Jump to content

Αγορά Nokia N8 – Σε ποιό χρώμα και από που;


Spyr0s
 Κοινοποίηση

[Ν8] Ποιό χρώμα θα διαλέξετε;  

315 members have voted

  1. 1. [Ν8] Ποιό χρώμα θα διαλέξετε;

    • Ασημί - Silver White
      56
    • Μαύρο - Dark Grey
      132
    • Μπλέ - Blue
      69
    • Πράσινο - Green
      18
    • Πορτοκαλί - Orange
      40


Recommended Posts

Πέρα από το γεγονός ότι θέλω να πάρω ακόμη ένα N8 σε πορτοκαλί χρώμα,

πως μπορώ να ξέρω αν θα έχει προεγκατεστημένη την Nokia^Belle και αν θα

έχει Ελληνικό product code;

Τουλάχιστον δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά στο birdphone που είδα για λίγο.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το Birdphone ΔΕΝ φερνει ελληνικα κινητα

 

ουτε υπαρχουν στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη Ν8 με προεγκατεστημενη S^3 Belle

αλλα αυτο μικρη σημασια εχει, αφου το Ν8 θα παρει την Belle μεσα στον μηνα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη το birdphone δεν εχει ετοιμοπαραδοτο το χρωμα που θελω,λεω να παω στην επομενη επιλογη η οποια ειναι το mobilehellas.εχει παρει κανεις απο εκει τιποτα?παραεισαγωγης θα ειναι και εκει σιγουρα.γενικα τι λεει σα μαγαζι
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πορτοκαλι δεν υπαρχει ελληνικο αρα μονο σε μαγαζι απο σκρουτζ. Σε κανενα νοκια care αν εισαι τυχαιρος ισως βρεις κατι
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη το birdphone δεν εχει ετοιμοπαραδοτο το χρωμα που θελω,λεω να παω στην επομενη επιλογη η οποια ειναι το mobilehellas.εχει παρει κανεις απο εκει τιποτα?παραεισαγωγης θα ειναι και εκει σιγουρα.γενικα τι λεει σα μαγαζι

 

Σ' αυτό δε μπορώ να σε βοηθήσω, συμφορουμίτη. Ας απαντήσει κάποιος..

 

Ξερει καποιος σε ποιο καταστημα μπορω να δω το πορτοκαλι και το πρασινο χρωμα?

 

Από κοντά δε νομίζω να μπορείς να τα δεις. Αν θυμάμαι καλά, δεν προορίζονταν για Ελλάδα. Πάντως, έχω το πράσινο και είναι απίστευτο χρώμα.. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κάτοχος dark grey Ν8 από Birdphone από σήμερα.`Εξοχη η συσκευή ,made in Finland,ελληνικό μενού με οδηγίες χρήσης στα ελληνικά μέσα στο κουτί. Από Ιταλία η συσκευασία σφραγισμένη. Ενημέρωση λογισμικού από το ασύρματο δίκτυο εννοείται για να μη χαθούν τα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ν8 dark grey απο Birdphone,σημερα το πηρα,απο Ιταλια η συσκευη. Ειχε την belle μονο του και επιλογη για ελληνικα!

Σε τι τιμή μαζί με τα έξοδα αποστολής;

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ν8 dark grey απο Birdphone,σημερα το πηρα,απο Ιταλια η συσκευη. Ειχε την belle μονο του και επιλογη για ελληνικα!

 

Σκεφτόμουν και γω να πάρω από Birdphone. Η απορία μου είναι σχετικά με τις εκδόσεις, δηλαδή τι διαφορά έχει το

002Q842 με το 002Q843. Για παράδειγμα στην cosmodata

http://www.cosmodata.gr/product/58190/

http://www.cosmodata.gr/product/58191/

είναι 150 ευρώ διαφορά.

 

Από Birdphone ποια έκδοση είναι?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν και γω να πάρω από Birdphone. Η απορία μου είναι σχετικά με τις εκδόσεις, δηλαδή τι διαφορά έχει το

002Q842 με το 002Q843. Για παράδειγμα στην cosmodata

http://www.cosmodata.gr/product/58190/

http://www.cosmodata.gr/product/58191/

είναι 150 ευρώ διαφορά.

 

Από Birdphone ποια έκδοση είναι?

