Jump to content

[Symbian^3] Εφαρμογές πλοήγησης


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/3299/gps_apps.png[/imgalign]Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε τις συζητήσεις που αφορούν εφαρμογές πλοήγησης που προορίζονται για συσκευές Symbian^3.

 

 

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος θα συγκεντρωθούν οι οδηγοί και όλες οι χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν τις εφαρμογές πλοήγησης.

 

Εφαρμογές πλοήγησης:

  • NDrive
    • Τελευταία έκδοση:

 

 

 

 

 

 

Παρακαλείστε να μην προχωρείτε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση παράνομου περιεχομένου, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr. Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.

Επίσης, αιτήσεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων (personal messages) προς στους moderators του forum για παροχή link δεν γίνονται δεκτά σε καμία περίπτωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα απο αρκετη προσπαθεια εγκατεστησα τους χαρτες garmin στο n8 αλλα μου λεει οτι δεν βρισκει το gps.γνωριζει κανεις κατι??? :shifty:

αα τους εβαλε σε εξωτερικη καρτα και οχι στην καρτα του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

παίδες αποφάσισα να το παραγγείλω και εγώ...σε (β)λαχανί χρωματάκι...επειδή δε σκαμπάζω από online αγορές, ποιο site μου προτείνετε που να το έχει διαθέσιμο και να είμαι σίγουρη για την εγγύησή του (εάν ξέρετε αν έχει ελληνικά ακόμα καλύτερα);

 

 

βασικά από αυτά τα 3 έχει κάνει κάποιος αγορά;ποιο μου προτείνετε;

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44089&cs_cookies[cart_languageC]=GR&cs_cookies[secondary_currencyC]=eur&cs_cookies[stat_uniq_code]=646235&cs_cookies[cu_id]=2133449376&cs_cookies[csid]=82d4bf9fb70ba1e9594dc0769b80a6f6

http://www.super-shopping.gr/index.php?act=viewProd&productId=2304

http://www.kinitomania.com/products/details/1064/1/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC/nokia-n8

 

Εγω φιλε το πηρα απο το e-click.gr (καλο μαγαζι) μια χαρα ειναι το κινητακι με περασμενα τα ελληνικα σου δινουν και βιβλιο εξτρα με ελληνικα.Με γερμανικο product code με φουλ καλωδια μεσα στο κουτι εκτος πενας.Και στην αποδειξη επανω γραφει το imei κανονικα!!!Με εγγυηση τα παντα ολα!!!Θες να ρωτησεις κατι αλλο?Το τηλ δουλευει αψογα!!!;)

 

μετα απο αρκετη προσπαθεια εγκατεστησα τους χαρτες garmin στο n8 αλλα μου λεει οτι δεν βρισκει το gps.γνωριζει κανεις κατι??? :shifty:

αα τους εβαλε σε εξωτερικη καρτα και οχι στην καρτα του τηλεφωνου...

 

Φιλε legend ποια εκδοση του garmin mobile xt εβαλες στο n8??Την 5.00.50 η την 5.00.60??Και πακετο χαρτων εβαλες?Tο 2in1 Autodrive 1.97el-Anavasis 4.41 που ειναι το ποιο τελευταιο η καποιο ποιο παλιο?Εγω δεν εχω βαλει mmc card ακομη αν τα βαλω στην μαζικη αποθηκευση-μνημη του κινητου θα εχω προβλημα??Εσυ που τα εβαλες και δεν σου δουλευει??Λεω να το ξεκινησω και να το βαλω και εγω!!!;)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

o πιο πιθανος λογος που το garmin δεν αναγνωριζει το εσωτερικο gps ειναι οτι δεν εχει γινει ενεργοποιηση.

μην ξεχνατε πως το garmin και τους χαρτες του πρεπει να τους πληρωσεις για να χρησιμοποιησεις.

οποτε αν δεν γινει η ενεργοποιηση του προγραμματος, τοτε αυτο δεν ειναι σε θεση να αναγνωρισει και να χρησιμοποιησει το εσωτερικο gps.

