Jump to content

[Symbian^3] Εφαρμογές πλοήγησης


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ελληνική αντιπροσωπεία συνηθίζει να έχει φορτωμένους τους ελληνικούς χάρτες και τις φωνητικές οδηγίες στις συσκευές της. Μόλις πάρουμε τις πρώτες ελληνικές συσκευές στα χέρια μας, θα το μάθουμε και αυτό. Όπως και νά'χει, υπάρχει πάντα το ovi suite για να φορτώσεις όποιους χάρτες θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Sygic λειτουργει στο κινητο?

 

ναι κανονικοτατα....:)

εγω το εχω βαλει ηδη....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μόλις 2 σελίδες.

Το ελάχιστο διάβασμα εάν έκανες, θα το έβρισκες στη πρώτη σελίδα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μόλις 2 σελίδες.

Το ελάχιστο διάβασμα εάν έκανες, θα το έβρισκες στη πρώτη σελίδα...

 

το 5.00.60 που βρηκα ειναι exe και δεν ξερω αν μπορω να τον εγκαταστησω. γιαυτο ρωταω και οσο για τις 2 σελιδες τις διαβασα. και τα ειρωνικα σχολιακα να λειπουν

 

τα symbian τρεχουν τα sis και sisx. το 5.00.60 το εχω βρει απο αλλο φορουμ σε exe αρχειο. ζηταω λοιπον βοηθεια αν αυτο το αρχειο μπορω να το εγκαταστησω. αν μπορουσες να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα.δεν ειμαστε ολοι τοσο σχετικοι οσο εσεις? κακο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Sygic

 

ναι κανονικοτατα....:)

εγω το εχω βαλει ηδη....

 

Garmin

 

ναι δουλευει κανονικοτατα....σφαιρα ...

 

Ρε freddaras εσύ δεν έχεις τηλέφωνο, έχεις ολόκληρο πύργο ελέγχου! Τα έχεις φορτώσει όλα!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Sygic

 

 

 

Garmin

 

 

 

Ρε freddaras εσύ δεν έχεις τηλέφωνο, έχεις ολόκληρο πύργο ελέγχου! Τα έχεις φορτώσει όλα!!!!:lol::lol::lol:

τα χα απωθημένα ολα....:lol: ειδικα με το maemo το garmin μου λειψε....:p

παιδια σημερα επαιζα με το ovi maps...στη διαδρομη απο δουλεια σπιτι...

πραγματικα το προγραμμα ΤΑ ΣΠΑΕΙ....

εχει απιστευτη ακρίβεια....και σχεδον παντα σε παει στον προορισμό σου χωρις κανενα προβλημα....:)

μπραβο στην νοκια που μας δινει ενα τοσο σουπερ προγραμμα δωρεαν...

το garmin το εχω για πιο δυσκολες φασεις(χωρια ποταμια κτλ)...;)

αλλα σε απλη καθημερινη χρηση πραγματικα με το ovi maps εισαι καλυμμένος...

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά μετά την σημερινή αναβάθμιση, δεν νομίζω να μπει κάποιος στον κόπο να εγκαταστήσει άλλες εφαρμογές πλοήγησης. Εγώ έχω και το google maps για λεπτομέρειες που τυχόν δεν βρίσκω με το ovi maps αλλά πλέον, το χρησιμοποιώ και αυτό πολύ σπάνια (την 5800 εποχή, το google maps είχε πάρει φωτιά).
Link to comment
Share on other sites

τα symbian τρεχουν τα sis και sisx. το 5.00.60 το εχω βρει απο αλλο φορουμ σε exe αρχειο. ζηταω λοιπον βοηθεια αν αυτο το αρχειο μπορω να το εγκαταστησω. αν μπορουσες να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα.δεν ειμαστε ολοι τοσο σχετικοι οσο εσεις? κακο ειναι?

 

Κατέβασε το .exe στον υπολογιστή σου και δες εάν μπορείς να το αποσυμπιέσεις. Μερικά .exe είναι π.χ. σαν τα αρχεία .zip με ένα κλικ αποσυμπιέζονται χωρίς να κάνουν κάτι εγκατάσταση απλά μας δίνουν τα αρχεία που έχουν μέσα! Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Εδώ μπορείς να βρεις αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης, εάν δεν σε βολεύει το αρχείο που βρήκες κατέβασε το από αλλού.

 

 

Προς όλους:

Παρακαλώ όταν κάνετε μια ερώτηση να είστε όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικοί γίνεται. Είναι "δύσκολο" να θέλεις να βοηθήσεις και να μην έχεις μια σωστά διατυπωμένη ερώτηση με όλα τα στοιχεία που θα βοηθήσουν στην λύση του προβλήματος.

 

Σας ευχαριστώ :)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το .exe στον υπολογιστή σου και δες εάν μπορείς να το αποσυμπιέσεις. Μερικά .exe είναι π.χ. σαν τα αρχεία .zip με ένα κλικ αποσυμπιέζονται χωρίς να κάνουν κάτι εγκατάσταση απλά μας δίνουν τα αρχεία που έχουν μέσα! Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Εδώ μπορείς να βρεις αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης, εάν δεν σε βολεύει το αρχείο που βρήκες κατέβασε το από αλλού.

