Jump to content

Αγορά Nokia N8 – Σε ποιό χρώμα και από που;


Spyr0s
 Κοινοποίηση

[Ν8] Ποιό χρώμα θα διαλέξετε;  

315 members have voted

  1. 1. [Ν8] Ποιό χρώμα θα διαλέξετε;

    • Ασημί - Silver White
      56
    • Μαύρο - Dark Grey
      132
    • Μπλέ - Blue
      69
    • Πράσινο - Green
      18
    • Πορτοκαλί - Orange
      40


Recommended Posts

Το έχω σε μαύρο αλλά από την αρχή ήθελα το μπλε. Μόλις βγει, θα το δώσω μάλλον στην γυναίκα μου το μαύρο και θα πάρω το μπλε. :)

 

Απ'ότι λένε, το πρόβλημα είναι στην υπάρχουσα παρτίδα και έχει αντιμετωπιστεί. Άρα, στις επόμενες παρτίδες με το μπλε και το λαχανί, δεν θα υπάρχει σίγουρα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού έχουν σκοπό να το διαθέσουν και σε άλλα χρώματα δεν το κάνουν από την αρχή?

 

Δηλαδη το λευκο Iphone 4 τι να πει?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η Νοκια το εκανε για λογους marketing αυτο με τα χρωματα ετσι ωστε να μη πεσει το γενικο ενδιαφερον για το κινητο γρηγορα αλλα να υπαρχει θεμα χρονου με την συσκευη... Δεν πιστευω οτι εχει να κανει με κατασκευαστικες δυσκολιες στα χρωματα που ακομα δεν εχουν φτασει 1) Γιατι καποιοι στο Νοκια conversation λενε οτι το εχουν παραλαβει το μπλε 2) Το υλικο κατασκευης 'αλουμινιο' αλλα και η επεξεργασια του 'anodized' δεν κατι το δυσκολο για να επιτευχθουν..
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η Νοκια το εκανε για λογους marketing αυτο με τα χρωματα ετσι ωστε να μη πεσει το γενικο ενδιαφερον για το κινητο γρηγορα αλλα να υπαρχει θεμα χρονου με την συσκευη... Δεν πιστευω οτι εχει να κανει με κατασκευαστικες δυσκολιες στα χρωματα που ακομα δεν εχουν φτασει 1) Γιατι καποιοι στο Νοκια conversation λενε οτι το εχουν παραλαβει το μπλε 2) Το υλικο κατασκευης 'αλουμινιο' αλλα και η επεξεργασια του 'anodized' δεν κατι το δυσκολο για να επιτευχθουν..

Έτσι ακριβώς είναι. Φυσικά, όλα τα χρώματα κυκλοφόρησαν από την πρώτη στιγμή, απλά δεν πηγαίνουν όλα σε κάθε χώρα. ;) Κάθε χώρα παίρνει προς το παρόν το γκρί, το ασημί, συν ένα μόνο εκ των πράσινο/μπλε/πορτοκαλί. Σε μας έλαχε το πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε καταστημα VODAFONE και μου ειπαν οτι στο προγραμμα με 60 ευρω παγιο το μηνα κοστιζει ΜΟΝΟ 176 ευρω και πληρωμη λογαριασμου της μετρητοις!!! Τι λετε αξιζει? 325 ευρω κατω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 325€ κάτω.

Είναι 60€ επί 12 μήνες = 720€ + 176= 896€

 

Με τα 60€ πόσο χρόνο ομιλίας σου δίνει? Θα τον καταναλώνεις για να σε συμφέρει?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε μαύρο αλλά από την αρχή ήθελα το μπλε. Μόλις βγει, θα το δώσω μάλλον στην γυναίκα μου το μαύρο και θα πάρω το μπλε. :)

 

Απ'ότι λένε, το πρόβλημα είναι στην υπάρχουσα παρτίδα και έχει αντιμετωπιστεί. Άρα, στις επόμενες παρτίδες με το μπλε και το λαχανί, δεν θα υπάρχει σίγουρα το πρόβλημα.

 

Θα συμφωνήσω γενικά με το όλο σκεπτικό. Και μένα από την πρώτη στιγμή μου έκανε ένα κλικ παραπάνω το μπλεδάκι.

