Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε μια αναζητηση στο scroutz για να μη σου προτεινω αμεσα το καταστημα που τη πηρα εγω (μην μας κατηγορησουν για διαφημιση), εγω το πηρα χθες και εχω να πω οτι μου λειπει το Desire μου σκετο!!!Τι το ηθελα το HD στο τελος χαχαχα, το μεγαλυτερο μου σοκ ειναι με την οθονη παιδια, ειχα συνηθισει στην AMOLED του Deisre και τωρα η LCD...ενταξει....αλλα το επελεξα για τη μεγαλυτερη οθονη του ως το κυριοτερο χαρακτηριστικο...κατα τα αλλα μια χαρα εξαλλου το Desire ηταν για μενα το καλυτερο απο παρα πολλες πλευρες και για παρα πολους λογους το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε

Ενταξει το skroutz το ξερω, καιρο τωρα! Απλα ρωτησα μηπως ειναι καποια θηκη που σας εχει βολεψει κτλ. καποια συγκεκριμενη.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηδη εχω νεα συσκευη στα χερια μου. Θα δειξει αν ειναι καλη...Αν χαλασει και αυτη..

Φίλε μου αν επιτρέπεται από ποιο κατάστημα σοθ έκαναν αντικατάσταση συσκευής; Στο Πλαίσιο επιμένουν να κάνουν επισκευή και όχι αντικατάσταση - τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα που είχε καμένο πίξελ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το skroutz το ξερω, καιρο τωρα! Απλα ρωτησα μηπως ειναι καποια θηκη που σας εχει βολεψει κτλ. καποια συγκεκριμενη.

ειμαι βεβαιος οτι το ξερεις απλα εκει θα δεις την ποικιλια που υπαρχει και τα περισσοτερα να ξερεις τα εχουν παρει απο ebay χαχαχχα, αλλα γλυτωνεις τη διαδικασια, εγω για μεγαλυτερη ποικιλια και για μια πραγματικα καλη θηκη θα την αναζητησω συντομα στο ebay απευθειας

Link to comment
Share on other sites

Να τονισο οτι η CM6XX ή CM7 για το desire HD δεν ειναι απο της καλητερες,εχουν ακουστει προβληματα ενω η CM στο MIlestone ειναι η καλητερη που υπαρχει,για το HD βαλε Android Revolution HD 2.0.8 την εχω εδω και δυο βδομαδας και παει σφαιρα το Desire,βεβαια θα πρεπει να το κανεις English S-OFF για να του περασεις και το radio που σου δηνει μεσα για να δουλευει χωρις κανενα προβλημα,οσο για το iphone,κοβεται και θα πω μερικους λογους,καταρχας πλεον οτι εφαρμογη βγαινει για το iphone το βλεπουμε και στο Android,το desire εχει 1Ghz qualcom που ειναι ο ποιο κορυφη cpu για κινητο ενω το iphone φοραει Cortex A8 ο οποιος δεν ειναι και ο καλητερος,και μετα στην τιμη,iphone 4 16GB 659€ 3.5' οθονη ρετινα 5mp camera και δεν στελνεις καν με bluetooth,Desire HD 594€ 4.3' οθονη amoled 8mp camera και με δυνατοτητα ΗD φωτογραφιας και στελνεις και με bluetooth :P :P

Ειχα Iphone πηρα Ιpod αλλα δεν θα επερνα το iphone4 γτ ειναι τσαμπα λεφτα,δεν προκειται να εδηνα 659€ για το τζαμι που πλεον γρατσουνιετε,δυστηχως δεν ειναι οπος στα παλια iphone και για αυτο πλεον το iphone ειναι 5η παγκοσμιος,επεσε πολυ και καλα να παθει της ******** που εκανε τωρα!!

