Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α οκ....ευχαριστω!Που μπορω να βρω να απενεργοποιηση του ιντερνετ απο την καρτα μ.....στο κινητο μ για να μην με χρειωνη απο την καρτα μ?

 

Ρυθμίσεις - Ασυρματα Δίκτυα - ξετσεκάρεις το "Δίκτυο Κινητής Τηλεφωνίας (συνδεση με internet)"

 

ΥΓ: είμαι 90% σίγουρος για αυτό που σου λέω, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ τι πρεπει να εχω κληστω για να μην μου τρωει την μπαταρια?Τι πρεπει να προσεχς στο κινητο μ?

 

Και να μην κάνεις διπλά ποστ. Πάτα τροποποίηση και πρόσθεσε τι θέλεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

1)ωστε εσυ εισαι αυτος που χει καταχαραξει το htc στο πλαισιο ε??:pπλακα κανω ασφαλως.λοιπον.την οθονη και γω γερη την εχω δει αν και στο δικο μου εβαλα εξαρχης μεμβραη κατι που νομιζω πρεπει να κανουμε ΑΜΕΣΑ ειδικα σε τετοιες ακρβες συσκευες.πανω κατω θα σου πω τα ιδια και για το ...σωμα του κινητου.Γερο νομιζψ οτι ειναι αν και μετα απο μια πτωση απο τα 40 εκατσατ χωρις θηκη πηρα μιαθηκουλα με 10 ευρα και ειμαι μια χρα.τα πλαστικα καπακια δεν ειδα να εχουν προβλημα 2 μερες που το χα χωρις θηκη.τα ανοιξα 4-5 φορες το κατω της σιμ και μονο μια μιας και με δυσκολεψε αυτο της μπαταριας....

ηα ντοχη της μπαταριας,οπως ολοι λενε δεν ειναι πανω απο 1 μερα και κατι.εμενα προσωπικα μου χει κρατσει 3 φορες 1 μερα και μια φορα μια και...

 

 

Eυχαριστώ για την απάντηση, όπως είπα και πρίν έχω συσκευή με gorilla glass οπότε μέχρι στιγμής δεν ασχολήθηκα με screen protectors αλλα θα με ενδιαφέρει μια απάντηση απο αυτούς που δεν χρησιμοποιούν και κάνουν απλή χρήση (τσέπη κλπ) αν διατρέχει κίνδυνο.

 

Επίσης στο θέμα της αυτονομίας με ενδιαφέρει μια απάντηση σε σχέση με τη χρήση που ρώτησα, δηλαδή Sygic GPS για κάνα δυο ώρες και 1 ώρα σερφάρισμα.

 

3. Η μπαταρία πόσο κρατάει με δυο ώρες με Sygic και καμμιά ώρα ίντερνετ, σε βγάζει μέχρι να γυρίσεις σπίτι;

 

4. Ο Opera Mini φαντάζομαι λειτουργεί καλά έτσι;

 

5. Τα καινούργια android κινητά πότε έρχονται (Galaxy 2, DHD2, Atrix) και σε τι τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω παλι!Επειδη η μπαταρια του htc derise Hd ειναι λιθιου, μπορουμε να τιν φορτονουμε οτι ωρα θελουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω παλι!Επειδη η μπαταρια του htc derise Hd ειναι λιθιου, μπορουμε να τιν φορτονουμε οτι ωρα θελουμε?

 

Ναι, καλό είναι βέβαια να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω από το 20%.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλό είναι βέβαια να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω από το 20%.

δεν εχει θε,α ουτε κατω απο το 20% μονο κατω απο το 5%:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει θε,α ουτε κατω απο το 20% μονο κατω απο το 5%:)

 

Δεν είπα ότι έχει θέμα, είπα ότι καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 20%.

Αν ψάξεις λίγο στο net θα δεις ότι όλοι αυτό λένε για τις μπαταρίες των smartphones.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει θέμα, είπα ότι καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 20%.

Αν ψάξεις λίγο στο net θα δεις ότι όλοι αυτό λένε για τις μπαταρίες των smartphones.

δεν σε αμφισβητω απλα καταθετω την δικη μου αποψη απο την δικη μου συσκευη.αναρωτιεμαι παντως εδω και καιρο υπαρχει λογος να γινει μια τετοια συσκευη root?:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει θέμα, είπα ότι καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 20%.

Αν ψάξεις λίγο στο net θα δεις ότι όλοι αυτό λένε για τις μπαταρίες των smartphones.

 

εγω παιδια για το gps ροταω,γιατι τυχαινει να εισαι μεσα στο αμαξει κ να θελει να ειναι στην φορτιση....εκει τι κανεις αν ειναι στο μισο δηλαδη 50% και πανο?