 

Πάντως κάποιοι είπανε ότι ίσως υπάρχει περίπτωση να μην έρθει ποτέ σε μπλε επίσημα στην Ελλάδα. Ξέρεις παίζει τέτοιο σενάριο; Ή όταν ξεσπατσάρει η κατάσταση γενικά με τους πρώτους που βιάζονται και ομαλοποιηθούν οι πωλήσεις, θα βγουν όλα τα χρώματα διαθέσιμα για όλες τις χώρες; Πιο πιθανό μου φαίνεται το δεύτερο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια της Nokia Care στην Κατεχακη προχτες οταν πηγα να παρω ενα Χ3 και ρωτησα για το πορτοκαλι γελασανε και μου ειπαν το ξεχασω μαλλον γιατι το βλεπουν χλωμο ως νεκρο να ερθει στην Ελλαδα.Ουτε και για το μπλε εχουν καμια ενημερωση.Το συγκεκριμενο καταστημα κατ΄εμε νομιζω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα της σειρας και για να πω την αληθεια τους εμπιστευομαι με κλειστα ματια.Παιζει οντως κατι τετοιο?Και κατι αλλο.Στην Κυπρο εχουν κυκλοφορησει τα ιδια χρωματα με εμας εδω?Λογικα θα πρεπει να εχουν την ελληνικη γλωσα μεσα.Το λεω γιατι εχω ακρες με το νησι μηπως να το τσιμπησω απο εκει .Αν υπαρχει καποιος απο την Κυπρο που διαβαζει το φορουμ ας μας δωσει τα φωτα του.Καλα Χριστουγεννα σε ολους:)
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια της Nokia Care στην Κατεχακη προχτες οταν πηγα να παρω ενα Χ3 και ρωτησα για το πορτοκαλι γελασανε και μου ειπαν το ξεχασω μαλλον γιατι το βλεπουν χλωμο ως νεκρο να ερθει στην Ελλαδα.Ουτε και για το μπλε εχουν καμια ενημερωση.Το συγκεκριμενο καταστημα κατ΄εμε νομιζω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα της σειρας και για να πω την αληθεια τους εμπιστευομαι με κλειστα ματια.Παιζει οντως κατι τετοιο?Και κατι αλλο.Στην Κυπρο εχουν κυκλοφορησει τα ιδια χρωματα με εμας εδω?Λογικα θα πρεπει να εχουν την ελληνικη γλωσα μεσα.Το λεω γιατι εχω ακρες με το νησι μηπως να το τσιμπησω απο εκει .Αν υπαρχει καποιος απο την Κυπρο που διαβαζει το φορουμ ας μας δωσει τα φωτα του.Καλα Χριστουγεννα σε ολους:)

 

Κρίμα. Και έκανα όνειρα για το πορτοκαλί!!! :(

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και άνοιξά το thread να πω τι έγινε τελικά:p

 

Ήθελα ασημί και πήρα μαύρο απο Nokia Care Αιγάλεω στις 29/11/10, δε μπορούσα να περιμένω άλλο γιατι τότε η πληροφόρηση έλεγε οτι τα ασημί θα έρθουν στις 20/12, τελικά πήρα μάυρο και τα ασημί ήρθαν μια εβδομάδα μετά αντι για τις 20 του μηνός :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καπάκια δεν αλλάζουν? Δηλαδή αν θέλω εγώ το μάυρο μου να το κάνω πορτοκαλί δε μπορώ να βρω καπάκι πορτοκαλί?
Link to comment
Share on other sites

Το σώμα του κινητού είναι ενιαίο, αν εξαιρέσουμε τα πλαστικά κομμάτια του πάνω και του κάτω μέρους. Οπότε, ίσως να μπορείς να αγοράσεις το σώμα του σε άλλο χρώμα και τα καπάκι αλλά φαντάζομαι ότι το κόστος του θα είναι υπερβολικά μεγάλο (ότανκυκλοφορήσουν και τα υπόλοιπα χρώματα).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέραααα

να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με την αγορα ενός νοκια ν8, το κατάστημα easybuyworld από πλευράς αξιοπιστίας πως είναι, γιατί θέλω να παραγγείλω το ν8 και μου είπαν ότι ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι παραεισαγωγής, να τους εμπιστευτώ ή όχι?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέραααα

να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με την αγορα ενός νοκια ν8, το κατάστημα easybuyworld από πλευράς αξιοπιστίας πως είναι, γιατί θέλω να παραγγείλω το ν8 και μου είπαν ότι ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι παραεισαγωγής, να τους εμπιστευτώ ή όχι?

ευχαριστώ

 

μολις ερθει δες στο κουτακι τι θα γραφει και αν ειναι παραεισαγωγης γυρνα το πισω.

Link to comment
Share on other sites

μολις ερθει δες στο κουτακι τι θα γραφει και αν ειναι παραεισαγωγης γυρνα το πισω.

 

τι πρέπει να γράφει για να είναι ελληνικό και όχι παραεισαγωγής ? εκτός από την ταινία ασφαλείας που πρέπει να γράφει νοκια με ιριδίζον γράμματα γιατί υπάρχει περίπτωση να την έχει βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

τι πρέπει να γράφει για να είναι ελληνικό και όχι παραεισαγωγής ? εκτός από την ταινία ασφαλείας που πρέπει να γράφει νοκια με ιριδίζον γράμματα γιατί υπάρχει περίπτωση να την έχει βγάλει.

