Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Έχω την 1.72 χωρίς root η οτιδήποτε άλλο.. και έχω παρατηρήσει στο aura(πιο έντονα) η και στο navigon κατά την ώρα της πλοήγησης πως το βελάκι σταματάει πηγαίνει πίσω επιταχύνει και γενικά δεν είναι ομαλή η κίνηση του. Στο igo δεν το έχω παρατηρήσει αυτό!! Το έχει προσέξει κανέις σας?

Υπάρχει καμία λύση?

 

Ευχαριστώ.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα.

το σαββατο το βραδυ ειχα παει στο gazzo και τραβηξα 4 βιντεο με το κινητο.

απο εικονα ολα οκ αλλα οταν ακουσα το ηχο επαθα κατι!!!

τι χαλι ειναι αυτο ρε παιδια ;

και η πλακα ειναι οτι τραβαγε και η γυναικα μου με iphone 4 και καμια σχεση πεντακαθαρος ηχος και αριστη εικονα.

υπαρχει κανενα apps που να κανει δουλεια με τον ηχο στο video ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

το σαββατο το βραδυ ειχα παει στο gazzo και τραβηξα 4 βιντεο με το κινητο.

απο εικονα ολα οκ αλλα οταν ακουσα το ηχο επαθα κατι!!!

τι χαλι ειναι αυτο ρε παιδια ;

και η πλακα ειναι οτι τραβαγε και η γυναικα μου με iphone 4 και καμια σχεση πεντακαθαρος ηχος και αριστη εικονα.

υπαρχει κανενα apps που να κανει δουλεια με τον ηχο στο video ;

 

Τι εννοεις "χαλι" φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Έχω την 1.72 χωρίς root η οτιδήποτε άλλο.. και έχω παρατηρήσει στο aura(πιο έντονα) η και στο navigon κατά την ώρα της πλοήγησης πως το βελάκι σταματάει πηγαίνει πίσω επιταχύνει και γενικά δεν είναι ομαλή η κίνηση του. Στο igo δεν το έχω παρατηρήσει αυτό!! Το έχει προσέξει κανέις σας?

Υπάρχει καμία λύση?

 

Ευχαριστώ.

 

Έχει συμβεί και σε εμένα με το Αura

Link to comment
Share on other sites

μαυρο χαλι φιλε μου δε καταλαβενεις τιποτα απ οτι ακους.

πολυ κακη ποιοτητα ηχου κατα την εγγραφη video.

ειναι κριμα παντος για τα 600 ευρω που κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ικανοποιημενος απο τη ποιοτητα ηχου στην εγγραφη video. Μηπως ειχες βαλει το δαχτυλο πανω στο μικροφωνο κατα λαθος; Το λεω γιατι εχει γινει αρκετες φορες αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλα η μακακια της HTC στο θεμα του HTC hub και HTC likes δεν εχει ορια!!!. Μολις μου εστειλαν ειδοποιηση οτι "ΝΑΙ το νεο widget του HTC hub και η νεα app HTC hub ειναι διαθεσιμα". Χαχαχαχαχα! Παω για download αλλα ως συνηθως πρεπει να εισαι τυχερος για να συνδεθεις. Ισως καπου...καπως...καποτε, Χαχαχα! Συμπερασμα: Αφοδευε εντος.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, στα όρια της... τρέλας. Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή για να πω την αλήθεια μου. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως, τι μου έχει συμβεί εδώ και μία εβδομάδα. Η μπαταρία είναι σαν να μην υπάρχει... Αδειάζει με το... καλαμάκι, σαν να ρουφάς καφέ!