 

Η οθόνη του Desire HD είναι s-lcd, οχι amoled.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση no1 Htc Hellas: Δεν δινουμε πλεον το update, αποσυρθηκε (χωρις προφανη λογο)

 

Απάντηση no2 Htc Hellas: Το Update γίνεται αναλόγως το ΙΜΕΙ και στα αλλα κινητα θα εμφανιστουν (μαγικα; ) σε λιγες εβδομαδες

 

Απάντηση no3 Htc Αγγλιας: Το Update δινεται κανονικα, δεν ξέρουμε γιατί δεν το περνετε εσείς οι Ελληνες, υπευθυνη ειναι η Htc hellas, ποιες θα παρουν το update και ποιες οχι (ΙΜΕΙ check)

 

Φίλε μου αν επιτρέπεται από ποιο κατάστημα σοθ έκαναν αντικατάσταση συσκευής; Στο Πλαίσιο επιμένουν να κάνουν επισκευή και όχι αντικατάσταση - τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα που είχε καμένο πίξελ

 

 

 

ΠΛΑΙΣΙΟ φιλε. Επισκευη ενω εδωσα 530Ε τι λες ; Στις 7 ημερες κανουν αντικατασταση οι ιδιοι. Μετα τις 7 ημερες σου κανει η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Οταν εχω τικαρισμενο το ''Χρηση δορυφορων GPS'' χωρις να χω ανοικτο καποιο προγραμμα πλοηγησης μου τρωει μπαταρια???

 

 

 

Ναι τρώει :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Οταν εχω τικαρισμενο το ''Χρηση δορυφορων GPS'' χωρις να χω ανοικτο καποιο προγραμμα πλοηγησης μου τρωει μπαταρια???

 

Ναι τρώει :rolleyes:

 

Δεν νομίζω να τρώει, εξάλλου όταν δουλεύει το gps, βγάζει εικονίδιο στην taskbar.

Απλά αυτό του επιτρέπει να χρησιμοποιεί το gps για την εύρεση τοποθεσίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Οταν εχω τικαρισμενο το ''Χρηση δορυφορων GPS'' χωρις να χω ανοικτο καποιο προγραμμα πλοηγησης μου τρωει μπαταρια???

 

δεν τρωει, το εχω ελεγξει. Ας το τικαρισμένο άφοβα ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα εχω κι εγω αλλα επειδη το ενα συμπληρωνει τα κενα του αλλου τα κραταω και τα δυο.

 

Ειχα ανοιξει το παρακατω νημα οταν ειχα τετοια διλληματα ...παλιααααααα, πολυ παλιαααα!)

Τωρα πια ξερω! Δαγκωτο HTC desire HD!!!!

Παρολα αυτα κοιτα και το νημα μου. Ειχα βαλει και δημοσκοπηση:happy:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287727

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα θεωρεις μειονεκτηματα της συσκευης αυτα....και το HTC sense καθως επισης και τα HTC likes,hub ειναι ''εφαρμογες'' της HTC. Δεν ειναι γενικες εφαρμογες οι οποιες λειτουργουν σε συσκευες αλλων εταιριων και οχι στη δικη μας. Και στο φιναλε το προβλημα δεν το εχει η συσκευη μας αλλα η HTC στη χωρα μας....:confused:

Μου αρεσει ετσι οπως το εθεσες το θεμα!!!!!:)

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και εμφανισιακά λάτρεψα την CM7 πέρασα την CM6.1.3.

Είχα ένα θέμα με το Wifi που έπεφτε σε κάποιες περιπτώσεις όσες φορές και να το άνοιγα, και λυνόταν μόνο με Restart του κινητού, + του ότι το Εορτολόγιό μου με τον NemoC23 κρασάρει σαν τρελό. Θα περιμένω να βγει η stable να σιγουρευτούμε αν φταίει η εφαρμογή ή το λειτουργικό.

 

Μπακ του CM6.1.3 λοιπόν... Είδα και κάποιες άλλες rom αλλά οι περισσότερες είχαν το Sense που δε το ήθελα...

 

Θελει απλα ενα ρεσταρτ _ακομα_, την πρωτη φορα που την φλασαρεις. Μετα παιζει το wifi.

