joy?Και αν ναι χανεις εγγυηση? Επισης αυτο με τα κατα του vodafone menu εχει μεινει απο java-κινητα. Σε smart δε νομιζω να επηρεαζει και πολυ. Και αν εχει βγει και το 945 στο εξωτερικο μη περιμενουμε και πολλες rom, εκτος αν ειναι ιδια hardware.

 

1) Παντα υπαρχει ο κινδυνος του brick και φυσικα χανεις την εγγυηση.

2) το voda menu κανει ποιο αργο το τηλεφωνο και προσθετει εικονιδια κοκκινα και ασχημα κλπ....:lol::lol:

3) roms εχει πολλες και βγαινουν και αλλες.Δεν παιζει κανενα ρολο αν θα βγει το 945.

Link to comment
Share on other sites

και με 2g(gprs) μπαινει κανονικα ιντερνετ -απλα εχει χαμηλοτερη ταχυτητα και δε τρωει τοσο την μπαταρια

για να μην χρεωνεσαι μεσω provider(vodafone ) πας

ρυθμισεις/ρυθ.ασυρ. κ δικτυου/δικτυα κινητης τηλ./υπηρεσια δεδομενων και

ξετσεκαρε το κουτακι

ετσι δεν θα μπαινει παρα μονο με wi-fi

για να γινεις root δες το μυνημα 111

 

αλλα μην κανεις τιποτα ακομη πριν διαβασεις καλα και θες να το κανεις παιρνοντας το ρισκο

 

Έχω ξετσεκάρει την υπηρεσία δεδομένων και μπαίνω με wifi στο μαρκετ και όμως και πάλι χρεώθηκα 5,7 kb.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξετσεκάρει την υπηρεσία δεδομένων και μπαίνω με wifi στο μαρκετ και όμως και πάλι χρεώθηκα 5,7 kb.

 

Βάλε λάθος ρυθμίσεις...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

στα καταστημα βρε παιδια ειναι πωλητες συνδεσης κατα κυριο λογο!τωρα αν υπαρχει κ κανενα τσακαλακι σε κανενα καταστημα που γουσταρει να ασχολειται..ειναι αλλο θεμα. εχει δοκιμασει κανεις το music player του? απο θεμα ηχου? ξυπνητηρια κλπ?
Link to comment
Share on other sites

To 945 θα ερθει αραγε ποτε Ελλαδα?

 

εχει πολυ ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βρούμε από Ελλάδα κατά προτίμηση το κινητό χωρίς το λογοτυπο της vodafone αλλά μόνο με της Huawei?

 

Όχι. Επίσημα στη χώρα μας έρχεται ως vodafone συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το music player του? απο θεμα ηχου? ξυπνητηρια κλπ?

-δεν εχει δυνατο πολυ ηχειο

-το ξυπνητηρι του δουλευει μια χαρα και δεχεται ηχο mp3

Βάλε λάθος ρυθμίσεις...

και αυτο ειναι μια λυση

Έχω ξετσεκάρει την υπηρεσία δεδομένων και μπαίνω με wifi στο μαρκετ και όμως και πάλι χρεώθηκα 5,7 kb.

που το βλεπεις οτι χρεωθηκες?

αν κανεις αυτο που γραφω και πας να μπεις σε μια σελιδα ή ανοιξεις το market και δε δουλεψει παει να πει οτι δε χρεωνει ογκο (απενεργοποιησε και το wi-fi για να το τσεκαρεις)

Πολυ καλη η rom που μου προτηνες.

Την εβαλα και ειναι πολυ ωραια , εκτος απο 1 μικρο κακο.

Δεν ειναι συμβατη με το touch pad......

Κακο για μενα γιατι το δουλευω το touch pad...

δε δουλευω touchpad

Link to comment
Share on other sites

[quote=hellas200;3363893 και αυτο ειναι μια λυση

 

που το βλεπεις οτι χρεωθηκες?

αν κανεις αυτο που γραφω και πας να μπεις σε μια σελιδα ή ανοιξεις το market και δε δουλεψει παει να πει οτι δε χρεωνει ογκο (απενεργοποιησε και το wi-fi για να το τσεκαρεις)

 

δε δουλευω touchpad

 

έβαλα ένα πρόγραμμα το watchdog το οποίο σου δείχνει ναι μεν ποσα kb κατεβάζεις ημερήσια/εβδομαδιαία/μηνιαία αλλά και ότι μπορείς μεσα απο αυτό να ορίσεις το ποσό των kb που έχεις διαθέσιμα το μήνα ώστε να σου υπενθύμίζει στην οθόνη αν έχεις ξεπεράσει ή όχι το όριο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ...γιατι ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο κινητο ? Δε μπορουν να μπουν στην sd card?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας. Μετα τα χριστουγεννα ειναι να αλλαξω συσκευη λογω επιδοτησης. Σκεφτομαι να παρω το 845 ή να περιμενω αν δεν εχει βγει το 945. Απο την αλλη μου περναει σαν ιδεα να βαλω την επιδοτηση στο παγιο και να παρω εναν κλονο του iphone4. Συγκριτικα το 845 με το iphone4-κλονο, εχετε να μου πειτε κατι;;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας. Μετα τα χριστουγεννα ειναι να αλλαξω συσκευη λογω επιδοτησης. Σκεφτομαι να παρω το 845 ή να περιμενω αν δεν εχει βγει το 945. Απο την αλλη μου περναει σαν ιδεα να βαλω την επιδοτηση στο παγιο και να παρω εναν κλονο του iphone4. Συγκριτικα το 845 με το iphone4-κλονο, εχετε να μου πειτε κατι;;;

 

τελειώς άσχετο το ένα με το άλλο. Με τον κλόνο απλώς θα πουλάς μούρη ότι έχεις iphone ενώ με το vodafone joy έχεις ένα πραγματικό smartphone.

