Jump to content

[Symbian^3] Εφαρμογές πλοήγησης


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύουν στο Ν8 τα παραπάνω προγράμματα (και γενικά κάθε πρόγραμμα) από την S60 3rd Edition???

 

αν εννοείς τα προγραμματα sygic garmin κτλ ναι δουλευουν κανονικα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή θα βάλω στο Ν8 ακριβώς το ίδιο garmin που έχω στο Ν95???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βάλω στο Ν8 ακριβώς το ίδιο garmin που έχω στο Ν95???

 

θα βαλεις τις εκδοσεις για n97 κτλ......:):)

το ν95 ειναι πολυ παλια εκδοση αλλα πανω κατω ειναι το ιδιο πραγμα.....

Link to comment
Share on other sites

το ndrive 9.3.15 οταν παω να το εγκαταστησω μου βγαζει σφαλμα ενημερωσης. Μονο σε εμενα συμβαινει και αυτο?

Μου το κανει και σε μενα αυτο. Εχει καταφερει κανεις να βαλει καποια εκδοση του NDrive?

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει και σε μενα αυτο. Εχει καταφερει κανεις να βαλει καποια εκδοση του NDrive?

 

Καλημερα σε ολους. το εχω αναφερει πριν. Μονο η εκδοση 10 μπορει να εγκατασταθει στο N8 και δεν ειναι σπασμενη.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις τις εκδοσεις για n97 κτλ......:):)

το ν95 ειναι πολυ παλια εκδοση αλλα πανω κατω ειναι το ιδιο πραγμα.....

 

Γιατί είναι παλιά? Την 5.00.60 έχω. Sorry που επιμένω απλά ότι έχω και δεν έχω από εφαρμογές είναι για την s60 3rd edition και είναι δύσκολο να ψάξω για όλα από την αρχή.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι παλιά? Την 5.00.60 έχω. Sorry που επιμένω απλά ότι έχω και δεν έχω από εφαρμογές είναι για την s60 3rd edition και είναι δύσκολο να ψάξω για όλα από την αρχή.

Ευχαριστώ

 

ok και εγω αυτη εχω.....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση-απορια!!!Το garmin το οποιο δουλευει αψογα στο n8 οταν το εχεις ανοιχτο και εχει κλειδωσει εχει βρει σημα πας στην αναζητηση μιας πολης η περιοχης και σου βγαζει π.χ αφου την βρει οτι απεχει π.χ απο εκει που βρισκεσαι 45χιλιομετρα και μετα πατας αναλογα η προβολη χαρτη η μεταβαση για να ξεκινηση η πλοηγηση..Αυτη η χιλιομετρικη αποσταση που λεει ειναι σε μια ευθεια ακτινα απο εκει που βρισκεσε και σου υπολογιζει τα χιλιομετρα η σε πραγματικα χιλιομετρα δρομου??

Γιατι εχτες το πρωι ξεκινησα για ναυπλιο απο αθηνα και μου ελεγε μετα απο την σχετικη αναζητηση πολης (ναυπλιο,αργολιδας 93χιλ) και πραγματικα ειναι 140 περιπου και επισης στον γυρισμο στο υψος της κινετας αν θυμαμε καλα ξανα βαζω το garmin με την περιοχη μου και μου εβγαλε 38χιλ και πραγματικα μεχρι να φτασω ειχα κανει 45χιλ το ειδα απο το κοντερ στο αμαξι...!!!:wacko:

Ξερει κανεις να μας πει λοιπον γιατι υπαρχει αυτο το μπερδεμα και αυτη η αποκλειση οταν θελεις να υπολογισεις μια αποσταση μιας τοποθεσιας απο εκει που εισαι???:ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

αριστοτελη αν δεν μου ειχες δωσει τη συμβουλη να σβησω εκεινο το αρχειο δεν θα το ειχα βαλει ποτε. παιδευτηκα αλλα τελικα αξιζε τον κοπο. σε ευχαριστω. μαγκες δοκιμαστε να βαλετε το garmin πολυ καλη περιπτωση

 

ποιο αρχειο σβηνουμε?

Κατα την εγκατασταση μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο, εγκαθισταται , αλλα δεν ανοιγει....

Link to comment
Share on other sites

ποιο αρχειο σβηνουμε?

Κατα την εγκατασταση μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο, εγκαθισταται , αλλα δεν ανοιγει....