 

αποσο το εχω δει κ δοκιμαση με το γπσ δηλαδη πλοηγηση πεφτη πολι γρηγορα η μπαταρια...αρα πρεπει να ειναι στην φορτιση....

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

δεν σε αμφισβητω απλα καταθετω την δικη μου αποψη απο την δικη μου συσκευη.αναρωτιεμαι παντως εδω και καιρο υπαρχει λογος να γινει μια τετοια συσκευη root?:)

 

Η αληθεια ειναι,οτι κι εγω αυτο αναρωτιεμαι Νικο!Δοκιμασα και την εκανα root,εβαλα και μια ρομ που μου προτειναν τα παιδια εδω,αλλα δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα που να αξιζει το σχετικο ρισκο.Για να μην παρεξηγηθω ομως,ξαναλεω οτι σε θεματα androit,δεν ειμαι και τοσο ψαγμενος,οσο με τα iphone ας πουμε;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι,οτι κι εγω αυτο αναρωτιεμαι Νικο!Δοκιμασα και την εκανα root,εβαλα και μια ρομ που μου προτειναν τα παιδια εδω,αλλα δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα που να αξιζει το σχετικο ρισκο.Για να μην παρεξηγηθω ομως,ξαναλεω οτι σε θεματα androit,δεν ειμαι και τοσο ψαγμενος,οσο με τα iphone ας πουμε;)

για παραδειγμα το hd2 με πειραγμενη ρομ δεν ειχε καμια σχεση με την μαματου.ενω το desire hd και γενικα το αντροιντ δεν νομιζω οτι εχει και τοσες διαφορες γνωμη μου παντα:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα το hd2 με πειραγμενη ρομ δεν ειχε καμια σχεση με την μαματου.ενω το desire hd και γενικα το αντροιντ δεν νομιζω οτι εχει και τοσες διαφορες γνωμη μου παντα:)

 

Και γω ετσι νομιζω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απεργοποιησω την δονηση οταν παταω καθε πληκτρο του κινητου?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απεργοποιησω την δονηση οταν παταω καθε πληκτρο του κινητου?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Α σε καταλαβα καλα!Θα πατησεις menu μετα ρυθμισεις,ηχος κ μετα θα πας τερμα κατω κ εκει γραφει,Αναδραση με Δονηση..πατα να ζβυση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει θέμα, είπα ότι καλό είναι να μην πέφτει κάτω από 20%.

Αν ψάξεις λίγο στο net θα δεις ότι όλοι αυτό λένε για τις μπαταρίες των smartphones.

 

Εγώ κάτω από 10% συνήθως έχω διαβάσει. Και μάλιστα σε αυτό το θέμα εδώ.

 

Όταν λέει όμως το manual πως αρχικά χρειάζονται 3-4 πλήρεις κύκλοι φόρτισης/αποφόρτισης δεν εννοεί 100% > 0% ; :confused:

 

Τελικά με το που παραλαμβάνουμε τη συσκευή πρέπει να φορτίσουμε ή όχι; Το manual προτείνει φόρτιση πάντως - εδώ έχω διαβάσει πάλι το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω ένα δικτυακό σκληρό(NAS), υπάρχει τρόπος να μπορώ να δώ τα αρχεία μέσα απο το Desire HD και να μπορώ να αναπαράγω τα αρχεία μουσικής ή βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την leeDroid v.2.0.0 και το κινητό άρχισε να lagάρει... έτσι το επανέφερα ΣΕ leeDroid v.1.5.1... ανακάλυψα όμως ότι δε δουλεύει σωστά ο αισθητήράσ φωτός... διορθώνεται???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την leeDroid v.2.0.0 και το κινητό άρχισε να lagάρει... έτσι το επανέφερα ΣΕ leeDroid v.1.5.1... ανακάλυψα όμως ότι δε δουλεύει σωστά ο αισθητήράσ φωτός... διορθώνεται???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Την έβαλες την 2 από πάνω χώρις wipe?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ κάτω από 10% συνήθως έχω διαβάσει. Και μάλιστα σε αυτό το θέμα εδώ.

 

Όταν λέει όμως το manual πως αρχικά χρειάζονται 3-4 πλήρεις κύκλοι φόρτισης/αποφόρτισης δεν εννοεί 100% > 0% ; :confused:

 

Τελικά με το που παραλαμβάνουμε τη συσκευή πρέπει να φορτίσουμε ή όχι; Το manual προτείνει φόρτιση πάντως - εδώ έχω διαβάσει πάλι το αντίθετο.