το 002Q842 και 002Q843 δεν ξερω πρεπει να ειναι κατι σαν κωδικος προιοντος.το ακριβο λογικα δεν θα ειναι εισαγωγης.θα εχει προεπιλεγμενα τα ελληνικα δηλαδη κλπ.το δικο μου λεει 059d607.καμια διαφορα μη σου πω οτι τα εισαγωγης ειναι καλυτερα..εγω εμεινα ικανοποιημενος απολυτα (μεχρι στιγμης δηλαδη που το εχω λιγες μερες μην το ματιασω!) το birdphone ειναι αξιοπιστο.ισχυουν ολα και εγγυηση κλπ και βιβλιο με ελληνικες οδηγιες μεσα στο κουτι κανονικα ολα.

 

254.98 συν 3 ευρω τα εξοδα αποστολης.σε οποιο μερος της χωρας και να βρισκεσαι τα εξοδα ειναι 3ευρω νομιζω γιατι δεν ξεπερνα τα 2 κιλα η συσκευασια.οταν κανεις την παραγγελια μεσω ιντερνετ σε παιρνουν τηλεφωνο μετα απο λιγο για επιβεβαιωση και σου λενε το ποτε θα ερθει και ποσο ακριβως κοστιζει με τα εξοδα.αξιζει πιστευω.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το 002Q842 και 002Q843 δεν ξερω πρεπει να ειναι κατι σαν κωδικος προιοντος.το ακριβο λογικα δεν θα ειναι εισαγωγης.θα εχει προεπιλεγμενα τα ελληνικα δηλαδη κλπ.το δικο μου λεει 059d607.καμια διαφορα μη σου πω οτι τα εισαγωγης ειναι καλυτερα..εγω εμεινα ικανοποιημενος απολυτα (μεχρι στιγμης δηλαδη που το εχω λιγες μερες μην το ματιασω!) το birdphone ειναι αξιοπιστο.ισχυουν ολα και εγγυηση κλπ και βιβλιο με ελληνικες οδηγιες μεσα στο κουτι κανονικα ολα.

 

254.98 συν 3 ευρω τα εξοδα αποστολης.σε οποιο μερος της χωρας και να βρισκεσαι τα εξοδα ειναι 3ευρω νομιζω γιατι δεν ξεπερνα τα 2 κιλα η συσκευασια.οταν κανεις την παραγγελια μεσω ιντερνετ σε παιρνουν τηλεφωνο μετα απο λιγο για επιβεβαιωση και σου λενε το ποτε θα ερθει και ποσο ακριβως κοστιζει με τα εξοδα.αξιζει πιστευω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον θα το πάρω την άλλη εβδομάδα. Μου είπαν να τους πάρω ένα τηλέφωνο και μία ώρα μετά (θα το φέρουν από την αποθήκη τους) θα το έχουν στο κατάστημα του να το παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Ν8 απο το birdphone.

 

Ξέρουμε ποια έκδοση symbian θα φοράει???

 

Ισχύει η εγγύηση κανονικά υποθετω για 2 χρόνια στην Νοκια?

 

Ευχαριστώ. Φαίνεται πολύ καλή επιλογή πλέον για καμεροκινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Ν8 απο το birdphone.

 

Ξέρουμε ποια έκδοση symbian θα φοράει???

 

Ισχύει η εγγύηση κανονικά υποθετω για 2 χρόνια στην Νοκια?

 

Ευχαριστώ. Φαίνεται πολύ καλή επιλογή πλέον για καμεροκινητό :)

απο birdphone η εκδοση ειναι η symbian belle 111.030.0609. εμενα μου ειπαν οτι η αποδειξη ειναι η εγγυηση για 2 χρονια και οτι θελω να το στειλω σε αυτους με δωρεαν μεταφορικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ. Φαίνεται πολύ καλή επιλογή πλέον για καμεροκινητό :)

 

Κ οχι μονο σαν καμεροκινητο θα ελεγα εγω..Και σαν εξυπνο τηλεφωνο τα παει περιφημα κι ας ειναι 1,5 χρονων συσκευη

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και του Ν97μινι μου 1200 ειναι :) αναφερομαι σε φορτιστη usb, με το κλασσικο της Νοκια και γω εχω φορτισει με δυνατοτερο...