απο την αλλη αν δεν γινει ενεργοποιηση των χαρτων τοτε δεν μπορειτε να χρησιμοποιησετε τους χαρτες ;)

(εκτος αν εχετε εναν ετοιμο ενεργοποιημενο χαρτη)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε legend ποια εκδοση του garmin mobile xt εβαλες στο n8??Την 5.00.50 η την 5.00.60??Και πακετο χαρτων εβαλες?Tο 2in1 Autodrive 1.97el-Anavasis 4.41 που ειναι το ποιο τελευταιο η καποιο ποιο παλιο?Εγω δεν εχω βαλει mmc card ακομη αν τα βαλω στην μαζικη αποθηκευση-μνημη του κινητου θα εχω προβλημα??Εσυ που τα εβαλες και δεν σου δουλευει??Λεω να το ξεκινησω και να το βαλω και εγω!!!;)

με την εκδοση 5.0.50 το ειχα κατεβασει απο το gamato.info

Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση 5.0.50 το ειχα κατεβασει απο το gamato.info

 

Σου λειτουργει κανονικα??Στην μνημη του κινητου (16G) το εβαλες η σε μεμορυ καρτ?:confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σου λειτουργει κανονικα??Στην μνημη του κινητου (16G) το εβαλες η σε μεμορυ καρτ?:confused:

σε memory card το εβαλα φιλε

Link to comment
Share on other sites

σε memory card το εβαλα φιλε

 

 

 

Πατα πανω εικονιδιο που δείχνει το σημα στο garmin..

Mετα κατω αριστερα ενεργοποιηση

Χρηση προσαρμοσμενου ενσωματωμένου gps...

 

Aν δεν δουλεψει. Πηγαινε στο ρυθμισεις του gαrmin, μετά πληροφορίες, και παρε τον κωδικο ESN..

Ξανακανε την διαδικασια με τα σπαστιρια.. Καθε συσκευη εμφανιζει διαφορετικο κωδικο ESN..

Δηλαδη αν εκανες την γνωστη διαδικασια και δουλευε στο 5800, δεν σημαινει οτι θα δουλευει σε αλλες συσκευες, εστω και χρησιμοποιης την ιδια sd καρτα..

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Πατα πανω εικονιδιο που δείχνει το σημα στο garmin..

Mετα κατω αριστερα ενεργοποιηση

Χρηση προσαρμοσμενου ενσωματωμένου gps...

 

Aν δεν δουλεψει. Πηγαινε στο ρυθμισεις του gαrmin, μετά πληροφορίες, και παρε τον κωδικο ESN..

Ξανακανε την διαδικασια με τα σπαστιρια.. Καθε συσκευη εμφανιζει διαφορετικο κωδικο ESN..

Δηλαδη αν εκανες την γνωστη διαδικασια και δουλευε στο 5800, δεν σημαινει οτι θα δουλευει σε αλλες συσκευες, εστω και χρησιμοποιης την ιδια sd καρτα..

δε εχω το 5800 εγω αλλος φιλος θα ειναι...θα δοκιμασω να βαλω το sygic mobile 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εβαλα τελικα!!!:yahoo:Garmin mobile xt η εκδοση 5.00.50 με το πακετο χαρτων 2in1 Autodrive 1.97el-Anavasis 4.41!!!Τα εβαλα στην μαζικη μνημη του κινητου (16GB).Δουλευει αψογα!!!:up::dance::up:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

zerv_5800: πολύ καλά νέα φίλε! Άντε ,εύχομαι κάποιος να δοκιμάσει και τις άλλες εφαρμογές πλοήγησης που κυκλοφορούν ήδη για Symbian^1, όπως Sygic και Ndrive.

 

Προς διαχείριση: Παιδιά, μήπως θα έπρεπε να έχουμε ξεχωριστά θέματα για κάθε σημαντική εφαρμογή πλοήγησης, όπως μέχρι τώρα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα εξαρτηθεί από την κίνηση που έχει το συγκεκριμένο θέμα. Αλλά, πίστεψέ με, δεν έχει νόημα να δοκιμάζεις πλέον εφαρμογές πλοήγησης από την στιγμή που έχουμε ενσωματωμένο το καταπληκτικό Ovi Maps το οποίο στην έκδοση 3.06 προσφέρει pinch to zoom και είναι ταχύτατο και με δωρεάν χάρτες και πλοήγηση. Εκτός αυτού, η ενσωμάτωσή του μέσα στο λειτουργικό είναι σημαντική καθώς μπορείς να αντιστοιχίσεις κάθε επαφή σου με σημεία του χάρτη ενώ προσφέρει και πληθώρα online υπηρεσιών.
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, απόλυτα κατανοητό. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. :)