 

Εδώ δεν υπάρχει η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης. Μέχρι 10% είναι μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν σε αμφισβητω απλα καταθετω την δικη μου αποψη απο την δικη μου συσκευη.αναρωτιεμαι παντως εδω και καιρο υπαρχει λογος να γινει μια τετοια συσκευη root?:)

 

Η αληθεια ειναι,οτι κι εγω αυτο αναρωτιεμαι Νικο!Δοκιμασα και την εκανα root,εβαλα και μια ρομ που μου προτειναν τα παιδια εδω,αλλα δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα που να αξιζει το σχετικο ρισκο.Για να μην παρεξηγηθω ομως,ξαναλεω οτι σε θεματα androit,δεν ειμαι και τοσο ψαγμενος,οσο με τα iphone ας πουμε;)

 

Προφανώς για κάποιον που δεν πολυπειραματίζεται ή δεν αναζητά το απόλυτο από την συσκευή του να μην είναι τόσο αναγκαίο.

 

Από την άλλη όμως υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν πιο "γήινες" επεμβάσεις στην συσκευή και είναι πολύ χρήσιμες όπως το Titanium Backup (must android εφαρμογή).

 

Ενδεικτικά παραθέτω τις εξής χρήσιμες λειτουργίες:

-Backup/Απεγκατάσταση/Επαναφορά εφαρμογών συστήματος (χρήσιμο για να αφαιρεθούν οι άχρηστες εφαρμογές). Ακριβώς το ίδιο μπορεί να γίνει και στις εφαρμογές χρήστη)

 

-Προγραμματισμένο backup εφαρμογών (με λίγα λόγια παίρνει backup περιοδικά και έτσι σε περίπτωση στραβής, επαναφέρετε τις εφαρμογές χωρίς την απώλεια δεδομένων)

 

 

 

Εννοείται οτι παραπάνω αναφέρομαι σε μία μονάχα εφαρμογή και μπορώ πραγματικά να παραθέσω πολλά περισσότερα παραδείγματα.

Καθένας είναι υπόλογος των πράξεών του, όμως μην παίρνετε με τόσο κακό μάτι το root. Είναι μια μικρή, εύκολη και ακίνδυνη μέθοδος για να αποκτήσετε περισσότερο έλεγχο πάνω στην συσκευή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες την 2 από πάνω χώρις wipe?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Όχι... την 2 με... αλλά τώρα στην επαναφορά, έκανα restore... και δε νομίζω να έκανε...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν υπάρχει η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης. Μέχρι 10% είναι μια χαρά.

 

Το επίσημο manual πάντως αναφέρει ξεκάθαρα το ζήτημα της πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης. ;)

 

Από την άλλη όμως υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν πιο "γήινες" επεμβάσεις στην συσκευή και είναι πολύ χρήσιμες όπως το Titanium Backup (must android εφαρμογή).

 

Ενδεικτικά παραθέτω τις εξής χρήσιμες λειτουργίες:

-Backup/Απεγκατάσταση/Επαναφορά εφαρμογών συστήματος (χρήσιμο για να αφαιρεθούν οι άχρηστες εφαρμογές). Ακριβώς το ίδιο μπορεί να γίνει και στις εφαρμογές χρήστη)

 

-Προγραμματισμένο backup εφαρμογών (με λίγα λόγια παίρνει backup περιοδικά και έτσι σε περίπτωση στραβής, επαναφέρετε τις εφαρμογές χωρίς την απώλεια δεδομένων

Και πάνω που ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απεγκαταστήσω προεγκατεστημένες εφαρμογές, που σε μένα είναι παντελώς άχρηστες πχ Μετοχές, Twitter, Peep, κα.

Αν δε βάλω κάποια ειδική εφαρμογή δε μπορώ να το κάνω; (και να μην είμαι root)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο manual πάντως αναφέρει ξεκάθαρα το ζήτημα της πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης. ;)

 

 

Και πάνω που ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απεγκαταστήσω προεγκατηστημένες εφαρμογές, που σε μένα είναι παντελώς άχρηστες πχ Μετοχές, Twitter, Peep, κα.

Αν δε βάλω κάποια ειδική εφαρμογή δε μπορώ να το κάνω; (και να μην είμαι root)

 

Όχι μόνο όταν είσαι routed μπορείς να αφαιρέσεις stock εφαρμογές...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο φταιει φιλε μου γιατι η κεραια ειναι assisted gps δηλαδη υποβοηθουμενη απο το σημα κινητης τηλεφωνιας για να πιανει στιγμα πιο γρηγορα.

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, και παρότι έχω κάρτα sim κανονικά μέσα, το GPS δεν κλειδώνει ποτέ. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το επίσημο manual πάντως αναφέρει ξεκάθαρα το ζήτημα της πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης. ;)

 

Εμείς εδώ λέμε, από εκεί και πέρα κάνεις ότι νομίζεις. Αν σε απασχολεί ιδιαίτερα σαν θέμα, κάνε και μια αναζήτηση στο internet περί αυτού. Υπάρχουν πολλά άρθρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...