Δεν μπορεί να πέφτω για ύπνο, να είναι 100% και μετά από 6 ώρες να το βρίσκω στο 25%. Εχω δοκιμάσει να αφαιρέσω πολλά προγράμματα που μπορεί να τραβάγανε μπαταρία, δεν ξέρω τι να κάνω. Να επαναφέρω εργοστασιακές ρυθμίσεις και να τα αφαιρέσω όλα; Δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό, αν δηλαδή πάω κάπου (χωρίς φορτιστή) στην ουσία δεν έχω κινητό... Μήπως τα έπαιξε η μπαταρία μου;

Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, στα όρια της... τρέλας. Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή για να πω την αλήθεια μου. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως, τι μου έχει συμβεί εδώ και μία εβδομάδα. Η μπαταρία είναι σαν να μην υπάρχει... Αδειάζει με το... καλαμάκι, σαν να ρουφάς καφέ!

Δεν μπορεί να πέφτω για ύπνο, να είναι 100% και μετά από 6 ώρες να το βρίσκω στο 25%. Εχω δοκιμάσει να αφαιρέσω πολλά προγράμματα που μπορεί να τραβάγανε μπαταρία, δεν ξέρω τι να κάνω. Να επαναφέρω εργοστασιακές ρυθμίσεις και να τα αφαιρέσω όλα; Δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό, αν δηλαδή πάω κάπου (χωρίς φορτιστή) στην ουσία δεν έχω κινητό... Μήπως τα έπαιξε η μπαταρία μου;

 

Βαλε το Quick System Info Pro και δες μηπως καποιο app εχει τον επεξεργαστη σου να δουλευει στο 100%. Εμενα μου την ειχει κανει το HTCsense.com το οποιο εκανε updates οποτε ηθελε και η cpu δουλευε φουλ. Του εκοψα ολα τα updates και εστρωσε.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε εμένα με το Αura

 

Και βρήκες καμία λύση? Βασικά σε εμένα φαίνετε να το κάνει κάθε φορά..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση θα δεις αν πρόκειται για hardware πρόβλημα.

Και να υποθέσω ότι για να μην χάσω τα τηλέφωνα θα πρέπει να συγχρονίσω μέσω HTC SENSE?

Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα λογαριασμό στο htcsense και μου βγάζει αυτό!

 

Το τηλέφωνό σας εκτελεί αρχικό συγχρονισμό με το HTCSense.com. Αυτό μπορεί να διαρκέσει μερικές ώρες, ανάλογα με τον αριθμό των επαφών που έχετε.

 

Εγώ πήγα απο τις ρυθμίσεις και έκανα συγχρονισμό, αλλα δεν γίνεται τίποτα. Τί πρέπει να κάνω????

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό???

 

Καλησπέρα, αν κάποιος γνωρίζει κάτι, να είσαι σίγουρος ότι θα σου απαντήσει, δεν χρειάζεται να ρωτάς συνέχεια.

Φιλικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,λεω να παρω αυτην την καρτα μνημης:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556509 Κατ'αρχην,ειναι συμβατη και αν ναι,αξιζει(απο τιμη κλπ.)?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

oxι...ακουγεται απο το htc και πανω.το κινητο λειτουργει μια χαρα παιζει να ειναι τα κουμπακια αλλα δε νομιζωνα το παω στο σερβις?και τι να πω?ακουω κατι αλλα ολα λειτουργουν?

το κινητο δεν εχει πεσει.το μονο δυσκολο που κανε θυμαμαι ειναι οτι το χα στη τσεπη του παντελονιου μου και το τραβξα για να βγει επειδη καθμουν στο αμαξι και ηταν τσιτα το τζιν....αν ειναι δυνατον.....

αντε να βγαλεις ακρη....

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό σκέφτομαι να αλλάξω radio στο dhd μου, μπας και δουλέψει επιτέλους σωστά το gps μου... αλλά φοβάμαι μην νεκρώσει το κινητό...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άλλο...

Μπορώ να περάσω άλλο radio χρησιμοποιώντας το clockwork ΣΕ recovery mode??? ΌΠΩΣ περνάμε ένα απλό update στο κινητό δηλαδή...

 

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό σκέφτομαι να αλλάξω radio στο dhd μου, μπας και δουλέψει επιτέλους σωστά το gps μου... αλλά φοβάμαι μην νεκρώσει το κινητό...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άλλο...