 

βρε παιδια συγνωμη που σας ενοχλω παλι που θα το βρω να το αγορασω κι εγω το τηλ. και απο που δεν υπαρχει πλεον στα καταστηματα οσος ρωτησα μενω σαλονικη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια απο birdphone... ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html

Οσο πανε και λιγοστευουν οι επιλογες. To birdphone το εχει πλεον μονο σε ροζ.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κι από εμένα!

 

Χτυπάω το κεφάλι μου :fool: που δεν το πήρα 2-3 μήνες πριν σε μπλε ή πράσινο που ήταν σχετικά ευρέως διαθέσιμο και το ζαχάρωνα (και το ζαχαρώνω ακόμη :D). 1ον αυτό. 2ον. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από Αμερική (Amazon.com σύνδεσμος) και μέσω ενός φίλου ο οποίος μένει εκεί και έχει στείλει κι άλλα πράγματα σαν gift (tablets etc.) και δεν είχε πρόβλημα ποτέ με τελωνεία να το στείλω Ελλάδα. Γράφει US version στην περιγραφή και ξέρω για την εγγύηση ότι θα ισχύει μονο Αμερική, επομένως αν πάθει κάτι ---> "born in the USA" (από όσο ξέρω). Ασφαλώς έτσι μειώνεται και η μεταπωλητική του αξία αλλά δεν με ενδιαφέρει. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως, είναι αν το τηλεφωνο θα είναι συμβατό με τις συχνότητες των δικτύων μας. Αν θα "πιάνει" ρε παιδί μου, πώς το λέτε στο Ελλάντα :lol:

 

Στον σύνδεσμο αναφέρει "Unlocked quad-band GSM cell phone compatible with 850/900/1800/1900 frequencies and US/International 3G compatibility via 850/900/1700/1900/2100 UMTS/HSDPA plus GPRS/EDGE capabilities". Στην ΕΕΤΤ έχει τις συχνότητες των ελληνικών δικτύων. Θυμάμαι και από αλλού, και αναφέρεται κιόλας "Στην Ελλάδα λειτουργούν τρία δίκτυα κινητής τηλεφωνίας χρησιμοποιώντας το ψηφιακό Παγκόσμιο Σύστημα Κινητών Επικοινωνιών (GSM). [...] Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα χρησιμοποιούν ζώνες συχνοτήτων πέρι τα 900 MHz, 1800 ΜΗz, και 2100 MHz." σ.σ. 2G, 2G και 3G. Άρα και από GSM (θυμάμαι το CDMA είναι που δεν λειτουργεί εδώ) αλλά και από τις συχνότητες θεωρητικά καλύπτομαι .

 

Έχει κάποιος άποψη επί του θέματος? Είναι κάτι άλλο που δεν έχω υπολογίσει καθόλου? Πχ αμερικάνικες sim σε σχήμα του Αγάλματος της Ελευθερίας κλπ. :wacko:

 

ριξε μια ματια στα media markt..

 

3ον. Σε ποια ΜΜ φίλε μου? Το έχει πάρει κάπου το μάτι σου? Στο Περιστέρι το είχε σε μπλε & μαύρο 2-3 μήνες πριν αλλά τώρα που πήγα γιοκ. Γενικά δυσκολεύομαι πάρα πολύ να το βρω σε ένα από αυτά τα 2 χρώματα, ούτε καν μεταχειρισμένο στην Ομόνοια σε Kaizer & buysell! :ninja:

 

Πάντως, ένα ελληνικό κατάστημα στο οποίο δεν υπήρχε διαθέσιμο λίγες μέρες πριν αλλά τώρα ναι, είναι εδώ στα €283 αλλά σε Dark Grey μόνο . Αυτό δεν υπάρχει στο skroutz και το βρήκα από το bestprice.gr μιας και από το skroutz έχουν φύγει αρκετά μαγαζιά πλέον και χάνεις κάποια καλά καταστήματα. Για το συγκεκριμένο μαγαζί δεν έχω καμία άποψη, εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Απλώς, τα skroutz & bestprice τα λειτουργώ συμπληρωματικά ως προς τις αναζητήσεις μου.