 

απο οτι μου ειχαν πει σε ενα μαγαζακι σβηνεις ενα αρχει με καταληξη .ini στο φακελο garmin. για ψαξτο. το εχω βαλει πολυ καιρο και δεν θυμαμαι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα το αρχείο gmsup.ini απο τον φάκελο Garmin/Apps :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα το αρχείο gmsup.ini απο τον φάκελο Garmin/Apps :)

 

ολα καλα, θυμιζω οτι για ξεκλειδωμα βαζουμε τον IMSI στο προγραμμα ξεκλειδωματος , για οσους το εχουν ξεχασει,

δουλευει και οριζοντια καλα, ενω στο Ν97 μινι δεν δουλευε,

επισης για οσους δεν εχουν ψαξει τελευταια, στο γνωστο κινεζομαγαζι , υπαρχει νημα με τους ελληνικους χαρτες , απο 2 σε 1 εως και 6 σε 1 ολοι χωρις αναγκη ξεκλειδωματος,

ευχαριστω και καλες διαδρομες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας για οσους ενδιαφερονται στο μαγαζακι κυκλοφορησε Ν Drive 10 δουλευει στο Ν8 με ελληνικη αναζητηση κτλ.αλλα δεν μπορεις να επιλεξεις την ελληνικη φωνη της Ματινουλας αν καποιος εχει κατι νεοτερο...:happy:
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το sygic δουλευει κανονικα? Εβαλα τον Sygic 7.71 αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει error, το ιδιο και στο sygic V10 8.22 .
Link to comment
Share on other sites

Το sygic δουλευει κανονικα? Εβαλα τον Sygic 7.71 αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει error, το ιδιο και στο sygic V10 8.22 .

 

Μια χαρά μού δουλεύει η 8.22 με τον χάρτη της Teleatlas. Κανένα πρόβλημα απολύτως.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γμτ τι λαθος κανω? Το sygic θελει καποιο ξεκλειδωμα? Τα .mlm για του χαρτες δεν ειναι, δεν παιζουν ρολο στην εγκατασταση, ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Γμτ τι λαθος κανω? Το sygic θελει καποιο ξεκλειδωμα? Τα .mlm για του χαρτες δεν ειναι, δεν παιζουν ρολο στην εγκατασταση, ετσι δεν ειναι?

 

Έχεις βάλει POIs;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Eβαλα ακριβως τους φακελους που ειχε στα 5800 και vivaz, υπογραφω και το αρχειο sis , το ενεργοποιω αλλα οταν παταω το εικονιδιο μου βγαζει error.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Eβαλα ακριβως τους φακελους που ειχε στα 5800 και vivaz, υπογραφω και το αρχειο sis , το ενεργοποιω αλλα οταν παταω το εικονιδιο μου βγαζει error.

 

Δε χρειάζεται υπογραφή το sis

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω εγω μου ζηταγε και στα προηγουμενα κινητα αλλα και στο Ν8. Εσυ το εχεις περασει κανονικα?

 

Οκ λυθηκε το προβλημα, ειχα κανει την βλακεια και δεν εβαζα χυμα τους φακελους στην μνημη, τωρα παιζει κανονικα το προγραμμα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα πάντως είναι ότι και στο Sygic και στο Garmin δουλεύουμε με παλιές εκδόσεις. Θα έπρεπε να έχουν βγει καινούργιες που να εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες των νέων συσκευών και του νέου λειτουργικού, π.χ. δεν έχουμε ακόμα multitouch. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει το garmin mobile xt 5.00.50 και στο n8 μου δουλευει κανονικα μαζι με την τελευταια εκδοση πακετου με τους χαρτες!!!Ψαχνοντας βρηκα και κατεβασα και την εκδοση 5.00.60!!Αυτη η εκδοση σε σχεση με την προηγουμενη τι παραπανω εχει αξιζει να την βαλω η να το αφησω οπως μου ειναι ετσι μιας και μου δουλευει μια χαρα??? Ε? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Teo010 ειχα το ιδιο προβλημα.Πως το ελυσα καθαρισε τα παντα τα του Sygic απ την καρτα (εκτος το folder ΜΑPS) που το εχεις απεγκατεστησε και την εφαρμογη και ξαναβαλτα προσεκτικα στην καρτα το φακελο Drive και στο φακελο Res τα υπολοιπα voices skin κτλ.Μετα κανε εγκατασταση το SetupSymbian sis,ελπιζω να πετυχεις.Σορυ για το edit...

 

Παιδια εχω βαλει το garmin mobile xt 5.00.50 και στο n8 μου δουλευει κανονικα μαζι με την τελευταια εκδοση πακετου με τους χαρτες!!!Ψαχνοντας βρηκα και κατεβασα και την εκδοση 5.00.60!!Αυτη η εκδοση σε σχεση με την προηγουμενη τι παραπανω εχει αξιζει να την βαλω η να το αφησω οπως μου ειναι ετσι μιας και μου δουλευει μια χαρα??? Ε? ;)

 

zerv_5800 Αφου εχεις τους νεους χαρτες αστο ως εχει...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εχετε διαπιστωσει κατι διαφορετικο αλλα δε δουλευουν οι φωνες στο ndrive 10. Νομιζω πρεπει να σημειωθει
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...