Αν δεν απατώμαι, έχουμε ξεχωριστό θέμα για το OVI Maps, σωστά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εβαλα τελικα!!!:yahoo:Garmin mobile xt η εκδοση 5.00.50 με το πακετο χαρτων 2in1 Autodrive 1.97el-Anavasis 4.41!!!Τα εβαλα στην μαζικη μνημη του κινητου (16GB).Δουλευει αψογα!!!:up::dance::up:

 

Δοκίμασε να τρέξεισ το χάρτη δεξιά αριστερά λίγο γρήγορα και για αρκετά δευτερόλεπτα. Κόλαει όπως στο symbian 1. (5800)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο!!!Εβαλα εν κινηση το fm transmitter στο on με το garmin σε λειτουργεια και ακουγα της φωνιτικες εντολες απο τα ηχεια του αμαξιου!!!:hypno::w00t: Φοβερο!!!Το να βαλεις ενα αλλο gps σε μια συσκευη ειναι καθαρα θεμα γουστου!!!Το ovi maps ειναι πολυ καλο και πιστευω θα γινει ακομα ποιο καλυτερο οταν θα υποστηριζει το multitouch στο ζουμ!!!Το Garmin για μενα ειναι κατι διαφορετικο με αλλα γραφικα κλπ κλπ σε αλλον μπορει να του αρεσει το ndrive ειναι θεμα γουστου καθαρα!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο!!!Εβαλα εν κινηση το fm transmitter στο on με το garmin σε λειτουργεια και ακουγα της φωνιτικες εντολες απο τα ηχεια του αμαξιου!!!:hypno::w00t: Φοβερο!!!Το να βαλεις ενα αλλο gps σε μια συσκευη ειναι καθαρα θεμα γουστου!!!Το ovi maps ειναι πολυ καλο και πιστευω θα γινει ακομα ποιο καλυτερο οταν θα υποστηριζει το multitouch στο ζουμ!!!Το Garmin για μενα ειναι κατι διαφορετικο με αλλα γραφικα κλπ κλπ σε αλλον μπορει να του αρεσει το ndrive ειναι θεμα γουστου καθαρα!!!;)

 

Αυτό υποστηρίζεται ήδη στην έκδοση 3.06 beta, την οποία μπορείς να βρεις εδώ:

http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps-306

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για το OVI Maps υπάρχει θέμα εδώ.

Τα σχετικά μηνύματα μεταφέρθηκαν εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Garmin Mobile XT παίζει στο Ν8 ?

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

ναι δουλευει κανονικοτατα....σφαιρα ...

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin Mobile XT παίζει στο Ν8 ?

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

ναι δουλευει κανονικοτατα....σφαιρα ...

 

 

Oταν ψαχνεις το χάρτη κολαει οπως στα symbian^1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεισ το χάρτη δεξιά αριστερά λίγο γρήγορα και για αρκετά δευτερόλεπτα. Κόλαει όπως στο symbian 1. (5800)

 

Φιλε το δοκιμασα για 2 λεπτα συνεχομενα!!!Λοιπον οταν εισαι μεσα στο garmin πας εργαλεια-αναζητηση στο χαρτη και ψαχνει τον χαρτη δεξια-αριστερα και zoom in zoom out αρκετα γρηγορα και ικανοποιητικα!!!Μην φανταστεις οτι παει και σφαιρα αλλα απο το 5800 παει σαφως ποιο γρηγορα!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει κανονικοτατα....σφαιρα ...

Εμένα μου κολλάει στο πολύ ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολλάει στο πολύ ζουμ.

 

sorry παιδια δεν ειχα ψαξει το χαρτη μονο πλοήγηση εκανα...

όντως κολλάει στο ζουμ.......οταν ψάχνεις τον χαρτη...κλασσικό garmin....

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια δεν ειχα ψαξει το χαρτη μονο πλοήγηση εκανα...

όντως κολλάει στο ζουμ.......οταν ψάχνεις τον χαρτη...κλασσικό garmin....

Το πρόβλημα το έχει το Garmin, όχι το N8. Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Ovi Maps;

Link to comment
Share on other sites

οντως εγω παντως μολις το παρω ουτε προκειται να ασχοληθω με αλλους χαρτες...

μια χαρα ειναι και δωρεαν και ολα..

 

μια ερωτηση μονο.εμεις που θα το παρουμε ελληνικο οι χαρτες και η φωνη θα ειναι φορτωμενα η θα πρεπει να τα βαλουμε εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...