 

Και κάτι άλλο (ναι, κι άλλο για σένα που διαβάζεις ακόμη). Αισίως 4ον. Στο easybuyworld (το οποίο πλέον δεν εμφανίζεται στο skroutz αλλά μόνο στο bestprice και μάλιστα ως "πιστοποιημένο κατάστημα" :shifty:) έχει τα ασημί, μπλε & πράσινο ως διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας. Γενικά ποτέ δεν παραγγέλνω κάτι που είναι "Κ.Π." αν και εδώ -έπειτα από επικοινωνία και μόνο έτσι- το σκέφτομαι. Εν πάση περιπτώσει, δεν ξέρω αν θυμάται κανείς την ταλαιπωρία της κοπέλας που παρήγγειλε από το ebw το Nokia C3 και όταν παρουσίασε πρόβλημα και το πήγε στην Νοκια της είπαν "δεν σε καλυπτει η εγγύηση, το κιν είναι από Αραβικα Εμιράτα!!!!". Η ίδια λίγο παρακάτω αναφέρει: "Λέει Made in Romania. Το βιβλιαράκι είναι στα ρώσικα.. ". Ό,τι να'ναι δηλαδή. Τελικά κατάφερε μετά από κάτι μήνες και ιστορίες για αγρίους και πήρε τα λεφτά της πίσω. Το ερώτημα είναι το εξής: έχει αγοράσει κάποιος άλλος από το ebw? Αν ναι, είχε κάποιο πρόβλημα? Τί ΙΜΕΙ του βγάζει? Βιβλιαράκια, made in κλπ? Ήταν πριν ή μετά τον Οκτώβρη του '11 όταν και είχε γίνει η αγορά της κοπέλας?

 

Αυτά! Ελπίζω να μην κούρασα - πολύ!! :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by funkeymonkey
το κιν της sp3cial από ebw ήταν C3, όχι Ν8
If you're going through hell, keep going
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κι από εμένα!

 

Χτυπάω το κεφάλι μου :fool: που δεν το πήρα 2-3 μήνες πριν σε μπλε ή πράσινο που ήταν σχετικά ευρέως διαθέσιμο και το ζαχάρωνα (και το ζαχαρώνω ακόμη :D). 1ον αυτό. 2ον. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από Αμερική (Amazon.com σύνδεσμος) και μέσω ενός φίλου ο οποίος μένει εκεί και έχει στείλει κι άλλα πράγματα σαν gift (tablets etc.) και δεν είχε πρόβλημα ποτέ με τελωνεία να το στείλω Ελλάδα. Γράφει US version στην περιγραφή και ξέρω για την εγγύηση ότι θα ισχύει μονο Αμερική, επομένως αν πάθει κάτι ---> "born in the USA" (από όσο ξέρω). Ασφαλώς έτσι μειώνεται και η μεταπωλητική του αξία αλλά δεν με ενδιαφέρει. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως, είναι αν το τηλεφωνο θα είναι συμβατό με τις συχνότητες των δικτύων μας. Αν θα "πιάνει" ρε παιδί μου, πώς το λέτε στο Ελλάντα :lol:

 

Στον σύνδεσμο αναφέρει "Unlocked quad-band GSM cell phone compatible with 850/900/1800/1900 frequencies and US/International 3G compatibility via 850/900/1700/1900/2100 UMTS/HSDPA plus GPRS/EDGE capabilities". Στην ΕΕΤΤ έχει τις συχνότητες των ελληνικών δικτύων. Θυμάμαι και από αλλού, και αναφέρεται κιόλας "Στην Ελλάδα λειτουργούν τρία δίκτυα κινητής τηλεφωνίας χρησιμοποιώντας το ψηφιακό Παγκόσμιο Σύστημα Κινητών Επικοινωνιών (GSM). [...] Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα χρησιμοποιούν ζώνες συχνοτήτων πέρι τα 900 MHz, 1800 ΜΗz, και 2100 MHz." σ.σ. 2G, 2G και 3G. Άρα και από GSM (θυμάμαι το CDMA είναι που δεν λειτουργεί εδώ) αλλά και από τις συχνότητες θεωρητικά καλύπτομαι .

 

Έχει κάποιος άποψη επί του θέματος? Είναι κάτι άλλο που δεν έχω υπολογίσει καθόλου? Πχ αμερικάνικες sim σε σχήμα του Αγάλματος της Ελευθερίας κλπ.