 

Και οσο για τις εφαρμογες, το πιο πιθανο ειναι οτι φταινε αυτες και οχι η CM7. Μερικες εχουν προβλημα με το gingerbread.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το θέμα είναι μέσα στη ροΐ της κουβέντας, αλλά η μπαταρία στο DHD είναι ένα μεγάλο πρόβλημα, θα έπρεπε HTC σαν αναδυόμενη εταιρεία να βρει μια λύση για της μπαταρίες που χρησιμοποιεί, διότι δεν γίνεται να είσαι όλη μέρα με ένα φορτιστή στο χέρι και να ψάχνεις πρίζα η usb για να έχεις τηλέφωνο...!!!!!!! (διότι δεν γίνεται να έχεις μια συσκευή με τόσες εφαρμογές και να μην μπορείς να τη χρησιμοποιείς είναι γελοίο ) τλσπ...

 

εγώ βρήκα κάποια μπαταρία που νομίζω ότι είναι τις προκοπής και δεν κάνει 40 € είναι ποιο μεγάλη από τη Mugen 1300mAh από ότι λέει, τα υπόλοιπα όταν μου τι στείλουν, περιμένω....

:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280616335027&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Α !! και κάτι ακόμα για της microSD που είχαμε μια κουβέντα είναι πολύ ποιο γρήγορη γενικά η class 10 είναι εμφανείς η διαφορά 10mb/seconds

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το θέμα είναι μέσα στη ροΐ της κουβέντας, αλλά η μπαταρία στο DHD είναι ένα μεγάλο πρόβλημα, θα έπρεπε HTC σαν αναδυόμενη εταιρεία να βρει μια λύση για της μπαταρίες που χρησιμοποιεί, διότι δεν γίνεται να είσαι όλη μέρα με ένα φορτιστή στο χέρι και να ψάχνεις πρίζα η usb για να έχεις τηλέφωνο...!!!!!!! (διότι δεν γίνεται να έχεις μια συσκευή με τόσες εφαρμογές και να μην μπορείς να τη χρησιμοποιείς είναι γελοίο ) τλσπ...

 

εγώ βρήκα κάποια μπαταρία που νομίζω ότι είναι τις προκοπής και δεν κάνει 40 € είναι ποιο μεγάλη από τη Mugen 1300mAh από ότι λέει, τα υπόλοιπα όταν μου τι στείλουν, περιμένω....

:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280616335027&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Α !! και κάτι ακόμα για της microSD που είχαμε μια κουβέντα είναι πολύ ποιο γρήγορη γενικά η class 10 είναι εμφανείς η διαφορά 10mb/seconds

 

οταν τη δοκιμασεις πες μας τις εντυπωσεις, εχει ενδιαφερον.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από διάφορες μπαταρίες που είδα να σχολιάζουν η καλύτερη είναι η Mugen 1300mAh έχει την καλύτερη αυτονομία όσοι την δοκίμασαν.

 

Οι άλλες είναι καρακινεζικες γιαυτο είναι κ φτηνές άλλωστε μπορεί να ξεπερνάνε για πολύ λίγο την αυτονομία τις original άσχετα τα mAh που αναγράφουν.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο... από προγράμματα πλοήγησης ποιο χρησιμοποιείτε και ποιο προτείνετε για τη συσκευή... γιατί αν περιμένουμε από το μαμισιο... :P

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο... από προγράμματα πλοήγησης ποιο χρησιμοποιείτε και ποιο προτείνετε για τη συσκευή... γιατί αν περιμένουμε από το μαμισιο... :P

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ndrive Aura δαγκωτο μεχρι το κοκκαλο,ειναι φοβερο προγραμμα και ποιανει δορυφορο σε λιγα δευτερολεπτα!!:D:D:D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ndrive Aura δαγκωτο μεχρι το κοκκαλο,ειναι φοβερο προγραμμα και ποιανει δορυφορο σε λιγα δευτερολεπτα!!:D:D:D