 

 

Προς όλους:

Παρακαλώ όταν κάνετε μια ερώτηση να είστε όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικοί γίνεται. Είναι "δύσκολο" να θέλεις να βοηθήσεις και να μην έχεις μια σωστά διατυπωμένη ερώτηση με όλα τα στοιχεία που θα βοηθήσουν στην λύση του προβλήματος.

 

Σας ευχαριστώ :)

 

σε ευχαριστω ησουν κατατοπιστικος. απλα οταν παω να αντικαταστησω καποιος φακελους στην καρτα μνημης μου λει οτι υπαρχουν ηδη φακελοι μαυτο το ονομα και δεν κανει ενωση φακελων. νομιζω οτι θα λυθει το προβλημα με ενα card reader. τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Ναι θα λυθεί το πρόβλημα.. Εάν δεν έχεις πρόχειρο card reader δοκίμασε να μεταφέρεις τα αρχεία με ένα από τους τρόπους που αναφέρονται στο: Μεταφορά δεδομένων από και προς τη συσκευή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Ναι θα λυθεί το πρόβλημα.. Εάν δεν έχεις πρόχειρο card reader δοκίμασε να μεταφέρεις τα αρχεία με ένα από τους τρόπους που αναφέρονται στο: Μεταφορά δεδομένων από και προς τη συσκευή.

 

οι τροποι που δινονται δεν κανουν γιατι το κινητο δεν αφηνει να γινουν συγχωνευσεις φακελων. νομιζω οτι μονο με τον card reader θα γινεται σε καρτα μνημης προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

Okay, δεν έχω την συσκευή για να το γνωρίζω απλά υπολόγιζα ότι έχεις δοκιμάσει μόνο ένα τρόπο και με κάποιο άλλο θα γινόταν η δουλειά σου γρηγορότερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω τους χάρτες google από το σχετικό λινκ m.google.com/maps αλλά μου γράφει ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί στο Mini 5 μου! έχω το c7 το έχει κατεβάσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Με το Ν8 (που έχει ακριβώς τον ίδιο browser), το κατέβασα κανονικά. Αν δοκιμάζεις με τον opera, κλείστον και δοκίμασε με τον ενσωματωμένο browser.
Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να ξεκλειδωσει το sygic στο n8? εμενα δε μου δουλευει με τπτ ο κωδικος.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

για να λειτουργησει το garmin θα πρεπει να εχεις κωδικους που ξεκληδωνουν το προγραμμα και τους χαρτες. Αν το εχεις αγορασει το προγραμμα θα πρεπει να τους εχεις.....ααν εχει κατεβει απο αλλου....ρωτα εκει εαν υπαρχει τροπος....
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω τους χάρτες google από το σχετικό λινκ m.google.com/maps αλλά μου γράφει ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί στο Mini 5 μου! έχω το c7 το έχει κατεβάσει κανείς άλλος?

 

http://www.google.com/gmm/GoogleMaps.sisx

 

Στείλτο στο C7 σου και κάντο εγκατάσταση (είναι .sisx):)

Link to comment
Share on other sites

Στο google maps ποια έκδοση έχετε; Εγώ, κατεβασμένη πριν 1 μήνα περίπου, έχω την 4.1.1. Έχει βγει κάποια νεότερη;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα το google maps 4.1.1 πριν λιγες μερες!!Το εχω δουλεψει κανα 2 φορες ειναι πολυ καλο αλλα δεν εχω καταλαβει το εξης το λειτουργεις σαν κανονικο gps για ευρεση χαρτων κλπ με χρεωση με συνεχωμενη συνδεση στο ιντερνετ η δεν σε χρεωνει οπως το κανονικο gps??Οποιος ξερει please ας μας πει!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα το google maps 4.1.1 πριν λιγες μερες!!Το εχω δουλεψει κανα 2 φορες ειναι πολυ καλο αλλα δεν εχω καταλαβει το εξης το λειτουργεις σαν κανονικο gps για ευρεση χαρτων κλπ με χρεωση με συνεχωμενη συνδεση στο ιντερνετ η δεν σε χρεωνει οπως το κανονικο gps??Οποιος ξερει please ας μας πει!!!;);)

Συνεργάζεται σαφέστατα με τον εσωτερικό δέκτη GPS της συσκευής και ανάλογα της μετακίνησης σου κατεβάζει μέσω GPRS δεδομένα χάρτη,άρα σε χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σε χρεώνει γιατί κατεβάζει τους χάρτες εκείνη την στιγμή. Δεν είναι σαν το ovi maps που έχεις ήδη περασμένους τους χάρτες στην κάρτα μνήμης και μπορείς να το δουλέψεις ακόμα και χωρίς δίκτυο. Το google maps θέλει οπωσδήποτε δίκτυο για να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

σημερα καταφερα μετα απο πολλες προσπαθειες και εγκατεστησα το garmin στο ν8. πολυ ωραιο και καμια σχεση με το ν95. δοκιμαστε το
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...