 

 

 

3ον. Σε ποια ΜΜ φίλε μου? Το έχει πάρει κάπου το μάτι σου? Στο Περιστέρι το είχε σε μπλε & μαύρο 2-3 μήνες πριν αλλά τώρα που πήγα γιοκ. Γενικά δυσκολεύομαι πάρα πολύ να το βρω σε ένα από αυτά τα 2 χρώματα, ούτε καν μεταχειρισμένο στην Ομόνοια σε Kaizer & buysell!

 

Πάντως, ένα ελληνικό κατάστημα στο οποίο δεν υπήρχε διαθέσιμο λίγες μέρες πριν αλλά τώρα ναι, είναι εδώ στα €283 αλλά σε Dark Grey μόνο . Αυτό δεν υπάρχει στο skroutz και το βρήκα από το bestprice.gr μιας και από το skroutz έχουν φύγει αρκετά μαγαζιά πλέον και χάνεις κάποια καλά καταστήματα. Για το συγκεκριμένο μαγαζί δεν έχω καμία άποψη, εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Απλώς, τα skroutz & bestprice τα λειτουργώ συμπληρωματικά ως προς τις αναζητήσεις μου.

 

Και κάτι άλλο (ναι, κι άλλο για σένα που διαβάζεις ακόμη). Αισίως 4ον. Στο easybuyworld (το οποίο πλέον δεν εμφανίζεται στο skroutz αλλά μόνο στο bestprice και μάλιστα ως "πιστοποιημένο κατάστημα" :shifty:) έχει τα ασημί, μπλε & πράσινο ως διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας. Γενικά ποτέ δεν παραγγέλνω κάτι που είναι "Κ.Π." αν και εδώ -έπειτα από επικοινωνία και μόνο έτσι- το σκέφτομαι. Εν πάση περιπτώσει, δεν ξέρω αν θυμάται κανείς την ταλαιπωρία της κοπέλας που παρήγγειλε από το ebw το Ν8 και όταν παρουσίασε πρόβλημα και το πήγε στην Νοκια της είπαν "δεν σε καλυπτει η εγγύηση, το κιν είναι από Αραβικα Εμιράτα!!!!". Η ίδια λίγο παρακάτω αναφέρει: "Λέει Made in Romania. Το βιβλιαράκι είναι στα ρώσικα.. ". Ό,τι να'ναι δηλαδή. Τελικά κατάφερε μετά από κάτι μήνες και ιστορίες για αγρίους και πήρε τα λεφτά της πίσω. Το ερώτημα είναι το εξής: έχει αγοράσει κάποιος άλλος από το ebw? Αν ναι, είχε κάποιο πρόβλημα? Τί ΙΜΕΙ του βγάζει? Βιβλιαράκια, made in κλπ? Ήταν πριν ή μετά τον Οκτώβρη του '11 όταν και είχε γίνει η αγορά της κοπέλας?

 

Αυτά! Ελπίζω να μην κούρασα - πολύ!!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Σχετικά με το e-shop αυτό έχω πάρει εκεί τότε το Ν8 όταν πρωτοβγήκε και κάποιες ακόμα συσκευές,σε όλες σχεδόν υπήρχε θέμα με την ζωνη χωρών που προοριζόταν η συσκευή να διατεθεί,πχ. ένα Xperia Ray ήταν για Ινδονησία,το Ν8 είχε θεματάκια(μάλλον μου πούλησαν test device για καινούργιο)........

Σκοπός μου δεν είναι να δυσφημίσω το εν λόγω κατάστημα(αν και είναι αναποφευκτο με αυτά που έγραψα ήδη:lol:)αλλά θα σου έλεγα αν οπωσδήποτε θέλεις να αγοράσεις από εκεί συσκευή να λάβεις διαβεβαίωση προφορική και αν γίνεται γραπτή(χλωμό το κόβω βέβαια) ότι σε περίπτωση προβλήματος θα σου κάνουν DOA τις πρώτες 7 μέρες(χλωμότατο.....),το καλύτερο βέβαια θα ήταν να μην μπλέξεις καν σε τέτοιες διαδικασίες,εγώ πάντως δεν έχω ξαναπάρει τίποτα από εκεί(και ούτε πρόκειται βέβαια).....μακριά και αλάργα.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά καλησπέρα. Λόγω ανήκεστης βλάβης το Ν8 φίλου πρέπει να αντικατασταθεί. το βρήκα στο gsm shop με 280 ευρά. μήπως είναι....μπανάνα; έχει ψωνίσει κανείς από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...