 

Μάλλον Sygic Aura θέλεις να πεις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ndrive Aura δαγκωτο μεχρι το κοκκαλο,ειναι φοβερο προγραμμα και ποιανει δορυφορο σε λιγα δευτερολεπτα!!:D:D:D

οντως φοβερο αυτο το προγραμματακι κι οντως κλειδωνει αμεσως δορυφορους! Η 3D απεικονιση του στην οθονη του dhd, απαιχτη! :D (για το aura λεω που προφανως εννοεις)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον Sygic Aura θέλεις να πεις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι Sygic Aura ηθελα να πω,απλα μπερδευτηκα :P :P

και ναι ειναι φοβερη η 3D αποικονηση!!! :D :D :D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παρω το κινητο απο eshop που το εχει αγορασμενο απο ξενη αντιπροσωπια θα εχει ως επιλογη ελληνικο μενου? επισης απο θεμα υποστηρηξης..αναβαθμισεων...εγγυ ησης και service θα ειμαι καλυμενος? Edited by labrosss13
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν αγοράσεις συσκευή εντός Ευρώπης θα έχεις κανονικά εγγύηση στη χώρα μας. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από διάφορες μπαταρίες που είδα να σχολιάζουν η καλύτερη είναι η Mugen 1300mAh έχει την καλύτερη αυτονομία όσοι την δοκίμασαν.

 

Οι άλλες είναι καρακινεζικες γιαυτο είναι κ φτηνές άλλωστε μπορεί να ξεπερνάνε για πολύ λίγο την αυτονομία τις original άσχετα τα mAh που αναγράφουν.

 

ok φίλε μου και το τηλέφωνο που έχεις καρακινέζικο είναι αλλά και iphone να είχες πάλι εκεί θα ήταν φτιαγμένο δεν αλλάζει κάτι λοιπόν

η Mugen λοιπόν έχει 5% διαφορά και ούτε !, εγώ δεν δίνω 40€

στη τελική γιατί παίρνω Δυο HTC μπαταριες με 18€ τη μια απο ebay

Link to comment
Share on other sites

ok φίλε μου και το τηλέφωνο που έχεις καρακινέζικο είναι αλλά και iphone να είχες πάλι εκεί θα ήταν φτιαγμένο δεν αλλάζει κάτι λοιπόν

η Mugen λοιπόν έχει 5% διαφορά και ούτε !, εγώ δεν δίνω 40€

στη τελική γιατί παίρνω Δυο HTC μπαταριες με 18€ τη μια απο ebay

 

Λάθος φίλε μου μάθαμε να βαφτίζουμε όλοι τις συσκευές καρακινεζηκες...Αν ήταν κινέζικο θα έγραφε Made in China δεν θα έγραφε Made in Taiwan κάτω απτό σασί της συσκευης

 

Όσο για την μπαταριά που λες χίλιες φορές να δώσω κανένα φράγκο παραπάνω να πάρω μια μπαταριά καλύτερη απτην original παρά να πάρω αυτές τις φόλες που πουλάνε στο ebay με 5 ευρο κ δωρεάν μεταφορικά :lol:

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ok φίλε μου και το τηλέφωνο που έχεις καρακινέζικο είναι αλλά και iphone να είχες πάλι εκεί θα ήταν φτιαγμένο δεν αλλάζει κάτι λοιπόν

η Mugen λοιπόν έχει 5% διαφορά και ούτε !, εγώ δεν δίνω 40€

στη τελική γιατί παίρνω Δυο HTC μπαταριες με 18€ τη μια απο ebay

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς! Όλα φτιάχνονται στην Κίνα αλλα τα επώνυμα έχουν τις σχετικές εγκρίσεις CE κλπ! Οι άλλες, αν σου σκάσουν στη μούρη, δεν θα ασχοληθεί κανείς με το θέμα και φυσικά ούτε και εσύ δεν θα βρεις το δίκιο σου! :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...