 

Ρε παιδια ...γιατι ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο κινητο ? Δε μπορουν να μπουν στην sd card?

 

δεν γίνεται, ή θα πρέπει να βγει rom με android 2.2 ή να το κάνεις rooted που έχει κι αυτό τα ρίσκα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λέμε και ξαναλέμε το ίδιο πράγμα. ΜΗΝ ξεχνάτε την πολύ χαμηλή τιμή του joy 845! Ας βγει κάποιος μάγκας όχι να μου λέει για τις αδυναμίες του joy 845, αλλά να μου πει εάν υπάρχει κάποιο άλλο συγκρίσιμο κινητό με τιμή 109 ευρώ!

 

Εδώ λέει για το iDEOS (τον αντίπαλο του joy 845, όπως λένε):

http://www.engadget.com/2010/09/03/huawei-ideos-hands-on/

 

Μιλάει για τιμή 100-200 δολλάρια, δηλαδή και πάλι δεν χτυπάει την τιμή του joy, παρά το ότι το iDEOS έχει capacitive screen, 7,2Mbps HSDPA (αντί 3.6 που έχει το joy 845) Android 2.2 (froyo). Και 149 ευρώ να το τιμολογούσαν το iDEOS, πάλι το joy 845 εγώ θα αγόραζα!

 

Συνεχίζω να αναρωτιέμαι γιατί το τιμολόγησε τόσο χαμηλά η vodafone (μας συμφέρει αυτό, αλλά ήταν μια παράδοξη ευχάριστη έκπληξη από μια εταιρία που συνηθίζει να μας θωπεύει)...

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

έβαλα ένα πρόγραμμα το watchdog το οποίο σου δείχνει ναι μεν ποσα kb κατεβάζεις ημερήσια/εβδομαδιαία/μηνιαία αλλά και ότι μπορείς μεσα απο αυτό να ορίσεις το ποσό των kb που έχεις διαθέσιμα το μήνα ώστε να σου υπενθύμίζει στην οθόνη αν έχεις ξεπεράσει ή όχι το όριο

τα προγραμματα αυτα δεν εχουν ακριβεια και δεν ξερω αν μετρανε ξεχωριστα wifi,gprs

Ρε παιδια ...γιατι ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο κινητο ? Δε μπορουν να μπουν στην sd card?

μπορουν με αυτο (δεν τοχω δοκιμασει)

App 2 SD (move apps to SD)

http://www.appbrain.com/app/app-2-sd-%28move-apps-to-sd%29/com.a0soft.gphone.app2sd

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας. Μετα τα χριστουγεννα ειναι να αλλαξω συσκευη λογω επιδοτησης. Σκεφτομαι να παρω το 845 ή να περιμενω αν δεν εχει βγει το 945. Απο την αλλη μου περναει σαν ιδεα να βαλω την επιδοτηση στο παγιο και να παρω εναν κλονο του iphone4. Συγκριτικα το 845 με το iphone4-κλονο, εχετε να μου πειτε κατι;;;

οπως σου απαντησαν δεν εχουν σχεση τα δυο κινητα -καλυτερα περιμενε το 945

στο θεμα μπαταριας, wifi, gps πως ειναι το κινητο?

μπαταρια καλη 1200

wifi μετριο

gps πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω μαγκες..Ακομα δεν μπορω να πω εντυπωσεις γιατι φορτιζει..Τι παιζει με τις πρωτες φορτισεις ?Πρεπει να το αφηνω να αδειαζει φουλ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σχετικα με το 945..στην voda δεν το ξερουν καν το κινητο....:)

 

@palaviarakos

Ναι τις πρωτες 3-4 φορες καλο θα ειναι.....αλλα δεν ειναι και νομος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πρεπει πρωτα να τους τελειωσει το 845, αλλιως τι θα τα κανουν? θα τα επιστρεψουν πισω? υπαρχουν και οι 'στοχοι' που πρεπει να πιασουν τα παιδια..
Link to comment
Share on other sites

oi νεες μπαταριες δεν πρεπει να αδειαζουν εντελως για να φορτισθει η συσκευη,μολις φθασει περιπου στο 20% πρεπει να φορτιζεται.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα που το περιεργάζομαι.

 

Είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή για εισαγωγή στον κόσμο του αντρόιντ!Τρομερό value for money,θα δυσκολέψει μόνο όσους έχουν μεγάλα δάκτυλα και όσους έχουν συνηθίσει σε πολύ ακριβότερες συσκευές αντρόιντ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...