Μπορώ να περάσω άλλο radio χρησιμοποιώντας το clockwork ΣΕ recovery mode??? ΌΠΩΣ περνάμε ένα απλό update στο κινητό δηλαδή...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Θέλει πολλή προσοχή η αναβάθμιση του radio γιατί μπορεί να καταλήξεις με ένα ωραιότατο τουβλάκι στα χέρια...

 

Πρέπει πρώτα να κάνεις radio S-OFF και στη συνέχεια να το αναβαθμίσεις μέσω fastboot, δεν γίνεται από recovery.

 

Δες στο κατάλληλο thread στο xda και στο ξανατονίζω θέλει πολύ προσοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολλή προσοχή η αναβάθμιση του radio γιατί μπορεί να καταλήξεις με ένα ωραιότατο τουβλάκι στα χέρια...

 

Πρέπει πρώτα να κάνεις radio S-OFF και στη συνέχεια να το αναβαθμίσεις μέσω fastboot, δεν γίνεται από recovery.

 

Δες στο κατάλληλο thread στο xda και στο ξανατονίζω θέλει πολύ προσοχή.

 

kollatos εσυ προσωπικά το έχεις κάνει? Αξιζει για εφαρμογή custom rom (πχ εγώ θέλω την LeeDroid) ή δεν έχει μεγάλη διαφορά και μπορεί να δουλέψει αρμονικά και με το υπαρχον?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kollatos εσυ προσωπικά το έχεις κάνει? Αξιζει για εφαρμογή custom rom (πχ εγώ θέλω την LeeDroid) ή δεν έχει μεγάλη διαφορά και μπορεί να δουλέψει αρμονικά και με το υπαρχον?

 

Ναι το έχω αναβαθμίσει. Γενικά μπορεί να δουλέψει χωρίς πρόβλημα και με το πιο παλιό

απλά το σωστό είναι η έκδοση του λογισμικού να συμβαδίζει με το αντίστοιχο radio.

Μιας και ένας λάθος συνδυασμός των 2 μπορεί να δημιουργήσει περίεργα προβλήματα

όπως μικρή αυτονομία, αδυναμία σύνδεσης, προβλήματα στην επικοινωνία κλπ.

Χωρίς όμως αυτό να είναι και σίγουρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω αναβαθμίσει. Γενικά μπορεί να δουλέψει χωρίς πρόβλημα και με το πιο παλιό

απλά το σωστό είναι η έκδοση του λογισμικού να συμβαδίζει με το αντίστοιχο radio.

Μιας και ένας λάθος συνδυασμός των 2 μπορεί να δημιουργήσει περίεργα προβλήματα

όπως μικρή αυτονομία, αδυναμία σύνδεσης, προβλήματα στην επικοινωνία κλπ.

Χωρίς όμως αυτό να είναι και σίγουρο.

 

Εγώ ας πουμε εχω πρόβλημα με το gps... ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω αναβαθμίσει. Γενικά μπορεί να δουλέψει χωρίς πρόβλημα και με το πιο παλιό

απλά το σωστό είναι η έκδοση του λογισμικού να συμβαδίζει με το αντίστοιχο radio.

Μιας και ένας λάθος συνδυασμός των 2 μπορεί να δημιουργήσει περίεργα προβλήματα

όπως μικρή αυτονομία, αδυναμία σύνδεσης, προβλήματα στην επικοινωνία κλπ.

Χωρίς όμως αυτό να είναι και σίγουρο.

 

Γμτ έχω σκάσει να κάνω αναβάθμιση το radio αλλά φοβάμαι το πρόβλημα με το htc sync.

 

Συγκεκριμένα για s-off και eng s-off αναγκάστηκα να κάνω cd στον φάκελο του adb, να δώσω "adb shell" εντολή και μόνο τότε η εφαρμογή για s-off έτρεξε σωστά και δεν μου έβγαλε "unknown error, probably connection".

 

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω και με το radio αλλά φοβάμαι μήπως δεν κολλήσει στο "send radio" και αποκτήσω "τουβλάκι", όπως ειπες.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...