 

στο κουτι αναλογα τι χρωμα εχεις παραγγειλει θα πρεπει να λεει ας πουμε οπως ελεγε το δικο μου greece cv dark grey. αυτο ελεγα απο εξω. τωρα ειναι παραεισαγωγης φανταζομαι οτι δεν θα λεει κατι τετοιο. αντιστοιχα πιστευω θα λεει το ασημι και το πρασινο. στο δικο μου κουτι δεν εγραφε απο εξω product code. επισης τα παραεισαγωγης απο οτι εμαθα ειναι απο ουγγαρια, γαλλια και καποια γερμανια. δεν σημαινει τιποτα οπως εχουμε γραψει το παραεισαγωγης.

 

επειδη ειδα το site που αναφερεις ειναι πολυ φτηνο για ελληνικο. μαλλον παραεισαγωγη το κοβω. περνα απο εκει να δεις κατα τη γνωμη μου

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

στο κουτι αναλογα τι χρωμα εχεις παραγγειλει θα πρεπει να λεει ας πουμε οπως ελεγε το δικο μου greece cv dark grey. αυτο ελεγα απο εξω. τωρα ειναι παραεισαγωγης φανταζομαι οτι δεν θα λεει κατι τετοιο. αντιστοιχα πιστευω θα λεει το ασημι και το πρασινο. στο δικο μου κουτι δεν εγραφε απο εξω product code. επισης τα παραεισαγωγης απο οτι εμαθα ειναι απο ουγγαρια, γαλλια και καποια γερμανια. δεν σημαινει τιποτα οπως εχουμε γραψει το παραεισαγωγης.

 

επειδη ειδα το site που αναφερεις ειναι πολυ φτηνο για ελληνικο. μαλλον παραεισαγωγη το κοβω. περνα απο εκει να δεις κατα τη γνωμη μου

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπες να περάσω να το δω αλλά είμαι από επαρχία, για αυτό φοβάμαι μην το στείλει και είναι παραεισαγωγής και το στείλω πισω και μετα αντε να βγάλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπες να περάσω να το δω αλλά είμαι από επαρχία, για αυτό φοβάμαι μην το στείλει και είναι παραεισαγωγής και το στείλω πισω και μετα αντε να βγάλεις ακρη.

 

φιλαρακι δεν εχουν προβλημα τα παραεισαγωγης, μη κολλας απλα δεν ειναι αθκτα. τους εχουν περασει ελληνικα. εδω παραεισαγωγης εχουν και διαχειριστες του φορουμ και τους πανε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι δεν εχουν προβλημα τα παραεισαγωγης, μη κολλας απλα δεν ειναι αθκτα. τους εχουν περασει ελληνικα. εδω παραεισαγωγης εχουν και διαχειριστες του φορουμ και τους πανε μια χαρα.

 

οκ αλλά με το σερβις δεν έχουν πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλά με το σερβις δεν έχουν πρόβλημα?

 

οχι κανενα προβλημα, απλα οταν θα κανεις αναβαθμιση θα την κανεις μεσω κινητου για να μην χασεις τα ελληνικα. δεν χανει την εγγυηση το τηλεφωνο επειδη εχει φλασαρισμενα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για οσους εκαναν υπομονη εχω καλα νεα.Αποτις 28/3 τα καταστηματα Nokia Care θα εχουν Ν8 ΜΠΛΕ με ελληνικο product code.Ειναι συμφωνια που εκαναν με την ΝΟΚΙΑ ειδικα για την Ελλαδα για αυτο το χρωμα.Επισης αποχαιρετηστε το πορτοκαλι,σταματαει η παραγωγη για την Ευρωπη γιατι δεν ******σε (ενω το λαχανι ουρες:lol::lol:).
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εκαναν υπομονη εχω καλα νεα.Αποτις 28/3 τα καταστηματα Nokia Care θα εχουν Ν8 ΜΠΛΕ με ελληνικο product code.Ειναι συμφωνια που εκαναν με την ΝΟΚΙΑ ειδικα για την Ελλαδα για αυτο το χρωμα.Επισης αποχαιρετηστε το πορτοκαλι,σταματαει η παραγωγη για την Ευρωπη γιατι δεν ******σε (ενω το λαχανι ουρες:lol::lol:).

 

η μονη περιπτωση να αλλαζα το σκουρο γκρι ηταν το πορτοκαλι αλλα τωρα:mad:

 

αυτο το πραγμα δεν το καταλαβαινω αφου τα βγαζεις ολα τα χρωματα βγαλτα γι ολους - και βαλε με αν ειναι να στο παραγγειλω!! πραγματικα δεν τους καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

η μονη περιπτωση να αλλαζα το σκουρο γκρι ηταν το πορτοκαλι αλλα τωρα:mad:

 

αυτο το πραγμα δεν το καταλαβαινω αφου τα βγαζεις ολα τα χρωματα βγαλτα γι ολους - και βαλε με αν ειναι να στο παραγγειλω!! πραγματικα δεν τους καταλαβαινω

Μαζι σου φιλε μου και εγω για το πορτοκαλι ειχα φαει τα λυσακα μου και μετα το μπλε οποτε τωρα θα το παρω και δεν θα το πω ουτε του παπα:p
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...